Karın bölgesindeki Yağ En iyi hangi şekilde yanar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Karın bölgesindeki yağlar en iyi ve en kısa hangisi ile yanar

1. ÜST BÖLGE-BACAK AĞIRLIK ÇALIŞMA İLE

7,6%
  2. MEKİK ÇEKMEK İLE

27,1%
  3. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE

65,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 148 üye.
  1. Cg89

Cg89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranını düşürmek için ilk sırada yapılması gereken kilonla orantılı miktarda protein karbohidrat ve yağ içeren bir beslenme programı oluşturmandır. Kilo başına 3 gram protein 3 gram karbohidrat ve 2 gram civarı sağlıklı doymamış yağ günlük olarak tüketilmelidir. Kardiyo ikinci sıradaki yardımcındır hiit şeklinde en etkili olur. Karın kaslarını çalıştırmak ise diğer kas gruplarını çalıştırmak seklinde ele alınmalıdır. Bu calışma ile karın kasları gelişir ve daha güçlü bir merkez bölge elde edilir. Bu calışma sırasında da kalori yakılacağından yağ kaybı yine gerçekleşir. Ama bu kayıp bir omuz veya göğüs çalısmasından yağ yakma açısından çok da farklı olmayacaktır. Tabi ki yağlar eridiğinde daha gelişmiş karın kaslarına sahip olursak onları sergilemek daha kolay olacaktır.

2. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    @Cg89

Doymamış yağlar kilo yapıyormuş. Doymuş yağlar yapmıyormuş. İstersen bununla ilgili yazıları pm den atabilirim.

3. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Şaka yapıyor olmalısın? Doymuş yağlar zararlı yağlar olarak kabul edilir.

4. Cg89

Cg89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doymuş yağlar hayvansal kaynaklı yağlardır. Bu tip yağlar kimyasal yapısı gereği zor parçalandığından bunlardan aldığımız yağı da yakmak daha zor oluyor.

5. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    İnternette şu kelimeyi aratın. Doymuş yağlar değil doymamış yağlar kilo yaparmış.

"Doymuş Yağ Zararlı mı ?"

ve bu yazı

"Hangi Yağ Daha Sağlıklı"

Son düzenleme: 28 Ağustos 2012
  6. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    en iyi kosuyla erir bence gerisi hikaye

7. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Tabata egzersizi çok iyiymiş.

8. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Gece boyunca kullanıldığı için kandaki glikozun miktarı azalır ve vücut kullanılmak üzere kandaki yağ asitleri miktarını artırır. Bundan bahsediyor olabilir.

9. vivienne

vivienne Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist
    benim de alt karın kısmımda hafif bir yağlanma var. başlığa bunun için girdim ama her kafadan bir ses çıkıyor. tüm yazılanları okudum. bir ara tartışma, "ağırlık antrenmanından sonra kardiyo yapılır mı yapılmaz mı" ya döndü. sonra konu gene alt karın yağlarına geldi : )

genel olarak herkes, diyet + kardio üzerinde duruyor.

benim boyum 1.70, kilom 52. üst karın kısmımda hiçbir problemim yok. şu anda vücudumda tek sıkıntılı noktam alt karın kısmındaki hafif yağlanma. vücudumdaki yağ oranı nedir bilmiyorum malesef, ölçtürmedim. daha fazla kilo vermek de istemiyorum. çünkü biraz daha kilo verirsem çok zayıf görünürüm. kilo kaybettiğim zaman da yüzümden veya istemediğim yerlerden gidiyor kilolar zaten. ama o alt karındaki yağ duruyor.

mevcut kiloyu koruyarak bu problem nasıl halledilebilir anlayamadım. çünkü benim hedefim vücut "geliştirmek" değil. sadece fit olmak.

konuyu, spor salonunda programımı hazırlayan hocayla da konuşmuştum. bana, kadınlarda dümdüz bir karnın zaten mümkün olmadığını, vücut geliştiren kadınların da testosteron takviyesi yaptığını filan söyledi. bu cevap beni pek tatmin etmedi. ben hala bir şeyleri (beslenme veya antrenman konusunda) yanlış yaptığım için böyle olduğunu düşünüyorum.

bir de ben programımdan önce ve sonra eğimli tempolu yürüyüş yapıyorum. programımın içinde ağırlık çalışması da var ama sizin programlarınız kadar yoğun değil. dolayısıyla programım tek parça. yani sizlerinki gibi bir gün bacak, başka gün omuz vs. değil. dolayısıyla kardiyoyu ayrı gün yapmam gibi bir şey söz konusu olmuyor.

