HomeGym (Ev) vs Gym (Salon)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve requ. tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    yanliz validanim biberleri asmis squat bara,bence o biberler kuruyana Kadar zor girer artik o squat bar iceriye:)requ saka bi yana o resmi tek koysan varya,forumda hit olur,baslikda söyle,squat bar ima annem el koydu:):):)sen cok yasa emi yaa aksam aksam cok güldüm o resme:)ayni buna benzer tr ye gittigimde ablamin kosu bandi vardi oda kullanmadigi iccin camasir asiyordu:)
    süper bi resim olmus yaaa:):)

Eresbos, tnakresss, sthammer ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Biberler kurudu, yarın da fasulye asacakmış :D

tnakresss ve Bekci bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    ha ha ha süper yaaa,requ fasulyelerinde resmini mutlaka istiyorum:):)

4. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Abi allahın izniyle ben o rackı yarın sokacam içeri, sokamazsam atarım resim :D

Bekci bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    @requ. insallah,biraz zor diyorum ama insallah,halen karnim agriyor gülmekten,süpeeerr bi resim olmus yaaauuuww!
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    @requ izin verirsen sadece o resmi bizim basliga tasimak istiyorum

tnakresss, egemennn ve requ. bunu beğendi.
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Motivasyon konusuna katılmıyorum . Birçok profesyonel sporunu tek başına sessiz müziksiz ortamda yaptigini okudum konsantrasyon olmak icin. Ama eve bi lat pulldown olsa süper olur. Bide trceps icin pushdown.

requ. bunu beğendi.
  7. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence de ev ortami daha iyi, istedigin muzigi seçme sansin var,karisan yok vs. Dezavantaji tabiki agirliklar olurdu.
    Eger ileride evim musait olursa bir odayi ayirmak istiyorum spor aletlerine. Paradan ziyade rahatlik konusunda tercihim olurdu ev ortami.

Şu oda fena degilmis:p

Son düzenleme: 31 Ağustos 2014
    columbu ve requ. bunu beğendi.
  8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Bu oda çok kompleks ülke şartlarımız için :) bence benim eşyalara ek olarak blonde ninde dedigi gibi bir cable aparatı olayı bitirir :) ya da direk york g864 veya Voit t-700 tarzı lat aparatı olan sehpalar. :)

9. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Tabiki ben sadece hosuma gittigi icin koydum:) suan butcem yetmez zaten boyle bir sistem kurmaya eve.

Beacon Hills'den gönderildi.

requ. bunu beğendi.
  10. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Altis in ev tipi çalışma istasyonu var 560 lira falan hepsiburada comda . Bir de buna ek olarak ayarlı sehpa 200-250 lira ve yeterince ağırlık 100 kg bata bir idare eder herkesi diye düşünüyorum o da kg i 3 liraya satılan siteler vardı (metal) toplamda 1000-1200 liraya güzel ekipmanlar alinabilir ve bu dedigim istasyonda 40-50 farklı kombinasyonda hareket yapılabiliyor cable falan var link bulursam koyarım. Evin en büyük avantajı beslenme . Spordan hemen sonra boşalan glikojen depolarinizi doldurabilir protein yikimini engelleybilirsiniz ve ben bu şekilde 3 aydır suplement bile kullanmıyorum gelişim gerçekten iyi.

requ. bunu beğendi.
  11. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ev tipi çalışma istasyonlarına gerek yok bence. Onu alacağınıza lat aparatı alırsınız. Çünkü istasyonlar çok yer kaplıyor, ve ağırlıklar yetmiyor bir noktadan sonra

12. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    http://m.n11.com/altis-hg-200-calisma-istasyonu-P15327010. Burda var Altis hg200 modeli

Bu dedigim istasyon bakarsanız çok yer kaplamiyor ve ağırlık sıkıntı olursa şöyle bir çözümü var yarım metrelik bir zincir her iki tarafında kıskacı ile birlikte ağırlıklarını olduğu kısma takılıp sizdeki plakaları bu zincir vasıtasıyla ağırlığa takviye yapabilirsiniz . Demokraside çareler tükenmez...

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  13. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    70er kilodan 10-15 insan eve gelip bir odaya girse o ev çöker mi, çökmez, bunları koyduğum oda küçük ve sağlı sollu iki kiriş destekli, yine iki kolon var. Strüktürel açıdan evin en sağlam odası. Ama salonun tam ortasında bir noktaya biriktirirsen o kadar ağırlığı, o bir tehlike yaratabilir işte.
    Vallaha arkadaş noktayı koymuş, bu spor zaman ve mekandan hakikaten ötedir. Bütün mevzu seninle demir arasındadır.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2014
    tnakresss, brEAk_The_bAT ve requ. bunu beğendi.
  14. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bende bir foto atayım naçizane, inşallah daha ileri taşıyacağım. GoPro ile çektiğimden herşey minicik gözüküyor ama değil, geniş açı/balık gözü arası lensi olan tek alet goproydu onla çekebildim, half rackte barlar ve kum torbası, toplu durma modunda yoksa öyle çalışmıyorum haliyle :D. Koşu bandı vs, yan odada, onları buraya sığdıramadım...
    oda.jpg

requ., columbu, tnakresss ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  15. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Abi şu half rackin önündeki bar mı ? Barsa nereden buldun ? :)

16. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Triceps bar ile 80 lik bar var önünde, triceps bar interspordan, 80lik barı da 120lik alıp tesisatçıda kısalttırdım.

17. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Doğrusu evde çalışan biri olarak bir odayı tamamen kullanma şansı olanlara çok imreniyorum. :)
    Evli olanlar bilirler, spor aletleri evde cüzzamlı muamelesi görür. :) Ben de ancak bir balkona yerleştirebildim ekipmanları (cam balkon ile kapalı tabii ki).
    Çalışan ve evlenen ve hele hele çocuk sahibi olan biri için haftanın 3-4 akşamı dışarı çıkmak imkansızdır. Bir mecburiyet olmakla birlikte evin artıları eksilerinden çok benim gibi biri için. Salondaki sıra bekleme, temizlik, gürültü, çalışma saatlerini ayarlama gibi sıkıntıların hiçbiri yok evde. Motivasyon sorununuz yoksa idman şartları açısından çok da fazla fark olmaz, tabii amatör seviye için.
    Eksilere gelirsek, tabii ki alan darlığı ve yalnız çalışmanın getirdiği handikaplar var. Bench press gibi yüksek ağırlık kullanılan hareketlerde max. ağırlık kullanamazsınız. Aynı şekilde dumbell press yaparken de dumbellları tek başına almak ve hele hele set sonunda yumuşak bir şekilde bırakmak ciddi bir sorundur. Bunlar gibi hareketlerde kapasitenizin altında kilolarla çalışmak durumunda kalırsınız.
    Şöyle zorda kalınca barbell ve dumbellları atabileceğim kadar geniş bir salon ve sağlam bir zemin olsa evin hiçbir eksiği kalmazdı. :)

18. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    O triceps barı arıyorum ne zamandır yani tutma yerleri öyle olan. Triceps extension ve hammer curl için.

19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Evli olmaya gerek yok, ben bu yaşımda olmama ragmen o muameleyi görüyor benim aletler. Hatta squat rackı gördüyseniz biber kurutuyor annem. Babam da sürekli odayı boşalt koltuk döşettircem diyor. Düşünün durumu :D

20. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Valla hocam bencehde son kilo çalışabiliyorum 50 sefer altında kaldım barın, işin 2 tekniğini geliştirdim, ya sola deviriyorum, yere basınca bar, kendimi seatten sağa atıp çıkıyorum, ya da gücüm az varsa en alt racke takıyorum, (12 rackli pasifiğin güzelliği) bir tarafı oturttummu racke iki kolumla da diğer tarafı takabiliyorum. Dumbellarda ise tek tarafı racklere takıp diğer tarafı da büyük karabinalı zincirle yukarıdaki bara takıyorum, çıkarması çok kolay ama takması biraz zor, askı bulmaya çalışıyorum, onu da buldum mu onu da çözmüş olacağım
    Evet onun için zaten...

tnakresss ve sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş