Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Merdo tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

1. Doğal Beslenme

oy sayısı 461
    69,2%
  2. Supplement

oy sayısı 205
    30,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 111 üye.
  1. JuststyLe51

JuststyLe51 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum tamamen dogal beslenebilirsen vücudun hiçbir zaman sarkmaz.. ama supplement takviyesi yaparsan arnold schwzwanager gibi 40 yaşına kadar süper 40 yaşından sonra 90 yaşındaki dedeye dönersin :)

boksbody bunu beğendi.
  2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bu çok hassas ve 2 ucu keskin bir konu,

Doğal beslenmek tabiki daha önemlidir fakat yeri gelir supplementin verdiği etkiyi hiçbir besin veremez

Kabaca açıklarsam

Beslenmeyi oturtamamış ama supplement kullanan biri verim alamaz
    Beslenmesini ayarlamış sağlam beslenen biri supplement kullanmasa da gelişir
    Ama beslenmesini ayarlamış ve üzerinede sağlam supplement desteği alan adamın alacağı etki çok çok farklı olur

Antremandan sonra bir hydrowheyin vereceği katkıyı hiçbir yiyecek veremez, creatinin verdiği performans etkisini de başka yiyeceklerden karşılayamazsınız, nox ürünlerinin verdiği pumpu yiyeceklerden asla alamazsınız, gece yatmadan önce casein için içeceğiniz sütün veya yiyeceğiniz peynirin verdiği etkiyle casein tozunun verdiği etki bir olmaz, glutamine ve bcaayı definasyon dönemlerinde yiyeceklerden karşılamanız çok zor hatta imkansız olur

Ama aynı şekilde örneğin bir kırmızı etin yumurtanın faydasını istediğiniz kombinasyonu yapın alamazsınız,o yüzden doğal beslenmek her zaman öncelikli olmalıdır

Supplementin faydaları çoktur ama bu supplement kullanımını zorunlu kılmaz veya supplement almayan adam gelişemez anlamına gelmez,arada taş çatlasa %10 %15 lik bir fark olur gelişim açısından

Ilk 1 yıl hiç bir supplemente gerek yok bence, sonrasında kişi gelişiminden memnun kalmadığında ve eksiklik çektiğinde supplementlere başlar

Ayrıca gerçekten hakkını vererek vücudunu parçalarsacasına ağır spor yapan birinin supplement kullanma mecburiyeti oluyor, ben creatin+glutamin+whey kullandığımda kas 2-3 günde toparlanıyorsa kullanmadığım zaman 5-6 günü bulduğu oluyor

Son düzenleme: 5 Temmuz 2012
  3. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    genelleme yapmak doğru olmaz...kişilerin anatomisi uygunsa arnold gibi vücudu kısa sürede yapabilir...tamamen genetiktir ne suplement ne beslenme.

4. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

yetişemediğin ete mındar deme konuyu daha fazla uzatıpta saçmalama daha da alçalıyosun hala kızlarf kaslı erkek sevmez diyen beyinler kaldımı bilmiyorum valla

5. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Doğal beslenmeyi kendini bu işe adamış biri yapabilir lor,tonbalığı tavuk balık yulaf makarna gibi besinleri herzaman tükete bilecek biri doğal yollardan ek gıdasız beslene bilir ama iş okul vs yüzünden suplemmentlerle açığı kapatmak isteyenlerde var. En iyisi doğal + suplm bence .

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    şimdi ben buraya supplementler para tuzağı yazacağım.garanti teşekkür eden olacaktır.ama çoğunu kullanıyorum çünkü biraz züürt tesellisi bu olay.önemli olan normal beslenmedir.normal beslenme supp.dan kat kat önemlidir.ama supp. de kullanımı destek olarak fayda saglar tabii

azil_zinde, DEXONİA ve (silinen üye bunu beğendi.
  7. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Doğal beslenme+supplement tabiki.Doğal beslenilir tamam yanlış anlamayın ama sadece doğal beslenmek biraz işsizlerin olayı.Benim o kadar zamanım yok şahsen.Sadece doğal beslenmeyi denedim tabi,olay şöyle günün her saati bi şey yiyiyosuz.Supplemente zararlı diyip durmadan tereyağı şeker kızartma yiyenler en çok gülüyorum.Beslenme konusunda bi bok bilmediklerini bilmemerine rağmen(tabi ayı gibi göbekleri var vücutlarında sağlıktan eser yok)eyvallah haklısınız diyip geçiştiriyordum eskiden, artık o kişilere karşı biraz sert davranmaya başladım çünkü kafadan atmalarına uyuz oluyorum.

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    görende 24 saat çalışıyosun sanır mesleğin ne sevgili Grendel ? üzüldüm gerçekten biraz yemek yemeye bile vaktin olmadığına göre insan hakları sınırları aşılıyor sanırım.

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ayrıca hep düşünmüşümdür doğal beslenme nedir? yapayı da mı var bunun ? plastik mi yiyor bu vg ciler :) supp de doğal gıdaların mikronize edilmiş hali.ek gıda. ilaca girmeyen herkes benim için doğaldır

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    evrim sevgili muratcan.biceps :). örnek bir piton bir antilobu tamamiyle bütün halde yutabilir kemikleri dahil herşeyi sindirebilecek bir sindirim sistemine sahim 130 saat sürüyor bu sindirim süresi. sen şimdi bu hayvana o ceylanı mikromize edip verisen bu hayvan onu yer mi veya uzun yıllar yaşayabilir mi? :). istersen bir deney yap karbonhidrat protein vitamin ve minaraleri sadece supplement lerile karşıla ve sonuçları bize yaz. Ben sana söyliyim iç organların iflas edecektir :).

11. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    biz piton muyuz :) ? öyle bir deneye öğrenci bütçem dayanmaz :) ayrıca ben yukarda yazdım normal besinler kat kat daha önemlidir diye :) ama creatin vs. haricinde iç organların zarar göreceğini sanmıyorum.tabi bol su içme beslenme vs. çok etkili bu konularda

12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Aslinda mantikli ancak yasam duzenimiz icin hayat bizi suppment kolesi yapiyor :))) alinacak kalori karbonhidrat protein yag ve sekeri dogal almaliyiz ancak gidip gofret yiyen adam da gelip protein tozu zararli diyorsada bir dusunmek lazim vucut icin en iyisi dogal beslenme ama marketlerden aldigimiz domates biber ne kadar saglikli oda ayri br konu ....

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    demek istediğim senin merak etiğin ek besinler doğal değildir işlenmiş üründür. özeti bu yani. çok ileri bir sporcuysan takviye olarak alabilirsin. onun haricinde ancak birilerini zengin ediyorsun başka bir şey değil sevgili muratcan.biceps.

edit: peki neden sadece supplement ile beslenen bir kişi bile yok? örneği varsa dünyada göster bende evet yemek yemedende supplement ile beslenilebiliyormuş iç organlar zarar görmüyormuş diyeyim.

14. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    çok ileri sporcu değilsem işe yaramaz ha ? editine katılıyorum

15. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    706
    Ödül Puanları:
    103

supplement doğal gıdaların mikronize hali mantığından yola çıkarsak steroidler de atomize edilmiş hali diyebiliriz o zaman.:)

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kendini avutursun kendini rony colomen sanırsın eve kutu kutu supplement doldurarak (şahsından bahsetmiyorum genel konuşuyorum) yani hazır yiyeceklerin sana yetmemesi için baya bir kütlen olması gerek. yoksa bolt un ayakabısının aynısını giysen onun yedikerinin aynısını yesen bolt kadar hızlı mı koşacaksın? bunlar piyasa oyunlar birilerini zengin ediyorsunuz o kadar. halı sahada messi forması giyip gaza gelenler gibi :D

17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ne alakası var bilip bilmeden yorum atmanın alemi ne? toz la testesteron mu alıyoruz ? kötü konusacagım o olacak

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:16 ----------

0 supplement ile bu işi yapan arkadaşlara ben tekrar sesleniyorum fotograflarını atsınlar.(nedense bunu yazdıgıda savunucularıda çok oluyor anlamıyorumda ) supplement çok büyük bir şey değil elbette.ama ben etkisi 0 diyemem kimse kusura bakmasın

18. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Şimdi bu işi hiç supplementsiz yapanlar olduğu gibi supplement tercih edenler de oluyor.. Bu spora 1 kere bulaşanlar öyle veya böyle bi süre whey,amino gibi şeyler kullanıyor..

Bana kalırsa ;

Eğer ki her gün düzenli olarak et,tavuk,balık gibi kaliteli gıdalardan protein alımınızı karşılayabiliyorsanız yani günde en az Kilo X 1.8 kadar protein alabiliyorsanız tabi ki sizin protein tozuna veya diğer supplementlere ihtiyacınız yok demektir.

Ama çoğumuz öğrenci,çalışan vb. olduğumuzdan sürekli yemek imkanını bırakın salonda gidip de 1 saat antrenman yapmak için zor vakit bulduğumuz günler oluyor.. Şu durumda imdada supplementler yetişiyor..

Yani bir protein tozu yemek yiyerek alınan kaliteli protein gibi değildir ama bir miktar günlük ihtiyacınızı karşılamanızda yardımcı olur.. Eğer dediğim şekilde yeme imkanınız varsa hiç supplementlere para harcamanıza gerek yok zaten :)

Ek bir şey ; Bu güne kadar olan supplement deneyimlerimden gördüm ki tek gerekli olan bana kalırsa Whey proteindir.. Creatine,amino,argenine hep ıvır zıvır şeyler boşuna renkli caf caflı üstünde kocaman MADE İN USA yazan kutulara paranızı kaptırmayın.. Sadece whey yeterlidir.

Suçicek bunu beğendi.
  19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Duratec ; son paragrafa kadar sana katılıyorum.Ancak ; son paragraftaki düşüncen yanlış.

Whey dışında bahsettiğin işe yaramaz dediğin ürünlerin hepsinin ayrı ayrı etkileri var.Bende 2 yıldır tek suplement olarak creatin ve bir kutu whey kullandım,hiç kullanmadım diyecektim ama bunları kullandığımı bilen birkaç kişi var forumdan yalancı duruma düşmek istemem.

Bu kullandıklarımın etkisi oldumu evet kullandığım süre içerisinde oldu ama tabiki bir kutu ile nekadar etki görebilrisinki. :)

Diğer ürünler ise biri vücudu parçalar,diğeri idmanda güç verir,diğeri kasd gelişmesini tetikler v.s v.s...hepsi ayrı güzel ,ama en önemlsi seninde deidğin gibi İMKAN VARSA NORMAL BESLENME EN İYİ SUPLEMENT ;)

20. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara

Tabi kişiden kişiye göre değişir bunlar :) Ben de whey haricinde Amino,creatin,noxplode gibi şeyler kullandım ama gereksiz para vermekten öte olmadığını düşünüyorum.. Ha maddi durum iyidir hepsinden alın kuş sütü de alın hiç önemli değil tabi ama bence birincil tercih edilmesi gereken supplement Whey dir.

No-Xplode diyolar mesela aldım bende evet 1kg ürüne 100 küsür lira verdim insanların abartısına kanarak ha şimdi sorarsan tekrar alırmısın diye hayatta gidipte para vermem öyle bir şeye :) Oturur 200 gr makarna yerim 2 saat sonra gider antrenmanımı yaparım paşalar gibi :)

Tabi burda işin içine yine imkanlar giriyor , Tozun daha kullanışlı olması falan filan giriyor..

Söylediklerime ek olarak basit bir hesap yazayım.. Evde yemek yeme imkanı olanlar için ;

150 liralık* tavuk göğüsü alırsanız 5000 gr den fazla protein eder , 150 liralık ortalama bir whey de 1600-1700 gr civarı protein bulunur :)

İşte basit bir hesap , Tavukdan aldığınız protein hem daha kaliteli hem daha fazla. Tabi tavuk sadece bir örnek yerine farklı şeyler de konabilir :)

*Et balık kurumu Tavuk Göğsü kilo fiyatı 5.90 Tl.

Sayfayı Paylaş