Yepyeni Bir Hayat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hknn tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. sthammer

sthammer Guest

işte orada kırmızı çizgilerim var, maddi durumumuz çok kötü sayılmaz ama çok da iyi değil, bu nedenle sıkıntım var, atanıp ayrı eve çıkarsam hem aileme yük olma zahmetinden kurtulur, hem de istediğim şekilde beslenme imkanlarına kavuşurum.
    Ayrıca teşekkürler, biraz konu dışına taştık :)

Hknn ve mr_dblue bunu beğendi.
  2. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Benim şimdiye kadar kilo verme konusunda bir sıkıntım yok iradem kuvvetli Allah'a şükür.Taviz vermiyorum hiç.4 Ağustos'ta 148,5 iken şimdi 125 oldum pantolonum belimden düşüyor , kemeri son deliğindeyken şimdi sondan 4.ye aldım :) Olmayan gömleklerim oluyor artık .. Kısacası gerçekten irade meselesi ve doğru beslenmeymiş.Ayrıca Dr.Steelhammer , sana kısmen katılıyor kısmen katılmıyorum.Bende ailemle beraber yaşamaktayım fakat düzenli yiyorum , elimden geldiği kadar da doğru beslenmeye çalışıyorum.Benim şahsen hedefim 80-85 arası fakat çok zayıf gözükürsün diyorlar.Bakalım artık şu fazlalıklar tamamen gitsin de ne olursa olsun :)

sthammer bunu beğendi.
  3. sthammer

sthammer Guest

annem genelde çok yağlı ve karbonhidrat ağırlıklı yemekler yaptığından her gün tavuk, et, balık olsun diyemiyorum açıkçası, dün akşamki yemekten örnek vereyim; çorba var ama çorbanın içinde pirinç var, ana yemek nohut :) bunun gibi
    Hknn iyi gidiyorsun, birkaç ay sonra kıyafetlerini kökten değiştirmen gerekecek, çok kilolu olduğundan ve yeni kilo vermeye başladığından hızlı kilo kaybı olabilir zamanla kilo verme hızın azalır ama bu şevkini kırmasın, doğru yoldasın, o kilolar sıkıntılı bunun yaşlılık dönemleri var ileriyi düşünmek lazım

Hknn bunu beğendi.
  4. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Dr.Steelhammer sen arada benim sayfaya uğra hatta gel senle ev tutalım sabah akşam balık tavuk yiyelim çok güzel moral veriyorsun çünkü :)

Bizim evde de yemekler full yağlı mesela içli köfte lahmacun mantı ve haftada 2 gün fıstıklı kadayıflar baklavalar giriyor ama yemiyorum az ve öz gidip tavuk göğüsü ve birsürü ot alıp onları yiyorum öyle olduğu zamanlar ..

Zaten ilk ayımda 15 kilo falan verdim sanırım ama şimdi 2-3 - 4-5 arası gidiyor.Kimisi fazla kasma diyor da ben zaten kasmıyorum kendi kendine gidiyor kilolar engel olamıyorum aman nazar değmesin :)

Ayrıca gerçekten haklısın kilo sadece hamallık başka hiçbirşey değil.Kıyafetlerimi tamamen değiştireceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum :)

Moralimi bozan tek şey iki göğüsümde dengesizlik olması.Biri birinden büyük galiba jinekomasti var bende bu beni çok rahatsız ediyor.Birde vücudumda çatlaklar ve sarkma birazcık arttı gibime geliyor onları da zamanlar toparlarım inşaAllah.

sthammer bunu beğendi.
  5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    alisveris daha zevkli olacak sana diyeyim :) ben baya para harcamisdim magazada bütün dükkanlara birsey alasim geliyordu. Eskiden Pantolon zor bulurdum :D

6. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    O günleri dört gözle bekliyorum :)

7. sthammer

sthammer Guest

:) :) o menüye hayır demem
    jinekomasti konusunda en doğru teşhisi doktor koyar, öyleyse ameliyat tek çözüm, yağlanmadan veya kaslar arasında simetri bozukluğundan da olabilir, çatlaklara pek çözüm olmuyor özellikle güneş ışınlarına maruz kalınca kalıcı oluyor, bende anormal çatlak var ama bir taraftan da hoşuma gidiyor dövme gibi :)
    Şu kilo verme hadisesinde çevrendekilerin vereceği tepki anlatılmaz, geçen bayramda eş-dost ziyaretlerinde başıma çok geldi, insanlar uzun müddet seni kilolu gördüklerinde ve birden aşırı zayıflayınca absürd tepkiler veriyorlar, 'oğlum yemek ye açlıktan öleceksin' vb. :) uzun zamandır görmediğimiz akrabalar da vardı, 'ne güzel işte gayet fit' dediler mesela

8. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin

Zayıfladıktan sonra doktora gitmeyi düşünüyorum çünkü arkadaşım kilolu bir halde gitti jinekomasti için doktora zayıfla gel ameliyat edeyim demişti.Sarkık durumda göğüslerim hemde haddinden fazla ama bakalım artık hayrlısı .. Çatlaklara pek kafayı takmam fakat hamilelik sonrası bayanlarda da çatlak oluyormuş bizdeki gibi onun için hakiki köy yapımı zeytinyağı sürüyorlarmış geceleri yatmadan önce ne kadar faydası olur bilemiyorum.Bayramda her gelen '' ah baya bir kilo vermişsin '' demelerinin hoşuma mı gitmesi lazım yoksa bu lafı sürekli duyduğum için bıkkınlık mı duymam lazım kararsız kaldım ama çok kilo almışsın demelerinden daha iyidir :)

9. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Bugün yaptıklarımı yazayım ..

Sabah 05:30'da uyandım.

06:00'dan 07:10'a kadar yürüyüşümü yaptım.

Sabah : 1 tam 1 yumurta beyazı , lor , 4 zeytin , 1 domates , 1 kepekli galeta , 2 ceviz 3 badem 3 fındık , 1 çay kaşığı hakiki bal.

Öğlen : Bir kase yağsız mercimek çorbası , 1 adet kepekli galeta

Ara öğün : 2 kaşık mercimekli bulgur pilavı.

Akşam : Etsiz çiğköfte yaptım bol acılı bol isotlu ondan yedim biraz :)

sthammer bunu beğendi.
  10. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar bugün yaptıklarımı aynen aktarıyorum.

Sabah 05:30'da uyandım.06:00'da yürüyüşe çıktım , 07:15'de eve geldim. ( Bu arada akşam en geç 23:00'da yatıyorum artık )

Sabah 09:00 : 1 adet kepekli galeta , 2 kaşık lor , 1 adet domates , 4 adet zeytin.

Öğlen 11:30 : 1/2 kase yulaf ezmesi + 2 kaşık light yoğurt , 1 bardak yarım yağlı süt.

13:30 antreman :

30 dk bisiklet
    Egzersizler
    Butterfly ( 3x15 )
    dinlenme
    Seated Cable Rowing ( 3x10 )
    dinlenme
    Adını bilmediğim sağında ve solunda kollar olan yukarı kaldırmalı omuz hareketi ( 3x5 )
    dinlenme
    Biceps ( 3x10 )
    dinlenme
    Cable Triceps Push Down ( 3x15 )
    dinlenme
    Leg Press ( 3x5 )
    dinlenme
    15 dk bisiklet

Akşam yemeği 17:30 : Yağsız , tuzsuz hafif salçalı soğanlı ıspanak , yoğurt , bir adet galeta.

Arkadaşlar aletlerin yada çalıştırdığı kas gruplarının ( örneğin triceps , biceps ) isimlerini bilmediğim için direk olarak https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-hareketleri-t-rk-e-t29778.html burada bulunan linkten aletlerin adı ile yapıyorum yaptığım antremanı.Bu konuda bana yardımcı olabilen olur ise gerçekten çok sevinirim.İsimler konusunda hiç bilgim yok.

İkincisi ise biceps çalışırken kolumda hafif uyuşma özellikle pazularımda yanma hissettim.Bunun sebebi nedir ?

11. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya

XXL den L düsünce bütün aylik maas gitti alisverise :D güzel günler bekliyor seni

bench_O

Hknn bunu beğendi.
  12. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar bugün yaptıklarımı aynen aktarıyorum.

Sabah 05:30'da uyandım.06:00'da yürüyüşe çıktım , 07:15'de eve geldim.

Sabah 09:00 : 1 adet kepekli galeta , 2 kaşık lor , 1 adet domates , 4 adet zeytin , 2 adet ceviz , 3 adet badem , 3 adet fındık.

Öğlen 12:30 : 200 gr. Haşlanmış tavuk göğüsü , yarım kase light yoğurt 1 adet kepekli galeta.

14:00 antreman :

Egzersizler
    Butterfly ( 3x20 )
    dinlenme
    Seated Cable Rowing ( 3x10 )
    dinlenme
    Adını bilmediğim sağında ve solunda kollar olan yukarı kaldırmalı omuz hareketi ( 3x5 )
    dinlenme
    Biceps ( 3x20 )
    dinlenme
    Cable Triceps Push Down ( 3x15 )
    dinlenme
    Leg Press ( 3x10 )
    dinlenme
    30 dk bisiklet

Akşam yemeği 17:30 : Yağsız , tuzsuz hafif baharatlı yağsız dana etinden 3 adet köfte , bir kase yağsız tuzsuz ıspanak yemeği , 1 adet kepekli galeta , salata.

Arkadaşlar hoca aletlerin kilolarını arttırmaya başladı öyle olunca eksik yapıyorum bazen dayanamıyorum sizce bu geçici bir durum mu ?

Ayrıca hoca sürekli aletlerde çalışırken duruş bozukluğuma vurgu yapıyor.Özellikle omuzlarıma.Zamanla düzelir mi bu duruş bozukluğu yada omuzların duruş şekli ? Benim omuzlar önde duruyor hoca geri çek omuzlarını diyor ama belli bir süre dayanabiliyorum böyle ..

Son düzenleme: 5 Kasım 2012
  13. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    hep kepekli galeta? Sabah Yulaf olabilir, ne güzel tavuk gögüsü yapmisin yaninda bulgur yapsaydin?

Bide kilo artirmisin, bence ilk baslarda 15-20 kere cok fazla. 3x8 veya piramit sistemini dene (12-10-8) önce hafif kilolara basliyorsun sonra step step yükselt kilolari :)

Hknn bunu beğendi.
  14. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Sevgili exsisman ;

Yulaf ezmesini sadece yoğurt ile yiyebildiğim için sabah öğünlerime koymuyorum açıkcası genelde öğlen yemeği niyetine yediğim oluyor :)

Akşam yemeğinde yaptım bulgur pilavını.Yağsız , tuzsuz içinde soğan , biber , domates , nohut haşladım yarım avuç çokta güzel oldu :) Aslında bulgur pilavından ziyade meyhane pilavı yaptım diyebilirim .. Tavsiye ederim tadı harika oluyor.

Evet ağırlık arttırdım hoca artık 3 set çalışacağımı söyledi.Sayı konusunda ise hareketi doğru yaptığım sürece 3-5 eksik önemli değil dedi.Hocayı dinliyorum bakalım şimdilik :)

15. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    abi kilon kaçta şuan merak ettim :) helal olsun vallaha seni okudukca ben gaza geliyorum burdan :)

Hknn bunu beğendi.
  16. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Forumun ağır topları olarak hep beraber gaza geliyoruz herkes birbirinin sayfasını okuyup motive oluyor :)

Şuan 124-125 arasıyım.Büyük ihtimal bu ay sonu 121'lere düşeceğimi düşünüyorum.

17. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Abicim,ben 14 yaşında 80 kiloydum.
    15 yaşında 90lara çıkmıştım.
    Şuan 16 yaşındayım ve 72 kiloyum.Dukan diyeti diye değişik birşey yapmıştım.Hiç aç kalmıyordum hep et,tavuk,sebze tüketiyodum.Tatlı ihtiyacımı pekmez ve bal yiyerek karşılıyordum.Ve evet,günlük tempolu yürüyüş şart çünkü derin sarkar,ki benim sarktı :( ama çok sarkmadı benim.

Youtubeda doktorların "yürüyemezsin,sakatsın" dediği bir adam bir video hazırlamıştı.Adam obezdi ve ayaklarından bir tanesi kaza sonucu yürüyemez duruma gelmişti.Ancak adam ilk önce kilo veriyor,sonra yüürmeye çalışıyordu ve bunu 1 sene içinde başarıyordu.(Gerçekten var böyle bir video.Yemin ediyorum ki var.Gaza getirmek için söylemiyorum.)Uzun lafın kısası biz yeter ki isteyelim,başaramayacağımız şey yoktur.

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Aralık 2012
    Hknn bunu beğendi.
  18. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Bende çok şükür aç kalmadan hem diyet yapıyorum , hem sabah yürüyüşümü yapıyorum , haftanın 3 günü de öğleden sonra spor salonuna gidiyorum.Umuyorum ki bu yaptıklarım benim için yeterli olacaktır. :)

Azim , sabr , sebat.

sthammer bunu beğendi.
  19. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar forumda okuduğum kadarı ile Harbinger Ağırlık Eldiveni sağlam ve kaliteli olarak belirtilmiş sürekli.Bende Mersin'de bulunan Finspor'da Harbinger'in bu modelini buldum başka modeli yokmuş.Bunu almayı düşünüyorum eğer farklı alternatifleri olanlar var ise yazarlarsa sevinirim.

Ekli Dosyalar:

• 3333.JPG
      3333.JPG
      Dosya Boyutu:
      41 KB
      Görüntüleme:
      297
  20. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Evet arkadaşlar uzun zamandır yazmıyorum sayfama.Antreman programım zorlaştı iyice eve gelince uyuyup kalıyorum pek fırsatım olmuyor :)

Bugün itibari ile 120 oldum.Gitti 28,5 kilo ..

Antreman programımı kim görse whey protein + amino asite başlamamı öneriyor.Yarın bakacam ek besin satan yere alırsam eğer detayları buraya aktarırım.

Sayfayı Paylaş