Geçmeyen omuz ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dober_1 tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    aynı agrı sorunu bendede var önceden sadece omuzda oluyodu o zaman kas agrısı diye düsündüm ama simdi gögüs hareketlerinde ve yana açışlardada omzun yan tarafı yanıyor hocama bunu sordum 2sindede varsa sorun yok berki gelişiyodur dedi yanlız burda yazan sorunların hepsini yasıyorum sadece agırlık antremanlarında degil örnegin başımın altından yastık alırken veya omuz hizasından yüksekte birşey kaldırdıgım zaman istanbulda tavsiye edebiliceginiz bir doktor varmı?birde bu konuyla tam olarak hangi bölüm ilgileniyor hastanenin son olarakta sizce muayene olana kadar antremanların temposunu düşürmelimiyim veya tamamen bırakmalıyım?...

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Değerli bonatschi'nin mesajına katılmakla beraber, spor salonundaki arkadaşları görüyorum, soruyorlar "Omzumda keskin bi ağrı var. Acaba antrenmanı bıraksam mı yoksa hafif çalışmaya devam mı etsem?" Bu gibi arkadaşlara benim önerim kesinlikle sakatlık acısının, ağrısının üzerine gidilmemesi yönündedir. Şunu unutmayın arkadaşlar, bu konuda çivi çiviyi sökmez. Kesinlikle doktor kontrolü ve dinlenme gerektirir.

3. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    eğer yazdığım belirtiler varsa link te verilen 12 hareketi hergün 3 kez yap 1 ay sonra eskisinden daha iyi olur.arkadaşlardan biri hareketler için bir ling vermiş onu geçmeyen omuz ağrısı forumda bulabilirsin

4. costagravas

costagravas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çözüldü sorunum çok şükür :).

Ağrıların artmasıyla beraber öncelikle 2-3 hafta kadar ara verdim antrenmanlara.

Ve şimdi her antrenmandan önce 2 kiloluk dumbelllarla yana açış omuz çalışıp iyice ısınıyorum 2*25 set gibi. Açma germe..vs yapıyorum. Artık herhangi bir ağrı kalmadı omuzumda.

5. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende 2 hafta önce başladı. Bench press, incline press, fly hatta bi çok triceps hareketinde Triceps çalışırken bile içerde bir ağrı oluşuyor ve seti bitirmek zorunda kalıyorum. haftaya çapa tıp fakültesine muayeneye gideceğim...

6. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    dober_1 ilk muayneye gıttıgınde sana bı sprey birde hapmı verdıler sonra 10 gun kadar bır ara ve muayne tekrar gecmesse emar mı dedi? bana bu oldum bu cuma gıdıcem kontrole........

7. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    burdan okuduklarınızla kendinizi tedavi etmeye çalışmayın . mutlaka iyi bi doktora gidin. omuzdaki problem ilerlerse hiç geçmeyebilir. buda size ileriki hayatınızda çok büyük sorun yaratabilir. Bir çok neden var tendinit gibi glenohumeral artrofi gibi vs vs. iyi bir doktora gidin...

x bunu beğendi.
  8. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    zaten yapamıyacagım cunku o hareketleri yapınca aglıycak gıbı oldum agrıdan.

9. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    cevap

ben ilk gittiğimde dinlen geçer, krem falan verdiler ama sonuç alamadım emar çektirince belli oldu eğer teşhis tendirit ise yardıncı olurum geçmiş olsun

10. cadeterturk

cadeterturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu an üniversite 2. sınıftayım lise hazırlıkta barfiks çekerken sol omzum da bi acı hissettim geçer sandım ama hiç geçmedi doktora gitmeyede üşendim üzerinden 7 yıl geçmesine karşın arada bir yine ağrı yapar özellikle soğuk bi yerde kalırsam fece ağrılar oluşuyor beden öğretmeim omuz çok tehlikeli bölgedir dikkatli ol demişti haklıymış =(

11. thales

thales Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet aynı sıkınyıtı bende yaşıyorum.Özellikle ensye barla pres yaparken sol omuzum kopacak kadar ağrıyor.Yeni programda daha fazla arttı ağrılar.Sanırım bi doktora gözükmem gerekecek