sonuç olarak forumu okudukça bilgilenmenin yanırsıra kafam da karışıyor açıkçası :s

10. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    alt karın için tek geçeceğim ve önereceğim 2 hareket var birisi leg crunch ve diğeri leg raise benim en çok memnun kaldığım 2 hareket googleden nasıl yapıldığını bulabilirsin yada biliyırsundur

11. sthammer

sthammer Guest

bir adam dünyanın en güçlü karın kaslarına sahip olabilir ancak etrafı yağ tabakasıyla kaplıysa bunu kimse göremez, temel nokta beslenme

tnakresss, mr_dblue ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  12. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Benim en fit olduğum dönem ağırlık çalışmasından sonra 20-30 dk civarı HIIT kardiyo yaptığım dönemdi. Karın kasları ve lifler iyice belirgin olmuştu. Antrenmandan sonra kardiyo yapılır yapılmaz artık siz karar verin..

13. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    1 beslenme
    2 kardıo
    3 agırlık antremanları bana göre

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ankette en önemli olan şey beslenme yok 1000 mekik çeksenizde beslenme kötü ise maalesef hiçbir sonuç alınamaz onun dışında cardio ve ağırlık çalışması eklendiğinde daha iyi ve çabuk sonuç alınabilir

mr_dblue ve marky02 bunu beğendi.
  15. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Karın bölgesindeki yağları azaltarak estetik karın kası görünümü elde etmek için ;

1) Psikolojik olarak kendinizi buna indandırmak ,

2) Bu konuda deneyimli kişilerden tavsiye alarak veya onlar tarafından hazırlanan ( salon hocaları , yakın çevreniz vs..) çok iyi ağırlık antrenman planı elde etmek.

3) Ağırlık antrenmanları günü dikkate alınarak oluşturulan bir kardiyo (yağ yakım amaçlı çalışma ) planı elde etmek.

4) Ağırlık antrenman günlerinizi ve kardiyo günleri ile doğru orantılı olarak hazırlanmış bir beslenme programı elde etmeniz ve titizlilikle uygulamanız.

5) Tüm bu amaç için yapacağınız ağırlık antrenmanlarını , kardiyo programını ve düzenli beslenme programını aksatmamak amacıyla psikolojik olarak kendinizi sürekli bir şekilde hazır tutmanız.

Bu yukarıdaki 1. ve 5. maddeleri uygulamazsanız emin olun 2. , 3. ve 4. maddelerde aksamalar , boşlamalar olduğunu farkedip kendinizi kandıracaksınız ne yazık ki..Sonrada ben bu işi yapamıyorum , çalışıyorum olmuyo işte psikolojisine girip umutsuz bir spor isteği ile ne yaptığınızı bilmeden sağ sola niye olmuyor diye dert yanacaksınız.

Herkese başarılar , kolay gelsin.

keepsoul bunu beğendi.
  16. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Karın bölgesini eritmek için kardiyo şart değildir doğru beslenmeyle sadece lifting ile yağ yakılabilir.

17. quantumm

quantumm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sana bir kaç örnek ve öneri vericem

1 benimde boyum 185 kilom 67 civarı 97liyim zaten doğal olarak göbeğim olmuyor ama deri senin de dediğin gibi kalın ben 100 metre koşuyorum ama eğer yağ eritmek istiyorsan bir arkadaşım vardı göbeği çok yağlı bütün yıl her sabah koşuya çıktı fazla bir şey yemeden düzenli koşu yaptı göbeği eritti bunu yapabilirsin.

2 eğer bana özelden ulaşırsan sana bir karın egzersizi programı veririm onla çok güzel şekil elde edersin inşallah ben uyguladım ve uyguluyorum cidden işe yarıyor

3 ben sağlık meslek okuyorum eğer karnındaki yağ değilde parazit olabilir protein eksikliğine bağlı olarak da bir şey olabilir afrikaya bak istersen bazılarının karnı çok şiş duruyor ;)

18. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    yoo istediği gibi beslensin yeterli kardiyo ile gayet mümkün yağları yakmak...önemli olan giren kalorinin yeterli kadarı çıkması....mantık bu kadar basit...

mr_dblue bunu beğendi.
  19. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ama yağ yerine kas yakmamak için beslenmeye de dikkat etmeliyiz.
    Zayıflama saglıklı mı bu cok önemli.

sthammer, rockybalboa7 ve flamel bunu beğendi.
  20. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    doğrudur...bu konuda haklısın...

Sayfayı Paylaş