Geçmeyen omuz ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dober_1 tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    benimde sol omzumda ağrı başladı , perşembe günkü omuz çalışmamdan sonra , sanırım enseye pressten oldu :(
    eğer geçmezse doktora gidicem p.tesi günü

2. mertyuksel

mertyuksel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    s.a arkadaşlar aynı sorun bendede var 5-6 ay önce falan bir sakatlanma olmuştu sol omzumda sakatlandıktan 1 ay sonra bodyi bıraktım. 1 ay önce doktara gittim.21 eylüle emar randevusu vermişti günü gelince gittim ve çektirdim emarımı 3 gün sonra sonuçları alıp doktara gittim.sol omzumda iltihaplanma olduğunu söyledi.2 tane hap 1 tane kas gevçetici 1 tane jel verdi ve ağırlık çalışmaya devam edersen sakat kalmaya kadar gider dedi.yüzme yapsam birsorun olurmu dedim olmaz dedi bende yüzme kursuna başlıyıcam bayramdan sonra.
    herkez konu hakkında bildiği şeyleri yazarsa herkez yararlarınır.
    teşekkürler. iyi forumlar.

3. alkadraz

alkadraz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    s.a
    Aynı omuz problemleri 1.5 ay kadar önce bendede başladı ilk zamanlar bench pres ve neck pres çalışırken ufak derecede sol omuzumdan dirseğe kadar yanda ve biceps te ağrı oluyordu fakat umursamadım 1 ay kadar antremanlara devam ettim ve sonunda bu hareketleri yapamayacak dereceye geldim. 2 hafta önce antremanları bırakarak fizik tedevi ve rehabilitasyon doktoruna gittim derdimi anlattım ve boynumda sinir sıkışması olduğunu bu yüzden rehabilite edilmesi gerektiğini söyledi 14 seans tedavi gördüm tens cihazı sanırım ona bağlayıp elektrik verdiler jel sürüp ultrason yaptılar sonuç olarak hiç bi halta yaramadı aynı doktora tekrar gittiğimde şikayetlerimin devam ettiğini söyledim aldığım cevap yapılacak tedavi bu idi yapılacak başka bişey olmadığını bundan sonra koluma ağrı veren hareketleri yapmayarak yaşamıma devam etmemi söyledi(body hareketlerinden bahsetmiyor normal yaşamda kolumu yukarı kaldırmamaktan veya yana açmamaktan) tabi doğal olarak şoka uğradım bu cevap karşısında ısrarlarıma dayanamayıp bide ortapedi doktoruna görün dedi ozaman (içimden yüzüne karşı senin allah belanı versin senin okuduğun okuluda seni mezun eden hocayıda ........ dedikten sonra) bende aynen öle yaptım doktor biceps kasının iki başlı olduğunu bunlardan omuz başından başlayanında yırtık olabileceğini söyledi ve mr çektirmemi söyledi şimdi bende mr çektireceğim. Sonuç olarak herşeyin cahilinden olduğu gibi Allah doktorunda vurdum duymazı cahilinden bizleri korusun keşke formu dikkatli takip edip doktora daha sonra gitseymişim diye düşündüm kendi kendime neyse konuyu açıp bizleri bilgilendiren arkadaşıma çok teşekkür ediyorum..

4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

geçmiş olsun , moralini bozma ...

omzunu zorlayıcı hareketleri yapma ,
    en önemlisi bir kaç doktora görün ...

eğer ist.daysan çapa tıp fakültesinde spor hekimliği war oraya git ..

alkadraz bunu beğendi.
  5. fenman

fenman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    offf aynısının tıpkısı bende var:( şimdi nasıl peki ağrı durumu hala devam mı

Son düzenleme: 21 Kasım 2011
  6. alkadraz

alkadraz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim.

Geçenlerde bir ortapediste gitim omuz mr ımı çektirdi ve kas dokusunda yırtık yok
    ama küçük çapta ödem var dedi bu ödemi kurutmak gerekiyormuş onun için 2 hap
    ve 3 kırem verdi 2 haftadır kullanıyorum ağrılarımda azalma oldu fakat hala antreman atabilecek seviyede değilim bunlar bitince 1 kür daha kullanmam gerekirmiş.

7. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Gecen sene benim de boyle bir omuz agrim vardi. baktim agirlik kalkmiyor fizik tedaviye gorundum ve emar istedim. doktor beni kaile almadi ve senin gibi 2-3 hap birde jel verip yolladi. 1ay icerisinde agrim gecti fakat bu aralar tekrar basladi.
    Bu sefer ortapediye gittim. gene emar istegimi kaile almadilar. odem olmustur deyip hap ve jel verdi. Muayeneden memnun degilsen spor hekimimiz var ona gorunebilirsin dedi. spor hekimine agriyan noktayi gosterdim. En nihayetinde beni emara gonderdi.

8. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Koskoca emar çektirdik ama doktor müsvettesi net bir açıklamada bulunamadı. İyileşene kadar o bölgeye dikkat edicekmişim. Eğer ağrı nüksederse tekrar doktora gidecekmişim bir hal çaresine bakacakmış.kafa_kafa_kafa_

9. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar yaklaşık 2,5 hafta önce omuz press yaparken son tekrarda sağ kolumdan kaçırdım ağırlığı ve geriye doğru düşürdüm. omzumdan sürtünme sesi gibi bir ses geldi. mr çekindim doktor herhangi bir yırtık olmadığını ama kasların çok zorlandığını söyledi. ayrıca biceps ve triceps tendonlarıyla omuz eklem kapsülünde ödem var dedi. ilaç olarak diprospan(haftada 1 toplam 2 adet) + majezik 200 SR ve kas gevşetici kullanıyorum. ilk iğneden itibaren baya bir iyileşme olduğunu söyleyebilirim. şu an 2,5 hafta geçti ve bugün ilk ağırlık çalışmama başladım tekrar. tabi çok daha hafif ağırlıklarla. bir hareket kısıtlılığı ya da ağrı yok ama zorlamaktan da çekinmiyor değilim. doktorum kesinikle omzumu zorlamamı söylemişti ama 2,5 hafta inanın bana 2,5 yıl gibi geldi :) yarın bir daha kontrole gideceğim ve muhtemelen 2. mr dan sonra her şey belli olacak. ama konuyu okurken tendinitten de baya bir şüphelendim ve korktum açıkçası. arkadaşlar bu sakatlığı scott herman ın omuz programını uygularken yaşadım(drop set). drop set yapacak arkadaşlara dikkatli olmalarını ve ısınmadan yüksek ağırlıklara tek yardımsız girmemelerini öneriyorum.

10. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Görüntüleme sistemleri zannettiğiniz gibi...

Bir elmayı yakından 3 boyutlu gördüğünüz gibi değil...

Bir elmayı alacak karanlıkta yola koyun...

nasıl görürsünüz...

Siyah beyaz...
    aklınıza gelenler...
    1- düzgün bir taş
    2- köpek dışkısı
    3- vs...

Eğer biri derse ben burda elma düşürmüştüm..

Doktor derki ha yav odur o zaman...

Evet elma olması da mümkün...

Tıpta 2. kere 2 dört bazen eder.. çoğunlukla 3 yada 5 eder...

11. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bende de sağ omuz ağrısı var geceleyin uzun süre sağ omuz üzerine yatınca oluyor bir kac günde geçiyor.. en son birkac gün once oldu tekrar bu sefer sağ kolum aşiri bir güç kaybı yaşadı.. doktora gittim bir kaç hareket yaptırdı ve röntgen çektirdi önemli bişey yok dedi omuzda sıvı keseceği gibi birsey varmış onun zorlanması sonucu zedelenme oluşmustur dedi.. ilaç yazdı ağrı kesici zorlamazsan geçer dedi işin garip tarafi ben de yaklaşık 1.5 yıldır var bb yaparken ağrı vs. olmuyordu ama yaklaşık 6 aydır ara vermeme rağmen halen bu ağrı var.. tek korkum bb ye tekrar başlayacam önemli bir sorun çıkması..

12. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    bir fizyoterapise giderek iç kasları güçlendirme proğramı al yoksa hayatta geçmez

ex4a bunu beğendi.
  13. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    omuzun mri cekildi bir de ben de özellikle ders çalışırken boyun ağrısı var bunun dışında ben pek boyun ağrısı çektiğimi hatırlamıyorum.. tekrar gittiğim doktor boyun fıtığı olabileceğini söyledi bakalım omuz mrı çekildi perşembe gösterecem sonrasında ne çıkacak göreceğiz ona göre bilmiyorum belki boyun mrı istenebilir ya da dediğin gibi fizyoterapist desteği alabilirim.. tavsiye için teşekkürler :)

14. darkyamaha

darkyamaha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 2 gün önce omuz yana açış hareketi sonrasında ertesi gün omzumu yana açtığımda sanki damar damar üstüne gelmiş gibi kireçlenmeye benzer bir şey hissettim bu sırada çok az bir acı oluyordu ve hala devam etmekte 2-3 gün idmana ara vermeye karar verdim diğer hiçbir harekette omuzda ağrı yok sizce ne olmuş olabilir? geçmezse doktora gideceğim:(

15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Son 6-7 aydır bende bu rahatsızlığı çekiyorum. Sol omzumun tam yan hizasında oluşuyor. Şimdiye kadar hiç kafama takmadım, dedim kendi kendine geçer ama geçmedi kerata. Bu 7 ay boyunca omzumdaki ağrıyı umursamadan yüksek ağırlıklarla çalıştım. Daha geçen hafta 70kg ile behind the neck press yapıyordum omzum yırtılacak gibi ağrımasına rağmen. Bu hafta bir doktora görünmemin vakti geldi. Tendon fıtığı, veya iltahaplanması varsa ki büyük ihtimalle o var, çok kötü olacak benim için. Bakalım doktorla konuşup sporuma devam etmeyi istiyorum. Gerekirse bazı hareketleri listemden çıkartabilirim.

16. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Geçmiş olsun draft , inşallah önemli bir sakatlık değildir ..

17. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Vücudun kendini tamir etme mekanizması vardır.

Aslında tüm hastalıkların % 98-99 unu vücut bu mekanizma ile halleder.

Fakat tamir mekanizmasının gücü yetmediğinde veya buna fırsat verilmediğinde iyileşme olmuyor.

Siz tamir için fırsat vermemişsiniz. Bir süre o kısmı rahat bıraksaydınız çoktan iyileşme olurdu büyük ihtimalle.

Vücutta bir çok eklemde kemikler karşılıklı oturur. etrafında eklem bağları vardır. Korur.

Omuzda farklı bir durum var. Her ik kemik sığdır, derin olarak oturmaz. Eklem bağlarından ziyade omuz eklemini tutan çevrsindeki kasların tendonları son anda kalın bir çerçeve yapar sonlanır. Buna rotator kaf deniyor.

En çok bunun hasarı oluyor. Bahsettiğiniz yerde bu kaf hasarı olabilir. Bir tahmin sadece olmayabilirde.

Diğer ihtimaller, sıkışma sendromu, supraspinatus tendon hasarı.

Vücutta spor dolayısıyla bir ağrı oluşmuşsa (hamlama ağrısı dışında) ani bir ağrı olur genelde, veya spordan hemen sonra oluşabilir ki; o kısmı kullanmamak bir süre dinlendirmek gerekir.

Size ortopedi uzmanına gitmenizi tavsiye ederim. Mutlaka MR isteyecektir.
    (Fizik tedavi de olabilir, fakat ortopedistler anatomiyi daha iyi bilirler)

Geçmiş olsun....

uzk, draft ve sultanmehmed bunu beğendi.
  18. BATU-HAN

BATU-HAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar

her iki omzumun yan tarafinda biceps ve triceps arasinda derin bir yerde cizgi seklinde bir hat uzerinde keskin agri duyuyorum.Hareket ve agirlik kabiliyetimi sinirliyor.
    yuksek kilolar ile calisyorum ,bench pres ve alt gogusu calistirdigim hareketlerde ciddi sikinti yasiyorum.

ayni bolgede sorun yasamis arkadaslarin dusuncelerini paylasmalarini rica ederim.

19. Crews

Crews Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    selam ben sol omzumu 1 hafta önce incittim o günden beri salona gitmiyorum orası sakat oluncada hiçbiryer çalışmıyor ağırlık kaldırırken omzumun arka kızmı ve biraz altında acı hissediyorum inciltme sebebimde salon yetmeyip evdede çalışmam salondaki kaldırdığım ağırlığın biraz fazlasını omuz açma hareketi yapıyım dedim böyle oldu :S hocam kas gevşetici sonra sıcak suyla o bölgeyi uzun süre tut dedi siz neler önerirsiniz arkadaşlar çok ciddi bişeymi bu

20. zariko

zariko Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Geçmiş olsun, omuz ağrıları çok rahatsız edici gerçekten.

Sayfayı Paylaş