Yepyeni Bir Hayat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hknn tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Lor peyniri yiyorum zaten sabahları yazmayı unutmuşum :) 2 yemek kaşığı lor.

Evet bundan sonra öğlen çok daha güzel yicem ton balığı , tavuk , yoğurt yada salata gibisinden.

Bu arada ben diyete başladığımdan beri acı hastalığı başladı ilk ayımda sabah kahvaltısında bile kendi yetiştirdiğim süs biberlerden 2-3 tane yiyordum :) Tavsiye ederim çok harika oluyor Yulaf ezmesi + lor + yoğurt + bol toz biber yada pul biber.Ama acı olması şart üstüne de 1 litre su içiriyor acı olunca :)

Ayrıca bugün 128.3'ü gördüm tartıda az kaldı olacak Allah'ın izni ile :)

Son düzenleme: 18 Ekim 2012
  2. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Faydalı olacağını düşündüğüm için bugün kan tahlili yaptırdım arkadaşlar.Kolesterol , Şeker , Hormon vs .. değerlerim hakkında bilgim olsun istedim.Sonucu pazartesi günü alabilecekmişim.İnşaAllah bir problem çıkmaz :)

Tahlil sonucundan sonra doktor'un tavsiyesi ile vitamin desteği almaya karar verdim ..

Son düzenleme: 19 Ekim 2012
  3. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar tahlil sonuçlarımı aldım.Değerlerimi yazayım.

Alanin aminotransferaz (ALT ) 67 - Yüksek

Glukoz 53 - Düşük

Kolesterol 130

Aspartat transaminaz ( AST ) 35

HDL Kolesterol 36

LDL Kolesterol 79

Trigliserid 76

TSH 2.64

Vitamin B12 272

Serbest T3 3.1

Serbest T4 1.19

CRP ( Nefolometrik ) 4.87

Doktor bana kolesterol'ün normal olduğunu söyledi.Şekerim düşükmüş.Karaciğer değerim biraz yüksekmiş.

B vitamini almama gerek olmadığını söyledi.

4. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar spor esnasında oturup kalkarken yada evde namaz kılarken dizlerimden kütür kütür diye anormal sesler geliyor , yürürken kasık bölgemde ki eklem yerlerimde ağrı meydana geliyor.Sizce bunun sebebi ne olabilir , ne yapmalıyım ?

5. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar ağırlıklara geçmiş bulunmaktayım.Bugünkü antremanımı özetleyeyim.

30 dk bisiklet
    Dinlenme
    Egzersizler
    15 dk bisiklet
    Butterfly ( 15x2 )
    Dinlenme
    Seated Cable Rowing ( 10x2 )
    Dinlenme
    30 dk bisiklet.

Yerinde nefes alıp verme konusunda sıkıntım var umarım bu sorunu da aşarım.

6. eco123

eco123 Yeni Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel sağlıkla sporunu yapacaksın ya ben

4 ay oldu neredeyse sebebi belirlis bir mide bulantısı cekiyorum hastaneye gidiyorum ilaç ilaç ilaç

şu anda 2 adet ilac vermisti kullandım biraz daha bulantı geçti ve ilac bu aksam bitiyor yarın yine

doktora gözükecem artık şu hastalıktan kurtulsam sporumu sağlıklı bir sekilde yapsam :/

7. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Allah şifa versin büyük geçmiş olsun .. İnşaAllah en kısa zamanda sağlığına kavuşur , spora başlarsın ..

8. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar bugün neler yaptıklarımı yazıyorum.

Sabah : 1 adet kepekli galeta , 1 adet tam yumurta 1 adet yumurta beyazı , 1 adet domates , 4 adet zeytin , 2 adet ceviz , 3 adet badem , 3 adet fındık , 2 yemek kaşığı lor peynir.

Öğlen : 1/2 kase yulaf ezmesi , 1/2 kase light yoğurt , 1 adet mandalina.

Saat 14:00'da salona gittim.

30 dk bisiklet
    Dinlenme
    Egzersizler
    15 dk bisiklet
    Butterfly ( 15x3 )
    Dinlenme
    Seated Cable Rowing ( 10x3 )
    Dinlenme
    Adını bilmediğim fakat oturup sağ ve solumda bulunan kolları ağırlıksız olarak kaldırdım. ( 6x3 )
    30 dk bisiklet.

Hoca omuzlarımda biraz sıkıntı olduğumu söyledi bende biraz kamburluk var ondan olabileceğini düşünüyorum omuzlarım düşük duruyor .. Umarım sporla düzelir moralim bozuldu açıkcası ..

Ayrıca hocam protein tozunu artık kullanmak istersem kullanabileceğimi söyledi.Yatmadan önce whey proteini alırsam uygun olacağını söyledi.

Birde arkadaşlar omuz ve koltuk altı bölgemde acayip ağrı var :( Sanırım hamlıktan kaynaklanıyor titriyor sanki kolumu kaldıramıyorum.Sağlık açısında bir problem olmadıktan sonra kafama takmam.Birde sanki hafif hissizlik oluyor sebebini bilmiyorum.

sthammer bunu beğendi.
  9. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmen biraz zayıf değil mi?

10. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Hocaya söyledim yediklerimi eksik yada fazla demedi bende o yüzden beslenmem de hiç değişiklik yapmadım.Daha başka neler yiyebilirim ki ?

11. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Takdir senindir ama sabah ile öğlen arasına küçük bir ara öğün koyabilirsin.

Hknn bunu beğendi.
  12. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Haklısın aslında fakat yeme ihtiyacı duymadığım için yemiyorum aslında.Ama söylediğin iyi oldu yarından itibaren ara öğünlere daha çok dikkat edecem.Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ..

13. sthammer

sthammer Guest

yulaf ezmesi ve yoğurdu görünce keyiflendim :) favorimdir, seninki tam beslenme ve antrenman günlüğü olmuş, ben de c.tesi günü antrenman günlüğüme kilolu fotolarımı koyacağım, ağrılar hamlıktandır, zamanla geçer, ben bugün hafif ağrı var diye bacak çalışmadım, başarılar

Hknn bunu beğendi.
  14. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Yulaf ezmesi + Light yoğurt + toz biber herşeyi acılı yiyorum :)

142 kilodan 85'lere düşeceğim için dediğiniz gibi günlük tarzı oldu :)

Beslenme konusunda kimisi yeterli diyor kimisi yetersiz diyor.Vallahi ne yiyeceğimi şaşırdım artık ..

15. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Aksam birsey yemedinmi? Ayrica benim bildigim whey sabah ve antreman sonrasi alinir. Gece yatmadan önce Yogurt veya Lor Peyniri ye yada Süt ic

16. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Akşam yemeğimi yazmayı unutmuşum çok özür diliyorum.

Akşam : Yağsız , tuzsuz ; Biber , soğan , semiz otu , domates salçası , domates ve baharatlar ile hazırladığım yemekten bir kase , yarım kase barbunya , bol yağsız tuzsuz salata ve bir adet kepekli galeta yedim.

Evet bende forumda hep whey protein'in yatmadan önce değil antremandan önce ve sonra alındığını duymuştum fakat hoca neden böyle birşey söyledi bilemiyorum .. Bildiğim kadarı ile yatmadan önce lor , süt , casein desteği alınıyordu ..

17. sthammer

sthammer Guest

ben pek çok kez kilo verdim, sadece karatay diyetinde doğru dürüst zayıfladım, zeus güzel toparlamış Karatay Beslenmesi 3 ayda 79'dan 71'e düşmüştüm, ama zor diyet, öğünler arası 4-5 saatlik açlık vs. askerdeyken kitabını okumuştum, akşamları birlikte koştuğumuz kilolu bir arkadaşıma acemi birliğindeyken kitabı vermiştim, daha sonra dağıtım oldu, tezkerenin son günlerinde samsun çarşıda karşılaştık tanıyamadım :) 16 kilo vermişti
    Ailemle yaşadığım için çok dikkat edemiyorum beslenmeye ama kahvaltıyı düzene soktum. Zaten ilk mesajımda sana tavsiyeler vermiştim bu konuda.
    Bu zamana kadar supplement kullanmadığım için bir şey diyemem o konuda, zaten o bölümle ilgili hiç mesajım yok.
    Sık beslenerek veya karatay tarzı beslenerek kilo vermek mümkün sonuçta, eğer iraden varsa her türlü zayıflıyorsun

Hknn ve mr_dblue bunu beğendi.
  18. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    "Ailemle yaşadığım için çok dikkat edemiyorum beslenmeye"
    doktor ilgimi çekti bu acaba tam tersi mi olacaktı diye.

19. sthammer

sthammer Guest

Dr.Steelhammer, Wladimir Klitschko'nun lakabıdır, Doktor Demirdöven, ayrıca kendisi pratisyen doktor değil, spor alanında doktora yaptığı için bu ünvanı var. ben de doktora yapacaktım ama imkanlar el vermedi, bir de kısa boks geçmişim var :) nik gayet uyumlu:D

20. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sevgili Dr.Steelhammer beni yanlış anlamışsın forumda takip ettiğim kadarıyla sen benim gözümde zaten doktorsun.Yukarıda sana doktor diye hitap ettim.
    Söylemek istediğim yazında ailenle yaşadığın için beslenmene dikkat edemiyorum demişsin bende diyorum ki ailenle yaşadığın için daha kolay olması gerekmiyor mu beslenme işinin.
    .

sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş