Geçmeyen omuz ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dober_1 tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. Ry

Ry Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    acımıyo geçti dedik şınav çektim evde evvelsi gün kollarımı yine kıpırdatamadım. şu an 1,5 haftadır şınav dahi çekmiyorum. kollarımda sızlama ve yanma söz konusu özellikle omuz bölgesinde. yardıma ihtiyacım var.

2. TanthalasTanis

TanthalasTanis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende de 2,5 aydır omuz ağrısı var, idman yapamamaktan delirdim, yarın doktora gitcem. :/

3. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhabalar,öncelikle herkese geçmiş olsun güzel günlerde iyileşmeniz dileği ile

Kısaca kendimden bahsedeim; 18 yaşındayım 1 yıllık spor geçmişim mevcut bu yaz yaşadığım bir sakatlık başıma bela oldu gitti.

Omuz Sakatlığı: 3 Ay önce yaşadığım sakatlık yüzünden 5 farklı hastanede 6 farklı doktora gittim fakat sonuç yine aynı değişen bir şey yok kullanmadığım krem, kullanmadığım hap , kullanmadığım iğne kalmadı hergün bu sakatlığa lanet ediyorum

Film çektim birşey çıkmadı doktor emar dedi emara gitti

Emar sonucu: Doktor ile görüştüm bana anlattığı şey Sol omuzun üç başında sıvı akışı varmış fakat burada bu sıvı akışı şuan için gerçekleşemiyormuş burada sıvı toplanmış iltihap olmuş kist dedi bu kist yaptığım hareketleri kısıtlayacak mesela Kazağımı çıkartırken ağrı yapıyor,basketbol,voleybol,bodybuilding gibi sporları yasakladı bana

İlaçlar: Muskazon ve Voltaren hapları bitirdim en son olarak doktor daha birşey kullanmamamı kendiliğine bırakmamı söyledi 18 yaşında olduğum için kemik gelişimi devam ediyormuş bu ağrıdan 22 yaşıma kadar kurtulacağımı söyledi spora devam edersem bir 10 sene sonra ameliyatlık olacağımı söyledi ne yapayım ne edeyim bilmiyorum arkadaş çare yaradanda fakat varsa bir bildiğiniz bir tecrübeniz deneyiminiz bu forumda bu kadar bilgi sahibi arkadaş var bir yardım edin başıma bela oldu gitmiyor okulumu etkiliyor,psikolojimi etkiliyor nerden bulaştım bu işe ben bir yardın edin.. Okuyan arkadaşlara Tesekkur ederim.

Son olarak AcıBadem hastanesinde bir yakınım ile konuştum bana orada bulunan ortopedi doktoruna emar sonuçlarımı gösterdiğini eğer ağrı geçmesse omuzdan bir iğne yaparak iltihabı yok edeceğini söylemiş bana saçma geldi omuzdan iğnemi olur.

Tekrar herkese geçmiş olsun...

Son düzenleme: 23 Ekim 2013
  4. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Omuz eklemi özel bir eklemdir.Vücuttaki en yoğun eklemdir ve bir çok kas, tendon, ve kemiğin buluşma noktasıdır. Bu elementler arasında da sıkı bir iletişim-temas olduğu için omuz eklemi, çok kolay sakatlanır ve sakatlandığında da müdahale edilmesi zordur.
    O yüzden omuz sakatlıklarında en iyi tedavi hiç hasta olmamak yani korunmaktır.

Sakatlığın gelişmesini önleme amaçlı omuz eklemi spor öncesi iyice ısındırılmalı,gerilmeli -omuz çalışılmayacak olsa dahi- ve rotator cuff kasları da ısınma sırasında ihmal edilmemelidir.En önemlisi de ters hareketlerden kaçınıp, omuzda bir terslik hissedildiğinde anında egzersize ara verilmelidir.
    Bu tavsiye henüz omuz sakatlığı yaşamamış muhtemel sakat adaylarına ;)

Son düzenleme: 23 Ekim 2013
    emrah_yazgan bunu beğendi.
  5. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    bende dambell flys yaparken sağ omuzumda hafif bir acı ve katır kutur sesler geliyor. 3 aydır evde çalışıyorum. zaten genetik olarak bir kireçleme ve romatizma sorunum dizlerimde var. buna rağmen zorlaya zorlaya bacak çalışıyorum. hareketleri tam yapamasamda elimden geldiğince uyguluyorum. Diğer kaslar kuvvetlendikçe diz kapaklarıma binen yükte azalır diye bir umudum var.

6. swatkurt

swatkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KAMU
    Yer:
    MUĞLA
    arkadaşlar sol omuz daki ağrı benide çok üzüyo...milli takımda boksör olan bir arkadaşım var..bana tamamen bitkisel bir ilaç olan ZEEL i tavsiye etti...zeel almanyada üretilen ve kas dokularının ve yırtılmış,hasar görmüş liflerin iyileşmesini hızlandıran ve güçlendiren bir ampül..ağrıyan kasa direk enjekte ederek antrenmanlara devam edip fazla zorlamadan güçlendiriyosunuz..ben 21 ampül bitirdim ve çok memnunum daha 14 ampül daha kullanacam...şu an her şey mükemmel..ağrılarım azalmaya başladı...devamında bilgilendireceğim sizleri.....

7. hermandes

hermandes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam bu sorunu kapsıyor mu bilmiyorum ama bende omuz ağrısı çok çekiyordum. Özellikle spor yaptıktan sonra, daha sonraq arkadaşlarım masajı önerdiler ve bir güzellik merkezinde gittim ama çok faydasını görmedim sonra Sanitas Spa merkezine götürdü arkadaşlarım ve orada masaj yaptırdım. Ve çok kısa sürede faydasını gördüm. Eklem ve kaslarında sorun yaşayan bir arkadaşım da yine Sanitas Spa'nın evde masaj imkanından yararlandı ve ağrıları hafifledi. Çok başarılı çalışanları olan ve konusunda uzman olan bir merkez. Masaj konusunu düşünenlere tavsiye ederim.

8. posseidon84

posseidon84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3hafta önce ısınmadan üst göğüse girdim ve 3haftadır sağ omzumun üst kemikte bir ağrı var şınav çekerken çok zorlamasada rahat göğüs çalışamıyorum. dinlendirmeyi denicem umarım faydası olur

9. ensakn

ensakn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bu lanet omuz ağrısını 2 yıl önce bende çekmiştim üstelik aynı sakatlık tekrar nüksetti ve 2. defa bu agrıyı cekmek zorunda kalmıştım . Bu ağrıdan nasıl kurtulduğumu anlatayım;
    İlk sakatlandığım zaman neredeyse sporu bırakacaktım çünkü bırakın ağırlık kaldırmayı kazağımı bile rahatça giyip çıkaramıyordum. Doktorlara gittik mr çekildik krem verdiler ama nafile. 1 ay elimize dumbbell almadık yine geçmedi dediğim gibi bende sporu bırakmak üzereyken bir tavsiye üzerine pilates lastikleriyle çalışmaya başladım. Çeşitli hareketlerle (direnci fazla olmayan pilates lastiğiyle başladım) zamanla omuzum güçlenmeye başladı tabi ki lastiğide değiştirdik direnci fazla olana terfi ettik :) neyse işin özeti 1 buçuk ay sonunda omuzum tamamen geçmişti artık agrı yok hareketlerde kısıtlama yoktu. Ancak dediğim gibi bu 1 buçuk ay boyunca elime dumbbell almadım sadece kardiyo ve işte bu lastiklerle çalışma yaptım. Bu yöntem benim cok işime yaradı eğer omuz agrısı çeken ve ağrısı geçmeyen arkadaşlar varsa onlara tavsiye ederim. Pilates lastiğiyle lateral raise ve front raise hareketlerini yapsanız bile faydasını görürsünüz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

10. yesilyurt

yesilyurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    denetçi
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar selamlar.

rica ediyorum yardım...

3 ay önce omuzpress yaparken muhtemelen bir sakatlık oldu, (biceps ve triceps kasının tam ortası diyeyim) sakatlık geçirdim. mr çektiler ve doktor yırtık olduğunu söyledi. yırtığında küçük bir yırtık olduğunu söyledi... zaten pek tecrübeli değildi doktor... bir ilaç verdi bu iyi gelir dedi ama bulamayabilirsin dedi ve bulamadım... türkiye'de yok.

şöyle söyleyeyim omuzpress'i hiç yapamıyorum, 5 kilo bile kaldıramıyorum, anında ağrı yapıyor ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. 3 aydır omuzpress'e elimi sürmedim. diğer hareketlerde de bazıları zorluyor ve zorladığı an bırakıyorum ama bu böyle gitmeyecek elbet. ne yapabilirim?

11. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun.

Ben de sağ omzundaki uzunca bir süredir devam eden ağrıdan dolayı MR çektirdim. Doktor, Biceps'in omza bağlandığı yerde ufak bir yırtık olduğu teşhisini koydu ve tedavi için Muscoril (kas gevşetici hap) ve Profenid 2,5 (ağzı kesici jel) verdi.

Verdiği ilaçların hiçbirisinin tedavi edici, onarıcı olmaması nedeniyle işe yarayacağını düşünmemiştim ama ağrılarda belirgin bir azalma oldu. Ayrıca antremandan sonra buz kompres yapmamı ve omuz için düşük ağırlıklar ile çalışmamı önerdi.

Şu anda tamamen iyileştiğini söyleyemeyeceğim, ama artık omzumu iyice ısıttıktan sonra bench press yaparken bile fazla ağrı hissetmiyorum.

12. mert.mete

mert.mete Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bnmde sağ omuzda tendon yırtılması oldu baslangıcta tedavı iğne krem majezik ve agrı kesici parafon werdı doktr ilk bir ay nerdeyse kolumu hareket ettiremiodum. kremler cok ii gelio aksatma en son asama fizik tedavi iyilesmeyi hızlandırmak istiyosan PRP denilen bir iğne yapılıo trombositlerle iyilesme hızlandırılıo spor icin acelem yok dıosan gerek yok...

Morte bunu beğendi.
  13. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bende omzumu sakatladım ama okuduklarıma göre buradakiler kadar ağır değil. Bu kadar ağır olmasa bile 10 gündür idman yapamıyorum moralim çok bozuk bu yüzden, her sabah acaba geçer mi diye uyanıyorum geçmediğini görünce daha da moral bozuyor.
    Nasıl sakatlandığıma gelince; db bench press çalışıyordum ağır girdim, gereken tekrar sayısı çıktı ama o sırada vücut aşırı zorlandı ön omuzda ağrı oldu. Hatam ise idmanı bırakmayıp devam etmekti.
    Ertesi gün telefon bile tutarken ağrıyordu, üstümü başımı zor giyiyordum. Ağrı tam olarak sağ omzun ön omuz kısmındaydı. Şuan ağrı büyük oranda azaldı çok az bir ağrı var ama tam olarak geçmeden idman yapamam, tekrarlamasından korktuğum içi.
    Çok az bir ağrı kaldı ama o da iki gündür geçmiyor delircem artık. Kolumu front raise yapar gibi kaldırdığımda çok ağrı olmuyor ama kolumu geriye doğru çekince ön omuza ağrı giriyor.

14. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Şu anda antreman yapabiliyorum ama bir taraftan da jele devam ediyorum. Ağrı tamamen kaybolmadı ama artık çok az hissedilir düzeyde. Olur da gene artmaya başlarsa antremana ara verip iğne kullanmayı düşünebilirim. Bilgi için teşekkürler.

Sendeki büyük ihtimalle zorlamadan kaynaklı küçük bir sakatlık. Omuz, göğüs antremanlarını 1 hafta kadar bırak, günlük hayatta bile dirseğini omuz hizasından yukarı çıkarmamaya çalış, ağrıyan bölgeye krem/jel sür ve buz kompres yap. Bu 1 haftayı da bacak ve kardiyo antremanı ile değerlendirebilirsin.

15. karizma06

karizma06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese çok geçmiş olsun.
    Bende bu omuz ağrısı mağdurlarındanım.Benimkide dips makinesinde çalışırken oldu zaten omuzumda çıt çıt sesler geliyodu yine dipsde çalışırken ince bir ağrı hissettim o an bişey yoktu fakat sabah cok yoğun bir ağrıyla uyandım. Gitmediğim ortapedi doktoru kalmadı.Orta pedi doktorları yaptırdıkları harekete göre değerlendirdiler.Gayet başarılı yaptığımı söylediler. En son beyin cerrahına gittim oda bişey olmadığını söylüyor. Emar felan hiç birinde bişey gözükmüyor.Ağrı hala benimle yaşıyor napacağımı hiç bilmiyorum.Sporada 3 4 aydır ara verdim hala aynı ağrılar devam ediyor. Belirtileri kolumda hafif uyusmalar,dirseğime ağrı giriyo,birde mesela ani bir yumruk felan sallasam omzumda fena ağrı hissediyorum. En son hepsi fizik dediler napmam lazım arkadaşlar sizce fizik faydalı olurmu yoksa yine aynı devam edermi tavsiyeleriniz nelerdir....

Son düzenleme: 15 Mart 2014
  16. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    2 haftadır idman yapamıyorum dinlendiriyorum. Çok ufak bir ağrı kaldı ön omuzda gitmiyor o da çok can sıkıcı. Duşa giriyorum sıcak su çok iyi geliyor sanki ağrı yok oluyor bir anda sonra tekrar geri geliyor.

17. ensakn

ensakn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım, omuzunu güçlendirmeden tekrar antrenmanlara başlamayasın sakın daha öncede yazdığım gibi bu direnç lastikleriyle çalışmaya başlamanda fayda var. Omuz sakatlıklarının iyileşmesi zor çok zor daha kötüsünü yaşadığım için biliyorum.

18. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim. Bende omuzdan korktuğum için hala sabrederek bekliyorum. Ama canımı sıkan durum şu; sakatlığın ilk haftasında ağrı büyük ölçüde azaldı ve ön omuzda çok ufak bir ağrı kaldı kolumu geriye çektiğimde özellikle ağrıyordu. Şuan 18. gün ve ağrı azalarak gider diye bekliyordum ama o hafif ağrı hala orada duruyor. Sıcak iyi geliyor duşta falan baya rahatlıyor. Bu tv de reklamı yapılan ısı bantlarından alıp yapıştırmayı düşünüyorum. Yatarken glutamine içeceğim, glucosamine içeren krem süreceğim. Uzun süre idman yapamamak çok can sıkıcı. Düzeldikten sonra 1 hafta çok hafif çalışacağım.

19. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    ARkadaşlar ayın 2sinde sakatlamıştım omzumu. Şuan ağrı büyük ölçüde gitti önce ki yazdıklarımdan da iyi durumda ama nasıl anlatsam mesela tshirt cıkartırken kolumuz havaya kalkar o sırada ön omza ağrı giriyor bu kadar uzun sürmesi normal mi ?

20. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    40 gün olmak üzere, omuzda gün içinde sıkıntı yok dün idmana gittim hafif kilolar ile çalışacaktım, başlayınca baktım ağrı girdi bıraktım. Bench pressde omuz zorlandı bu kadar sürmesi normal mi ya ? Yarın doktora gideceğim tekrar.

Sayfayı Paylaş