Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Merdo tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

1. Doğal Beslenme

oy sayısı 461
    69,2%
  2. Supplement

oy sayısı 205
    30,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 111 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    Allah bildiği gibi yapsın demekle yetineceğim.

yemeyi de bırakırım elbet sen rahat ol, ama eğer kendi boğazımdan geçmeyenin gerçekten de ihtiyacı olan birinin boğazından geçeceğini bilirsem...

bir de şu var, keşke keşke keşke bu forumda bana supplement kullanımını "şiddetle" savunanlarla herhangi bir spor dalını birlikte icra etme imkanım olsa (fiziksel mücadeleye dayalı sporlar elbet). yani kendimden örnek vereceğim "hadi ya sallıyor" denecek ve dendi de o yüzden bulaşmam ama şöyle bir spoile vereyim, benden yaklaşık 8 yaş büyük, 2 yıldır düzenli supplement kullanan bir abimden daha ağır kilolarla çalışabilmekteyim.

bir de lütfen diğer yorumlarımı da dikkatli okuyun. benim sitem ettiğim nokta şu supplement'in doğal beslenme yerine geçmesi. supplement ek, ilave demektir. vg terimi olarak anlamı ise ek besin demektir. ek kelimesinin türkçedeki manası "Bir şeyin eksiğini tamamlamak için ona katılan parça" demektir. bu da demek oluyor ki eksiksiz besleniyorsanız supplement gereksizdir...

ctar17 bunu beğendi.
  2. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Salonda 16-17 yaşındaki çocukları görüyordum. Ben senden 20 kilo fazla kaldırdım , 10 kere fazla yaptım , benim babam senin babanı döver tarzındaki diyalogları burada görmek beni çok güldürdü. :) :) Demek heryerde bu tür tartışmalar varmış. Hala daha supplementlerin ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmiyosanız ben ne diyim. Seneye yaza 6-7 ay kala definasyona gireceğim. 172gr günlük protein almam lazım supplementsiz nasıl yapılıcak bu iş "biz supplement kullanmazukçular" bana bi açıklama yapabilirler mi?

Şimdi bana tavuk yumurta filan yazarsınız tamam da bizimkide mide hani 7 ay 500-600 gr tavuk + yumurta nereye kadar. Baklava börek olsa adama gına gelir.

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    anlamadığım bir nokta var ben supplement'i karalamaya çalışmıyorum. herkes bir tarafından bir laflar atıp tutuyor. pozitif nitrojen dengesini koruyabildiğiniz sürece aşırı bir protein alımına gerek yoktur bunu kafanıza sokun anlayın anlamamakta ısrar etmeyin artık. pozitif nitrojen dengesini sağlamanın da tek yolu supplement değildir arkadaşlar. bu konuya da şahsım adına hakaretamiz bir laf gelmediği sürece atmış olduğum son yorumdur bu, kalın sağlıcakla.

mahasamatman ve Tank Jr. bunu beğendi.
  4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    supplement sarttır dmek zaten buyuk bır bılgısızlıgın gostergesıdır ılk once

ek besınler ne zaman alınmalıdır onu ıyı bılmek de yarar var .

r10 cok dogru solemıs en onemlı kısım pozıtıof nıtrojen dengesıdır kas gelısımı ıcın . bunun ıcınde ole kıloyla proteın almaya hıc gerek yoktur . gunluk kalorı alımınızın %15 ıle %30 arsını proteınden alın yeter .

supplement sektoru sureklı bır cok proteın alın almazsanız kaslarınız gelısmez der durur . ozellıklede son 10 yılda bu ıyıce arttı . okadarkı bugun 80kg bır sporcu gunde 400gr proteın alıp dogru yaptıgını sanmaktadır .

eskıler gercektende ne supplemen almıs nede baska bırsey .

sergıo olıvıa gunde 180 gr proteını hıc gecmedım demıs .

bıll pearl vejateryen yapmıs ve arnoldu yenen 2 adamdan bırı kı gunde 160 grı bıle gecmemıs .

mıke mentzer gunluk kalorısının maks %30 ununu proteınden almıs .kı kendısı bunu cok gormus anabolık yoksa %15 yeter demıstır

arnold ıcın gunde 200gr proteını gecemden muhtesem bır vucudu nasıl ınsa etmıs dıye ımrenmısler

dorıan yates mıke ıle aynı sekılde beslenmıs ve bunu sonuna kadar savunmustur

jay cutler semınerınde gunde 320 gr ı gecmıyorum gerek yok demıstır ( ama muscle fıttnes 900 kusur aldıgını yazmıstır ne komık dımı )

gunter schlierkamp gunde 600+ proteın almıs ama sonra gunde 300 kusure donmus ve hayatının en ıyı dereceklerını almıs ve o gunden sonra olımpıada ılk 5 de yer almıs

mark dugdale semnerlerınden bırınde fazla proteıne gerek yoktur demıs ve weıder grubu o gunden sonra onunla alakasını kesmıstır

rockybalboa7, m.d., 1reex1 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    R10 Danny Boy gibi arkadşların yorumlar gerçekten insna yeni şeyler öğretiyor teşekkür ederim kendi adıma.

Sadece supplement ile birşeyler olacağını düşünmek arabanın lastiklerini çıkarıp 4 tane stepneyle yolda gitmeye benziyor banan kalırsa :)

yolda gidersiniz ama artık nasıl bir yol tutuşunuz olur nasıl bir performans alırsınız orası muallkta

6. Big_Hammer

Big_Hammer Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konunun hepsini okudum sadece suplement kullanın diye yazan birisini görmedim. Bunca okuduğundan senin bu yorumu çıkarman büyük başarı.

O bu kadar almış şu bu kadar almış .. Siz Mışşş muşşş larla bu spor yapıyosanız eyvallah devam edin arkadaşlar.

Son olarakta öyle 4 ay - 5 ay 70 - 80 kilo bench çalışıyosanız suplement alıpta paranızı boşa harcamayın. Acemilerin bu tür destek ürünlerini kullanmalarına gerek yoktur.

7. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Gecen 1 ay sure zarfında bitmis olan supplementlerin yerine alamadım o sekilde sadece dogal olarak devam ettim.Gelisimde bir sorun yoktu cok memnundum ama gittim whey ve gainer aldım acaba psikolojik mi soruyorum kendime cogu zaman

R10 bunu beğendi.
  8. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi hocam yazdığınızdan hiçbirşey anlamdım? ben böyle birşeymi demişim? birileri asdece supplement kullanın dedi mi demişim? neyin mişş'i neyin muşş'u?

9. Big_Hammer

Big_Hammer Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    mışş muşşu sana yazmadım. dannyboy un mesajına cevap olarak yazıdım. Konuyu takip etmediğinde burdan belli zaten. Daha bir mesaj üstündeki yazıdan haberin yok konunun bütününe yorum yapıyosun. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az anlayan anladı yazdıklarımı zaten. Sen devam et yazlılarına :)

10. shadown

shadown Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigortacılık
    Yer:
    antalya
    bu ikisi artı başka şeyler

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    pekı napalım kımseyı ornek almayıp tecrubelerı bır kenara mı brakalım bumu yanı

bu spor zaten mıs mus dıye olur

mıke menter yapmıs heavy duty olmus

larry scot yapmıs scott curl olmus
    gıbı

demircan256, R10 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  12. w4hyn3ot

w4hyn3ot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda komik bir anım var bızım ısyerınde bır abımız var adam 40 yılını bu ıse vermıs bızde2-3 yıl once bu ıse yenı baslamısız hasan abı dedım proteın tozu dıye bırsey var kullanıyımı?yok yav dedı ne gerek var benım gıbı beslen hıc gerek yok dedı ohh dedım ıyı hem masraftan hemde ıcıyımı ıcmıyımı derdınden kurtuldum.Nasıl beslenıyorsun hasan abı dedım ee dedı basıt sabah kalk ekmegın ıcıne 4 yumurta kır ye!!:) tabı bu ısın sakası benım gıbı memlekıtınden uzakta tek yasayan bırı ıcın dogal bır sekılde ıyı beslenmek gercekten cok zor.

13. jrkasto

jrkasto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşa , katılıyorum , hem düzenli ve gerekli beslenme , hemde suplement kombinasyonları , vücudumuzu hiç durmayan bir makina olarak görürsek , bu spor veya başka bir spor olsun vucut dinamimizi kayıp etmememiz için , hem sağlıklı ve gerekli şekilde araştırarak neleri yemeliyiz neleri yememeliyiz öğrenerek yemeliyiz ve dışarıdan almamız gereken vitaminler olsun , diğer bb için gerekli suplementler olsun , kas kütlelerimizi arttırabilmemiz için önemlidir bencede her ikiside seçeneği , yok ama olsaymış iyi olurmuş :)

Herkeze iyi çalışmalar dilerim...bench_O

14. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    antrenman önce ve hemen sonrası hariç doğal beslenme bence en iyisi...
    çünkü özellikle antrenman sonrası,vücuda hızla gereksinimlerini vermek gerekiyor...

not:bu aralar birşeye çok takılıyorum,protein tozu alacak param yok meselesi,arkadaşlar parasal yönden özellikle hesap edin protein tozu daha ucuz...hesap basit;1kg protein tozu içerisinde kaç gram protein var...o kadar proteini alabilmek için ne kadar ne yememiz lazım,sonra toplayın kaç lira yaptığını,sonra 1kglık protein tozunun fiyatını hesap edin,protein tozunun çok daha ucuz olduğunu görürsünüz;)

15. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    zaten adi ustunde supplement ek ilave deme bu bb yapanlar zaten dogal beslenmeyi on planda tutarlar ama sadece dogal beslenmeylede bir yere kadar.Pro bb cilerin bu hale sadece dogal beslenme ile gelmedigi kesin.Gunluk protein ihtiyacini belirli bir yerden sonra dogal besinlerden karsilamak cok zor o yuzden de suplement gerekli diye dusunuyorum

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    harbi , iyi vg -ciler belli bi süreden sonra "supplement " pek kullanmazlar...ancak, "definsiyon ,diet "aşamalarında gerekli olanı yakalayabilmek için...kısaca , halk ağzıyla amelelik " yapmazlar...zaten, "anabolizansız,sterodisz "bu işin bi yerde duracağını da çok iyi bilirler...

supplementlerin , esas olarak sürekli "ısısal, filtrasyon ,kimyasal vb" prsoeslerinden geçerek konsantre ürün elde edildiği göz önüne alınırsa , ne kadar " besin kaybı 8mineral ,vitamin vb) kaybı olduğunu da göz önüne almalıyız...

ancak, yeterli beslenme olmadığı zamanlar bunlar tabi ki kullanılması doğrudur ...)

Danny Boy bunu beğendi.
  17. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    17.11.2011 çarşamba gününden itibaren vitamin dahil tek bir supplement kullanmadım...

Bu geçen sürede , 3 antreman yaptım ve hiçbirinde performans düşüşü yaşamadım....

Anladım ki , olmazsa olmazım değiller...

Bu tür besinlerin "ek" besinler olduğunu unutmamalıyız , doğal beslenmeye ancak yardımcı olabilirler ...

18. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    herşeyin doğal olanı iyidirde hem zahmetli hemde masraflı olur şöle düşün süt tozu kahve ve şekeri birleştirp kahve yapmakdansa 3ü1 aradayı hazırlamak daha kolay:)

19. batt

batt Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ilerde sırf doğal beslenecem diye buğday gluteni, balık unu gibi ürünlere yöneleceğime günde bir ölçek whey protein içmeyi tercih ederim. Zaten 5 sene sigara içmişim protein tozunun vücuda vereceği zarardan mı korkucam :D

Son düzenleme: 18 Aralık 2011
  20. ÇTN

ÇTN Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    doğal beslenebiliyosan tabi

Sayfayı Paylaş