Yine, yeniden Yağ Yakımı - Kas İnşaası

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve ciko nat tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 44 üye.
  1. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    vallaha ben de şu ana kadar hep basit şeker tükettim ant. sonrası ve iyi sonuç almıştım. bakalım bir de böyle deneyelim nasıl sonuç alacağız :)

2. CoffeeFit

CoffeeFit Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Ciko tam aciklamadi mi bilmiyorum ama antrenman sonunda seker almak proteinlerin daha cabuk tasinmasini sagliyor, burda sorun yok ama ayni glikoz yag hucrelerine onlarca kat fazla gidiyor. Asil sikinti kas yikimi degil, haddinden fazla yaglanma. Bu yuzden ant.sonrasi seker alinmamali.
    Ciko'nun da dedigi gibi, kaslar naylon degil, seker almadin diye yikilmaz. Ama seker yuzunden yaglanmissan yaglanmissindir, kacari yok.
    (Yanlisim varsa lutfen duzelt Ciko)

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    B
    bence bu kadar kompslek düşünmeye gerek yok. Her türlü şeker vücutta glikoza çevirilicek sonuçta iştersen küp şeker ye istersen pilav. Ama kompleks karbonhidrattan aldığın karbonlar vitamin ve minerallerlle karışıcak. Oysa nutelladan aldığın karbonhidrat düz şeker olucak ve mikro değerleri düşük olucak. Bana kalırsa tabi kompleks bir kaynak daha
    iyi iş görür. Ama çok mu daraldın antreman sonrası, zamanın mı yok? Koy çikolatayı makrona uyuyorsa, vücut tatmin oluyorsa sorun yok. %7 lere indiğim zamanlar haftanın 3 günü cips , dondurma yedim. 1 metre kardiyo yapmadım ama yağ yakımı devam ediyordu. Üzgünüm ama bu kAdar komplike düşünürseniz çabuk bıkarsınız. Çok ciddi diet bence %7 nin altı için yapılabilir . (Düşük yağ hatta belki kardiyo) IIFYM çok rağbet gören bir diet modeli olup; %8-10 gibi rakamları sıkı diet yapılmadan ulaşılabileceğini düşünüyorum.

4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    emre abiye katılıyorum, yag yakımınında ne yedıgınızın harbıden bır onemı yok. bulk donemınde ne yedıgınızın onemı vardır, kalorı acıgı ıle zaten vucut yag depolarını kullanacak.tabı kalorısı dusuk yemek onemlı ve bende gordugunuz gıbı kepeklı ekmege, bıskuvılere zaman zama ndadandım.. suan erzurumdayım he pyıyorm. yanı takılmaya gerek yok. ama vucudu genede dogru besınle doldurmak onenmlı benım tercıhım komplex karn ve yanında az mıktar yag almaktan yana.cunkı karbonhıdratın yanına yag gelınce karbonhıdrat daa yavas sındırılır.. o karbonhıdrat dusurme ısı vs yag oranı %7 altına çemek ıcındır.

5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    carb backloadıng de çok mantıklı geldi bana. ramazana kadar normal bir diyet, ramazanda IF mantıgı, ramazandan sonra da carb backloading planlıyorum.

6. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    requ bosuna hormon dengenızle oynamayın. kalorınıze göre yiyin, kendınızı neden ıskıyorsunuz? az karb alırsanız haftanı n1 gunu ödül vermenız tutar o gunde haftada yaktıgınız tum yagı gerı alırsınız.. ve ciğerlerinizi bozarsınız.

7. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    disiplin konusunda sıkıntım yok. Yani ayda 1 bile belki yaparım ödül o da belki. karb konusunda da herkesin vücudu farklıdır ve ben kg*2 yi geçtiğim zaman yağlanıyorum. o yüzden alternatif şeyler arıyorum. geçen ocaktan hazirana kadar 35 kilo vermiştim bayağı kas kaybıyla ama verdikten sonra karb'ı minimumda tutup protein - yağ ağırlıklı beslendim ve 70'e kadar düştüm yağ oranımı da %9 lara çekmiştim o zaman. Yani diyeceğim o ki benim vücudum karb'a çok fazla duyarlı ve ben de bunun için alternatif diyet arayışındayım.

8. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    kalori açıgı varsa fazla karb sadece kası hidrat ile dolrur.yaglandırmaz. taş çatlasa tuzuda çok alırsım vucut su tutar.

9. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    dediğim gibi bu benim kendi gözlemim vücudumda. kahvaltıda 2 dilim ekmek, öğlen bir tabak pilav,makarna akşam idman yaptıysam yarım tabak pilav,makarna idman yapmadıysam akşam karb. almam fakat yine de bu kadar az karb. almama rağmen yağlanıyorum. tabi ant. yaptıysam 60 gr. kadar da basit şeker alırım ant. sonrası. + haftada 5-6 gün aç karnına kardiyo yapmama rağmen

10. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    matebolizman yavaslıyor da ondan yaglanıyorsun, lif bile almıyor.vücudu kötü alsıtırma.

11. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    hayır kesinlikle. bu dediklerim yani buğday kaynaklı karbonhidratlar. Yoksa ciddiyim forumda benim kadar sebze yiyen, seven yoktur. :D

ciko nat bunu beğendi.
  12. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar günlük kaç kalori alıyorsun boyunuz ve kilonuzla birlikte yazar mısınız
    bide bu fittingoda bilgisayar kullanma spor olarak geçiyor nası iş anlamadım iyi bi site ama ilgilenen yok ne yazık ki

bi de her yaptığımızı yazacak mıyız misala çarşıya çıktık geldik yürüyüş olarak geçecek miyiz onu

Son düzenleme: 19 Haziran 2014
  13. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Hayır her yaptıgını yzmana grk yok.. kalorm benım 2200 du yag yakımında. 2300 olduğuda oldu.. 179 - snaırım kıloda en son 76 idi.. hıc takılmıyorm onlara. yag oranı onemli. fatsecret.com.tr dende hesaplıyblrsn.

14. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    kalori 2200 değil demi ?
    bana bu değer lazım
    aldığın kalori eksi harcadığın

Son düzenleme: 19 Haziran 2014
  15. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    bu yag yakım ııcın aldıgım kalor.bulk yaparsam 3100-3200 olr.

16. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    nasılsınız mıllet.:) 1-2 haftadır felaket yıyorum, tuzu kesınce packler gerı gelıyor cins durumdayım. :) suan bulka gırdım 1 haftadır.. [​IMG]
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Haziran 2014 ---
    öğünümden bi kare.

Bekci ve egemennn bunu beğendi.
  17. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Merhabalar. :) Biceps & Triceps sonrasi. :)

egemennn bunu beğendi.
  18. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    vay ciko kaardeşime bak

19. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Vaayyyy aziz kardesim nerelerdesin sen yaaa a :)))

20. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    1 ay tatıl yaptık
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Temmuz 2014 ---
    1 ay tatıl yaptık ondan

ciko nat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş