Geçmeyen omuz ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dober_1 tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Nasıl sadece bir taraf çalışınca diğerinden fazla büyümüyor??? Çok şüpheli bir bilgi.

2. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Youtube'de bir video izlemiştim. Ünlü aktörler rolleri için nasıl çalışmışlar gibi videoları görmüşsündür. Kim olduğunu hatırlamıyorum ama adamın sağ kolu alçıdayken sol omuz press yaptığını gördüm.

3. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Araştırıp birçok makale bulabilirsiniz konuyla ilgili

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Oknefe

Oknefe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle geçmiş olsun. Aslında şuan buraya yazmanın sebebi yaklaşık omuz sakatlığımdan sonra hemen hemen 3 aylık bir süreç geçti. Şunu söylemek isterim yaklaşık 20 seans fizik tedavi aldım ve hemen başlamadım. Tedavim bitikten 10 gün sonra sadece alt vücut (bacak ve karın) çalıştım. Yaklaşık 2 hafta sonra yavaş yavaş ağırlıksız olarak sadece direnç bantlarıyla çalışmaya başladım.

Her antrenmandan önce mutlaka ama mutlaka omuz rotator (iç ve dış) kaslarını çalıştırdım bıkmadan usanmadan bunları her antrenman öncesi ve evde yaptım. Omuz ciddi anlamda şakaya gelmeyecek bir eklem bunu iyi anladığım için artık ağırmış yok lateral mış dips miş makina omuza presmiş hatta barfiksmiş bunları şuan için programımdan kaldırdım ve yapmıyorum. Omuz iyileşmesi çok zor bir eklem gurubu bu sebeple acele etmeye gerek yok tedavi sürecini çöm iyi geçirmek ve bu sürede kesinlikle elinize ağırlık almamalısınız. Bitince omuz güçlendirme egzersizlerini ihmal etmeden her gün yapmalısınız.

Bu süreçte en önemlisi ağrı geçmeyen şekilde devam ediyorsa muhakkak bir hekime danışmalı ve ne olduğunu anlamalısınız. Çünki ben bir süre bu ağrıyı çektiğim ve geçmediğini fark eder etmez hemen hekimin yolunu tutarak dahada kötü bir duruma gelmesini engelledim. Doktorun bana ilk söylediği "donuk omuz sendromuna ramak kalmış" demek oldu. Teşhis ve tedavi süreci çok ama çok önemli.

Bir daha yaşamamak için şuan hala rotator çalışmalarımı aksatmadan yapıyorum ve en önemlisi belirli hareketlerden uzak duruyorum. Tavsiyem teşhisi kendiniz koymadan doktora gidin ve süreci onun yönetmesinde size destek olmasını sağlayın. Yoksa bir ömür sevdiğiniz şeylerden mahrum kalabilirsiniz.

Tekrar geçmiş olsun

Göktuğ Sönmez bunu beğendi.
  5. Göktuğ Sönmez

Göktuğ Sönmez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Rotator kasları için hangi egzersizleri yapıyorsunuz benimde ağrımaya başladı sağ omuzum tendinitten şüpheleniyorum cart, curt ediyor ve incline bench te ağrı yapıyor. Mersinde oturuyorum hava çok sıcak salona bisikletle gidip geliyorum fazla ısınmama gerek yok diye düşünmüştüm ama yanlış düşünmüşüm. Ne yapabilirim?
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Temmuz 2018 ---
    Aynı sorun bende de var.

6. Oknefe

Oknefe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle geçmiş olsun bence bunun için muhakkak bir hekime başvurmalısınız çünki her vücudun kimyası farklıdır. Rotator egezersizlerini internette heryerde bulabilirsiniz. İnternal ve external rotator exercises başlığı altında birçok link çıkacaktır

Göktuğ Sönmez bunu beğendi.
  7. Selçuk5813

Selçuk5813 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim aynı sesler bende de var şu an ki durumun nedir?

8. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce Dumbbel Hummer curl çalışırken bildiğin omzumu sakatladım şaka gibi hiç anlamadım sağ omzuma bir anda ağrı girdi hemen bıraktım ve antrenamdan sonra direksiyonu çevirirken falan hafif ağrı yaptı, elimde hiç dumbbell olmadan lateral yaptığımda sıkıntı yok fakat incline yapar gibi bir eğimle yukarı ittiğimde yine o bölgeye ağrı girdi, örneğin kolumu hafif kaldırayım raftan bir şey almak istediğimde yine hafif ağrı yaptı. Ben de gece volteren falan sürdüm ertesi kalktığımda ağrı yoktu. Bugün de bacak günümdü tabi sıkıntı yok. Ama yarın Push günüm ne yapsam bilemedim ödüm kopuyor öyle ağrı yapacak diye şuan ağrım yok ama bir kaç hafta ara mı versem acaba? Ağırlık çalışan kişilere ölüm gibi gelen bir durum ara vermek ama sağlık her şeydene önemli tabi[​IMG] sanırım AC joint diye geçiyor bu bölge

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Hocam omuz ve bel en illet yerlerden biri bu sporda, tavsiyem dinlenmeniz + doktora görünüp bi MR çektirmeniz. Özellikle omuz ve bilek sakatlıklarında fark edilmeyip veya önemsenmeyip daha kötü hale gelebiliyor.

ares1905 bunu beğendi.
  10. termomuk

termomuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba,
    iki hafta kadar önce bench presste 2 setteyken sol omzuma inanılmaz bir ağrı girdi, ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Set bitince kalktım sol kolu daire şeklinde çevirdim cart curt ses geliyordu. daha ilk hareket olduğu için bırakmak istemedim dedim devam edeyim girdim aynı ağırlığa ağrısa sızlasa da bir şekilde yaptım falan derken bitirdim antremanı. sonra arabaya bindim direksiyonu çeviremiyorum inanılmaz canım acıdı. evde tshirtü çıkarırken keza aynı şekilde. ertesi gün uyandığımda sol omzumda çoğu hareketi yapamadım. iş yerine geldim geçecek gibi değil doktora gittim. üç beş değişik hareket yaptırdı. Kolu açtı kapadı kaldırdı sıkıştırdı. Dedi daha yeni olduğu için MR şu an çekmeyelim. ETOL SR hap ve TİYOKAS jel krem verdi. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum zaman zaman atladım kremi sürmeyi. Bu süreçte de spor salonuna hiç gitmedim. Bir kaç defa yüzdüm o kadar onda da ağrı hissettim zorlamadım. Şimdi şöyle ki; ağrılarım da azalma var bu net. Ama geçmiş değil. Mesela kolumu öne doğru uzatıp dirseği kırmadan bir şişe kaldırmak istediğimde arka kol ve omuz sızlıyor. Araç kullanırken direksiyonu çok çevirdiğimde de ilk günkü kadar olmasa da ağrı var. Sizce bir müddet daha spora ara vermeli miyim? Kardiyo yapsam nasıl olur bu süreçte? Koşu bisiklet vs. ile karın çalışsam? Bir de MR çekilmeye gerek var mı?

11. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenmanı bırakın kesinlikle hatta bırak ağırlık kaldırmayı bir şeyleri itme ağrıyan kolunuzla yüksekteki bir şeye uzanmaya falan çalışmayın omuz gerçekten sıkıntı geçmesi zaman alabiliyor buz uygulaması iyi geliyor voltaren krem vs doktorunuz zaten vermiş ilaç. Uyurken bile kolunuzu yastığın altına falan sokmadan yatın geçmiş olsun

12. termomuk

termomuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    çok teşekkürler. peki sizce MR 'a gerek var mı? kardiyo yapmam sıkıntı çıkarır mı? ağrı tam geçmese de giderek azaldığını hissedebiliyorum. kesinlikle ağırlık antremanı yapmayacağım üstüne gitmeyeceğim. bu sporu yıllarca yapmak istiyorum çünkü. ömür boyu bırakmaktansa bir müddet ara vermeyi telafi edebilirim.

13. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    bacak çalışmalarını yapman omzuna bir sıkıntı yapmaz front squat falan değil de leg press çalış derim konu hakkında daha tecrübeli arkadaşlar vardır mutlaka yorum yapacak

14. termomuk

termomuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    dün spor salonuna gittim. kardiyo yapmak için. o ara hocayı gördüm durumdan bahsettim. düşük kilolarla fazla tekrarlı setler yapmamı, o bölgenin kan akışına ihtiyacı olduğunu söyledi. bugün iş yeri doktoru geldi ona da anlattım durumu. kesinlikle en ufak bir zorlama yapmamamı, en az 6 hafta ağır işlerle uğraşmamı söyledi. şimdi her ikisi de işinde tecrübeli insanlar olduğu için ne yapmam gerektiğini bilemedim. tabi ki mantığım doktorun dediğini uygulamam yönünde ama kafam karışmış durumda.

15. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18

Dostum bu şekilde omzunun ufak ufak çalıştırabilirsin ağırlık antrenmanı yapma bence daha önce de demiştim omuz gerçekten can sıkıyor kolay geçmiyor büyük sakatlıkta

16. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle selamın Aleyküm 1 hafta öncesinde bilinçsizce yapılan bilek güreşinden sonra sağ omzumu sakatladım Sığır jelatini kullanıyorum
    Onun haricinde Eskisi gibi omuzlarımı yüksek ağırlıklarla çalıştırıyorum fakat yana açışlarda filan ağrı oluyo rotator cuff ısınmaları yaparkende acı oluyor anlam vermiş değilim Umarım geçer Bilinçsizce bilek güreşi bundan sonra yapmam herkesin sakatlıkların geçmesi dileğiyle bol şans

17. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    hep sabırsızlıktan temeli kısa tutup eklemleri tendonları göçlendirmeden etrafla aşık atmaktan. geçmiş olsun çalışma tarzını değiştirmeden ağrıdan kurtulamazsınız . dinlenip geçtikten sonra ağır kilo girince gene aynısı olacak. araştırma yapıp başka anrenman tarzlarını bohçaya katmak lazım. düşük ağırlık yavaş ve hareket alanının tamamını kullanarak. önce isole hareketlerle hedef kasları mesela göğüs yorup sonra yüksek ağırlığa gerek olmadan yavaş ve etkili şekilde gelişime devam edebilirsiniz. hasar verdiğiniz kapsül ve tendonlar her abartılı kilo yüklemede size söylenecektir.

Son düzenleme: 15 Temmuz 2021
  18. christopher62

christopher62 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı problem 1 ay önce göğüs günü sonrası benimde başıma geldi.Üzerine adele ağrısıdır deyip sırt antrenmanı yaptım.Omuz gününde baktım burda farklı bir durum var antrenmanı yarıda kestim.1 hafta ara verdim özellike kolu yana açarken bir ağrıyla karşılaşıyordum , sırtıma çanta taktığımda ön omuz kısmında ağrı oluyordu.Baktım bir hekime görünmek lazım.Röntgen çekip biceps tendonunda iltihap var gibi görünüyor genç yaştakiler yırtık ağrısını tam anlayamıyorlar 3 hafta ara ver. Dicloflam , parafon ve dolgit ilaçlarını verdi , sık sık buz koymamı ve birkaç hareketi gün içinde yapmamı söyledi.Söylediklerini yaptım , ağrılarım azaldı ama tam kesilmedi özellikle sabah uyandığımda bir omuz ağrısıyla güne başlıyorum.Haftaya tekrar gidicem umarım daha fazla uzamadan düzelir , antrenman yapmayınca insan kendini eksik hissediyor bacak için bile gitmiyorum kendime hakim olamayıp üst vücutta çalışırım diye.

Sayfayı Paylaş