Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Merdo tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

1. Doğal Beslenme

oy sayısı 461
    69,2%
  2. Supplement

oy sayısı 205
    30,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 111 üye.
  1. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    whey protein tavuktan daha etkilidir orda yanlisin var
    yumurta ve wheyde ki proteini fazlasiyla kullaniyor vucut ama tavukta ki proteinin kaci sentezleniyor belli degil
    tabiki dogal beslenme taraftariyim ve tavuk her zaman var menumde ama wheyden kaliteli degil proteini

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    wheyin türkçesini niye kullanmıyorsunuz "peynir altı suyu". uzun geliyo herhalde. lor deyin oda olabilir.

3. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Valla creatin icin supplement kullanilir, Her gun kilolarca et yemek mumkun degildir. Monohidrat creatinin de sporculara yaptigi katki goz ardi edilemez.Milyarlarca dolarlik sektorun bir amaci vardir.Gerekli urunler gerekli zamanlarda kullanilabilinir. En iyisi herzaman dogal yeme aliskanligidir, ama supplementleri de tek kalemde silemeyiz. Milyarlarca dolar buraya bosuna harcanmiyor, arastirmalar ve uretim dahil.

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    üretim inanlar için değil kapital sahipleri için vardır arz talep. o zaman milyar dolarlık sigara endüstriside boşa olamaz sigara faydalı olsa gerek..

Son düzenleme: 10 Eylül 2012
  5. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

Creatin icin yapilan testleri goz ardi etmek , kisinin isteyecegi bir sey.Sigara sagliga zararlidir, ama psikolojik olarak rahatlatici etkisi vardir.Cikolata cok yersen zararlidir, az yersen antioksidan yuzunden yararlidir.Neyi ne kadar aldiginin onemi vardir.Sigara bir keyifdir.Insanlar keyif alabilmek icin bu kadar parayi oduyor. Ben nasil Creatine para oduyorsam bi amacim varsa, onlarin da bi amaci var.Verdigin ornek her ne kadar sacma olsa da, istersen en azindan Creatini tam olarak bi arastir. Monohidrat olanini. Ondan sonra bana sunu soyle, supplement almadan ben nasil 5 gr creatin alabilirim ?

Ayrica, benim oyum dogal beslenmeye gitti, ama bana gore anket icin, ikisi de gerekli, ama oncelik beslenme aliskanligidir.Omur boyu supplement kullanamazsiniz, ama omur boyu guzel bir yeme aliskanligi edinebilirsiniz.

Son düzenleme: 10 Eylül 2012
    uzzman bunu beğendi.
  6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    ne alakasi var yahu
    turk dil kurumunda degiliz sacmalamanin anlami yok git butun basliklarda whey yazanlarin mesajlarini alintila ugras dur sabaha kadar isin yoksa hadi

kendiniz bu baslikta supplement yazarken neredeydi bu guzel turkceniz acaba

uzzman, khephnes ve serdar2 bunu beğendi.
  7. KaSınTı

KaSınTı Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Spor Salonu
    Duratec Duratec yine güldürdün beni :D ant. sonrası dakikalar içinde kana karışan BCAA yı,Günlük 5-10gr creatini, Glutamini hangi mucizevi besinlerle alıyorsuna caba :)

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    amerikan dil kurumuda değiliz. neyse boş mesajlaşmaya dönmesin iş. iyi sporlar...

9. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle kendi Türkçenizi düzeltiniz ve sonra başkalarını uyarınız. Hem devrik cümle kuruyorsunuz hem kelimeleri yanlış yazıyorsunuz. Önce kendinizi düzeltiniz.

Yazdığınız cümlenin doğrusu bu şekilde olacak,

"Whey'in Türkçesini neden kullanmıyorsunuz? Peynir altı suyu demek uzun geliyor heralde. Bu yüzden lor diyebilirsiniz."

10. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    para para para diyorum keşke olsada herkes kullanabilse sup.

11. KaSınTı

KaSınTı Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Spor Salonu
    böyle konuşmalar sayesinde konu amacından sapıyor off topic yapmayın lütfen

12. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    ''vey'' diyelim kapansın konu :D

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelik doğal beslenme olmalı forumda 1000 kez yazılmasına rağmen yeni başlayan üyeler soruyor supplement kullansam beslenmem çok kötü sonuç alabilirmiyim diye alamazsınız maalesef adı üzerinde ekbesindir düzenli beslenme ile birlikte kullanıldığı zaman işe yararlar spor dergileri spor salonu sahipleri bu ürünleri gereğinden fazla abartıyor dolayısıyla yeni başlayan insanlarda bu ürünleri mucize olarak görüyor maalesef

serdar2, letsev ve mr_dblue bunu beğendi.
  14. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    En iyisi doğal + suplmnt kullanmak böylece verim daha yüksek olur tabi önde doğal beslenme gelir o olmadan suplementler bişeye yaramaz.

15. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Preworkout ürünleri bariz işe yarayan ürünler; ama asıl sorun kişiden kişiye ürünlerin farklılık yaratıyor olması doğru ürünü bulmak ve kullanmak.
    Örneğin superpump250 çok etkili olmuştu bende,superpumpmax aldım 0 etki,jack3d kullandım gayet etkiliydi ha keza weider krea-genic çok etkili olmuştu.
    Tüm preworkoutları silip 200gram makarnayla -bari kepekli makarna olsaydı :)- eş tutmak ne kadar doğru tartışılır.

Birincil tercih bence creatine olmalı. En azından bilimsel destekli bir madde,whey öyle değil.

Birde tavuk etinden alınan proteinin wheyden kaliteli olmasıda tartışılır,hormonlarla hareketsizşekilde 1 ayda maksimum ağırlığa ulaşsın diye herşey yapılan ve satılan tavukları yiyioruz.
    Nerde o eski köy tavukları,yaban tavşanları hyper_

muratcan.biceps bunu beğendi.
  16. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş bırakın şu takviyeleri evet takviyelerle bca amino toz iğne vs. 3-4 ayda vucut yaparsın doğal beslenerek 6 ayda yaptıgın vücudu takviyelerle 2-3 ayda yaparsın sonuç = al balonu şişir şişir koy bir yere beklet hiç elleme günden güne boyutundaki küçülmeyi görüceksin ama balonun içini kumla doldur koy bir yere arasındaki farkı sen gör dene istersen takviyelerde öyle işte eger ben vg olucak ilerde salon açıp para kazanıcam yada veya ölene kadar yapıcam dersen takviye kulllan hiç bozulmassın şunuda iyi düşün eger kulllanıcam dersen ilelebet kullanmak zorundasın yoksa bırakırsan basladıgın yere geri dönersin iyi forumlar.

not:basladıgın yere eski halinle dönmessin gözle görünen sarkıklarla burda kim ne derse desin sarkma yok o yok bu yok 6 senedir yapan arkaşım var kullanmadıgı sey yok(bca yı çerez gibi graineri nescafe gibi ) 3 ay yapmadım diyor üstümü çıkarmaya utandım agzı olan konusuyo kardeş suplementler evet öldürmüyo gebertmiyo ama kullanmadıgın zaman fiziksel değiişiklikler gösteriyo

Son düzenleme: 17 Kasım 2012
  17. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Ne kadar saçma şeyler söylemişsiniz yok sönüyo yok küçülüyo ne bu balon mu ? havamı kaçıyor kasların içine bırakın allah aşkına . İnsanın beslenmesi iyiyse + takviye kullanıyosa sonuç iyi olur ama takviyeleri bırakıp beslenmeyide bırakırsa tabi küçülme olur asıl iş beslenmede.

18. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    doğal beslenmede bir yere kadar götürüyor.bir yerden sonra supplement şart bence.tabi onunda götürdüğü yer sınırlı.steroidsiz gittiği yere kadar.. :)

19. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73

Al bunu al al al al,insan bir mesajda nasıl bu kadar saçmalar anlamıyorum.
    Böyle insanlar aslında forumda barındırılmamalı.
    Mesajın ilk harfinden son harfine kadar cehalet dolu,biraz geliştir kendini.

20. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    17 yaşında olmaktan utanıyorum.üslubunuda düşüncelerinide al git

CarpeNoctum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş