HomeGym (Ev) vs Gym (Salon)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve requ. tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Bench Press'i nasıl yapıyorsun?

2. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Squat rack içeri girince rahatlıkla yapılır, şu an dumbell bench press yapıyorum

3. AhmetGur

AhmetGur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Normalde kac kiloyla bench press yapıyorsun dumbell olunca ne kadar fark oluyor onu merak ettim

4. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Bence biraz daha alet şart, ön bacak için vs sadece sehpa ve dumbell ile olmaz çok sağlıklı. Yoksa emin ol 900 TL gibi bir miktara yeterli ekipman alınabilse, direkt kendime sistem kurarım evde...

5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    2 ay önce en son bir salonda 65 kg 8 tekrar yapmıştım. Şu an ilk hareket girersem 28'er kg 10 tekrar yapıyorum. Bu arada 65 kg bastıgım zaman dumbell ile 22 şer kg basıyordum.

AhmetGur bunu beğendi.
  6. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Ev var Salon var birde büyük sehirlerdeki büyük salonlar var ev mi yoksa normal bir Salon mu dersen evi secerim ancak Ankyra gibi havuz dan tut lokantasına kadar atış poligonundan tut basket sahasına kadar olan bir yere gidiyorsan evde çalışmak insana komik bile gelebilir :)
    Ve anladigim kadariyla Salon diyince senin aklına her merdiven altı yerler geliyor.

7. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Squat, front squat, lunge, jump squat, barbell hack squat. Bunlar yapılabilecekler tek eksigi leg extension o da izole bir hareket zaten.

8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Hayır, sebepleri ilk mesajda yazdım. Zaman, trafik, boş yapmaya gelen yer işgal eden insanlar vb.

9. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi 3 5 kişilik salonlarda boş laf yapmaya gelen yada yer işgal eden insanlar seni rahatsız edebilir ancak büyük yerlerde o kadar fazla insan oluyor ki kimse seni rahatsız etmiyor ayrıca herkes vücut geliştirmek amacıyla da gelmiyor yani içerde 1000 kişide olsa bench boş oluyor ama hak veriyorum sana küçük salonlarda zaten gelen belli giden belli hergün aynı kişilerle göz göze gelmek istemezsin belki havasız soyunma Kabinleri seni rahatsız edebilir böyle durumlarda bende evi tercih ederim ama salon var Salon var :)

10. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  11. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Herkesin görüşü kendine ama ben salonda daha verimli çalışılacağı kanısındayım. Profesyonel destek + beslenme planı + kişiye özel program her salonda böyle değil tabii ki. Ancak GYM üyelik ücreti, supplementler ve spor eşyalar derken ceptek çıkan para artıyor.

12. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Fiyat meselesi var diyorsunuz salonu tercih etmiyosunuzda, eve spor aletleride beleşe gelmiyor hatırlatayım..

Calyente bunu beğendi.
  13. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Okumadınız galiba o aletlerin hepsi 800 lira tuttu. Ve ömürlük :)

14. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    İyide hala eksikliklerin olduğunu belirtiyorsun yani mesajları okuyoruz görüyoruz sanırım Tevfik Erzon nickli abi evine spor salonu döşemiş yaklaşık 5000 tl civarı tutmuş bu.. Yani benim burda güzel spor salonları var ve aidatları 70-80 arasında ve kışında 60 a bile düşüyor. Yani 5000/70 = 71 Ay yaklaşık 6 sene yapıyor yani benim açımdan ben spor salonunu tercih ederim.. Tabi biraz da toplu halde çalışmayı sevdiğimin de etkisi var :)

15. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Şöyle bir sey var tevfik abide 780 kilo plaka var o tak çıkar yapmayı sevmedigi için her harekete hazır dumbell barbell var. Bana bi 50-60 kg olsa yeter :D bir de ben çok ucuza buldum onun da etkisi var yani 800 lıraya bu ortam zor döküm plakalar şu an 3-4 lira kilosu ben 1.9 dan aldım :D sehpa deseniz 500 liraya senkron salon sehpası yani Allah da yardım etti isteyince :D

16. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Tak çıkar yapmayı sevmediğinden dolayı yaklaşık 1 ton'luk oda dizmiş ha o da iyi :) Acaba oda göçmüyor mu o kadar ağırlığa :) :)

requ. bunu beğendi.
  17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  18. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    şöyle bir şey de var istersen 2000 lira harca, aletler senin yani sporu bırakacağın zaman allah korusun sakatlık vb. oldugunda satabilirsin, en az 1500 liradan. Hatta bu gidişle 2000 harcasan bile ilerde 3000'e satarsın :D

19. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bana kalırsa da evde ki motivasyon ayrı, yakında inşallah yeni bir eve taşınacağız ve evin bir bölümünü küçük te olsa bir spor salonu yapmayı planlıyorum. Salonda da çalıştım, motivasyonla ilgili de herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama evde kafana göre müzik dinlemek, istediğin kıyafetle antrenman yapmak, kendin çaba harcayıp kurduğun veya satın aldığın düzenekler de çalışıp sonuç almak, idman sonrası mutfağına girip kendi karışımını hazırlamak ayrı bir keyif. Antrenman partnerine gelince yeterli düzeneğin ve yerin olunca beraber çalışacak adam bulmanın sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

dogukank ve requ. bunu beğendi.
  20. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Fantastik kilolar ( tek tekrar maks. ağırlık) yada yüksek ağırlıklı süpersetler gibi bir çalışma rutini yoksa, kanımca bir ad. cable ( tutma yeri aşağı yukarı oynayabilecek), 1 ad. power rack ve 150 kg civarı ağırlıkla gayet salon kalitesi yaşanılır. Evde 1 sene, salonda 1 sene çalıştım. Salonda telefonla oynayan, pull upta maymun gibi sallanan, 30-40 rep yapan insandan bana pendlay row diye bir hareket yok diye tavsiye veren insana kadar envai kişiyi bu kısa sürede gördüm. Ülkedeki eğitim yetersizliği salonlara da yansıyor. Bu nedenle ev konusunda en azından fiyat ve motivasyon konusunda endişe edilmemesini tavsiye ederim. Parasını en fazla 3 sene içerisinde çıkarır. Üzerine gayrimenkulunuz olur. Canınız sıkılır satar, canınız sıkılır bağışlarsınız.
    Başarının da başarısızlığın da tek başına üstlenilmesi gerekir, bu sporu bu yüzden seviyorum. Yalnızsınız. Bodyimle bile bir antrenmanda en fazla toplamda 4-5 dk konuşmuşumdur.

tnakresss, Fraktal ve requ. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş