Yepyeni Bir Hayat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hknn tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar Multipower l-carnitine sıvı ve 1 kiloluk protein tozu aldım.Aslinda henüz baslamayacaktim fakat hem hocam tavsiye etti hemde Multipower bayiiligini alan tanidiktan piyasa fiyatinin ortalama yari fiyatina aldim o yüzden deniyim bi dedim.Şimdi sorum şu ;

Antremanım ;

30 dk bisiklet
    egzersiz
    ağırlık
    30 dk bisiklet şeklinde.

Ben antremana bisiklete geçmeden 30 dk önce yani ağırlık antremanına girmeden 1 saat önce bir ölçel whey protein , bisikletten 30 dk önce de sıvı l-carnitin'i alıyorum.

Ağırlık antremanını bitirip tekrar bisiklete geçtiğimde ise 30 dk bisiklet süresince yavaş yavaş içiyorum whey proteini.

Sizce bu kullanım uygun mudur ?

2. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar bugün itibari ile 117.0 kiloyum :) 90'a az kaldı gitti 31,5 kilo kaldı 27 kilo :)

XL slim fit gömlek hediye gelmişti o zaman body gibi oluyordu üzerime hatta olmuyordu şuan ise çok rahat olmaya başladı düğünüm olsa bu kadar sevinmezdim heralde :)

Ocensers bunu beğendi.
  3. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    İyi gidiyorsun @Hknn umarım hedefine ulaşırsın aslında ikimizinde hedefi aynı 90 kilo olmak :D

Hknn bunu beğendi.
  4. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Teşekkür ederim , ikimizde de hedef 90 kilo ama ben büyük bir savaştan çıkıp 90 kiloya düşeceğim. :) Ondan sonra vücudu toparlama sürecim nasıl olacak ve ne kadar sürecek en çok merak ettiğim nokta da bu zaten ..

5. sthammer

sthammer Guest

seni de ihmal ettik, istatistiklere bakınca epey kilo verilmiş, tebrikler..., bu aralar forumda pek aktif olamayacağım kusura bakma :D

Hknn bunu beğendi.
  6. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Daha da çok verecem inşaAllah :) Bende pek giremiyorum zaten mühim değil :D

sthammer bunu beğendi.
  7. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar bazı hareketlerde 1 kg ile çalışmama rağmen belli bir süre sonra kollarım titremeye başlıyor ve eksik tamamlıyorum hareketi.Hocam problem değil nizami yaptığın sürece yavaş yavaş ilerleteceksin , normalde nizami bir şekilde yapmazsan hareketi eksiksiz tamamlar , hatta daha fazlasını bile yaparsın diyor.Örneğin Dumbell Fly ve ayakta yana açışlarda kilo arttıramıyorum , verilen tekrar sayısı çok olmamasına rağmen yarısında iflas ediyorum moralim bozuluyor.Sizce bu durum normal midir ? Ne yapmamı önerirsiniz ?

8. brhmcr

brhmcr Guest

Bahsettigin hareketler izole hareketler kilodan ziyade nizami olmasi onemli. Dusuk karbonhidratli dietlerde halsizlik idman tamamlayamama gorulur ancak kilo vermeye calisiyorsun gayet normal. Idman oncesi kahve bir miktar enerji saglayacaktir.

9. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Açıkcası bana verilen antreman programını tamamlamayınca hep moralim bozuluyor ama bundan sonra takmamaya çalışacam.

Antreman öncesi öğünümde haşlanmış bulgur pilavı yiyorum komplex karbonhidrat için.Ayrıca dün kahve içtim antremanım kısmen iyi geldi.Benimki enerji eksikliğinden ziyade güçsüzlükten kaynaklanıyor sanırım bu hareketleri tamamlayamamın sebibi güç eksikliği zannımca.Çünkü dediğim gibi belli bir süre yaptıktan sonra kollarım yada hangi kas grubunu çalıştırıyorsa başlıyor titremeye.Sonra kaldıramıyorum bile umarım zamanla düzelir bu durum.

10. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar geçen gün calf raises antremanım vardı 15 kg ile başladım 4x10 yaptım.2 gün sonra acayip ağrımaya başladı yürümekte güçlük çekiyorum.Kas gevşetici sürdüm biraz geçti başka önerileriniz var ise eğer yazarsanız sevinirim.

Bu arada vücudumda artık kemik ve kaburgalarım ele gelir oldu :) Sanki bu yaşıma kadar vücudumda kemik yokmuşta yeni kemik oluşmuş gibi sürekli elliyorum kemiklerimi :D

Ayrıca elimde , bilek ve kol kısmımda damarlar belirmeye başladı sebebi ne bunu da çözemedim.Önemli birşey değildir sanırım.

Dipnot : 114,5 kiloyum gümbür gümbür geliyorum :)

sthammer bunu beğendi.
  11. sthammer

sthammer Guest

tebrikler Hknn iyi yoldasın devam... damarlanma normal, sanırım bu süreçte vücudunu yeniden keşfedeceksin, baldır kısmına gelince; ağrıyan kası çalıştırmamanı tavsiye ederim, çünkü kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir, zamanla kasların alışır
    şu alette çalışıyorsun sanırım;

[YOUTUBE]JbyjNymZOt0[/YOUTUBE]

Hknn bunu beğendi.
  12. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Öncelikle teşekkürler Dr.Steelhammer her daim yazdıklarıma cevap verdiğin için :)

Çalıştığım alet şu ;

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=FL-ybHijnyw[/YOUTUBE]

Daha ilk defa bu aletle çalıştım fakat şuan zor yürüyorum.Antremandan 1-2 gün sonra böyle ağrımaya başladı sebebini bilemiyorum.Büyük ihtimal hafta içi bu aleti pas geçerim.

sthammer bunu beğendi.
  13. sthammer

sthammer Guest

bu alet bizimkini döver :D iyimiş bunu yeni gördüm

Hknn bunu beğendi.
  14. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    İyi mi kötü mü bana sor yaralı ceylan gibi geziyorum şuan evde :) Hafif seke seke umarım tez vakitte geçer de antremanlarımı aksatmam :)

sthammer bunu beğendi.
  15. sthammer

sthammer Guest

aynı zamanda vücut ağırlığı da devreye girdiğinden daha pratik ve faydalı bir alet gibi geldi bana, bizimkine epey ağırlık eklemek gerekiyordu :D salona gitmeyeli 5 sene oluyor normal :) tek bir bölge için aksatmana gerek yok, ağrıyan bölgeyi dinlendirsen yeter

Hknn bunu beğendi.
  16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu alet iyimiş ya Squat mantığıyla yapılmış heralde omuzlardan tüm vücuda ağırlık bindirip Calf raises yaparken kiloyu rahatca artırıp yapabilmek için.Bende calf raises yapıyorum ama ağırlıksız başladım başta problem olmadı pek ilerde elime dumbell alarak ağırlığı artırıcam .Bu arada dostum ayağındaki ağrı bu hareketi ilk defa yapıyor ve birazcık ağır girmiş olmandan olabilir.

Hknn bunu beğendi.
  17. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Şuan zaten hiç ağrım kalmadı hatta bugün tekrar calf raises çalıştım.Şimdilik bir problemim yok.Hangi bölgeyi ilk defa çalışsam ağrım oluyor artık alıştım bu duruma.

18. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar gelecek hafta bu sporda 4. ayıma girecem.Hala diyet dönemindeyim , bugün itibari ile 110 kiloyum , 40 kilo verdim. :) Şuan ek besin olarak optimum whey protein , multipower ampul l-carnitine , glucosamine , b complex vitamin kullanmaktayım.Bugün salonda bir abimiz amino asiti istersem kullanabileceğimi , faydasını göreceğimi söyledi.Hocama danıştım o da aynı şekilde istersem şimdi , istersem diyet dönemim bittikten sonra tablet amino asit kullanabileceğimi söyledi.Sizlere danışmak istedim , sizce şuan kullanmam gerekir mi ?

19. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar şuan 108-109 kilo arasındayım çok şükür :) Amino asit takviyesi için forumda pek fikir alamadım arkadaşlardan o yüzden alayım dursun bir köşede şuan ihtiyaç olmasa dahi belli bir süre sonra kullanırım dedim.

Kullandığım ek besinler şunlar ;

* Optimum Whey 100% Whey Gold Standart - Antreman sonrası , bazen sabah uyanır uyanmaz.

* Multipower Glucosamine Chondroitin - Sabah kahvaltıdan sonra 2 kapsül

* Gaspari Nutrition Anavite Multivitamin - Sabah kahvaltıdan sonra 3 tablet.L-Carnitine içerikli olduğu için hem vücudumu mineral açısından sağlam tutsun hemde yağ yakımına yardımcı olsun diye kullanıyorum.

* Solgar Vitamin B-Complex - Multivitamin'e başlamadan önce kullanıyordum hala kapsül var arada bundan da kullanırım diye düşünüyorum.

* Dymatize Creatine Monohydrate - Hocam bunu henüz kullanmamamı söyledi su tutabileceğimi söyledi bende henüz başlamadım.

* Universal 2700 Amino Asit - Henüz başlamadım başlamayı düşünüyorum.

Velhasıl kelam diyet çok güzel gidiyor artık eskisi gibi değilim hem görüntü hemde psikolojik açıdan.Vücudum toparlamaya başladı az buçuk kaslarım gözüküyor onunla tatmin oluyorum şimdilik :)

20. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hknn vallahiğ tırsa tırsa okudum 7 sayfa olmuş her sayfada bi 10 kilo gitmiş dedim ki bu sayfalar bittiğinde 40 kilo olur heralde :) maşallah çok azimlisin allah devamını getirsin

Hknn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş