Supplementler ve ilaç kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Mona tarafından 11 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben doksisiklin türü antibiyotik ve demir ilaçı kullanan bi insanım,aradada diş ağrılarım olduğu için ağrı kesicide kullanıyorum.kısacası günde en az 2 kere ilaç alıyorum.acaba bu kadar ilaçla beraber supplement kullanmamın karaciğere bi zararı olur mu?

şu konuya da net bi açıklık getirilirse cok memnun kalıcam.
    -Seçicilikleri düşüktür ve memeli hücrelerinde de ribozomlarda protein sentezini inhibe edebilirler.
    -Yüksek dozlarda, böbrek yetmezliği olan hastalarda azot dengesini negatif yönde bozarlar . Bu durum, aminoasitlerin protein sentezinde kullanımlarının azalması sonucu yıkımlarının artmasına bağlıdır.
    DOKSİSİKLİN
    etki mekanızması başlıgının altında bu yazılarla karşılanınca acaba aldığım protein işe yaramazmı yada etkisi daha azmı olur?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Supplementlerin yorduğu organ karaciğer ve böbrektir eğer kullanım dozajları ve supplement çeşitleri artar ise haliyle daha fazla yorulacaktır . Ama bilimsel bir açıklama istiyorsanız uzman hekime danışmanızda fayda var ...

Dip not :

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Sayfayı Paylaş