Yepyeni Bir Hayat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hknn tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Spor salonuna kaydımı yaptırdım arkadaşlar.Haftanın 3 günü Pazartesi - Çarşamba - Cuma bana uygun bir program hazırlayacakmış hocalar ona göre çalışmalarıma başlayacakmışım.Vira bismillah diyip başlayalım bakalım sonumuz ne olacak umarım haftada 3 gün yeterli olur ..

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Hadi hayirli olsun. Sabir et emin ol basarili olursun. Gelismeleri burda paylas :)

Hknn bunu beğendi.
  3. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Çok teşekkür ederim :) Bugün tartıda 130'u gördüm bakalım ayrıca yarın supplement hakkında hocalarla da görüşeceğim.Onların verdikleri bilgiyi yarın burada paylaşıp forumdaki arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.Malum kimi malını satmak için konuşuyor , kimi gerçekten ihtiyaç duyulduğu için ..

4. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Carnitine falan ihtiyacınız yok (İşe yaramayan bir şey olduğundan yok diyorum) Beslenmeyi düzene koyduğunuz sürece devamı gelir..

Hknn bunu beğendi.
  5. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Kimisi karnitin şart diyor , kimi gerek yok diyor.Protein tozu da aynı şekilde .. Bilmiyorum artık pek bilgim olmadığı için yorum da yapmak istemiyorum ek besinler için.Beslenmeyi de ne kadar düzene koysak da arada fire veriyoruz iş için ofis dışında oluyorum vs .. O atladığım besinleri nasıl ne şekilde karşılayacağım onun hakkında bilgi alacam yarın.

6. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar bugün farkettim sahilde yürüyüş yaparken belli bir süre yürüdükten sonra kasıklarımın olduğu civardaki eklem yerlerinde sanırım ağrı oluyor.Genelde yürüdükten sonra oluşan bir ağrı bugün hocamla konuşacağım fakat yinede forumdaki arkadaşlara da danışmak istedim.Bu ağrı normal midir kiloya göre ? Zamanla geçer mi yoksa bir doktora danışmalı mıyım sizce ?

7. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Bu benim açtığım başlıkta günlük gibi oldu ama neyse :)

Bugün fırsat bulup gittim spor salonuma.İlk günümde 15 dk yürüme bandında , 15 dk bisiklette vakit geçirdim.İlk gün bu kadar yeterli dediler sanki pek tatmin edici gibi gelmedi bana ama neyse belki de doğru olanı budur ..

8. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ilk günden kendinizi çok zorlayıp sonra ağrı çekmeyin diye öyle yapmışlardır.anormal bi durum yok.siz kararlı oldukça kilolarınız da emin olun yavaş yavaş eriyip gidecektir.yeterki kararlılıgınızdan vazgeçmeyin

Hknn bunu beğendi.
  9. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Bende öyle düşündüm aslında fakat başka salonlara giden arkadaşlarım '' Hoca program uygulamasını ilk defa duydum.1,5-2 saat program uygulama mı olurmuş ? Sen istediğin kadar takılmalısın salonda '' gibi cümleler sarfedince acaba salon konusunda yanlış tercih mi yaptım dedim.Ondan buradaki arkadaşlara da bir danışayım dedim.

10. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    ilk haftalar böyle baslar. Alisman icin yapmisdir hoca. Hem arkadaslarin yanlis söylemis, normal antreman süren 45 dakika olmali

Hknn bunu beğendi.
  11. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Bilgisi olmayanlardan bilgi almanın zararı bendekide .. Teşekkür ederim şimdi içim rahatladı :)

12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    adim adim cikacaksin bu merdivenlerden

ben ilk baslarda 1 tane barfiks bile cekemiyordum, kilom yüzünden. Simdi düzenli yapiyorum.

Hknn bunu beğendi.
  13. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Emin ol bende o günleri iple çekecem.Şimdilik kilo verirken vücudumun sarkmaması için çaba sarfedecem ..

14. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar hocamla konuştum bana eğer istersem kilo verirken kas gelişimini arttırmak için Hardline %100 Whey protein tozu kullanabileceğimi söyledi.Sizde fikir beyan ederseniz ona göre almayı düşünüyorum.Kilo verirken protein tozu kullanmanın eksi ve artılarını yazarsanız sevinirim.

15. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Sen daha yeni başlamadın mı salona ne proteini ,eminim ki daha beslenme düzenin bile oturmamıştır

Hknn bunu beğendi.
  16. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Evet yeni başladım.Fakat konuştuğum bazı hocalar gittiğim salonun dışında da eğer spora başladıysam protein tozu kullanmam gerektiğini söylediler.Vallahi kısacası herkes birşey söylüyor görüştüğüm kişiler arasında bende ne yapacağımı şaşırdım.Sadece kafama takılan şey şu ben daha kilo vermek için çabalarken protein tozu nerden çıktı ..

17. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Hknn o şunu dedi bu bunu dedi diye bir şey yok bak koskoca forum oku makalleleri ,buraya yazmana bile gerek yok her şey forumda yazıyor zaten her merak ettiğini yazsan emin ol bitmez yane ,o kadar çok şey var ki ,, yanlış anlama bende sürekli soruyordum başta hane kötü niyetle demiyorum senin için diyorum çünkü dediğin gibi ben bir şey derim o bir şey der kime inanacaksın ki deme ama sabit başlıkları makaleleri okusan kesin bilgiye ulaşacaksın tabi senide anlıyorum işin var nete girmeye pek zamanın kalmıyordur ama elinden geldiğince araştır

sana bir ipucu verim senin ilgini çekmese bile veya senle ilgili olmayan sabit başlıkları,makaleleri ve altındaki yorumları bile oku illaki sen len ilgili bir şeyler çıkıyor aralardan

Hknn bunu beğendi.
  18. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Teşekkür ederim verdiğin fikir için :) Forumu sürekli geziyorum fakat başkası için uygun olan bana uygun olur mu diye düşünüyorum arada sırada.Çünkü benim kilomda , benim durumumda olan pek kimseye rastlamadım forumda.Ama yinede okumaktan zarar gelmez haklısın :)

19. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar spor salonundan yeni geldim.Bugün neler yaptığımı neler yediğimi yazayım.

Sabah : 1 tam yumurta 1 yumurta beyazı , 1 kepekli galeta , 3 siyah zeytin , 1 domates 1 salatalık , 4 badem , 4 fındık , 2 ceviz.

Öğlen : Canım hiçbirşey istemedi o yüzden yiyemedim :( Bol bol su içtim ..

Saat 2 gibi salona girdim.

45 dk bisiklet ,
    Egzersiz hareketleri ( Kollar önde çömelip kalkma , kollar yanda omuzları dikleştirme hareketleri nasıl anlatacağımı da pek bilmiyorum :) )

30 dk daha bisiklet.

Ardına tekrar bu saydığım egzersiz hareketleri

10 dk daha bisiklet.

Bi 20 dk önce çıktım salondan hemen kendime ;

2 kaşık lor peynir ,
    3 kaşık light yoğurt ,
    Yarım kase yulaf ezmesini karıştırdım üstünede bol toz biber döküp yedim yanında 1,5 litre su ile :)

Bu arada antremanda kan şekerim düştü sanırım biraz başım döndü ayaktayken gözlerim karardı ..

Bunun yanında hocam B vitamini önerdi.O ara başım döndüğü için pek neden B vitamini ve hangi B vitamini ( B1 , B2 vs .. ) diye de soramadım.

Yanlış yaptığım bir nokta olursa arkadaşlar uyarırsa sevinirim.

20. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    (B12 vitamini)

belirtme missin ama peynir yağsız olması gerekiyor

bu arada öğlen hiç bir şey yemeyip sonra salonda 1.30 saat kardiyovasküler çalışma yaptığın için

başın dönmüş olabilir mi acaba :)

yulaf ezmesi ,lor ,yoğurt, pul biber deniycem umarım güzel oluyodur :D

Hknn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş