Geçmeyen omuz ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dober_1 tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    6 ay önce sol omuzumda benc yaparken ağrı ile tanıştım. ilk önce üstüne gittim nafile dinlendirdim nafile en sonunda doktora gittim bana mr vaedi ocak ayının 22 sinde çektireceğim.iltihap olabilir dedi arkadaşlar daha önce bu kadar uzun süre omuz sakatlığı yaşayan varsa yardımcı olsun spor hayatım bitebilirmi şimdiden teşekkürler

alkadraz bunu beğendi.
  2. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    öncelkle geçmiş olsun. bn böyle bi ağrı Allaha şükür yaşamadm ama arkadaşım yaşamıştı.body yaparken sağ omuzun üüstüne 20 kg plaka düşmüştü ve 8 ay eline ağırlık alamamştı. tekrar geçmiiş olsun...

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    dober_1 sizdeki ağrı muhtemelen bodycilerin çoğunun çektiği tendinit..bu daha çok rotator cuff ısıtılmadığında ve güçlendirilmediğinde zamanla zayıflayarak olur..ve bir gün kendini gösterir..mr.da net bir bulgu çıkmaz eğer klasik tendinit ise..

yinede doktotunuza görünün..fizik tedavi uzmanına görünebileceğiniz gibi omuz konusunda uzman bir hekimde bulabilirsiniz üniversite hastanelerinden..
    enseye omuz press - enseye lat pulldown gibi hareketlerden kaçınacağınız gibi öne omuz presstede dirseğiniz 90derecenin altına inmesin...
    omza bir müddet ara vermeniz grerekebilir..daha sonra çok hafif kilolarla tekrar başlayabilirsiniz..geçmiş olsun..

Göktuğ Sönmez, GORS, sultanmehmed ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    teşekkürler ama

benimki genellikle benc pres ve üst göğüs hareketlerinde yüke binince kesiyor.omuz hareketlerin sadece yana açışta etkiliyor.eğer doktor mr çektiğinde bir şey bulamaz ise hafif ağırlıklarla başlamam doğru olurmu çünkü daha önce denedim ve zamanla hiç bir hareketi yapamayacak ağrılar oluştu.sabahları kalktığımda acı ile uyandım.ve bir sıcaklık hissi oluşuyor.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ağrı bahsettiğin hareketlerde sıkıntı verebilir ama sebep olan dediğim gibi ters omuz hareketleri oluyor genelde..öncelikle doktorun ne diyeceği önemli ama büyük ihtimalle ara ver diyecektir..vereceği kremleri aksatmadan sıklıkla kullanmalısın..tedavi sürecinde bu kremler,antienflamatuvar tabletler önemlidir..tedavi sürecinde ara vermelisin ve daha sonra başlayacağın zaman hafif ağırlıkları artırmadan kullanmalısın belki çok az artırarak birkaç ay devam etmelisin..

6. gedaboz

gedaboz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kasap
    Yer:
    sarıyer/ist
    arkadaşlar bende bu omuz sakatlıgından muzdarıbım bana önerebılecegınız bır spor hekımı veya klınık varmı

7. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    stapedius, sarc4stic ve Despo bunu beğendi.
  8. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
  9. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    benimde balfiks çekerken omzum acıyoo.Ağustosta olmuştu bi ara geçti şimdi yine var..

10. ebben

ebben Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar mühendisi
    Yer:
    Danimarka
    Slm
    öncelikle Diez'e katiliyorum vermis oldugu önerilere ve bilgilere ve tsk ediyorum.

Ben kendim omuz yaparken isinma esnasinda. Cable makinesine gidiyorum ve kabloyu assagidan cekiyorum kolumu (omuz ve dirsegimi sabit tutarak) dirsekten assagi olan kol bölümünü 90 derece tutarak kabloyu disa dogru cekiyorum ve bunu 4 set 10-12rep yapiyorum. bu dumbell'lede olur tabi...
    aldigim kilo cok hafif ve iyice isiniyorum, daha sonra normal omuz calismalarimi yapiyorum.
    Bu calismanin (eksersiz) sayesinde cok senedir (Allaha sükür) omuzumda agri yok ve girmiyorda.

bu eksersizi herkese tavsiye ederim. gercekten faydasi var ....

saygilar

emrah_yazgan, mehmetanil, Ocensers ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    dün mr cektirdim
    allh kımseyı o alete sokmasın.tedavi sürecini sizlerle paylaşacagım.böylelikle daha çok yardımcı olacağıma inanıyorum.çünkü arkadaşlar omuzlar geçince tedavi sürecine fazla değinmemişler.geçtikten sonra unutulmuş herhalde

12. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    arkadaşlar mr sonucunu aldım.1.supraspınaus tendonunun yapışma yerinde hafif sinyal artışı(tendinozis)
    2.glenohumeral ligaman etrafında ,biceps tendonu etrafında ,subkoraoid bursada minimal efüzyon izlenmektedir.
    3.sol omuzda tip II akromion görümünü mevcut.
    (doktor o bölgede iltihaplanma mevcut.eğer ağırlıklarla üzerine gidersen müzminleşebileceğini söyledi) tedavisi mümkün ilk etapta 10günlük fizik tedavi ilaçlar 1 adet ağrı kesici(dicloflam) 1 adet (cabral) arkadaşlar hekim kontrolü şart ayrıca omuz bölgesinde özellikle benc pres veya üst göğüs bençte aşırı derecede ağrı ve kesilerek güç kaybı yaşıyorsanız derhal ağırlıklara bir son verin.ben 7. aydır çekiyorum.belki arkadaşlara bir yardımım dokunmuştur.şunu belirtmek isterim ilaçlar ve tedavi hekim kontrolünde yazılmıştır.omuz ağrıları farklılık gösterebilir.

GORS bunu beğendi.
  13. daragoza

daragoza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aynisi bendede olmusu 1 kereomuz calıstıgımda omzum yırtılma gibi bir sey oldu her omzumla yuk kaldırdıgımda inanılmaz bir agrı giriyodu 1,5 ay bekledım ondan soonra iylesti tekrar omuz calısırken yine aynı durum oldu bu kas adelellerinin zayıflıgından oluyor insallah gecer

14. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    geçmesse

geçmesse yardımcı olurum

15. costagravas

costagravas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben 3 aydır bu sporu yapıyorum ve son bir aydır aynen dober'in çektiği sıkıntıyı yaşıyorum sol omzumdan. Bench press ve göğüs çalıştığımda ağrıyor benim de. 2 hafta kadar ara verdim, geçer gibi oldu ama şimdi yine başladı.

Tedavinin sonucunu ve detaylarını merak ettim.

16. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bende özelikle göğüs çalışırken dumbell flyda ve dumbell press te oluyo.özellikle dün baya oldu bugün falanda omzumun ağrısı sürdü.işin tuhafı hareketleri nizami yapıyorum bundan eminim ama bu ağrı acı arası şey sadece sağ omzuma giriyor solsa sapasağlam ve sol göğsümde sağdan daha ilerde gözüküyo.

17. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bendede var ve geçmiyor artık alıştım diyebilirim ama enseye press yapmama engel o yüzden military ile idare ediyorum

18. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    yahu o ağrımıdır acımıdır nese ona alışılırmı hiç hareketini kısıtlıyor insanın doktora falan gitmedin mi?

19. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Ben tam bir sene çektim; ilk aylar umursamadım geçer dedim sonra baktımki hiçbir geçme yok antremanları azalttım. Daha sonra antremanları tamamen asmaya başladım. Şimdi ağrı geçti çok sükür ama omuz çalışırken ve üst göğüs basarken dikkatli olmaya çalışıyorum. Sonuçta 1 sene sürdü ve yinede geçmesine rağmen az da olsa arazını hissediyorum.

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Vücudunuzun neresinde olursa olsun en ufak bir ağrı veya sakatlık hissederseniz idmanı kesinlikle bırakınız ve bir doktora/ortopediste gözükünüz.
    İşin ucunun nerelere varabileceğini inanın insan öngöremiyor.

Bu tavsiyemin değerini sakatlık nedeniyle spordan uzaklaşmak zorunda kalmadan anlamaya çalışın arkadaşlar.
    Bu konularda çok çekmiş biri olarak çok hassasım.
    Ve inatla en ufak problem de dahi iyi bir doktora gözükülmesini ve bu süre zarfında sporun mümkünse bırakılmasını tavsiye ediyorum.

Lorethlorien, GORS, Blood ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş