Karın bölgesindeki Yağ En iyi hangi şekilde yanar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Karın bölgesindeki yağlar en iyi ve en kısa hangisi ile yanar

1. ÜST BÖLGE-BACAK AĞIRLIK ÇALIŞMA İLE

7,6%
  2. MEKİK ÇEKMEK İLE

27,1%
  3. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE

65,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 148 üye.
  1. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kardiyo+Doğru beslenme vedpğru program ile yağları eritip iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.

2. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    27 haziranda vücut geliştirmeye başladım. 69 kiloydum. Bugün 65 kiloyum.
    Kardiyo yapmıyorum. Ayda 0,8-1 kilo yağ yakıyorum.
    Kaslarım da şekilleniyor. Çok tekrarlı antrenman sistemini uyguluyorum. Haftada 4 gün çalışıyorum.
    Diyetimi mükemmel hale getirdiğimde ( kaçamak yapmamak ) ve kardiyo da yaptığımda daha çok yağ yakarım. Bir de steroid kullansam %5 yağ oranına düşerim.

Son düzenleme: 23 Kasım 2012
  3. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Önemli olan alpha2 reseptörlerinin yoğun olduğu yerleri nasıl etkilediğiniz. Beslenmenin ve diyetin yeterince kontrol altında olduğunu düşünürsek belli yöntemler var. Amaç genelde kandaki FFA (free fatty acids) miktarının yüksek olması ve bu esnada kalori yakabilmek. (çoğu zaman kardio) Bu yüzden ketojenik diyetler bu konuda oldukça başarılı oluyor.

technical1967 bunu beğendi.
  4. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Haklısınız. Ketojenik diyetin 2. haftasındayım. 2 kilo verdim. Göbek her geçen gün azalıyor. Kardiyo yapmıyorum body yapıyorum. 10-15 kg spor çantamla işe gidip gelmemi kardiyo sayın. :D

Son düzenleme: 29 Ocak 2013
  5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    döner bıçağını midenin altından koyup sertçe yukarı çekiyoruz yağlara elveda.
    şaka bir yana seçenekler saçma olmuş.yağ yakmanın 1 yolu vardır.o da diyet-antrenman-kardio kombinasyonudur.

6. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Benim sabahları yürümeye halim olmuyor. Kaldırdığım ağırlıklar düşüyor. Diyetle birlikte kardiyo + ağırlık çalışabilen var mı? Varsa o diyet karbonhidratı bol diyettir. Ona yağ yakımı diyeti denir mi bilemem...

Son düzenleme: 31 Ocak 2013
  7. oytun

oytun Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    adam gibi beslenmedikçe hiçbirşey olmaz o apayrı konu da antreman bazında konuşmak gerekirse en azından benim kendime seçtigim yol(bende işe yaradı, bunlar benim dogrularım ,ukalalık olarak alınmasın=)

1- hibrit agırlık çalışmak: sürantremana (overtraining) ugramadan hem yüksek kilo düşük tekrarlı hem de orta şiddette yüksek tekrarlı antremanlar yapmak

2- birleşik hareketleri programın parçası haline getirmek...deadlift,squat, kopartma silkme, push press gbi olimpik kaldırışlar( bu hareketleri dogru formda yapmak çok önemli pis sakatlar)

3- birçok kas grubunu aynı anda çalıştırıan hareketler uygulamak..burpees ,dumbell swing vb

4- cardio...ama anabolik cardio bahsettigim antreman HIIT prensibinde adamın dilini sarkıtan cardio...benim en sevdigim futbol sahasında 40 60 100 metrelik deparlar atmak dinlenmeyi minimumda tutarak hakkını vererek

5- haftada iki yoga yapın duruşunuzdan esnekliginize heryerinize iyi gelir deli gibi terletmesinden bahsetmiyorum bile..gülmeyin ciddiyim sakatlıkları da çok güzel engeller profesyonel çogu sporcu yapıyor günümüzde...açıkçası esneklikten nasibini almamış dev kütleli abilere saygım olsa da çok anlayamıyorum..

...sporu fitness için yapın atletizm için yapın...daha hızlı olamıyorsan daha yüksege sıcrayamıyorsan , çalıştıgın agırlıklar artmıyor güçlenemiyorsan boşa efor sadece..sporun hakkını verince eger beslenme düzgünse ne göbek kalır ne birşey daha iyi bir "sen "olursun

Tun4, jkdo ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  8. FurkanDizem

FurkanDizem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    koşu idmanını abartmayın fazla koşarsanız kasları yakıp kas kaybına neden olursunuz thums:

9. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    katiliyorum. max 20 dakika yeterlidir veya yüzme, kürek cekmede idealdir

10. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Eğer düzenli idman yapar ve adam akıllı beslenirsen sağdaki gibi olursunu. Eğer düzenli idman yapmaz ve beslenmene dikkat etmezsen soldaki gibi olursun.

Her koşu yapan kas kaybı yaşayacak diye bir şey yoktur.

11. brhmcr

brhmcr Guest

Inanilmaz kotu bir ornek, sence soldaki duzenli idman yapmiyor ve duzenli beslenmiyor mu?

Maratoncudan bahsediyorsunuz, o kadar duzenli sekilde uzun mesafe kosular yapiyor ki inanamazsiniz. Ona gore beslenme programlari var. Disiplinleri karsilastirmak cok yanlis.

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

gerçekten berbat bir örnek olmuş...

bu sporcuların fiziki yapıları yaptıkları spor ile ilgili birisi 100 metre koşuyor , diğeri maraton koşuyor...

khephnes bunu beğendi.
  13. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Sonuçta ikiside koşuyor. Yani her koşan zayıflayacak diye bir kaide yok. Forumda dikkatimi çekiyor, süreki karın kası egzersizi yapanlar var, ama hiç koşan yok. Sonra konular açılıyor, işte benim niye karın kasım çıkmıyor diye... Bu kadar koşmaya öcü gibi bakılırsa ne define olunur ne karın kası çıkartılır.

14. oytun

oytun Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    şu forumda bu kadar zaman gecirip mevzudan birhaber adamlar varya napıyorsunuz siz bu forumda gencler biceps programı mı yazıyorsunuz birbirinize

şu dönen koşu muhabbeti cidden inanılmaz

maraton koşan adamla 100 metreci sprinter ı aynı kefeye koymak nedir?soldaki adam beslenmemiş öyle olmuş diye birşey yok..uzun mesafe koşucusu adam dünyanın en iyi beslenmesini de yapsa vücudu öyle olacaktır vücudun nasıl antreman yaptıgıyla alakalı ... ikisinin de yaptıgı koşmak diye bir açıklama yok malesef

efendi gibi yazıyorum bilmemek degil öğrenmemek ayıp

maraton..maratonu da gectim sabit tempoda uzun süreli yapılan egzersizler in amacı dayanıklılıgı artırmaktır..vücut bu uzun egzersizler sırasında önce vücuttaki glikojeni sonra da kırmızı kas dokunu yakıt olarak kullanır...hedef sabit bir performansı uzun bir süre korumaktır

100 m 200 m tüm güçle koşmak yüzmek ne olursa..bunlar yüksek yogunluklu aralıklı antreman (hight intensity interval training) ilkesiyle çalışılan şeylerdir...amac dayanıklılıktan öte patlayıcı kuvveti artırmaktır..100 metreyi en hızlı şekilde koşmak demek vücuttaki tüm kas dokusunu harekete gecirmek demektir.....o örnek fotoda konulan sprinter her antremanında tam kapasitesiyle kısa molalarla çalışan bir adam...bu adam patlayıcı kuvvet artırmak için squat-deadlift-powersnatch vb patlayıcı kuvvet egzersizleri de yapıyordur sorsanız

YAG oranını düşürmek isteyen adam (kilo vermek demiyorum kaslarını kaybederkte kilo verebilirsin ) HIIT yapması çok daha akla mantıga uygun ...saatlerce sabit tempo koşmak eliptik bisiklet tepesinde kıvranmak çokta akla mantıga uygun degil

ben agırlık antremanlarının yanında haftada 4 gün HIIT yapıyorum...bir futbol sahasıında 50 metrelik 100 metrelik deparlar atıyorum (antreman basına 20-30 depar 40 dakikayı gecirmiyorum ) sahada tüm gücümü veriyorum...bu antremanlar sonucunda hem hızım gözle görülür şekilde arttı hem bacaklarım (özellikle arka adeleler) gelişti üstelik yag oranımı yüzde 10 düşürdüm ...yedigime içtigime çok dikkkat ediyorum proteinimi yüksek tutuyorum dogru yag dogru karbo. tüketiyorum ...dogru cardio antremanıyla kaliteli kas dokunuzu artırırken yag oranınızı düşürebilirsiniz

Son düzenleme: 13 Şubat 2013
    mert31 bunu beğendi.
  15. PeaceofMind

PeaceofMind Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Diğer mesajları okurken bu konuya değinecektim. Siz yanlış yerden bakmışsınız olaya ama verdiğiniz örnek yağ yakımı için ideal bir örnektir.

Bakın burada herkes ne istiyor? Kas kütlesini korumak ama yağ oranını düşürmek? Bu durumda yapılacak kardio antremanı 100 metre koşucuları gibi olmalıdır. Maraton koşarsanız kas kütlesinden harcayacaksınız. Vücut enerji için ilk başta karbonhidratları kullanır. Karbonhidratlar bitince yağlara geçer... Peki yağlar bitince? Elbette kas kütlesinden harcayacaktır. En etkili yağ yakımı bizim gibi kas kütlesinden kaybetmek istemeyenler için 100 metre koşucuları gibi kardio yapmaktır.

Kısa parkurlar belirleyip, en hızlı koşumuz, onun bir yavaşı ve en sonunda da koşabildiğimiz kadar koşarak yağ yakımını hızlandırabiliriz. Normal tempo koşularda yağ yakımı 20. dakikada başlar. Ama bu tip koşularda ise yağ yakımı hemen başlayacaktır.

Antreman parkuru bir basketbol sahası olabilir. Potadan potaya koşabildiğinizin en hızlısı ile 3 tur yapıyorsunuz. 20 saniye dinleniyorsunuz. İlk koşunuza 10 diyorsak 7 olacak şekilde yeniden 3 tur koşuyoruz. Yine 20 saniye dinlenme. Son turda ise gücümüz yettiğince 3 tur koşuyoruz. Buna 1 set diyorsunuz. Bu 1 setten 3 kere yaparsak 1 ay içinde yağ oranımızın inanılmaz düştüğünü göreceksiniz. Antreman süresi 12-15 dakika olacak. Her gün tekrar edilebilir. İşte 100 metre koşucularının kaslarının neden gelişkin olduğunun cevabı...

Sivasli58 bunu beğendi.
  16. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Forumdaki karındaki yağlar ile birçok konuyu okudum az çok bilgi sahibi oldum ancak direk cevap alabilmek için yorum yazıyorum , 1.77 boyunda 62 kg mım ancak zayıf olmama rağmen göbeğim var ağırlık çalışmalarına başlamadan önce 5 dakika ip atlıyorum sizce bu yeterlimi eritmem için çünkü kas kaybetmeden eritmeye çalışıyorum ve protein tozuda kullanıyorum..

17. HasanUtku

HasanUtku Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali İşler
    Yer:
    İstanbul
    Bence süper bir örnek olmuş. Uzun maraton koşuları sürekli koştukları için kas kaybı yaşarlar ve vücutları çok cılızdır. 100 metre koşucuları ise 100 metre antremanı yaparak hem yağ yakarlar hem de kas kaybı yaşamazlar.

100 metre yarışmacılarının yaptıkları HIIT Cardio'dur. En basit örnekle; Bir koşu bandında 1 dk max hızınızla koşun(11-12) sonra 1 dk yürüyün(5-5.5). Bunu 15 dk sürekli yapın. 15 dk sonra yürüyemeyecek hale gelirsiniz ve 1 saat aynı hızda koşanlara göre 2 kat daha fazla yağ yakarsınız. Bunun yanında minumun düzeyde kas kaybınız olur. Bunun mantığı HIIT Cardi'da vücudunuz ve kalbinizi şaşırtmanızdır. HIIT CArdio yaparak gün içinde bile daha fazla yağ yakabilirsiniz, etkisi yaptıktan sonra 3-4 saat bile sürebilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:19 ----------

Dediğim gibi HIIT Cardio'yu sana da öneriyorum. Yani 1 dk max hızınla koş 1 dk yürü bunu 15 dk boyunca deva ettir her ağırlık antremanından sonra. KAs kaybetmeden yağ yakacaksın emin ol. 5 dk'lık ip atlama yetersiz kalır. Bunların yanında yağsız besinleri tercih et ve karın hareketlerini ağırlaştır. Üst ve alt karın için 4x20 setler halinde yapmanı öneriyorum ve karın hareketlerini sadece antreman günlerinde değil hergün yapmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme: 16 Nisan 2013
  18. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Dengeli beslenme + kardiyo diyebilirim. Elbette ağırlık antremanlarının yararını olacaktır. Bu dediklerim teorik bilgim pratiğe ulaşıncada haber veririm :)

19. emrah_yazgan

emrah_yazgan Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38

Kaliteli ve keskin bir diyet+düzenli cardio+deri altındaki suyun atılması ve idmanları kısa süreli sert vuruşlarla tamamlamak. Karın bölgesinde ve genelde derinin incelmesi+ yağların yakılması bu şekilde olur.

20. thats bullshit

thats bullshit Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar 183 cm 70 kiloyum benimde alt karın ve bel bölgemde yağlanma var.
    simdi hem hacimlenmeye çalışıp hem yağ yakmak nasıl olucak?

Sayfayı Paylaş