Karın bölgesindeki Yağ En iyi hangi şekilde yanar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Karın bölgesindeki yağlar en iyi ve en kısa hangisi ile yanar

1. ÜST BÖLGE-BACAK AĞIRLIK ÇALIŞMA İLE

7,6%
  2. MEKİK ÇEKMEK İLE

27,1%
  3. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE

65,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 148 üye.
  1. LakeWood

LakeWood Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet ve cardio şart tabikide. Ama yağ oranını düşürdüğünüzde de baklavalar belirgenleşmiyorsa, baklavaları büyütmen gerek. Nasıl tricepsleri büyütüp belirginleştirmek için az tekrar çok ağirlik yapıyorsan. Aynı şekilde mekik çekerken göğüsüne ağırlık alarak 15 tekrarlı setler halinde mekik çekmek baklavaları büyütür. Yalnız üç günde bir yapmanı tavsiye ederim.

AkrepHan bunu beğendi.
  2. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    karın eritmeye kardio ve sıkı diyetten başka fayda sağlayan program yok ama neden hala tartışılıyor ki... yeterince kendini kontrol ederse bir inan düzenli sporun yanında sıkı diyet bu konuyla ilgili açılan her başlıkta yazılan gibi en güzel sonuç alınabilir ama acele etmemek lazım çünkü yağ yakımı kişilerin metabolizmasına göre değişkenlik gösteren bir olaydır. şahsen kendimi çok kasıp sporu düzenli yapmama ragmen diyeti sıkı tutmadıgım için yağ yakamıyordum ama ne zamanki diyeti sıkı bi şekilde gerçekleştirdim ondan sonra çok hızlı bir şekilde yap yakmaya başladım tavsiyem diyeti bırakmadan sporu yapmaktır yoksa kendimizi kandırmış oluruz.

StormBlast bunu beğendi.
  3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ağırlıkla mekik çekmek beli kalınlaştırır ve bu durum çok hoş olmaz.Ancak kişi geniş bir omuz yapısına sahipse , bel kalınlığından fire verilebilir.

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyonun yanında bacak çalış benim boy problemim var belli kas gruplarını çalıştırıyorum o nedenle bacağa felan hiç girmiyorum tek yaptığım bench press ekstra olarak boyun normalse bacak ve kardiyoyla mükemmel kilo verirsin haa bu arada mekik çekersen kasların belirginleşir (yanlış anlaşılma olmasın zayıflamadan karın kaslarını belirginleştiremezsin ama mekiksiz kilo verirsen karın kasları için ekstra zaman harcarsın

5. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Cable Crunch / Roman Chair / Leg Raise...

şu 3lü sanırsam mide kaslarını çok iyileştiriyor... bilmem ne dersiniz?!

6. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Paran varsa gidip bölgesel L-Carnitin bastır oraya ünlülerin yaptırdıgı şekilde an acil ve hızlı o olur yoksa forumdaki abilerimizin ve tecrübeli arkadaşlarımızın tavsiyelerini okuyup ona göre işi zamana bırakacaksın yoksa zor =))

7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bence aynı değil kas grupları farklılık gösterebiliyor ben bizzat hiç şişmiş bi baklava görmedim oranın şişebilecke bi kas grubu olduğunu düşünmüyorum ben hiç görmedim çok şişkin baklavaları gören varsa belirtsin hatalı olabilirim

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    karın kaslarıda her kas gıbı buyuyebılır yada senın tabırınle sısebılır

AkrepHan bunu beğendi.
  9. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yazılan herşeyi yapmak lazım. Ben şu şekilde yapmayı planlıyorum zamanı geldiğinde bi korse alıcam öncelikle koşu + bisiklet + mekik +++ Diyet yeterli olacaktır. Birazda sabır ve azim tabiki.

10. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Steroid gurusu rahmetli Dan Duchaine Body Opus kitabında spot yağ yakımı için Afrikalıların geleneksel ereksiyon problemi tedavi bitkisi Yohimbe'nin ilgili yerlere enjeksiyonunu "müthiş" çözüm olarak sunmuş(Underground Bodyopus, Sahife 160). Lipaz enzimine cevap vermeyen Alpha-2 reseptörlü yağ hücrelerini harekete geçirdiğini iddia ediyor. Açıklama mantıklı gelse de, kendsinin 40 yaşında karaciğer yetmezliğinden nalları diktiğini hatırlayıp Yohimbe'yi şehir efsaneleri kitaplığına kaldırabiliriz sanırım.

