Yeni başlayanlar için beslenme tekniği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 1 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 393 üye.
  1. Rasyonalist

Rasyonalist Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bunu uygulamaya başlacağım çünkü beni anlatıyorsunuz :)

70 kilo ve hafif yağlı :)

2. mesutsaygili

mesutsaygili Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Ben 57 kilo 1.80 boyundayım. Yağsız bir insanım. Hacim kazanmak istiyorum okula gidiyorum. Lise son sınıfım ne önerirsiniz?

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Başlığı okumanı...!!!

mehmetegemen bunu beğendi.
  4. toxteth

toxteth Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hiç sebze yemeden beslenmek özellikle boşaltım sistemi için ne kadar sağlıklı? bu beslenme hemoroide davetiye demek değil midir?

5. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Yazdıklarında haklısın. Sindirimi kolaylaştırmak, sebzelerde bulunan farklı vitamin ve minerallerden faydalanmak adına sebze kesinlikle tüketilmeli. Ancak alıntı yaptığın yazıda protein ve karbonhidrat miktarı ve çeşidi açısından yeni başlayanlara yol gösterilmiş. Bu programa kişi zevkleri ve imkanları dahilinde eklemeler yapabilir.

toxteth bunu beğendi.
  6. toxteth

toxteth Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    şurdaki çelişkiler kafamı karıştırdı..aydınlatabilecek biri olursa sevinirim..

ek olarak lor peynirinin yağ oranından falan da bahsedilmişti başlık içinde. ben de bugün marketten alırken %20 civarı yağ oranı olan bir lor peyniri gördüm, şaşırdım. sonra evde dolapta haftaiçi içeriğine bakmadan aldığım lora baktım. yağın çok az %2 civarında olduğunu bildiğimden/düşündüğümden hiç aklıma gelmemişti bile bakmak alırken. gördüğüm kadarıyla 40 gramında 7 gram yağ var (%17.5 ediyor). günlük ihtiyacımız da ~63 gram (yağ) :S doğru mu anlıyorum acaba?

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      123,1 KB
      Görüntüleme:
      440
  7. SamæL

SamæL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mağaza müdürü
    yemek konusu güzel ama ben iş dolayısı ile sabah 11 de salona gidip 2 de çıkıyorum bunu nasıl ayarlamak lazım?

8. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    kaynak; www.kumbasaryumurta.com/gelisime_etkisi.htm

bu yumurtanın sindirim hızıyla alakalı kısım.

Lor için; okuduysan burada whey/kazein oranına 1 e 4 yazmıstım. Demek ki lor da yavaş sindiriliyor.

Lorun bir kahvaltılık bir de böreklik olanı var. Börekliğin yağ oranı düşüktür.

9. talhaarslan0

talhaarslan0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar merhaba. Daha onceden bi kac ay spor yapmisligim var. Fakat spor yaparken adam akilli bi diyet uygulamadim. Sadece yemeklerden kistim. Pilav ekmek makarna pasta borek gibi seyler yemedim. Simdi ise uzun bi aradan sonra spora geri donuyorum fakat bu sefer diyet uyguluyacagim. Ve is yerime yemegimi kendim goturucegim.
    Fakat benim nasil bi yemek duzeni yapma hakkinda net bi bilgim yok. Gunlerdir karistiriyorum yazilari ama tatmin edici bi yanit bulamadim o yuzden araniza katildim.

Oncelikle boyum 1.81 kilom 97 98.

Kendim gecen gun bi alisveris yaptim bunlardan hangilerini yemeliyim hangilerini yememeliyim yardimci olun lutfen. Yada siz bana en uygun diyeti soyleyin.

Sabahlari yemek icin eti'nin kahvaltilik yulafi var onu aldim sutle karistirip iki yumurta beyazini ve bir sarisini, yarim yagli peynirle birlikte bir dilim cavdar ekmegini yiyecegim.

Oglen ise evde hazirlamis oldugum yarim kilo tavuk ve pirinc lapasini yiyecegim.

Daha sonra oglenden biraktigim tavuk ve pilavimi saat 4 gibi yiyip 1 saat sonra yag yakicimi icip saat 5 bucuk gibi sporuma basliyacagim.

zayiflamak istiyorum ve ayni zamanda kas yapmakta. Bunun icin benim yaptigim program uygun mudur. Benim anlamadigim nokta; Yani tavuk agirlikli mi beslenmem gerekiyo. Bu bende kilo yapmaz mi ? Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ayrica bir sorum daha var is yerimdeki fitness salonunda calisacagim fakat ordaki aletler biraz eski ve bisiklet yok. Oturmali bisikletlerden var ve eliptic var. Bunlar kosu bandina destekleyici kardiyo saglar mi bana ?

10. Solgier

Solgier Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkdaşlar merhaba ben 2 aydır spor yapıyorum ama beslenme konusunda eksiklerim olduğunu düşünüyorum onun için yardım isticektim

ben 1.90 boyunda 82.5 kiloyum

yağ yakma gibi şeyler yapmam gerekirmi bilemiyorum ben kilolu olduğumu düşünmüyorum

beslenme olarak spora gitmeden önce reçelle yarım ekmek yiyorum geldikten sonra 82 gram dan oluşan ton balığı konservesini çeyrek ekmekle yiyorum

akşamda üni. yemekhanesinde yiyorum yatmadan önce de tavuk dürüm yiyorum otel gibi bi yerde kalıyorum

özellikle bana karın kası egzersizi ve karın kaslarının çıkması için önündeki yağların yakılması lazımmış o konuda yardım ederseniz çok müteşekkir olurum

saygılar
    :)

11. Umit gunes

Umit gunes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meraba arkadaslar ben 3 aydir fitness yapiyrm ve bikac sorum var sizlerin yorumunu merak ettigim oncelik le 3 ayda yaklasik 9 kilo aldim omuzum 10cm kolum 4cm gogusum 5cm artti
    Boy:183
    Omuz:126
    Kol:34.5
    Gogus:103
    Ilk sorum goguslerimin daha iri olmasini istiyrm suanki durumunu pek begenmiyrm ve bunun icin gogus antremanlarnda agir kilo az tekrar yaparak buyursun diyen bi tanidigimi dinlemelimiykm

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. yöntem

yöntem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Bucak, Burdur
    Merhaba hocam ben 1.80 boyunda 86 kiloydum spora başlayalı 2 ay oldu kilom 89 yükseldi. Bunun sebebi program hazırlamadığım için olduğunu düşünüyorum.Göğsüm ve göbek bölgelerim de sarkmalarım var ama biraz toparladım :) kaslarımı hissediyorum yani ama kilo vermeden başlamam sizce soru mu ? 'mekik, şınav ' hergun düzenli cekiyorum ve haftada 3 gün salona gidiyorum . Artı doğal yollardan proteinimi tamamlamaya calışıyorum. Yardımcı olursanız sevirim

13. CrazyBody22

CrazyBody22 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne
    Teşekkürler yararlı konu.

'Beğen' butonunu kullanınız! Mesaj kirliliğine neden olmayınız!

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ocak 2014
  14. Esperanza07

Esperanza07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başlıyorum, 73 kiloyum hafif yağlıyım, daha önceden kendi çapımda bilinçsizce yapıyordum, hafif kas var o yüzden.işi profesyonelleştirmek istiyorum porgramını uygulamaya calısacağım fakat bütün bunlar göz korkutuyor biraz cebi yakar gibi :)

15. weskerve

weskerve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    110 kilo civarındayım sporu 4 ay yaptım bıraktım 100 civarı olup bıraktım kısaca bazı nedenlerden dolayı bugün akşam tekrar başlıyorum kısaca iş yerinde normalde 1öğunle günü kapatıyoruz artık ne yapıcam ne tür beslenmeliyim güç den düşmeden işimi ve sevdiğim sporu yapmam için (iş yerinde nasıl beslenmem gerek biraz tiyo veririmsiniz iş çıkışı spora gidiceğim de) kendi bildiklerimi yaparsam güçden düşücem biliyorum teşekürler

16. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  17. dearusers

dearusers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar ben 75.5 kiloyum 1.74-1.75 boyum var pazartesi salona başlıyorum kaç ayda verim alabilirim ve gözle görülür bir değişim olur :))
    İlginiz için teşekkürler :)

18. weskerve

weskerve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sporda Geçmişim vardiye hocam 3 gün kasları uyandıralım dedi yemeni bozma dedi 3 gün sonra elime alıcam seni tekrardan diyo bende sabahları 3 yumurta 1tam olmak üzere yiyiyorum öğlen makarna ton balıklı yada lapa pirinç beyaz ama yanında haşlanmış tavuk göğüsü birz da pul biber layt yoğurt 1 dilim kepekli layt ekmeği işyerinde yediğim için biraz fazla getiriyorum yanım da 5 6gibi tekrar aynı yemeği tüketiyorum saat 8 30 gibi başlıyorum idmana kafamda bole bir öğün çıkarttım yatarken napmam gerek onu çözsem iyi olucak yatmadan ne yesem acaba

19. sthammer

sthammer Guest

Suzme peynir ya da kasar peyniri olabilir gece..

20. weskerve

weskerve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok teşekkürler ekmek siz götürücez yatmdan :)

Sayfayı Paylaş