Yine, yeniden Yağ Yakımı - Kas İnşaası

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve ciko nat tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 44 üye.
  1. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    selam dostum,

karbı neden 0 yaptın, minumum 60-70 de tut beyinde glikoz kalmicak mazallah. ceviz gibi nutritional densitysi yüksek besinleri ben definasyonda tüketmiyorum, mide ve hipofiz tatmin oluyo da ağız olmuyo :D onun yerine antrikot ya da balıkdan falan almayı densene yağı. dediğim gibi karbı yükselt, yarım kilo meyve yesen zaten 50 gram karb anca alırsın. makrolar kadar mikrolara da önem ver derim. ^özellikle^ definisyonda:cool::cool:
    kolay gelsin

ciko nat bunu beğendi.
  2. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    15 lik bimden alıyorum abi. :) 128 kılo yok abi 108 lık vardı bulursam atacağım. göbeğimi içime bile çekince göbek duruyordu be. :)

before after 15 ınde yapacagım, sonra gene beslemeye devam edıcem ama burdan yazmayı bırakıcam gibi. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Haziran 2014 ---
    3mr3 abi neredesin yaa :) yag oranım %10 oldu 8 haftaya olur dedın oldu bak :D 7 haftada oldu tam %10 deil tabı pazaretesı ölçtüreceğim gene.derim kalın be abi, 5.6 pack ı tam çıkaramadım malesef :D growht hormonuma ıhtıyacım var o yuzden 0 vurdum lif hariç. Ancak gorhwt hormonun etkisini baya gördüm, normalde aylar öncesinde cafein aldıktan sonra ilk defa uykum gelmiştim şimdi durmadan saat tam 12 de yatıyorum.. ve deliksiz 7.5 saat uyuyorum afedersnz idrarım geliyor diye kalkıyorum sonra birdaha uyuyorum eminim ki growht hormonum bana dıyor daha hızlı geliştirmem lazım seni hadı yat zıbar. :D yulaf ezmesi var fena takıldı gözüm ya onu ya elmayı yıyebılırım. mesela suan 600 calori ihtiyacım var aksam hepsını bademde alcam toplam 100 gr.. smdılık yag yuksek dıe karbı yukseltmıcem.ama yarın denerim bu arada İF + keto bi arada. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Haziran 2014 ---
    3mr3 abi neredesin yaa :) yag oranım %10 oldu 8 haftaya olur dedın oldu bak :D 7 haftada oldu tam %10 deil tabı pazaretesı ölçtüreceğim gene.derim kalın be abi, 5.6 pack ı tam çıkaramadım malesef :D growht hormonuma ıhtıyacım var o yuzden 0 vurdum lif hariç. Ancak gorhwt hormonun etkisini baya gördüm, normalde aylar öncesinde cafein aldıktan sonra ilk defa uykum gelmiştim şimdi durmadan saat tam 12 de yatıyorum.. ve deliksiz 7.5 saat uyuyorum afedersnz idrarım geliyor diye kalkıyorum sonra birdaha uyuyorum eminim ki growht hormonum bana dıyor daha hızlı geliştirmem lazım seni hadı yat zıbar. :D yulaf ezmesi var fena takıldı gözüm ya onu ya elmayı yıyebılırım. mesela suan 600 calori ihtiyacım var aksam hepsını bademde alcam toplam 100 gr.. smdılık yag yuksek dıe karbı yukseltmıcem.ama yarın denerim bu arada İF + keto bi arada. :)

Son düzenleme: 7 Haziran 2014
    sthammer bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sonuçları bende merak ediyorum,ilginç fikirleri var ve işe yarıyor gibi görünüyor,uyguladığı bazı şeyler bütün bilinenleri altüst edicek nitelikte ama fayda görüyor gibi,dedimya gergin bir şekilde sonuçları bende merak ediyorum.

sthammer bunu beğendi.
  4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    fotografı atıcam abi.aslıdna uzatıcaktım ama çikonun her zaman planı vardır, farklı olmayı severim.amerikada bu isin kitabını yazmıs kısılerde sureklı ırtıbat kuruyorum her gun o uzden 100 tlm gıdıyor desem yerıdır :D before after yapcam. .sonra aradan 10-20 gun geçtıkten sonra bı foto daha atıcam o zaman ortalığı alt üst edicem işte abi.. şu deri bi incelsinde. :D birazdan 100 gr badem gömecem :D
    spor: ınsanity fit test

1.öğün: 14 beyaz, 2 tam yumrutalı omlet, 4 gr badem, salata, 20 gr zeytin, 150 gr tavuk gogus eti.

