Carb Backloading'e genel bakış.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Aranel tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. Gym Commander

Gym Commander Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bir şey daha sormak istiyorum. Pre Phase yaparken 14-16 saatt ac kalinmasi gerekiyomus . Uyuduguumiz zaman ki sure de buna dahilmi yani meselaa 11 de yatiyorum ben 7 de kalkiyorum 8 saat oluyo kalktigimda yemek yemeden bi 6 saat daha mi beklemeliyim ? . Bide bu sadece pre phase icin mi gecerli yoksa pre phase fen sonrada mi oyle devam edilmesi gerekiyor ?
    Istege bagli yazilmis ama pre phase icin sart mi yani ve sonrasi icin ?

2. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Pre Phase, Ketojenik diyete gecişi hızlandırmak ve glikojen depolarını sıfırlamak için yapılıyor. Bence yapılmalı.
    Kahvaltı carb almadığın müddetçe yapabilirsin ama aralıklı oruç da tavsiye ediliyor. İşin özeti ilk öğünün öğle yemeği olacak.

3. Gym Commander

Gym Commander Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Anladim . Kahvaltida yani oglenleri lor peyniri ve tam yagli kasar peyniri birde bir kasik zeytin yagi içiyorum. Fakat bu lor peynirinin icinde bide kasar peynirin icinde karbonhidrat var yaziyor paketin uzerinde ki tabloda ama icindekiler bolumune bakiyorum hayvansal gida dan baska bir şey yok. Bunlar yag yakimini durdurmazlar dimi yani kaşar peyniri ve lor peyniri basit seker icermez ? . Aciklamada da zaten 30 gr karbonhidrat kaynaginiz sebze kuruyemis ve sut urunleri olsun diyor. Sorun olmaz dimi lor peyniri ve kasar peynir yesem ?zaten ikisinin birde kuruyemislerin toplamida 17 gr karb yapiyor baska karb alimim yok.

4. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar uygulayan var mı acaba merak ediyorum? Bu diyete geçmek istiyorum ama yaz gelmişken şimdi gerilemekte istemiyorum açıkçası durduk yere. Yani nasıl reaksiyon vereceğini bilmediğim için vücudumun. Platoya iyiden iyiye girdiğimi hissediyorum çünkü belki beslenmeyi kökten değiştirirsem fayda gelebilir sanırım.

5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ben geçen sene uyguladım ve memnun kaldım en azından benim vücudumda iyi tepki vermişti, ayrıca sıkıcı yemek düzenini bırakıp sabahları istediğiniz yağlı yiyecekleri, akşamları ise tatlı meyve vb. besinleri tüketmek psikolojik olarak da iyi geliyor.

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu diyet hakkında bikaç sey yaziyim. Hayatimi degistirdi resmen artik ömrümün sonuna kadar bu şekilde beslenicem. Harika bir diyet ve herkes öğrenmeli bence. Arkadaşlar aciklamis ben birkaç şey ekliyim ve ileride john kieferden bikac video çevirc3m ingilizcesi olmayan arkadaslar için.

Arkadaslar eğer definasyonda isenis belli bir kalori sinırınız var ve cbl de bu kalori cok cabuk doluyor. Siz3 önerim idman sonrasi coca cola zero ve onun gibi şeyler tüketebilirsiniz. Hem kalorisi yok hemde ćok iyi insülin salgılıyor. İnsülin salgilatip kalori almiyorsunuz o kaloriyi de baska guzel seyler yiyebiliyorsunuz.

John kiefer alkolün cbl icin bir sıkıntısı olmadigini söylüyor ama ekliyor alkol metabolizmanin agzina ediyor resmen o yuzden duzgun kullanilmali kas gelisimi icin muazzam ve yag yakimi icin. Yuksek alkollu ickiler öneriyor özellikle kadinlara . Idmandan cikip whey+glikoz sonrasi guz3l bir öğün biftek olabilir diyor ve sonrasi arkadaslarinizla disari cikip 5 6 tekila shot icebilirsiniz diyor ama her zaman yapmayin diyor.

Yaģ yakimi için özellikle önerdigi 2 supplement kafein ve nikotin. Belki ilk defa duyuyorsunuz ama bend3 şaşirdim arastirdim dogruymus. Nikotun muazzam yag yakiyor. Bu sigara için demek degil john kiefer nikotin için nikotin sakızı alın diyor. Günde 1.5 mg dan fazla alınmaması lazim ve hergün alınmamalı diyor. Nikotin için dikkat edilecek şey çok uzun süre ve çok fazla miktarda tuketilmemeli diyor. Kahveyi ise günün ilk buyuk ögununden önceki bir zamanda imkan varsa sabah kalkar kalkmaz ve idmandan önce alınmali diyor. Aklima gelen bunlar vakit bulursam birkac videosunu cevircem.

Birde kitapin pdf si olan varsa gönderebilirse iyi olur onu da ceviriyim

sultanmehmed, dragox ve Thorm bunu beğendi.
  7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Blonde ne kadar sütredir uyguluyorsun diyeti? Kas kaybın oldu mu bu dönemde vs. biraz daha açabilir misin diyeti hiç uygulamayanlar için. Bu çok köklü bir değişiklik sonuçta.

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Beslenme düzenini tamamen değiştiriyorsun zor biraz. Şimdi kas kaybi sorduguna gore yaģ yakimi icin soruyorsun heralde. Yağ yakimi icin carb nite daha iyi olur diyor kiefer yani aslinda şöyle diyor yaģ oraniniz %20 25 civariysa carb nite daha iyi olur ama yuzde 15 10 civariysa cbl olabilir. Kas kaybi aslinda tamamen ne kadar idman yapip ne kadar dinlendigin ne kadar kalori aldigin ile ilgili ama cbl de kas kaybini minimuma indiriyor hatta biraz iyi ayarlamayla az miktar kas bile kazanabilirsin. Diyet onceki m3sajlarda aciklanmis ben eksik yerlerini ekledim
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2015 ---
    Hala kafana takilan bişeyler sor anlatiyim dostum bende başta mantigini anlamamistim. Bu ne saçma bişi la falan diyodum mantigini kavramak uzun zaman aldi 8 aydir uyguluyorum

Son düzenleme: 30 Temmuz 2015
    sultanmehmed bunu beğendi.
  9. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Yok sistemi biliyorum zaten teoride. Sadece kilo olarak ne kadar değiştin, ölçü olarak kaybettin mi, yağ yaktın mı vs. bunları merak ettim.

10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yag yakiyorum ama kilom pek oynamiyor . Yani yaģdan veriyorum sadece. Kas kaybi cok yasamadigimi dusunuyorum. Gözle gorulecek kadar degil yani. Ben karb yuksek tutup yag az aliyorum. Kendi vucudumu taniyorum benim vucudum yuksek yag az carb'a tepki veriyor yag yakmada. Ben tam tersini yapiyorum bu süreci yavaslatiyor ama öbür turlu de diyetin sürekliliği olmuyor. Yavas ama sürekli devam ediyorum .Yani makrolar kisiye göre degisiyor ama bulkta cok guzel hacim almistim bu diyetle hemde cok rahat oluyor hayat tarzima uygun

flavourscornetto bunu beğendi.
  11. flavourscornetto

flavourscornetto Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    hort olucak kusura bakmayın ama hala bu beslenme tarzıyla ilgilenen varsa cevap verebilir mi, şuan kilo almaya çalışıyorum ve bu yöntemin yağsız kütle kazanımında etkili olabileceğini okudum ilk 10 günlük low carb beslenmesi şart mı? hali hazırda if de yapıyorum ilk öğünümde sadece protein ve yağ alsam antremandan sonraki öğünümde de yüksek gi karb tüketsem olur mu?

Sayfayı Paylaş