Neden gelişemiyorum ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Yaver27 tarafından 5 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Gayet iyi hocam kol goruntusu,aynen devam tricepse yuklen ozellikle

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    yazdığım her mesajla her yorumla dalga geçiyorsun, liseli, çocuk, ilkokullu gibi yakıştırmalar yapıyorsun. gençtir, seviyesine inmeyeyim diyorum, gene geliyorsun. ben bu başlığı insanlardan eleştiri alıp kendimi düzeltmem için açtım. gayet yerinde eleştitilerle bir çok yanlışımı da düzelttim. sen hala dalga peşindesin. söyle bakalım, 3 yıldır bu sporu yapıyorsun. ne geçti eline? 66 kilosun. yani bir bacağım kadar ağırlığın var. bu halinle bir de benimle dalga mı geçiyorsun* bırak da işi hakkını verenler dalga geçsin geçecekse. sen değil. sen biraz daha büyü, hem yaşça hem de fizik olarak, sonra gelip dalganı geçersin. şimdi yaylan
    ,
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ekim 2014 ---
    teşekkür motthy, cevabım bir üstteki şahsa idi.

requ. bunu beğendi.
  3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Abi iyi duruyo fotoğraf sırt kol omuz fena durmuyo yani.N'aptın degiştirdin mi programı başlığı yeni gördüm ben.Değiştirdiysen programı yazarsan iyi olur ama bi tüm mesajları okuyayım görmemiş olabilirim doxux ta bahsetmiş ya bulk ya definasyon birine odaklan bence de ona göre beslenmeyide oturtursun zaten.

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Yaver Bey, tabiki ortada harcanan bir emek var karsiliginda birseyler istemek herkesin hakki ama siz mantigi kavramissiniz bana gore bu yuzden fikrimi soylemek istedim evde tek basina motive olmak zordur inanin bilirim siz bana gore bunu basarmissiniz.

Lg Smart World

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    3 gün çalışma 1 gün dinlenme yerine, 1 gün çalışma 1 gün kardiyo şeklinde düzenledim. pazu-göğüs, omuz bacak, sırt arka kol şeklinde. çok fazla karbonhidrat tüketiyordum, onu azalttım. ama kardoyo fazla değil. eliptik bisiklette orta yüksek yoğunluki 20 dakika şeklinde. hemen arkasından da 4*30 crunch.
    ya tabi ki salona göre imkanlar kısıtlı, yaptığım hareket sayısı da. ama inan kendimi ne kadar zorlasam da salona gidemiyorum. daha önce dediğim gibi öncelikle hijyen takıntım yüzünden. ikincisi sosyal ortamda çok çabuk sinirlenen bir yapım var. onca insanın arasında tahammül edemeyeceğim durumlar olabilir. o yüzden salon fikri bana uymuyor.
    evde motivasyonu sağlayan şey ise, öncelikle iyi bişey yaptığıma inancım, ve dinlediğim müzik :) 5+1 ses sistemi koydum. sevdiğim müzikleri açıyorum.komşularımı rahatsız etmeyecek şekilde .. öyle takılıyorum

Son düzenleme: 26 Ekim 2014
  6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Dogru yoldasiniz en samimi sekilde basarinizin devamini dilerim

Lg Smart World

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    eyvallah

8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Evde hakkını vererek çalışmak zordur yalnız. Mümkünse salonda çalışın bence partnerli. Yakın bi arkadaşınızla beraber giderseniz pek stres yaşamazsınız bence. Onun dışında 1.sayfadaki prog. full yanlış ama değiştirmişsiniz zaten.

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sırtımın görünüşü. hiç barfiks çalışmadım , barfiks demirini yeni aldım. ama henüz setlere başlamadım. alıştırma aşamasındayım.
    gerçi şöyle bir bakınca, ilk başladığımda 92 kiloluk bir yağ fıçısı idim. sanki biraz çizgiler kendini göstermeye başlamış. trapezim belli olsun diye sıktım kendimi :)
    evde limitleri zorlayacak kadar çalışayım, tıkandığım yerde zaten takıntılar bir yere bırakıp, gitmem gerekecektir. ama şu an bedava deseler, üstüne para verseler salona gitmem imkansız. programda evet çok yanlışlıklar gördü arkadaşlar, değiştirdim. bu resim 2 hafta önceye ait. yeni programla bir süre gidip, bir de daha sonra karşılaştıracağım

10. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Abi evde devam et, ben de evde çalışıyorum. Diger yandan kol ve omuz iyi devamı da iyi olur. Bu arada fullbody yapsan daha mantıklı bence bir idman 1 off şeklinde

11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    aslına bakarsan fullbody içinde kafamı yorum bir program çıkardım. fakat şöyle bir problem var. göğüs fazla ağır girmiyordum, 13 er kilolarla yapıyordum. şimdi 19ar kilolarla göğüs ve üst göğüs çalışıyorum. sırt ise 23 er kilolarla.4er set,12 tekrar. ağırlığı en fazla 23+23 46 yapma imkanım var şu anda. fullbody programında tek hareket gireceğimden, bu ağırlıklar az gelecektir. 4 hareket, 4 set girince, baya zorlanıyorum ama, tek hareket bu kilolarla çok hafif kalır. o yüzden ilerde 10 ar kiloluk plakalar ile bar aldığım zaman, o programa geçeceğim.

requ. bunu beğendi.
  12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ekim 2014 ---
    bu da yandan görünüşüm... bu resimleri antrenmansız, sabah uyandığımda çekmiştim. çalışınca belki bir kaç milim farkedebilir
    aslına bakarsanız, en büyük hatam, eski halimin fotosunu çekmemek. lakin bu göbek konusunda başımdan geçen bir kaç acı olayı hatırlayınca, baya ilerleme olduğunu düşünüyorum. örneğin şu an 85 kiloyum, askere gittiğimde ise 83 kiloydum. nizamiyenin kapısından girip de bizi soyduklarında, başçavuşun bana ilk tepkisi şu olmuştu. "sen bu göbekle mi vatanı savunacaksın? eriyecek oğlum bu göbek eriyecek!"
    yine 83 kilo olduğum önceki yıl, bir hanımla buluşacaktım. buluşmaya siyah gömlek ile gittim. kız bana yazın bu sıcağında neden siyah gömlek giydiğimi sordu. ben de bu gömleğin çok sevdiğim yeğenim tarafından hediye edildiğini, ve bugünün benim için özel bir gün olması münasebetiyle benden giymemi rica ettiğini söyledim.
    ek olarak, sevdiklerimin benim için değerli olduğunu, onlar için değil güneşte, odun ateşinde yanmaya hazır olduğumu söyledim, çok hoşuna gitti.
    halbuki yalan. göbeğim belli olmasın diye giydim ben gömleği. ama şu halime bakınca, bu göbeğe komutan laf söylemezdi herhalde diye düşünüyorum.
    şimdi, 2 ay resim çekmeyi düşünmüyorum. 2 ay sonra bu yeni programla devam edip tekrar karşılaştırma yapacağım.
    sizlerden ricam, tavsiyelerinizi devamıdır. bu halde, hem yağ yakmaya, hem kas korumaya yönelik çalışıyorum. uygun mudur?
    resmi paintle küçülttüm ama, yine de bütün forumu kaplamış, idare edin.
    baklavalara gelirsek, 8 adet baklavam mevcuttur. ama şöyle düşünün; önünüzde bir dağ var, dağın ardında deniz. denizin kokusunu alıyorsunuz, sesini duyuyorsunuz, ama önünde dağ var, göremiyorsunuz , o durumda benim baklavalar şu anda :)

Son düzenleme: 27 Ekim 2014
    egemennn ve requ. bunu beğendi.
  13. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Kol minimum 40 cm, omuz hacmini almış, yağ konusunda da çok sıkıntılı bir durum göremiyorum. Ben olsam kütle arttırma üzerinde dururdum, lakin bir barfiks aparatına ihtiyaç var.

14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kolu 10 gün kadar önce ölçtüm, 39 idi. ama sabah ölçmüştüm. antrenmandan sonra ölçersem, 40ı görürüm inşallah. barfiks demiri aldım, monte ettim. ama takdir edersin ki hiç çalışmamış biriyim, hala alıştırma yapıyorum. bir kaç tane ancak çekebiliyorum, setlere başlamadım. şu bel ve göbek çevresinde az da olsa bir yağ tabakası var. tek canımı sokan şey o. hacim yapmaya başlamama engel şey o. hacim yaparken bu göbek yine büyümez değil mi?

15. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Barfiks olayı zordur, yok nasıl yapamazsın diye atıp tutmaya gerek yok, 3 4 tane bile çekebiliyorsanız bu çok iyi bir başlangıç sayılır. Olmadı sandalye desteği de iş görür, zamanla alışırsınız. İhtiyaç olan kaloriden çok daha fazla alırsanız yağlar toplanmaya devam eder elbette, ama tecrübe yoluyla dengeleyebilirsiniz.

16. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    eyvallah, her bir tavsiyeyi aklıma not ediyorum.
    programa bağlı kalmakla birlikte bu hafta küçük bir değişiklik yaptım. 1-sırt-pazu,2-kardiyo,3-göğüs-biceps,4-kardiyo,5-omuz bacak,6,kardiyo şeklinde idi. 6. gün kardiyo yerine dinlenme koydum. kardiyo haftada iki gün. onun da muhakkak olması gerektiğini düşünüyorum. zira amerikalı bir doktorun kitabından bir alıntı okumuştum. doktor özetle şöyle bişey anlatıyor.
    "kliniğimize eyalet şampiyonu bir vücut geliştirmeci gelmişti. vücudu özellikle göğüsleri o kadar iyi durumdaydı ki, hemşireler cihazı takmak için birbirileri ile yarışıyordu. kalp ritmini ölçmek için koşu bandına çıkardık, sadece "16 dakika yürüşüş"ten sonra, kalp atışları maksimum seviyeye gelmiş, nefesi tıkanmıştı"
    sebep kardiyo eksikliği... işte bu durumda olmak istemiyorum. haftada iki gün kardiyo, hem az biraz yağ atar, ter atar, ve nefes açar diye düşünüyorum.
    fox tvdeki yarışmada, 5, 10, 15 yıllık vücut geliştirmeciler görüyorum. daha ilk etapta beşinci saniyede suya düşüp de nefessiz kalıp konuşamayan...
    pardon yanlış yazdım. sırt triceps

Son düzenleme: 27 Ekim 2014
  17. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hep çevremden olumlu tepkiler almamaktan şikayetçiydim ama, "abi senin göbek gitmiş" "sen baya fit olmuşsun" "abi spora mı başladın? kollar falan?" gibi tepkiler almaya başlıyorum :)
    sanırım doğru yoldayız :)
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ekim 2014 ---
    ama her gün 1.5 saat hayvan gibi çalıştığımı kimse bilmiyor,
    "eh işte, kaldırıyoruz arada bir 3-5 kilo" diyorum...

Balboa7, alvel, SonSes ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    siz değerli üyelerin tavsiyeleri ile çalışma ve beslenmede baya değişiklik yaptım. başlığı açtığımdan bu yana, kolda 2 santimlik bir artış var. kilo sabit, 85 lerde... henüz 86 yı görmedim.
    hesabıma göre günlük kalori ihtiyacım 2800, ben 3000 civarı alıyorum. vücutta yağ olduğu halde, yeterli kasa sahip olmadığım için definasyona girmenin mantıksız olacağını düşünüyorum.sabah antrenmansız kol ölçtüm. 40 santim geldi. diğer bölgelerde durum nedir bilmiyorum. "evde çalışma bi yere kadar olur" diyenleri haklı çıkarırcasına bişey söylemek istiyorum ki, sırt göğüs ve bacakta kilolar yetersiz kalıyor. 1 ay öncesine kadar göğüs ve bacakta çok hafif kilolar ile çalışıyordum. kiloları arttırdım.ama ağırlıklar yetersiz olduğu için fazla tekrar yapmak zorunda kalıyorum. şu an tek seferde en fazla (dambıl ile) toplam 46 kilo kaldırma imkanım var, uzun barım vardı, birine verdim şimdi isteyemiyorum. bu sebeple, biraz ağırlık ve uzun bar almayı düşünüyorum. düz bar.
    sormak istediklerim, göğüs, omuz,bacak ve sırt için 152 santimlik bar uygun mudur,
    omuz press, göğüs press, sırt hareketlerinde sadece uzun bar ile mi çalışmaya başlamalıyım,, yoksa dönüşümlü dambıl programı da eklemeli miyim
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Kasım 2014 ---
    açıkçası fazla masrafa da girmek istemiyorum, şu araba tekeri gibi 10 kiloluk plastik plakalardan alacağım. kol çalışırken sıkıntı yaratır ama, omuz bacak göğüste pek sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

19. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    152lik bar yeterli yaver bey ama yekpare olanlardan al egzersiz planlamanda da benim tavsiyem dumbellari kullanmaya devam etmen yonunde olur

Lg Smart World

20. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evet, hem uzun bar, hem de dambılla çalışmaya devam ederiz. onları ben uygun şekilde ayarlarım.
    son 10 yılda değişik zamanlarda spora başladım, her başladığımda bi sürü malzeme aldım. halter set, çalışma istasyonu, sehpa, dambıl set, "4" adet bisiklet, mekik aleti vs... 10 kişilik bir spor salonu kurmaya yetecek kadar alet aldım. 2 gün dambılı kaldırıp, üçüncü gün aman kalabalık ediyor diye birilerine verdim, 10 yılda toplam 10 gün çalışmadım . hele ki eliptik bisikletler :) 3 tanesi başkasında :) çalışma istasyonu söktüm her bir parça ayrı yerde, diğerleri de hep başka yerlerde... şu an o kadar rezil bir çalışma ortamı var ki anlatamam. bench sehpası vs için neler kullandığımın bi gün buraya resimlerini atacağım. ama şimdi değil, şimdi koyarsam millet şeyiyle güler. bu kolu 44 santime çıkardığımda hepsini buraya koyacağım ki alem rezillik görsün :) 2-3 ay önce de ağırlıklar yetersiz kalıyordu, dambılların ucuna iple bağladığım 1.5 litrelik pet şişeleri de koyacağım buraya .

Sayfayı Paylaş