Yeni başlayanlar için beslenme tekniği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 1 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 393 üye.
  1. tumtum84

tumtum84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spora bugün başlamaya karar verdim 1,73 boyunda 55 kiloyum nasıl bir yemek programı izleyebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

2. ali demirhan

ali demirhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bu sporda yeniyim 11. günüm her spor sonrası 6 yumurta beyazı yıyorum acaba bu cokmu ayrıca gözle görülür bi deişme yok ne zaman deişmeye baslar iyi günşer

3. aslanice11

aslanice11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 15 yasında 1.83 boyunda ve 58 kıloyum. Kılomla boyum orantılı deyıl bu yuzden kılo almak istiyorum . Daha yeni body'e yazıldım . Acilen kilo almam lazım. O kadar çok yememe ragmen yedıgım besınlerden mı bılmıyorum kılo alamıyorum bır turlu. Benım ne yapmam lazım ? Ne tur gıdalar tuketmem lazım ? Beslenme programım nasıl olmalı ? Yardımcı olursanız fazlasıyla sevinirim . Şimdiden teşekkürler

4. berkgym007

berkgym007 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    iyi günler yaşım 15 boy 185 kilom 75 kendi çapımda evde spor yapıyorum pzt göğüs bilek önkol biceps salı karın çarşamba trapez omuz bilek perşembe karın cuma sırt triceps bilek cumartesi karın pazar ise bacak baldır kalça bölgelerini çalışıyorum 2-3 ay içindede eve kondisyon bisikleti alıcam ve karın çalıştığım günlerde kondisyon bisikleti ile cardio yapacağım.beslenme programım ise kahvaltı(6.30-7.00) 2 haşlanmış tam yumurta bir kibrit büyüklüğünde peynir 2 ince dilim kaşar peyniri 2 kuru incir 2 kuru kayısı çay bardağının yarısı kadar yulaf ezmesi 1 bardak 2si1 arada nescafe 5-6 adet zeytin 3 ceviz ve yarım litre su ara öğün(9.30-10.00) bir avuç kuruyemiş(badem ve fındık). öğle yemeği(12.30-13.00) yurtta yemek yediğim için tabillotta yemek servis ediliyor standart çorba pilav sebze yemeği salata veriliyor ve yarım litre su içiyorum akşam yemeği(16.30-17.00) 1 dilim çavdar ekmeğinde fıstık ezmesi 1 elma sınırsız salata 1 tabak bulgur pilavı Ve bir tabakta ya kurubaklagil yemeği yada sebze yemeği ve nadirende sebze ile kurubaklagil yemeği yoksa tavuk yiyorum ve antremanıma 19.30 da başlıyorum ağırlık çalíştığım günlerde antreman 21.00da bitiyor mekik çektîğim günlerde ise antreman 20-30dakika sürüp 20.00da tamamlanıyor.antreman sonrası bir çay bardağında üzüm suyu içiyorum gece(10.00-10.30)1 kase tarçınlı yoğurt 1 bardak süt yarım litre su.antremandan1 saat öncede yani 18.30da da yarım litre su içiyoum yaani günde total 2.5 litre su tüketmeye çalışıyorum şuan dumbellarım ağırlığı 2 kg 6 hafta sonra ağırlıkları 3 kg 12 hafta sonra 4kg 12 hafta sonra 5kg Bu arada ramazan ayı geçmiş oluyor bu periyod içerisinde 5kg dumbellarım ile çalışma programım Seneye 2015 8 martta sonlanıyor ve ben 5kg sonra 7 kgla ile çalışmaya devam edeceğim hocam.bu arada 50kg ağırlık seti eve alacağım ki 7kg ile çalışmamı yapayım... hocam inşallah sizi baymamışımdır inşallah son una kada r okursunuz sizce doğru yoladayım şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar .

İshak01 bunu beğendi.
  5. candas1903

candas1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Haziran 2013 tarihinde 104 kg başladığım spor serüvenime şu an itibari ile 87 kg ile götürmekteyim yağ oranım hala biraz fazla,göbek ve kol bölgelerinde sarkmalar toplamadı hala ne yazıkki. Öncelikli olarak elimde Optimium %100 Whey, Universal 3001 Amino asit ve kreatin mevcut bunları nasıl kullanmalıyım ve ne tarz bir beslenme ile program önerirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim .

6. mehmetegemen

mehmetegemen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Isparta
    Markette, bilindik markalardan olmayan bir kaşarın üzerinde 100 gr.'da "41,1" gr. protein olduğu yazıyordu. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Kg. fiyatı da 11,5 TL'ydi.

İshak01 bunu beğendi.
  7. sthammer

sthammer Guest

Kipa nin kaşar ı mı?

8. mehmetegemen

mehmetegemen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Isparta
    Acar diye bir marketteydi. Adı da Murat ... dı ama tam hatırlamıyorum (Murat Bey değil).

9. sthammer

sthammer Guest

Bilindik markalar tercih etmek daha güvenli her zaman, kipa nin light kasar peyniri de o civarlarda protein olarak, muratbey in light kasari da 37,5 gr protein 10 gr yag, tercih edeceksen light olanlar daha uygun..

mehmetegemen bunu beğendi.
  10. murazorofangmar

murazorofangmar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle kolay gelsin arkadaşlar bu programa sulu yemekleri sebzeyi meyveyi nasıl ekleyebiliriz böyle çok kuru gözüküyor

11. weskerve

weskerve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben artık lapa pilav be lapa makarna çoğunlukla makarna haşlama tavuk kızartma tavuk tabı yağ süzülerek derisi ayıklanarak yağsız köfte yoğurt ketçap kombinesi yapıyorum sabahları işe geç kalmamak adına protein alıyorum bide spordan sonra böylece günü kapatıyorum artık

12. Jupra

Jupra Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Istanbul
    1.85 boy 85 kiloyum. Beslenme konusunda ne yapmalıyım ? hafif göbek var ama yağ oranım çok yüksek değil.

13. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum benım boy 193 kılo 88 cok bı fazlam yok ama karın kısmında ve yan taraflarımda yaglanma var bu yuzden snce pılav ve makarna yemelımıyım ? sabahları 4 yumurta yıyorm oglen K nesfıt tam tahıllı antrenman oncesı 1.5 olcek proteın tozu ve 2 amıno asıt alıyorm.antrenman cıkısı gene 1.5 olcek proteın tozu 2 amıno asıt alıyorum.aksamlarıda 1 corba ve haslanmıs tavuk yıyorum gecelerıde yogurt yıyorm ama aç yatıyorum kılo almamak ıcın dogurmu sence yemek programım ? sımdıden tesekkuler

14. yaşar1995

yaşar1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    banada yardımcı olabilcek yokmu 1-2 şey soracağım :S

15. Musa Enes

Musa Enes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Ümraniye/İSTANBUL
    Ben birşey sormak istiyorum ben peynirin hiç bir türlüsünü yiyemiyorum bunun yerine ne yemem gerek?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. selo06

selo06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamın aleykum arkadaslar.Sitede yeniyim böyle konu açmak istiyorum yardımcı olurmusunuz ?

17. hellstrom

hellstrom Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Her gün böyle beslenirseniz ölürsünüz be çeşitlilik çok önemli arkadaşlar unutmayın 2 gram az protein alın sağlınız yerinde kalsın.

18. Demirci96

Demirci96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba hocam benim size bir sorum olacak . Acaba antremandan öncemi sonramı yemek yenmeli.Ben evde dambıl ve vucut ağılrıgımı kullanarak spor yapıyorum. Genelde protein ve karbonhidratları bol bir öğünü Spordan 2 saat önce alıyorum ve spor yapıyorum . Bazı araştırmalarıma göre ise spordan önce az miktarda karbonhidrat ve enerji sağlayıcı (muz .vb) seyler öneriyolar ve antramandan sonra esas öğünü yıyın dıyolar . Benım bu kadar zamanın yok hocam Ben 2 saat onceden (200 gr haşlanmış tavuk , bulgur pilavı yagsız kaliteli ürünlerle) besleniyorum ve spor yapıyorum spor bitiiğinde ise su ,yoğurt,meyve yiyorum saat 21.00 oluyor. arastırmalırma göre yapsam saat 9 da tekrar bi öğün atmış olacağım o bu saaten sonrada bısey yemek doğru deil sizce doğrumu yapıyorum cok aklım karışık hocam sızce doğru yoldamıyım veya bana önerdiğiniz bi beslenme şekli varmı ? . Çok teşekürler .

19. Hakan--

Hakan-- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kilo icinmi yoksa kas hacmide buyurmu

20. Demirci96

Demirci96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: