HomeGym (Ev) vs Gym (Salon)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve requ. tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Boyası önemli değil, boya için krom alıp o farkı ödemeye değmez diye düşünüyorum.

requ. bunu beğendi.
  2. KadıköyTank

KadıköyTank Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Kadıköy
    Merhaba dostum.
    benim için evde mükemmel vücudu ulaşmak mümkün bir kere para ödeyip alabileceğin ve sonrada küçük eklemeler yapıp zamanla evini fitness salonuna çevirebileceğinden eminim
    başlangıç olarak tabiki 3 favorim var
    1. Barfiks demiri (kesinlikle üst vücud için çok önemli)
    2. bench sehpası özelliklede bench dips ve fly hareketleri için çok önemli
    3. eklenebilir ağırlıklarla birlikle düz bar (1 adet) 2 adet dumbbell bar

bunlara ek olarak önerebileceğim tek şey ip almaktır cardioyunuda ip ile yaparsın yeterki vücud yapmak iste 4m2 alanda bile yaparsın kolay gelsin :)

3. ksky

ksky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar ip atlamak için ipi aldım da çok ses çıkartıyor şunlardan alsam alt kata ses gitmesini engeller mi?
    http://image5.sahibinden.com/photos/15/41/08/181154108zgo.jpg

4. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İkisininde kendisine göre avantajları ve dezavantajları var fakat benim düşüncem şöyle; gerçekten zayıf olan bir insan spor salonunda çalışıp beslemesine dikkat edip kilo ve kas kütlesini aldıktan sonra evde de devam ettirebilir. Şahsen 1 yıldır bu sporu yapamıyorum bu yüzden evimde barfiks demirim var ve o kadar yararlı oldu ki. Tabiki ölçü kaybettim kollarımdan, göğüsümden, kollarımdan ama bunun yanı sıra karın kaslarım dizildi ve adonislerim inanılmaz derecede belli oldu. Şimdi ise tekrar salona yazılıp vücudu tamamiyle oturtma dönemi...

5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Krom kaplama da sıyrılıyor zaten, 1 senede çoğu vidam ve tutacak yerler soyulup paslandı. Boya 3 ayda sıyrılıyorsa, krom da 1 sene sonra aşınıyor, özellikle temasın bol bulunduğu yerler, önce turuncu bir renk alıyor, sonra kararıp paslanmaya başlıyor.

columbu bunu beğendi.
  6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evin artıları, istediğim saatte, istediğim kıyafetle, istediğim şekilde çalışırım. istediğim müziği açarım. ayrıca sadece benim dokunduğum tertemiz dambıllar, bar ve plakalar var. hergün silerim.
    sıkıntılı nokta, herhangi bir kaza anında yardıma koşacak kimse olmadığından, ağırlık kaldırırken riskli seviyelere çıkmıyorum. bir de tam barın altındayken kapı çalması beni sinir ediyor.

7. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Evin en sevdigm özelligi, istedigm kıyafetle ve sıra beklemeden idmanımı yaparım

Sayfayı Paylaş