Sorunun gerçek cevabına gelince, günlük kalori ihtiyacın(TDEE)-20% kadar kaloriyi en az karbonhidratla alıp(mesela 40P/30K/30Y profilinde) üstüne de günlük min 25 - maks 45 dakika kardio yaparsan 6 ayda bir şeyciğin kalmaz(25% ve altı yağlıysan). Vücudun genetiğinde kodlanmış sırayla yağlarını yakacaktır, bu sıralamaya müdahale edilemez.

Hayatta her konuda olduğu gibi, spor ve sağlıkta da kısa yollar her zaman kaka sonuçlar doğurur. Kan ve ter bu işin hem bedeli hem de keyfidir. 10 bin liraya Ferrari alamazsın...

moothy bunu beğendi.
  11. rtsa

rtsa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    koşu ile yak mekik ile şişir kardeşim

12. Mihawk

Mihawk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    beyler bildiğiniz gibi koşu biraz da nefes işi ve çoğu kişi bunu uzun sürdüremiyor. sizce daha uzun süren tempolu kondisyon bisikleti koşu kadar verimli olabilir mi yağ yakım adına?

13. bandocuu

bandocuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müzisyen
    Yer:
    edirne
    karın bölgesindeki yağlar sırttan terin akmasıyla yanar :)

1-Diet(fazla aşırıya kaçmadan)
    2-Cardio(interval öneririm)
    3-Düzenli gece uykusu
    4-Sabır

bunları uygulayan kişi sonuca ulaşır.....

14. brhmcr

brhmcr Guest

Hicbiri - Beslenme ile.

15. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    1-cardio
    2-cardio
    3-cardio

veeeeeee...
    .
    .
    .
    .
    4-cardio.

yani toptan yağ yakmak, zayıflamak...

16. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    3 beyazı hayatından sil.Onları silmediğin sürece,günde 1000 mekik 10 saat koş bisiklet sür genede fayda etmez.3 beyazı çıkarmak lazım.

17. NeverBackDownTR

NeverBackDownTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Bence yapılması gerekneleri buraya yazıyorum ,

1) Ağırlıkları hafiflet ve daha çok cardio ve kendi beden ağırlığını kullanarak bel ve karın bölgesini çalıştıran hareketleri yapmaya başla.
    2)Vücudun alışana ve düzen oturana kadar böyle devam et. Sakın duraksama.
    3)Yağı azalt..Protein arttır ve karbonhidratıda normal bir insanın ihtiyacı kadar al.

Zamanla azalacaktır. :)

Tavsiye: Sabah uyanır uyanmaz mekik çekmeye başla . Çünkü sabah karın bölgendeki yağlar gece boyunca çözünmüş ve parçalanmıştır. Sabah dediğimi yaparsan yağları hazırlıksız yakalarsın . ;) Ama bir o kadarda zordur. Çok can yakar ve uyku kaçırır =) Karın bölgesindeki acıdan korkma , yanmayı hisset ve çok yandığında uzanıp geriye doğru esne ve yanan bölgeye elle masaj yap.

Paylaşım için teşekkürler :))

18. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

yağların gece boyunca çözünmesini ilk defa duyuyorum.

19. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yarım saat interval kardiyo yapabilirsin, koşu bandını tavsiye ederim , daha sonrada süper setli mide çalışması yapabilirsin, önce alt karından başla. 6 karın hareketini 3 alt-3 üst olacak şekilde birleştir , 3 lü kombinasyonları dinlenmeden 4 set seri gir ,hepsini yerde yapabilirsin ara vermeden , sonra üstü aynı şekil yap , 1 ay sonrada merkez noktasını çalıştırmaya başla ve yediklerine dikkat et. şeker ve tuzu iyice azalt

20. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    X bisiklet sonra Y bisiklet sonra Z bisiklet kullanmak saçma bence. Bacak kaslarına yönelik bir çalışma olur o. Bisikletçi misin? Koşucu musun? İkisi de değilsen ne gerek var çeşit çeşit bisiklete...

Ben bunun için Ab-King Pro aletini öneriyorum. Ciddi yararı oluyor. Çok tekrarlı ve çok setli farklı mide egzersizleri yapılabiliyor.

Diyet + bisiklet + ab king pro bence göbeği yok eder bence.

Sayfayı Paylaş