Yeni başlayanların merak ettikleri soruları john399 cevaplıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve John399 tarafından 31 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer bu spor dalına yeni başladıysanız merak ettiğiniz soruların cevaplarını tıklayınız! linkten öğrenebilirsiniz . Ayrıca çok detaylı bilgi almak isteyen kişiler olursa bu konu altına mesaj bırakabilirler vaktim olduğunca merak edilen sorulara teker teker cevap vereceğim .

2. Göktuğ Türüdü

Göktuğ Türüdü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bir şey sorucam ben bir bcaa aldım hocam önerdi bunu aldırdı fiyatı 200 tl ama ben 160a aldım hocann arkdaşı olduğu için sonra bir yere sorunca çok kötu falan dedi.http://ronicnutrition.com.tr/urun-detay/bcaa-blackberry/1206/ üründe bu bi bakar mısın acaba ?

3. Traducteur

Traducteur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba iyi günler. 28 yaşında 175 kilodayım ve son 1 yılda 15 kilo aldım, genellikle göbekten ve yüzden; diğer yerlerimden almadım. Şuan spora yazıldım ancak gittiğim yerde yardım eden kimse yok ve trainera ayıracak param da yok.

Kimisi önce 45dk 1 saat yürüyüş, koşu, kardiyo yapılması gerektiğini söylerken (çevremden ve youtube'da), kimisi kardiyonun az olması gerektiğini ve güç çalışırsam zaten kilo vereceğimi söylüyor.

Yardımınıza ihtiyacım var.

Spor öncesi için l karnitin, sonrası için ise izole whey protein aldım. Ama hata yapmamak için kullanmadım.

Şişmeden kas yapabilmek istiyorum.

Ama ne yapmalıyım bilemiyorum. Bunlara ne zaman başlamalıyım, full body mi split mi çalışmalıyım?

Ve nasıl bi antrenman izlemeliyim?

Yoğun çalışıyorum ve haftada 3, 1er saat şuan yapabileceğimin en iyisi.

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Aldığınız ürün çok kötü felan değil yapmanız gereken aldığınız ürün'ün içerdiği supplement değerlerini diğer bcaa markalarının ki ile karşılaştırmak böylece hangi bcaa 'nın daha çok bileşen içerdiğini öğrenirsiniz . Supplement de kötü bir şey yoktur yalnızca az içerik vardır . Yani bir suppplement kötü diye tabir ediliyor ise içerdiği bileşenler azdır . Yoksa hepsi aynı işi görüyor .

Anladığım kadarıyla sizin amacınız kilo vermek eğer amacınız benim anladığım gibiyse daha çok kardio daha az fitness antremanı sizin için uygun olandır . Çünkü yağ yakımını sağlayan kardio dur . Evet ağırlık çalışırken de kalori yakarsınız ama kardio esnasında yaktığınız kaloriler ağırlık çalıştığınız zaman yaktığınız kalori den çok daha fazladır .

5. Wertizon

Wertizon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Sınav dönemindeyim ve spora pek vakit bulamıyorum. Mümkün oldukça protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum fakat kilo alıyorum. 4 öğün besleniyorum kalori sayarak beslenemiyorum. Amacım biraz yağ oranımı düşürmek.

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenme Listenizi görmeden yapacağım yorumların hepsi hayal ürünü şeyler olacağı için 1 gün ve hafta'nın diğer günlerinde yediğiniz şeylerin listesini görebilirsem , yanlışı tespit edip doğrusu ile değişmesini sağlayabiliriz . Buna ek olarak yağ oranızı düşürmeniz için kardio çalışması yapmanız gerekmektedir . Yani oturduğunuz yerde yağ yakamazsınız belki kilo verirsiniz ama bu kiloyu vücudunuz da ki su veya kastan verebilirsiniz yağ yakmanız için kardio çalışması yapmanız gerekmektedir .

7. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    2 hafta sonra spora başlayacağım. Kilo almak için başlıyorum. Öyle 40 cm kolum olsun gösteriş yapayım gibi bir düşüncem yok ama irileşmek istiyorum. Progamım full bodymi yoksa split bodymi olsun? Ayrıca protein tozu suplement vs, düşünmüyorum. Düşük bütçeli yüksek kalorili önerebileceğin şeyler varsa yazarsan sevinirim abşi

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Ben split body taraftarıyım ayrıca kilo almaya yönelik beslenme programı hazırlamıştım onu inceleyerek kendinize uygun bir liste oluşturabilirsiniz . Kilo almanızı kolaylaştırmanız için beslenme listenizde ki karbonhidrat değerinin proteine göre biraz daha fazla olmasında yarar var bu yüzden sporcuların beslenme listelerinde ki karbonhidrat açığını kapatma yollarından bir kaçı pirinç buğday ve makarna'yı beslenme listelerinde kullanmalarıdır . Bu gibi bilgilerin hepsi yeni başlayanlar bölümün de ki sabit konuların içerisinde yazıyor lütfen bu başlıkları okuyun ve arama motorunu kullanın.

Sayfayı Paylaş