Geçmeyen omuz ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dober_1 tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bende sağ omzumdan sakatlanmıştım barfiks demirinde asılı iken zorlamayla sağ omzundan gelen o ses içim gitmişti bişeyler koptuğunu anladım yaklaşık 3 aya yakın üst vücut çalışamadım ara ara barfiks şınav çekmeye çalıştım kontrol ettim ağrı hep vardı sonra yavaş yavaş yaparken ağrı hissetmediğim hareketleri yapmaya başladım bu şekilde tekrar spora başladım şuan nerdeyse 5 ay oldu sakatlanalı şükür bütün idman yapabiliyorum ama hala omuz press ve direk omuza yük bindiren hareketleri yapmıyorum arada çok az da olsa ağrıyı hissediyorum belkide psikolojik olarak hissediyorum bilmiyorum bide bench press barfiks şınavda geniş tutuşlar omuz eklemine fazlaca yük bindiriyor hiç birini geniş tutuş yapmıyorum ve en önemlisi de artık omuzları ısındırmadan antremana başlamıyorum :D

2. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar buraya daha önce yazdığım sakatlıktan dolayı fizik tedavi görüyorum. MR çektirdim daha sonra fizik tedaviye başladım.
    8 seans oldu. 7 seansım kaldı, dediğim gibi çok ağır bir sakatlık değil ama tedavi sonrası idmanlara başladığımda nasıl bir yol izlemeliyim ? İlk hafta çok ağır çalışmamayı düşünüyorum mesela presslerde 20 kg luk dumbelldan fazla çalışmam.

3. kaymaz88

kaymaz88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    son durum ne black

4. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Omuz bölgesindeki eklemlerin güçsüzlüğnden kaynaklanıyor ben evde yapıyorum sporu elime 1 kilo plaka diğerine de 1 kilo plaka alıp çeviriyorum omuzlarımı 2-3 dakıka dınlene dınlene ıyıce ısıtıyorum ağrı yok size de tavsiye ederim boş kaldıgınız zamanlarda kolları yüzüyormuş gibi hareket ettirin omuz çalışsın ufak ufak yemekten sonra kalktıgınızda aklınıza geldııgı zamanlarda

5. kaymaz88

kaymaz88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    dober sen hangı doktora gittin. ve fizik tedaviylemı geçti bu rahatsızlık sende. 6 aydır bende çekiyorum aynı ağrıyı ve bi türlü geçmıyor. Sporda yapamıyorum :(

6. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Belkide aynı ağrıyı 3'ay kadar çektim,yana açış hareketini düşük ağırlıkla 4'ay kadar çalıştım ve iyi geldi şükür şimdir bir arıza yok omuzumda..

7. gameofthrones

gameofthrones Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar mesajlarınızın hepsini okudum ancak çogunlukla keskin ve süregelen bir agrıdan bahsetmekte ancak bende bench press,ınline bench press,ınlıne dumbel fly ve bazen triceps hareketlerinde omuz başlarımda ancak içeride küçük bir acı oluyor.Örnegin gögüs günlerimde bench press yaparken baskının omzuma vurdugunu düşünüp agırlıkları baya bir azalttım ancak hala yanlış formda yaptıgımı düşünüp tekrar tekrar hocalarıma acaba hareketin formunumu yanlış yapıyor muyum diye sordum ancak onlarda dogru yaptıgımı teyit ettiler ancak gögüs kaslarımı hissedemiyorum dedim her birine onlar hissetmen gerekiyor hersey dogru dediler ancak ben nerdeyse 2 aydır gögüs günlerinde tek bir gögüs kasımı tam olarak hissedemedim sanki olmuyor diye lakin forumda araştırma yaparken rotator cuff tendon ile ilgili zedelenmeler dikkatimi çekti bilen arkadaşlardan acaba yırtılma falan var mıdır (devamlı bir agrıya sahip değilim) ve antreman öncesi isinmalarıma omuz tendonları güzel bir şekilde ısıtarak başlasam acaba bu agrıdan kurtulabilir miyim (kültür fizik ekzersizleri adı altında mesaj atılmış ancak fotograflar görünmüyor tekrar paylaşırmısınız lütfen)çünkü omuzumdaki acı yüzünden resmen gücten düştüm bench presste kaldıramıyorum adeta ve moralimi baya kötü etkiliyor lütfen yardımcı olur musunuz?

8. Zero0o

Zero0o Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar omuzlarinizi olabildiğince geriye çekin. Sirtinizda kağıt sıkıştırır gibi ortadaki çizgiyi hissedin. Sonra pres yapın. Göğüs kafesi olabildiğince önde, omuzlar olabildiğince geride kalsın. Ben bu sekilde goguslerimi hissedebilir oldum. Bende de aynı sorun vardı..

sultanmehmed bunu beğendi.
  9. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    düzenli olarak günde 2 gram çörekotu çiğne bir çok antienflamatuar ilaçdan katlarca faydalı diğer ilaçlarını kullanma demiyorum ama ben 2. haftanın sonunda ağrılarımın bir çoğundan kurtuldum.

sultanmehmed bunu beğendi.
  10. sour_apple

sour_apple Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı ağrı banada oluyordu. Sonradan aşırı yüklenmeden olduğunu fark ettim ağırlıkları azalttım o omuz ağrısı kendiliğinden kayboldu. Göğüs press, bench press gibi hareketlerde ve ya omuz hareketlerini düşük ağırlık çok tekrar ile yapmayı deneyin bence. Ağırlığı azaltmadığınız sürece yine tekrarlayacaktır. Yanlız benim bahsettiğim ağrı tam eklem yerinde oluyordu yani omuz ile kolun birleştiği eklem yerinde

11. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Geçtiğimiz mart ayında bende buna benzer bi sakatlık yaşadım. Bench press yaparken omzumda ani bi acı hissettim ve mecburen bıraktım. Bi süre dinlendirdim nafile Ağustos sonu gibi doktora gittim. MR ve Rontgen çekildi. Doktor ROTATOR KUFF sendorumu dedi orada yırtık varmış. Tuhaf olan ortopedici biraz daha zorlasan ameliyat derdik biz buna zaman kaybetmeden fizik tedavi görmen lazım demesine ragmen fizik tedavi doktoru zamanla geçer bişey yok dedi. Ve tendoflex adında ilaç olmayan (prospektüsünde ialç değildir yazıyor ayrıca devlet karşılamıyor) bi hap verdi. bunu kullan çabuk geçmesini istersen fizik tedaviyede gir dedi bende girmek istedim çünkü geçmesini istiyorum artık bu durumun acayip canımı sıkmaya başladı. iki kola birden toplam 30 gün fizik tedavi uygulandı 1-2 hafta öncede bitti tedavi verdiğim hapa ve egzersizlere devam dedi. Evde 2 kglık pet şişelerle çalıştırıyorum orasını ve hala geçmedi biraz zorlasam yine ağrı oluyo iki kolda birden. Moralim hiç iyi değil. İnternetten araştırdığım kadarıyla geçmesi çok zormuş bunun hayat boyu kalabilirmiş vs böyle şeyler okudum ve okudukça daha çok canım sıkılmaya başladı. Merak ettiğim yaşadınızmı hiç böyle bişey ve ameliyatsız bi çaresi yokmu bu işin 2015 yılına giricez modern tıp bişeyler yapmalı bununla ilgili diye düşünüyorum...

12. xfactorx

xfactorx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    berkay arkaadasim oncelikle gecmis olsun,ben ingilterede yasiyorum,simdi konumuza gelince bendede ayni var,calisirken omuzum diken batiyormus gibi aciyor,calisirken yanma oluyor ve omuzum hememn yorulmaya basliyor,doktora gittim bana nededi biliyormusun?gyme tekrar basliyacaksin sadece sirt calisacaksin dedi vede omuz haraketleri,neden sirt diye sordum,doctor bana o kadar cok gogus egsersizleri calismisinki omuzun biraz one gelmis dedi,cunku gogus calisirken kaslar gerildigi zaman omuzu one cekiyormus,sirt hareketlerinide eksik yaptigim icin sirt kaslari kendini salmis ve gogus kaslari omuzu one cekmis boyle oldugundada omuz tabikide sikisiyor,simdi yapacagan sey sirt hareketleri ve sadece omuz egsersizleri yapacaksin,goguse ara vereceksin zaten istersende gogus calisamazssin omuzuna hemen dikenler batmaya baslar,omuz hareketleri soyle dedi doctor,makaranin yanina gidip sarkaci tutup bir sol bir sag seklinde omuzu gereceksin,yani omuzu sol ve sag hareketlerle acacaksin,makarada halatin basladigi yer omuzunla ayni yukseklikte olacak dikkat ett,ve hafif kilolarla tabiki,yine makaradaki agirligi kollar dik olarak assagi ve yukariya dogru calisacaksin bu seferde makaradaki halatin basladigi yer assagida olacak zannedersem diz bolgene kadar indir makarayi..bunlar cok hafif antreman seklinde olmali kesinlikle agir olmayacak burdaki amac omuzu isitmak ve calistirmak,hel kol icin 3x10 sekllinde, fazla yuklenme,sirta gelince butun bildigin normal sirt hareketleri,hepsini yapabilirsin,kac kere yapacagina sen karar verebilirsin,ozet olarak sakin unutma en onemli yapacagan hareketler sirt hareketleri olacak,sirt kaslari gelistikce omuzunu hafif geriye cekecek,yani normal sekline getirecek,balance (esitlik)saglayacak,bunu cogu insan bilmiyordu hatta bende ama doctor hocamin dedikleri dogru cikti ve omuzum ilesti eski haline dondu,hadi saglacakla kal,he unutmadan hangi omuzun aciyorsa ordaki gogus kasina ellerinle biraz bastir,kaslari parmaklarinla biraz bastirarak yokla,ordaki kas aciyormu?buyuk ihtimalle aci hafif aci verir...

Son düzenleme: 29 Ekim 2014
  13. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle çok teşekkür ederim xfactorx benim sorunum sadece bench ve diğer göğüs hareketlerinde oluyor. Özellikle bench preste barı indirirken dayanılmaz bi agrı oluşuyor. Doktor yırtık var dedi ROTATOR KUFF sendromu yazıyo raporda ve ağırlık çalışmayı bi süre bırakmamı istedi bende zaten nisanda falan bıraktım nisandan bu yana evde 5 kglık dumbellerla çalışıyorum bazen.omuz çalışırken fazla agrı yok agrı benchte üst seviyede boş barlada çalışsam dayanılmaz bi agrı oluşuyor. kollarımı yukarıya doğru dik bi şekilde kaldırıncada ağrı oluşuyor.Bide başka bi sıkıntıda ağrının iki omzumdada olması yani iki omzumda sakat :( işin aslında çalışmaya devam etmeyi bende istiyorum ama daha kötü olucak diye korkuyorum... 15 kg dan fazla hiçbişey kaldırma dedi. hayat boyuda o bölgeyi ovmamamı söyledi doktor

14. xfactorx

xfactorx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    berkay peki sana bir soru soracagam omuzunu 360 derece salladiginda yani cevirdiginde tik tik sesi geliyormu?

15. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Kemik sesleri geliyo çatır çutur. Birazda ağrı var.

16. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ben en iyisi bi spor hekimliğine görüneyim böyle olmıycak bu iş. İnternetten araştırdıkça dahada çok moralim bozuluyor.

17. Kubarbaz

Kubarbaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaklaşık 3 aydır bu ağrının kurbanıyım. Sonuç omuz antrenmanını komple bitirdim. Üst göğüs ve ön kol çalışmalarında açıkca hissediyorum. Soğuk ortamda sızlama yapıyor hatta şuanda bile ağrım var ofisteyken. Doktora gidicem evet ama neden doktora gitmem gerekiyor nicin gecmiyor bu salak ağrı. :(

18. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Kubarbaz malesef kardeşim geçmiyo çok cıgık bi agrı. Marttan beridir var bende düşün yani kaç ay olmuş

19. Cem C.

Cem C. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    rotator cuff sendromu herkesin belalı sakatlığı sanırım.. insan spor öncesi ısınmalarını yapsa bile başına gelebiliyor.. 1 ay önce göğüs antrenmanı sonucu oluşan sağ omuz ağrıma aynı teşhis kondu.. sporu bıraktım ve kolumu pek kullanmıyorum.. sabah-akşam voltaren hap ve günde 3-4 kez 20şer dakika buz tedavisi uyguluyorum.. herhangi bir ağrım yok ama omuz ve göğsün birleştiği yerde ödem devam ediyor.. internette konu ile alakalı sayısız yazı okudum.. günlük hayatlarımıza devam edebiliriz ama ağırlık çalışmak istiyorsak rotator cuff'ı eski haline getirmekten başka çare yok.. isterse 1 sene sürsün.. süreci anlatmaya devam edeceğim..

20. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    chondroitin sulfate ve msm kapsülleri kullanın eklemler için çok iyi...Hem tedavi edici hem de ağrı giderici etkileri var...Bulabildiğiniz en yüksek dozu kullanın...Başka türlü iyileşme olasılığı ancak deca kürü yapmanız lazım geçmesi için...Fizik tedavi hikaye para tuzağı...Benim belimde 1 boynumda sağlı sollu iki adet fıtık var ve aylarca sırayla fizik tedaviye gittim hiçbir fayda olmadığı gibi o bölgeleri irrite ediyor daha da şiddetleniyor ağrısı...İdmanımı yapıyorum ve ağrı sızı yok tabi kendinize uygun hareketleri yapmanız lazım...

Sayfayı Paylaş