Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Merdo tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

1. Doğal Beslenme

oy sayısı 461
    69,2%
  2. Supplement

oy sayısı 205
    30,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 111 üye.
  1. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    offfff :) bu forumda gördüğüm en saçma yazı...
    sen tozsuz yap,eğer oluyorsa bizede söyle yapalım :) kolun kaç cm ?

Fυякαη Acαя bunu beğendi.
  2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kolum 38 cm 18 yasındayım hıcbırsey kullanmadım :)

sende ergenlıkte oldun gıt kullan proteın zararı yok de 10 sene sonra ah ne yaptım dersın bızım arkadas var suan evlı 3 cocuk babası genclıgınde 120 kg bech press yapıyordu bady cı hep tozları kullandım sımdı acısını cekıyor kullanın banane benım fıkrımden sıze ne yanlıssa dogrusunu sız yapın

bır sure sonra yetmıyor o sureye nedne getırıyorsun spor salgık ıcın yapılır ıskence ıcın degıl

3. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    senin kaynının amcasının oğlu böyle böyle dedi diye,o zaman protein tozu kötüdür fikrine mi varacağız. yeterli miktarda su içen ve dengeli beslenen bir sporcunun bunun yanında destekleyici olarak protein tozu vb.kullanmasının hiç bir zararı yoktur..
    bizim salondaki hoca 45 yaşında.eski bodyci,adamın sağlığı yerinde.hiç te bir şeyi yok. kulaktan duyduğun şeyleri burada doğru gibi yazıp milleti yanlış yönlendirme.
    Sanki uyuşturucu alıosun 10 sene sonra ah naptım diyecekmişim :)

4. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Bi zaman sonra antrenmanlar ağırlaşınca kullanan kullanır kullanmayan kullanmaz burda tartışmaya pekde gerek yok :)

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben gordugumu dıyorum gıt kullan banane ben yorumumu yazar gıderım neden polemık yapıyorsun proteın tozumu pazarlıyorsun herseyın zararı var zararsız dıye bırsey yok tamammı gıt kullan ben kullanmıyorum kullananlarıda bılıyorum pısman oldugunuda bılıyorum dahası varmı ben kulalnmıcam ısteyen kullanır benı ılgılendırmez

6. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    zararlı, böbrekleriniz patlar şeklinde insanları yanlış bilgilendiriyorsun."10 sene sonra ,eyvah ne yaptım ben diyeceksin" cümlesi sana ait değil mi ? ben mi yanlış okudum.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    14 yasındakı merdo reyız konu acmıs herkes tartısmıs..
    Kendı gıttı eserlerı kaldı.... :)

Haa bu arada denızruhu ustad yazılarını ılgıyle takıp edıyorum, buyumuste kuculmus sonra yenıden boy atmıs gıbısın benım gozumde..

Azi bunu beğendi.
  8. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Bence eğer beslenebiliyorsan doğal en iyisi, bir yerden sonra doğal besinlerle alinan protein yetmemeye başliyor denmiş, neye göre kime göre yetmiyor, ben şahsen günlük 185-190 gr proteini tamamen doğal yollardan alıyorum, günlük 600gr tavuk, 250-300gr peynir, 4-5 yumurta vs. 100 kiloda olsam, 110 kiloda olsam doğal yollardan karşılanır neden karşılaşılmasın, miktarini arttırırsın.

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bobrek sısırır demedımkı ben karacıgere etkısı var tek od egılkı bunalr kansorojen amddede ıcerıyordur herseyde var tamam ama bundanda gelmesın dogal en ıyısıdır vucutta dogal olur o zaman sısme balon gıbı olmaz herseyın dogalı ıyı degılmı ben dogal goguslu kadınları sevıyorum gıdıp sılıkon yaptırıyor beyenmıyorum bana gore aynı mantık kullanan tanıyorum sımdı pısman sporu bırakmıs baba oldu adam 3 cocugu var spora zaman ayıramıyor dıye bıraktı o kulalndıklarındanda pısman kendısı ben de proteın tozu vb seyler kullanmak ısterdım ne guzel hızlı gelısırsın ama zararlı

gec gelısırım ama en azından dıogal olur zaten amacım fıt vucut onun ıcınde bu tur ek besınler bence gerekmıyor gec olsun ama olsun.

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

protein tozu ; body building yapan insanların kullandığı bir üründür... besinlerde az miktarda bulunan protein tozu ve amino asitleri kapsüller halinde yutarak az zamanda büyük işler yapmak hedeftir. piyasada bir çok protein tozu ve aminoasit hapları bulunmaktadır..
    ancak tıbbi etik ve deontoloji kuralları gereğince buradan isim vermek doğru bir davranış tarzı değildir..
    esasen , hemen her protein tozu ve aminoasit hapı biribine benzer , aralarında çok önemli bir fark yoktur.

eğer vücut geliştirmek için protein tozu veya aminoasit hapı kullanacaksanız , hiç tavsiye etmem.. günde 6 tane aminoasit hapı yerine 1-2 tam yumurta yemeniz aynı değerleri verir.

vücut geliştirmede protein tozu ve aminoasit haplarından uzak durmak gerekir.

Yalancı gelişme yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi....Sağlığınızı kaybedersiniz......İlk etapta olumlu gibi görünen bir çok şey , ileriki yıllarda telafisi imkansız hasarlar bırakabilir.

İnsanlar arasında şöyle bir yanlış kanaat vardır.’’Vücut geliştirme sporunu bırakınca kaslar sarkar’’ yanlış bir kanattır.

Doğrusu şudur; Kasların sertliği gider ve kasın kütlesi küçülür.Sarkma olmaz.Lakin sporu bırakınca yanlış ve dengesiz beslenme sonucu yağlanma olacağı doğrudur.

Yalnız; protein tozu ve Aminoasit kullanımında kasta sarkma olur.Buda bir gerçek.Bunlardan uzak durmak gerekir..

vücut geliştirme kurallarından birisi de ; DOĞAL BESLENMEDİR.

Protein ve aminoasitler kasların gelişmesi için kaçınılmazdır.Zaten proteinlerin yapı taşı aminoasittir.Proteinsiz kas gelişmez. ama doğal yolla... yapay ilaçlarla DEĞİL !

Proteinler tüm et ve süt ürünlerinde doğal olarak bulunur...Bol tüketin..

Yumurtanın sarısı yağ,beyazı ise protein yoğunlukludur.Süt,bal ve çerezi sofranızdan eksik etmeyin..

Pirinç pilavını ve fasulyeyi bol tüketin....Bunlarda protein bol miktarda bulunur.

Yağlı besinlerden uzak durun.

Karbonhidratı abartmadan yeterince alın.(Makarna,ekmek,un mamulleri,şeker v.b)

Bol sebze ve meyve yiyin.. Vitamin açısından çok faydalıdır.

Protein kasları geliştirir ve vaz geçilmezdir.Karbonhidrat enerji verir.Vitamin dokuları onarır.

hülasa ; protein tozu veya aminoasit hapları yerine doğal beslenmenizi öneririm.

sağlıklı günler dilerim.

Dr. Ümit Hazar
    www.umithazar.com

Ben sizler için soyluyorum vucut sızın her zaman gelıstırırsınzı yeterkı saglık sorununuz olmasın her ayda gec ınsan bırakabılıyor kalıcı zararlar vermreyın vucudunuza

10. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    gene bir doktor,gene bb hakkında atıp tutmalar. protein tozunu içmekteki amaç vücudun protein ihtiyacını karşılamak değil,onu zaten doğal yoldan karşılıyoruz .aminoasit ve protein tozunu içmekteki amaç vücudun ACİL protein ihtiyacını karşılamak,antrenman sonrasında bu yüzden kullanılır aminolar. yoksa doktor beyin dediği gibi,antrenmandan sonra ölü gibi bir vaziyette,yumurta kabugu soymakla uğraşırdık ! antrenman sonrası kolumu oynatamıyorum ben,yumurta mı soyayım. tekrar söylüyorum düzenli beslenmesini yapan ,iyi sporunu yapan birinde protein tozlarının hiç bir zararı yoktur.

"6 tane amino asit,2 tane yumurtaya eşittir" gibi bir cümle kurarak cahilliğini ortaya koymuş zaten,protein açısından öyle olabilir ama daha amino asitin kullanım amacını bilmiyor.

"az zamanda büyük işler yapmak isteyen" steroid kullanır.tozlarla "az zamanda büyük iş" yapılmaz. haftada 4 kez spor salonuna gitmek,az bir zaman değildir.

11. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    çok saçma yorumlar yapılmış suplementleri dozunda bilinçli kullandıktan sonra hiç birşey olmaz gördünüzmü hiç suplementten hasta olan yada ölen ? adam sigara alkol kullanıyor kalkmış bana diyor suplementler zararlı yutuyosun o hapları ilerde çok pişman olursun. yok yaaaa???? önce ağzındaki sigarayı bi at alkolü bırak düzenli spor yap ondan sonra konuş :) sinir oluyorum böyle insanlara.sigara kullanmıyorum alkolde ayda 1 arkadaşlarla içerim haftada 5-6 gün düzenli sporumuda yapıyorum suplementimide kullanıyorum ve gayette sağlıklıyım...

Big_Hammer ve asma bunu beğendi.
  12. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Cabarov supplementleri ilaçlarla karıştırmış sanırım, yok daha uzun sürede gelişirimde yok daha güzel görünürüm filan, supplementler ek besin yani whey protein 1-2 sene önce bi yerde okuduğumda tamamen peynir altı suyu konsantresi gibi birşeydi içine bazı aminoasitler ekleniyordu ve bazi glowth hormonu gibi şeyler, şimdi teknoloji değişmiş olabilir bilemem.Ama supplementler bazı besinlerin daha konsantre edilmiş hali, ha yokmu içinde yapay maddeler var bazıları karaciğere zarar verebiliyormu veriyor, ama bu zarar eser miktarda, alkol içersen bu supplementlerden çook daha zarar vermiş olursun karaciğerine.

Yinede ben doğalından protein ihtiyacımı karşıladığım için doğaldan yanayım,

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    anket sonucuna bakın 29/6 mılelt cevabını vermıs zaten:)

alkol sıgara dıyor mıllet ben 18 yasıdnayım elhamdülillah müslümanım alkolle işim olmaz sıgara dilime surmedım arakdaslarım ıcerler onalra ıcmeyın derın bı baskasına özentılık yapar ıcer

neyse ben yazıkca herekz cephe almışcasına yazıcak bence zararlı kullananda tanıyorum ben gozumle gordugume ve duyduguma ınanıyorum ben kullanmıycam ama kullanmak ısteyen kullanır zaten herkeze başarılar dılerım

baskn35 bunu beğendi.
  14. asma

asma Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    @ Cabarov
    herkesin sana cephe alması; savunduğun ve yazdığın şeylerin boş olması. Sen fit bir vücut seviyor olabilirsin, gayet normal birşey. Fakat bunu saçma sapan argümanlarla desteklemen yanlış. Yok kızlar plaj vücudundan hoşlanırmış, etrafımdaki kızlara resimleri gösterdim böyle böyle dedi , gibi... Doğal beslenmek en iyisiymiş. Gözünle kullağını iyi kullanıyosan, bir zahmet zaman ayırda azcık bilimsel makale oku. Boş şeyler yazıyorsun. Ne yapalım yani senin etrafındaki kızlar kaslı erkeklerden hoşlanmıyorsa ?

Suplement konusuna gelirsek, steroid kullanılmadan geliştirilen vücut zaten natural sayılır. Başlığı açan arkadaşta öyle saçma başlık açmışki, okuyan sanıcak ki ; supplement kullanan sanki hiç yemek yemiyor. Günde 20 tane yumurta sarısı yemek zararlı değilmi ? Böyle boş işlerle uğraşacağımıza biraz okuyup araştıralım. Saygılar.

15. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sen o kadar yemekle kas kütleni değil anca göbeğini büyütürsün 2 sene sonrada ya kalpten yada kolestrolden öteki tarafa gidersin. Oradanda bağırıssın protein tozları zararlı diye.

Boş beleş yazlılarla saçma sapan argümanlarla milleti yanlış yönlendirmeyin. 3 gün spora giden burda sanki body üstadıymış gibi yazılar yazıyor. Daha ettiğiniz körfeze gitmemiş bizlere ders vermeye kalkıyosunuz. Burda kimse salt suplemet alarak beslenin demiyor adı üstünde destek ürünü. Bu forumda belki 50.000 defa doğal beslenmenin önemi hakkında yazılar yazdık. Yok sarkıyomuş yok karaciğer patlıyomuş böbrek şişiyomuş : ))) .. Daha neler uydurulucak görelim.

eludem ve Big_Hammer bunu beğendi.
  16. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0

ne demek istedin bu yazıda..250 gram tavuk 200 gram peynir 3 yumurta ,yanına eklenen karbo ve sebzelerle güzel bir beslenme türü bence.

cabarov a gelince 4 ay sonra bırakır bu sporu en çok

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben cevremdekı kzıların kaslı erkek sevmesınden bahsetmıyorum ınternertrte bır suru konu var kızlar akslı erkeks evmıyor ne yazıkkı oyle plaj vucuduv eya bred ppıtt gıbıd egıl bodycıler gıbı

2. olarak ben gecen seneden sımdıye kadar spora devam edıyorum:)

bu sporu ben bırakmam allah bır saglık sorunu vermezse kendınden uydurma sozlerler yazmana gerek yok ben cocuklugundan berı sporla ugrasıyorum

yuzme kıck box karete basket hepsını kucukken oynadım maksat hem eglenmek hem sosyalleşmek

sımdı yas oldu 18 gecen seneden body + kondısyon dersıne katılıyorum ebn sporu haftada 6 gun yapıyorum okula ragmen ve 1 gun ara vermedım

hasta olunca bıle salona gıtmek ıstıyordum hocam evı arayıp gelme dıyordu hastayken ben sporu sevıyorum

18. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    cristiano vucudu gibi vucut yapmak kolay is degil

19. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    suppdoğalment. en iyisi.

Big_Hammer, Azi ve Bodysoft bunu beğendi.
  20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kolay degıl tabı kolay oldugunuda soylemeyen yok :) işimiz ne calısıyoruz duzenlı olarak

Sayfayı Paylaş