Protein Tozları neden Sağlık bakanlığı onaylı değil?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cihanozturk tarafından 29 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    bende sağlık bakanlıgı onaylı glutamin ,arjinin içerikli bi suplement var :)

2. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 aydır protein tozu kullanıyorum hiç bir yararı olmadı daha bitmek üzere suan maası alınca gainer alıcam onunda yararı olmazsa konu acıp söylerim

3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    tıp malzemesi değilde ondan. tarım ve hayvancılıkla ilgili ürünler whey işte sütten geliyor. bunda ters bir şey yok.

4. ciesra

ciesra Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İnan saglik bakanligi onayli olmamasi saglik acisindan daha yararli.Sagligin icin incelenmeye deger bir tehdit olusturmadigini gosteriyor.Saglik bakanligi onayli ilaclarin yan etkilerini ve zararlarini birdaha gozden gecir bence.

5. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar saglık bakanlıgı onaylı olan cogu ilacin kullanımı sonucu olen insanlar var mesela apranax'i cignedigi icin olen biri vardi hatırlarsınız haberlerde falan cıktı ... ayrıca thylol hot diye birsey vardi hatırlarsaniz soguk algınlıgına falan iyi geliyordu saglık bakanlıgı onaylıydı fakat daha sonra zararlı oldugu tespit edildi yani kısaca kullanan insanlara bak protein tozundan olen gordunuz mu hic ? ben gormedim bilmiyorum ben denk gelmedim en azından iciniz rahat değilse kullanmayın kullanan insanlar kullanın diye ısrar etmesin kullanmayan ve sacma bulanlarda kullananlara karısmasın bu konuda kapansın ... Ana sorunun cevabını verim bu arada... Protein bir besindir yani tarımla ilgilidir cogu protein tozlar bitkisel proteini kaynak olarak kullanır bu yuzden tarim bakanlıgı onaylı sonucta bu bir ilac değil tedavi amaci yokki saglık bakanlıgı onaylı olsun...

6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ben hala thylolhot kullanırım yanlışlık olmasın :lol:

7. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sanmam piyasadan kaldırıldı kısa sure once tekrar suruldumu bilmiyorum ama zararlı oldugu ortaya cıkmıstı .. :)

NacHo bunu beğendi.
  8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kaynak gösterebilir misin? Aradım bulamadım internette.

9. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Kullandığınız protein tozunun markası nedir ? Protein tozunu alıp diğer ana besinlerinize dikkat ettiniz mi peki 2 aydır ?

10. ''KaaN''

''KaaN'' Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hmm aradım fakat bulamadım kaldırılmısta olabilir bilmiyorum emin olamadım simdi :)

11. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    unıversal whey pro protein tozu direk günlük beslenmem olmadı tabiki ama yediklerimede olabilidiğince dikkat ederek aldım

12. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Bilindiği üzere bu ilaçlar bakkallarda marketlerde tang , oralet gibi satılıyordu. Bu tür ilaçların yasaklanma durumu içindeki parasetamol maddesinin bilinçsiz kullanılması durumunda karaciğer iflası ve ölüme kadar gidebilicek sonuçlar doğurmasından kaynaklanıyor. Lakin herhangi bir yasak getirilmedi. Bu konu hakkında Dr. Beril Bulucu hanımın yazısından bilgi edinebilirsiniz.

http://www.berilbayrakbulucu.com/makaleler_detay.asp?id=6

Parasetamol Hakkında Kısa Bilgi :

NacHo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş