Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Merdo tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

1. Doğal Beslenme

oy sayısı 461
    69,2%
  2. Supplement

oy sayısı 205
    30,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 111 üye.
  1. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    supplement olarak sadece whey ve ara ara creatin onun dısında bol bol sut tavuk yumurta lor pirinc makarna vb

2. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53

Anlamadım? Adam gayet doğru duzgun besleniyor.
    Günde 30 tane yumurta beyazı yiyene bişey olmuyorda,
    600 gr tavuk 4 yumurtayla mı oluyor?
    Ben yaklaşık 6 aydır ilgileniyorum bu sporla fakat internete zamanımı çok harcıyorum ve günde 1-2 saat araştırmaya harcıyorum. Supplement konusuna girmiyorum. Adamın beslenmesi gayet düzgün, Bu beslenmeyle, antremanı düzenliyse, göbek büyütmesi veya kolestrolun fırlaması söz konusu değil.
    Benim bile günde 200Gr yi buluyor tavuk, üstelik amacım fit bir vücut, ve karın ağırlıklı antremanlarım. Gayet memnunum

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Ben 2010 nisan ayında başladım...2011 ocak ayında ara verdim (maddiyat dan dolayı)2011 mayıs 10 da yeniden başladım..şu an devam ediyoyrum..78 kilo idim bırtaktım mayıs 30 da tartıldım 85 kiloyuım...neyse kiloya takmıyorum düzenli spor yanında dikkatli beslenme ile amacım haziran ayında 2 kilo vermek...sonrasına sonraki ay bakıcam..

şimdi konuyu buradan başlattım demek istediğim şu ; bende ustalar kadar olmasada uzun zamandır yapıyorum ancak hiç ek besin takviyeleri kullanmaıdm..daha doğrusu cesaret edemiyorum...birtaz araştırmıştım...kiminde böbrek taşı.v.s..sorunalr okudum..ve tırstım :( şu an bi aradaş bana almış olduğu creatin verdi ama kullanamıyorum korktuğumdan...ya bişey olursa diye...dediğim gibi..doğal olarak olsun istiyorum..ancak bununda ek besine göre daha geç olacağını düşünmüyorda da değilim ..ama geç olsun temiz olsun mantığı var kafamda...bakalım hayırlısı..bu arada hedef herzman için fit vücut...

saygılar...

4. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Gideceğimiz yere bisikletlemi gidersek daha sağlıklı olur yoksa araba otobus vb. taşıtlarla gidersek mi?

Şüphesiz bisikletle gidersek daha sağlıklı olur fakat çok uzun sürer yorulursunuz ama arabayla giderseniz bisiklete göre daha sağlıksız (bisiklete göre!) fakat kat kat hızlı ve kolay gitmiş oluruz.

Supplementle sizin tabirinizle doğal beslenmeyi bu şekil düşünürseniz az çok doğru fikir sahibi olursunuz .

Supplement besin teknolojisidir. Ve teknolojinin nimetlerinden her alanda olduğu gibi body dede faydalanırız :)

Ayrıca doğallık aramayın yediğiniz hangı besin doğal?

Supplementlere adam kimyasal maddemi katıyor GDO'sunu mu değiştiriyor hayır .

Fabrika ortamında proteinlerine aminolarına vs ayrıştırıp satıyor tıpkı fabrika ürünü etler sütler vs şeyler gibi.

Fabrika ortamında yetişen hayvanlar , fabrikadan çıkan et süt doğal oluyorda amino protein mi doğal olmuyor?

Son düzenleme: 5 Haziran 2011
    eludem bunu beğendi.
  5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Çok güzel anlatmış vede örneklemişsin...tamam haklısın hangi ürün doğal ki...ancak ben sadece 2 noktada sıkıntı duyduğum için doğal yoldan spora devam etmek istiyorum evet biliyorum bisiklet ile gidildiği gibi geç olacak ancak dediğim o 2 sıkıntı olayını açıklayim belki yardımcı olur...

1- besin takviyeleri (protein,creatin,yağ yakıcılar..v.s) bunların ilerleyen yıllarda vücutta kalıcı yada geçici,böbrek taşları,bağırsak larda tıkanma gibi şeyler duyuyorum...

2-vücut geliştirmeyi bu besin takviyeleri ile ilerlettim diyelim ve 5 sene yada 10 sene sonra vg yi bıraktım...peki bıraktıktan sonra vücudumda kötü bir görüntü olmayacakmı ..yani sarkmalara..balon gibi sönmeler..v.s..

ilk düşündüklerim bunlar...

saygılar...

6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kızlar kaslı erkek sevmez diye bir şey demiyorum bilmiyorum çünkü yalnız beachboy her bakan kız da illa yakışıklısın diye bakmıyordur belki çok çirkin olana da bakan var çirkin olduğu için,Ya da fiziksel problemi olana da bakarlar,ayrıca aptal olana da bakarlar en son olarak plaja indiğinde nerden biliyorsun belki iğrenç buluyorlar belki değişik buluyorlar nasıl biz greg valentino'nun videosuna ve ona benzer kişileri görüdümüzde hayretler içinde bakıyorsak,kızlar da belki ondan dolayı bakıyorlar.Bunu denemeden bilemezsin gidip sana bakan kıza plajda diyorum ama arkadaşlık teklif edersen ve kabul edilirsen o zaman bir anlamda doğruluğu ispatlanmış olur ama her bakışı da beğeni olarak algılamak yanlış.Tabi bu ilk başta söylediğim şeyler kimseyi yargılamak için değil ben adeta bu tür şeylere karşı olan her insan güzeldir mantığıyla hareket eden ve savunan bir insanım sadece çevrede gözlemlediğim bazı verileri aktardım.Ancak bende şuna inanıyorum ki kaslı erkek yani biçimli bir vücuda sahip erkek beğenilcektir diye tahmin ediyorum vücud olarak tabi.Sonuçta görsel olarak güzel duruyor.Ancak kadınlarda bile güzel duran var ama aşırısı hariç bayanlarda güzel durmuyor çok aşırı olursa erkek gibi tipleri oluyor bu da bana itici geliyor.

7. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ben henüz yeni olduğum için bu sporda doğal besleniyorum. İlerleyen zamanlarda gelişimime görede protein tozu kullanabilirim. Hocalarımızın dediği gibi bu sporda ilk 4-5 ay doğal beslenilmeli. Örneğin bir kaşarı alıyorum küçük karelere kesip leplebi gibi yiyorum. :) Eğer bu sporu hayatımızın merkezine oturtabilirsek başarı kaçınılmaz.

Kızların kaslı erkek sevmemesi meselesine gelince kızdan kıza fark eder diye düşünüyorum. Genelde insanlar kendilerine zıt olan genetik özellikleri ararlar. Bence de kızlar kaslı erkek sevmiyorum derken yalan söylüyorlar. Aşırı derecede kaslarını geliştirmiş insanların hoş gelmediğini söyleyenler bence bu sporu 1 hafta bile yapmamıştır. Ben 1 hafta yaptım ve ne kadar emek,sabır ve motivasyon istediğine şahit oldum. Bu insanların nasıl bir disiplin içinde çalıştıklarını hayal bile edemiyorum. Onlar gerçekten büyük bir saygıyı hakediyorlar ve alıyorlarda.

8. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Alıntı=Aşırı derecede kaslarını geliştirmiş insanların hoş gelmediğini söyleyenler bence bu sporu 1 hafta bile yapmamıştır. Ben 1 hafta yaptım ve ne kadar emek,sabır ve motivasyon istediğine şahit oldum. Bu insanların nasıl bir disiplin içinde çalıştıklarını hayal bile edemiyorum. Onlar gerçekten büyük bir saygıyı hakediyorlar ve alıyorlarda.

Ben erkeklerden bahsetmiyorum aşırı geliştirmiş kaslarını da iğrenç gözüküyor diye bayanlardan bahsediyorum.Bence bayanlarda itici duruyor çok gelişmiş kaslar işte örnekleri.Ayrıca jay cutler gibi ya da ronnie coleman gibi çok aşırı vücutların da çekici olduğunu düşünmüyorum kadınların da beğeneceğini sanmıyorum ancak tabi zevkler ve renkler tartışılmaz beğenen de çıkabilir.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 7 Temmuz 2011
    HDMI bunu beğendi.
  9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    her ikisi de birbirini desteklemeli bence....iki tarafta olmazsa olmazdır benim için...

10. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    para mı sağlık mı? sorusu gibi olmuş.
    saçma

11. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yediğmiz ne doğal ki? diyerek o hapları, tozları aklamaya çalışanlara çok gülüyorum ben.

1- Vücut, bir kere bunları kullanmaya başladınız mı alışır ve devamlı ister. Bu nedenle almayı başladınız mı bırakamazsınız. Ciddi para gider kısacası.

2- Spora doğal beslenirken ara vermenizde, eğer beslenmenizi hepten bozmamışsanız bir sakınca yoktur. 1 ay ara verseniz dahi kaslar azıcık küçülür, geri döndüğünüzde en fazla 1 ay içinde adaleler yerini bulur. Protein tozuyla büyümüş birinin ise ara verdiği zaman bütün kas sistemi tek kelimeyle çöker. İnsan kendini depresif hisseder. Kaslar bu sefer küçülmez çünkü, direk sarkar.

3- Bütün ek besinler kanserojendir (Şimdi yediğimiz ne kanserojen değil, siyah poşet bile kanser yapıyor diyenleri duyar gibiyim). O Spartacus'deki Andy Whitfield'in kanser olup yatağa düşmesiyle prodüksiyon için protein tozlarına abanıp vücut yapması arasında bir ilişki var mı? Yok diyebilir misiniz?

Eskiden steroidlere de zararsız diyorlardı, yıllar sonra anlaşıldı nelere sebep oldukları. Aynı mantık...

12. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0

Gerçi şimdi uyku saati değil ama Lafontenden masallar iyi gitti bu saatte : )))).. Biraz vucut yapan birini gördünüzmü bende protein tozu kullansam öyle olurum dersiniz ama kedi ciger meselesi sizinki. Adam Arnoldun vucudunu örnek vermiş bak adam ne oldu diye "siz doğal beslenenler" (tırnak içinde) 60 küsür yasınıza gelince nasıl olucaksınız merak ediyorum.. 30' lu yaşlarında göğüsleri sarkmış yüzlerce insan tanıyorum hepside protein tozumu kullanıyor acaba sormam lazım. Ayrıca "kanser" olucaksak biz olucaz size ne oluyo anlamıyorum : )))).. 90 yaşına kadar yaşayıp dünyaya kazıkmı çakmak istiyosunuz.

13. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Doğal beslenerek de gayet güzel Bulk yapanlar ve süper vücutlara sahip olanlar var. Hatta (buna da bir kulp bulur, alay edersiniz diye söylemedim ama) doğal beslenerek uzun zamandır VG yapanlar toz ve haplarla şişenlerden çok çok daha güçlü, taş gibi olurlar.

Doğal besleneerek vücut yapmış bir adam demek diyet yapmayı becerebilmiş, disiplinli ve iradeli bir adam demektir. 60 yaşında vücudunun nasıl olacağını ben size söyleyemem, kahin değilim. Ama misal benim şu andaki hocam 63 yaşında, adamda hala baklavalar var ve hala Baharın sonlarına doğru Cutting'e girip diyet yaparak plajlara akıyor. Gayet de iyi yani.

Kanser meselesine ister inanın ister inanmayın ama bu tamamen doğru ve birkaç kişinin ya da grubun buna sinirlenerek reddetmesi gerçeği değiştirmez. Güneşi balçıkla sıvayamazsınız.

14. gangsta86

gangsta86 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    konu başlığından hareketle nasıl kızlara bağladınız bravo valla.... bence doğal beslenme...destek ürünleri doğal bulmuyorum...istedikleri kadar bitkiden,peynir altı tozu vs.. neyse artık onu desinler... doğal bişey olsa o kutunun içinde hap şeklinde ne işi var....

Kambala bunu beğendi.
  15. I'm_awesome

I'm_awesome Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    doğal beslenerek disiplinli bir şekilde fit duruma gelebilirsiniz fakat amacınız daha ileri düzeyse (pro,extrem) gibi supplementleri kullanmak zorundasınız. ayrıca sırf doğal beslenicem diye normal yediğim yemeğin 3 katını yiyebileceğimi sanmıyorum . İrade meselesi birazda.

16. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Hep doğal beslendim;lor,tavuk,pilav,bal,pekmez vesaire...Beklentim çok şişmek değil,doğal beslenme biryere kadar görütüryor vücudu.Eğer şişmek istiyorsan destekleyici de kullanırsın.Benim beklentim ideal bir vücut yaratmak,bu yüzden hiçbir zaman destekleyici kullanmadım.

17. winkan

winkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bir tanıdığım 60 kiloydu geçen sene. şimdi ise 80küsür.
    bb yapıyo ve tamamen yapay olarak. almadığı şey yok vücuduna streoidden tozuna kadar.
    şuan bin pişman.

18. ikonoklast

ikonoklast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saygı

beach boy rumuzlu arkadaş beni çok güldürdün,gerçekten teşekkür ederim sana.benim yazdıklarıma bu türlü bir yorum yapacak alakayı nasıl kurdun gerçekten anlayabilmiş değilim.Ben yeni başlayan arkadaşlara yaşanmış bir hikayeyi detaylı şekilde anlattım fikir sahibi olabilmeleri için,yazdıklarından spor ve bb.ile fazla bir bilgi birikimi ve deneyimine sahip olmadığın gayet net bir şekilde anlaşılıyor.yoksa biz BİLGİN'de antreman yaparken hayranlıkla ve şaşkın bakışlarla bizi izleyen küçük çocuklardan biride sen miydin?...

19. 14Sahin

14Sahin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    doğal beslenme tabikide ama bir yerden sonra supplement gerekiyor

20. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    İkisi aynı anda olmuyor mu? Hem doğal beslenip hem supp kulanarak.Neyi işaretlesem bilemedim.

"Sonuna kadar doğal beslenme abi hem supplementler iktidarsızlık yapıyor sonra böbrekte taş yapıyor hem penisi küçültüyormuş" diyen insanlar olduğu için supplement a vermek lazım oyu. :)

eludem ve Alfamatador bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş