Yumurtaları sarısı ile beraber tüketin !!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 007EMRE tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sindirim sisteminin karbonhidrat ile ne alakasi var acaba

Eskimolar tum hayatlari boyunca karbonhidrat tuketmiyolardi sindirim sistemsizmi yasiyolardi

et peynir yumurta v.s bunlar sindirilmiyormu :)

Ha dersen ki et de yumurtada eser miktarda karbonhidrat var eser miktardakileri onemsemiyorum

ccmssx bunu beğendi.
  2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hayır lifleri nerden alıyorsun lif demş almıyorsun çoğu nerde bulunuyor biliyorsun.

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabiki lif aliyoruz sizden daha cok ve bagirsaklarda hastalik yapmayan liflerden bagirsaklarin tamamen hazmedebildigi

Karalahana marul dereotu ispanak brokoli avakado roka maydanoz gibi karbonhidrat orani cok dusuk olan lifli yesil sebzeleri yiyoruz

ccmssx bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    peki siz hiç meyve ve tahıl ürünleri yemıyormusunuz bunları allah boşunamı yarattı yani herşeyi uygun oranda tüketirsen dengeli beslenmiş oluruz sen sadece et bazı sebzeler ve yağ yiyerek sağlıklı olucağına inanıyormusun:confused:

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabiki tahil yemiyoruz tahili gevis getiren hayvanlar icin yaratti bizleride onlarin etini yiyelim diye tahillardaki fitat bunun en onemli ornegi

Meyve sekerli ve yemek zararli

ccmssx bunu beğendi.
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ya allah aşkına senin birşeyden anladığına inanmıyorum dahada yazmıycam meyve zararlıymış

beyin neyle ebsleniyor meyve nazıl zararlı kuranı kerimde bile bazı meyvelerin ismi geçiyor bu allahın nimeti olan meyveler nasıl zararlı oluyor? meyve şekeri nasıl zararlı olur inan dahada yazmıycam çünkü sinirleniyor insan senin sağlık sorunun var doktora görünmek gerek ciddiye al söylediğimi

ZeusS_ ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    muneccimlige soyunmayin sinirleniyorsan kendine sakla sinirini

fruktoz yani meyve sekeri karaciger de trigliserid e cevrilir yani yaga

Fruktozun zararlari diye nette arat oku ogren

ccmssx bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tamam sen böyle yaşamaya devam et ama forumda yaşıı küçük üyelerimize bu yaptığını önerme yaşları genç ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyorlar onların hayatlarıyla oynama kolay gelsin.

Danny Boy bunu beğendi.
  9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yanlissa bilimsel verilerle cürutebilirsin o zaman. Ben sana fruktozun zararli olduguna dair bilimsel calismalari gosterebilirim en basta gut hastaligi yapmasi.

Insan vucudu fruktoza ihtiyac duyuyor ise kanitla o zaman

ccmssx bunu beğendi.
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben seninle tartışmıycam çünkü ne söylesek nafile bir kere aklına koymuşsun herşey zararlı ne sıkıcı bir hayat tarzın var herşeyden mahrum kalıyorsun allahın nimetleri oldu zararlı herşey boşa yaratılmış meyveler hepsi zarar dünya sağlık örgütü meyveleri yasaklamalı acilen tv ye çık reyting yapar program dahda yazmıycam bildiğini yap.

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hayat tarzim sana gore slklcl olabilir ama ben memnunum :)

Seni ilgilendiren bir durum olmadigina gore gocunmana da gerek yok :)

ccmssx bunu beğendi.
  12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili cabarov heldic in tartıştığı 6. kişisin... Tartışmanın sonucunu ben sana söyliyeyim hepimize hakaret etti, biraz daha zorlarsan sana da edecektir...
    Ayrıca asla son mesajı sen yazamazsın, mutlaka son sözü o söyleyecektir...

Cidade de Deus ve Danny Boy bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    heldic sacmalamanın son reddesındesın ve hala farkında degılsın

tum dunya etle beslenıyor olsa dunyadakı nerdeyse gunluk 2 dolar altı ıle yasayan herkes aclıktan olur ve sera gazının % 18 ını olusturan ıneklerın sayısı arttıgı ıcın kuresel ısınma ınsan hayatını tehdıt eder hale artık tam anlamıyla gelır

1 kg et ıcın kılolarca tahıl ve su gerekır dunyada herkes vegan olsa hayvan cıftlıklerı olmaz ve hayvan cıftlıklerı olmadıgı ıcın onlar ıcın tahıl uretımı yapılan arazıler artık ınsalık ıcın uretım yapar ve dunyadakı aclık kıtlık gıbı sacma sorunlar bır daha gorulmez

ben sahsen dedıklerıne asla katılmıyorum kı ınanmıyorumda ama dogru olduklarını varsaysaydım dıyleım senın dedıgıne gore salıgım duzelcek tahıl yemdıgım ıcın ve daha uzun yasıycam kusura bakma ama benım burda yedıgım 1 kg et ıcın dunyada 100lerce ınsan kıtlık cekıyorsa benım omrum 10 yıl uzmaıs pek bır sye ıfade etmıyor

50 yıl yasamayı 100lerce cocugun olmesıne tercıh edıyorum ben

her baslıkta kendı dıyetını paylasmana gerek yok bu sayfa altında yazmaya devam et yeter

nerdeyse tanrı ıle bıle tartıscaksın onune cıksa neden yarattın tahılları dıyceksın

baska baslıkta yazmaman en ıyısı burdan devam et paylasım yapmaya

ve madem senın hayat tarzın dıyetın bızı ılgılendırmıyor benım gıbı tahıl yıyen veya vegan larında hayat tarzı senı ılgılendırmıyor .

hadı by allah akıl fıkır versın .

bırgun belkı saygıyı sevgıyı ogrenırsın . bır gun belkı aclık ceken ınsalara acırsın bır gun belkı gunde kılosuna 30 tl verdıgın etın nelere sebeb oldugunu anlarsın . ıste o gun ben burda senınle bu konuyu tartsımaya hazırım elımde 100lerce kaynakla . ama pek umutlu degılım

Son düzenleme: 5 Aralık 2011
    Cidade de Deus ve ZeusS_ bunu beğendi.
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ahlaki yönu v.s onlar ap ayri konu ve tanri dediginiz seye de inanmak zorunda degiliz.

Saglikli olup olmadigina bakarsak

Tip 2 ye bolunmus durumda bazi doktorlar bizleri desteklerken bazilari sizleri destekliyolar. Bunun sonucu olarak inandiginiz doktorlari dinlersiniz olur biter

burasi forum diledigim yerde de paylasabilirim

ccmssx bunu beğendi.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    konu senın ınancın degıl tanrıya ınanmıyorsun dıye acımasız zalım sevgıden yoksun saygısız olman gerekmıyor . duygular ıle tanrı kavramı ayrı seylerdır

burda kımse sen yanlıssın demıyor farkındaysan ben dahıl herkes senın saygısız ve hakaret edıyor olusundan rahatsız oluyor .

konuyu uzatmıyrum cunku aklı dengenın yerınde olduguna ınanmıyorum

Cidade de Deus ve ZeusS_ bunu beğendi.
  16. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Biz yıllardır her sabah boşuna yulaf yiyormuşuz. Yüzlerce beslenme makalesini haybeye okumuşuz. Heldiç iki dakikada herşeyi çözdü et , peynir , yumurta ok. Glisemik indeks filan masalmış.

Gençliğimdeki siyasetçiler misali en çok meydanlarda kim bağrırsa halkı galeyana getirirse o haklı çıkardı. Meydanda halkı vatan millet diyip iki gaza getirdinmi ondan sonra atış serbest..

Bizimde oyumuz sana heldiç kim tutar seni Viyana'ya kadar devam :) :)

Pappy, Cidade de Deus ve Danny Boy bunu beğendi.
  17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Benim aslında ketojonik proflar da en deli olduğum nokta o kadar faydalı güzel şeyler anlatmalarına rağmen tutup bunu komplo teorilerine bağlamaları...
    60dan önce beacon yeniliyordu, 60dan sonra cornfleks, kapitalist ilaç şirketleri de bilmemne de...
    İnsanoğlu 6000 yıldır ekmeği kullanıyor arkadaşım... Yani ellerinden gelse ilk ekmeğin icadını şuan ki kapitalist ilaç şirketleriyle aynı kişler olan tapınak şovalyeleridir felan diyecekler :D

Kh ile yağ birbirine zıt 2 elemandır, bu işin formülü basit birini yüklü alıyorsan diğerini kısacaksın, öbürünü yüklü alıyorsan diğerini... Eğer 2sinide aynı anda yüksek miktarda almaya kalkarsan göbeği şişirirsin, bu iş bu kadar basit... Biz sporcular bunu zaten çoktandır biliyoruz, sizde aslında bizi doğrular şeyler anlatıyorsunuz...
    Hal böyle iken bunu traj amaçlı tutup da komplo teorilerine bulaştırmanın ne anlamı var? Böyle yaptığınız zaman eleştirdiğiniz ilaç şirketlerinden sizin ne farkınız kalıyor? Canan Karatayın kitabı ne kadar satmış kimse bunu sormuyor ama...

R10 bunu beğendi.
  18. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    heldic izmirde mi yaşıyosun kardeş izmirliler yakında gelip ağzına makarna pilav sokup yedirecekler sankim. :D

heldic bunu beğendi.
  19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hahaha :) yemem ya bu kadar zararini bildikten sonra :)

3 4 kisi ustume gelmeye calisiyolarda sorun degil :)

Ben hakaret etmeden bir ton hakaret ettiniz bilgisiz olmam simdi de akli dengem yerinde olmamasi falam :)

durmadan polomik yaratmaya calisiyorsunuz bu konuyu kac kere tartistik sagliksiz dediniz kanitlayin dedim cevap yok

Beslenme tarzinizin sagliksiz olduguna dair bir suru makale yayinladim begenmediniz :)

Benim her canliya saygim var fakat biriniz bizi vahsi dogaya salmak lazim derse bende ona seni bugday tarlasina salayim otlan derim :)

Bu konuda da bir suru yapilmis gozlemler deneyleri paylastim ama ilgilendiginiz o degil

Gunes balcikla sivanmaz bugun haberturk de saat 10 da ahmet aydin hocamiz cikacak izleyin ezberlerinizi bozun

Gi cok onemli o yuzden biz gi degeri 0 olan seyleri tuketmeye calisiyoruz

ccmssx bunu beğendi.
  20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tamam buldum heldic in beynini yıkamışlar ne desekte kararından dönmiycek kendi haline bırakalım gene son sözü heldic vericek ama bukez cevap vermiycem ^^

Sayfayı Paylaş