2.Öğün: 110 gr beyaz peynir (lausin amino asiti için), 100 gr Babannem 'in güzelim pilavlı ızgaralı tavugunun sadece tavugu ama pılav degdıgı ıcın yıkadım :D yanındada 335 gr tavuk gogus eti toplamda 435 gr ne yedım yaaaa :D kabızlık olmasın diyede hazmı kolaylastırmak ıcın 4 kapsul balık yağı, 20 gr zeytin, 20 gr lif tozu (komsumzuda vardı harbalifeye benzıyordu, toz sekılınde)

gun boyuda 8-9 lıtre su. kabızlık suan hıc olmuyor.suyu bol alıyorum lıfde yeterlı oldugu ıcın ıdrar kurumuyor.

3.ogunde 600 kalorılı kacıgım varo ndua bademle tamamlayacağım.. ınanılmaz uyku bastırıyor ve terleme. sanırım growht hormonunda dolayı.

5. FalcoNx

FalcoNx Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bursa
    çiko, o kadar yumurta beyazını nasıl yiyorsun hayret ediyorum.. ben 9 tane beyazı bitirene kadar içim dışıma çıkıyor.

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
  7. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Valla ben baze suyu 11 lıtreye vuruyorum gün boyu matebolizma y o gün yada ertesi gün ama genelde ertesi gün makine gibi çalısıyor. :D

8. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Wc problem olmuyor mu ciko ? Yarim saatte bir gitmen lazim :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    10 dakikada bir banko :D yok bu aralar 30 dk da bit cıkıyorum 40 dakikada bir çıkıyorum.Karbonhitratı düşürdüğüm için Lif' de biraz düştü içtiğim su dışkıda kalıyor biraz geç olabiliyor. Bazende 5 dk de bir. :D
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Haziran 2014 ---
    lanet olsun pc formattım arttık 1.foto gitti. :D beyler önceki mesajlara gidemiyorum 2 dk bakıp 1.gün fotomu yollarmısınız bana? 1.fotograf 28 nisana ayıt yanlıs hatırlamıyorsam.. diğeride 1.5 hafta oncesıne inst paketım yok dıe atamıyodum yeni yaptım paket atmam iyi olur sanırım. .bide kalf bırakıyorum, futboldan dolayı biraz damarlı. :D

[​IMG] [​IMG]
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Haziran 2014 ---
    ısıktan tam belli dedeil, afterde aynı sekıdle çekcem ki ısık acısı aynı olmasına ragmen degisikligi net görelim. :)

Son düzenleme: 8 Haziran 2014
  10. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaslar babam öldükten sonra bana bi kaç sey kalmıstı ama 18 yasımı doldurmadıgım ıcın pek ılgılenmıyordum o ıslerle ani kararla babamın benı ılgılendıren ıslerı vs. bakmam ıcın kuzenıme erzuruma gıtmek zorundayım, ailevi sorun oldugu ıcın anlatamayacağım. arkadaslar son 2-3 haftadır bılıyosunuz karb. ı dusurmeye calıstım son 3-4-5 gundur de karbonhitratı 0 a vurdum ve ınanılamz sonuc aldım. sabah en aozn 1-5 - 2 hafta oncekı fotomu attım hatta tarıhe baktım 12 gün önceki resimdir int. paketim olmadığından atmamıstım. artık derimi inceltene kdr aç kalcam biraz o kadar erzurumda 1-2 hafta hatta belkide 2-3 hafta kaltıktan sonra ığdırda 1-2 gün zaman geçirip sonra hollandaya, eındhovene gideceğim.ajax, eındhıven, vitessse özellikle eindhoven ve ajax da futbol yasamıma devam etmek ıcın cabalayacağım.. 100 gun oldu toplam kaçamak vs dısında diet yanı oyle sanıyorum, yanlıs hesaplayamadıysam. :) ant sonrasıda hazır evde kımse yokken hazırlıgımı yapmadan spor dan sonra bi foto çekindim suan tek sorun alt karın. göbek deliğinin altk ısımları orası kırısmıs durumda orayı duzeltene kdr devam.. sorunuz olursa ımzamdaki facebook adresimden istediğinizi sorabilirsiniz, tecrübelerimi her zaman paylasirim. sıteden gelen msjlarıda ara sıa cevaplıyacagım, toplamda yag oranım %18 den %10 oldu. yanı tam %10 mu bılmem yarın birdaha ölçtürüp yazacağım size.tabi erken kalkabilirsem, yarın saat 10 da erzuruma yol alacagım, faceye bile ara sıra girecegim arkadaslar. gitmeden de ödül amaçlı 1 tane 49 kalorilik kucuk ince bitter yedim. :)

bana yardım eden herkese tesekkür ederim, özellikle aziz-han, bekci ve 3mr3 smdı aklıam geldi sanırım emre oluyor ısmı 3mr3 'un yanı emre abi. :) ve yöneticilerden bi ricam olacak, aziz-han 'ın banı kaldırılısa iyi olur, ara sıra girdiğimde aziz-han ve yeni yag yakımına girecek olan bekci abi 'min yag yakımı sonucları gormek istiyorum. :)

Ve arkadaslar, sze son sözüm varsa oda bu isin hormonlara dayali oldugu, yag yakımında ne yedıgının değil, ne kadar yediğinin önemi vardır. kilo almak içinde tamamen ne yedıgının onemı vardır. ve bu ıs hoormonlara dayalı oldugu ıcın hormonlaırnıze iyi bakın. Sahsen ben;

- kahvaltı yapmam (growht hormonu yuksek tutmak, ınsulın aç ve onu sımartmamak ıcın)
    - ara ogun yemem: ara da yedıgınız elmanın vs. matebolizmaya hiç bi etkis iyoktur hatta insülni salgılarsınız yanında yagda almıcagınız ıcın elmadaki vitamini alamazsınız bu her meyve için geçerlidir + insülin hormonunun zıttı olan glukaghon hormonuna tekmeyi basarsınız, yag yakamazsınız. ara ogun yersenız bu yemek olsun, porsiynu azaltın sadece ve kalorinize göre ayarlayın. ben hiç ara ögün yemem.
    - antrenman sonrası basit seker almam: antrenman sonrası basit seker alın diyenler supplement firmalarıdır, kortızol hmen cıkıp kas yıkar derlen ve jelıbon yerler ve bazıları hariç antrenman sonrası jelibon yiyenler steroid ve özellikle growht hormonu kullanan insanlardır çünki growht hormonu insülini param parça eder ve kas yapımı için vücut 'a insülin gerekiyor bu yüzden yerler.Bırakın antrenman sonrası testesteron ve gorhwt hormonunu + glukaghon hormonunuz yükselsin, ortalama 1 saat sonra yersenizi (ben öyle yapıyorum, kortizolun salgılanamsı için önünüzde 21 saat var)
    yediğinizde komplec karb olsun, biraz sınırında yağ, ve protein.
    - 5-6 saatte bir yerim her ogun 68-80 gram arası protein alırım: herkes vücut bi anda 20-30 gram 'dan fazla protein den yararlanmaz der, bunu söyleyende dergi satmak isteyen, supplement satmak isteyen firmalardır.Vücut aptal değil, vücut çok akıllıdır.Neyi ne zaman kullanacağını iyi bilir, protein sentezide çok güzel olur.Ve protein fazlası idrardan atılmaz, yağlandırır ancak protein en son vücutta yağlanacak besin türüdür.Eğer öyle olsaydı, Kain Green 'ın toplamda 50 öğün yemesi gerekirdi, sahsen ben Lazar Angelov 'un gorusme yaptıgı sitelere bakıyorum, röpartajlara bakıyorum her ogun 20-30 gr protein alırım der ama aslında sitesine bakarsanız her ogun 90 gram protein aldıgını, ve pirinç yerım demesıne ragmen pırıncı esmer pırınc olarak 4-5 haftada bir yediğini görürsünüz. :)
    - Antrenmanda hareketleri hızlı deil, yavas yaparım: Herkes videodaki Ronnie Coleman vb. kişilerin çalısma stlini bakıp ona göre çalısır.Arkadaslar o insanlar haftada 5000 mg. Testesteron Hormonu alan insanlardır, protein sentezleri bizde 100 kat daha fazladır + onlar kaslarını poz verirken sıksalar bile büyürler, siz o yüzden buyuyemıyorsunuz.Hareketi yavas, yapabildiğin ağırlıkla iyi sıkıstırarak o pump 'ı hissederek çalısın.Ve her Pump 'da doğru değildir, akıllı olun. :) arastırın biraz, yüksek agırlık az tekrar yapın diyenler salonunda kalabalık olmasın diyen hocalardir, çok arastırdım ben bunu o sistem beyaz lif kaslarına sahip olan insanlardır ve su tankları vs. olmadan hangi tür kas lifine sahipsiniz bunu öğrenemezsiniz.Öğrenmek için kendinizi 2 yıl denemeye almalisiniz. Ve ağırlıgınız artmıyorsa, hareketın yapılıs suresını uzatın, hipertorifinin sağlanma hissini keşft edin. :)
    - Yag yakıcı, Gainer hiç kullanma (zorlanmadıgım zamanlar haricinde); salona gidersiniz hocanız hemen karnitin vs. onerır ama vücut aptal değil arkadaslar.karnitin alırsınız yagı yakarsınız yag oranı %7 yaptınız dıelım ıste ozaman karnıtıne, cla ya ıhtıyac duyarsınız ama bu besın takvıyelerını, desteğini alın genede o yağ oranı altına düşemezsiniz.Gainer ' gelelim, gainer nedir? açık ve net söylüyorum gidin whey protein tozu alın, içinde 250 gr toz seker katın alın size gainer.üstte belirttiğim gibi ant snrası basit seker olarak alınır ve alınması gerektigini söyleyenler supplement firmalarıdır.
    -cardio hiç yapmam, mesleğim futbol, o yüzden kondısyona yonelik bazen yapiyorum, peki neden; cardio 'nun her türlüsü katboliktir bu yüzden biz futbolcuların her 2 günde bir afedersiniz sex yapması gerekiyor cünki testesteron hormonumuz dusuyor ve dısardan cou futbolcu testesteron aliyor ama testesteronu dusuyor, normal sevıyeye getiriliyor. bi tür takviye, ve unutmayınki cardio bi zaman sonra haftada 500 gram yagdan daha az yakarsanız yapılır mesela 500 değilde 400 gram yağ yakıyorsanız cardio eklenir sabah aç karnına, hafıften de karbonhitrat düşürülür olur size 500 gram. Ve cardio anlık, ağırlık çalısması gün boyu yağ yakar. :)

Çok konustum biliyorum ama hepsi sizin için, bu bilgiler benim sentezlediğim bilgiler, umarım daha iyi geleceğe sahip oluruz, tekrardan görüsmek dileğiyle. :)

kolum belli olmusmu tam goremıyorum ben erkanım sorunlu kolumuda sıktım bellı olsun die.

saq04ever, Bekci, discovery ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Ciko kendine iyi bak yolun açık olsun foruma ugramayacak misin anlamadim sensiz olmaz yahu facebook forum falan.bu arada super degisim helal olsun degisik yöntemlerinle bildim seni arada karala bişeyler buraya gorusmek uzere basarilar :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ciko nat bunu beğendi.
  12. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    tesekkur ederm egemen kardesm, ara sıra ugrarım sorunuz olursa 1 mesaj uzagınızdayım. :) ben ezber bozan bilgilerle gezinirim, tarzımbu. :) farklı gozukmem normal oluyor.

egemennn bunu beğendi.
  13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yolun acik olsun bakalim Ciko:)bellimi olur isvicreye maca felanda gelirsin,yolun bu taraflara düserse haberim olsun,top dürtemem senin gibi ama agirlik kaldiririz beraber:)

14. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Teşekkür ederim abi, insallah bir gün görüseceğiz.Orada akrabalarm var hatta bi kuzenım orda bayanlar futboludna oynuyor, gelince beraber kesinlikle idman yapacağız. :)

Bekci bunu beğendi.
  15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Dedigim gibi ciko mutlaka heber ver gelirsen,gelde o uzaydan cektigin resimler icin bi firca kayiyim sana:):)

16. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    ahha tamam abi söz veriyorum. :D erzurumdan geliyim girebilssem önden atarım bikereo nden çektım gozuken tek şey sakalımdı. :D bı arada atıcam ondua söz abi senı kırarmıyım hiç. :)

17. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Yolun açik olsun ciko. Günlüğüne fazla yazmadim ama uzakdan takip ediyordum.

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

18. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Çiko tebrikler,
    Kardiyo yapmadan cut yapmanın da olağan olduğunu, ara öğün saçmalığını, protein sentezi hikayelerini, definasyonda böyle güzel yağlar alıp yağ yaktığını birkez daha kanıtlamış oldun. Bu arada IF ci misin sen de? Kahvaltı yok, ara öğün yok o yüzden sordum.
    Bulka geçince yeni bi tdee hesabıyla makro tavsiyesi verebilirim.
    Kolay gelsin

ciko nat bunu beğendi.
  19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    burada ant. sonrası basit şeker tüketmeyin 1 saat sonra yersiniz demişsiniz. Peki 1 saat sonra basit şeker mi kompleks karb. mı yemeliyiz ?

20. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    requ komplex karb al.

tskr ederm arkadaslar. kendımı tanıyorum suan, bulka hazırlanıyorum ve hedef 25 inden sonra +300 calori. :)

3m3 abi aynen, bilimsel gerçekleri ortaya koymak istedim aslında, evet İF 'ciyim ara ogun vs saçmalık one ya öyle elma ile matebolızma hızlanır. :) tavsıyelerın tabıkı bana lazım, çok yanlışdan döndürdün beni abi, hakkın ödenmez, teşekkür ederim. :)

Sayfayı Paylaş