12. FRN_07

FRN_07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 22, boyum 1,78, kilo 75. yaklaşık 1,5 yıldır bu sporu yapıyorum. şu aralar bench press e ağır girdiğim zaman sağ omzumda birden şiddetli bir ağrı oluyor hatta 2 kez kolum bir anda boşaldı sanki omzumda küçük bir kas bir anlığına yer değiştiriyor gibi. doktora gittiğimde mr çekilmesi gerektiğini fakat o kadar önemli bir sorun olduğunu düşünmediğini belirtti ve kas güçlendirici gibi şeyler kullanarak bunu giderebileceğimi belirtmişti fakat herhangi bir ilaç önermedi. animal pak yada bunun gibi bir kombinasyonla bu sıkıntımı giderebilirmiyim?? veya önereceğiniz başka supplementler varmı...

13. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle merhaba.Forumunuzu şifa ararken buldum ve üye oldum.

Benim de sağ omuzumdan yana sıkıntım vardı.Bu sabah en nihayetinde 1 yıl sonra doktora gittim ve doktor eklem sıkışması olduğunu söyledi.

Akşam gidip MR çektireceğim.Doktor ilaç ve fizik tedavisi ile düzelebileceğini belki de ekleme içerden iğne yapacağını söyledi.

Ekleme iğne olayını bilen arkadaş var mı?Sıkıntılı bir şey mi?
    Birde bu soruyu sormadan önce forumunuzda araştırma yaptım ve bu tarz sakatlıklarla ilgili yapılması geeken hareketleri de inceledim ama doktor fizik tedavi derse ben evde kendim yaparım mı diyeyim?

Hastanede farklı ve daha iyi netice verecek işlemler uygularlar mı?

Birde 1 yıldır box ile uğraşıyordum amatörce.Dönüş süresi hakkında bilgisi olan var mı?Yoksa o kol ömür boyu off mu kalacak?

14. gone

gone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

1,86boyundayım, 73 kiloyum ve 27 yaşındayım.
    multipress ile inclined bench press yaparken buna benzer bi ağrı girdi sol koluma, 1.5 haftadır da geçmedi. bazen çok daha yoğun hissediliyor ama genelde sızı gibi. üstüne bastırınca ise iğne batıyor gibi oluyor. ağrı kesiciler fayda etmiyor.
    kolumda yanma da var ama şişlik var mı farkedemiyorum, bir de bazen aşağılara da vuruyor bu ağrı, zaten işin kötüsü ağrının tam olarak bir noktası yok, deltoid diye düşünüyorum ama kendimi tam omzumu ovarken de bulabiliyorum.
    lütfen yardımcı olun, 5 aydır çok iyi gidiyordu spor ama şimdi moralim altüst.
    şimdiden teşekkürler.

15. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38

1,5 haftadır geçmeyen bir ağrı için doktora gideceksin.Burada kimse sana yardım edemez.Hee MR cihazı olanımız varsa bilemem :)

16. gone

gone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay geçince mi gideyim yani bunun bir zamanı mı var?
    biri ertesi gün gider diğeri 10 ay sonra gider
    ben sadece problemimi söylüyorum ve yardım arıyorum.

17. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    omuzdaki aşil kirişinin yada kası kemiğe bağlayan tendonun iltihaplanması olayıdır. iltihaplanan bölgenin içi iltihap dolduğu için standart halinden daha büyük olur ve zamanla bulunduğu bölgedeki kemiğe hareket ettikce çarpmaya başlar. oluşma nedenide kasların aşırı kullanılması yada kaslar gereken şekilde ısınmadan yüklenilmesi suretiyle oluşan bir hastalık türüdür. çok ciddi sonuçlar sonuçmasada arada ciddi ağrılara neden olabilir.

ayrıca aynı sorun bendede mevcut herkese geçmiş olsun

18. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    herhalde ben omuz ağrısından muzdarip sayılı adamlardanımdır.yaklasık 1 senedir cekiyorum ve maalesef kurtulamadım..kolunuzda ağrı filan olsa hadi bandajlıyosunuz hafifliyo falan ama omuz öyle bisey değil..enteresan olan durumm ise ağrıların omuz calısırken değil daha cok göğüs calısırken ortaya cıkyor olması özellikle mesela butterfly gibi hareketlerde kollar geriye doğru gittiğinde dayanılmyacak hal alıyo..buz uygulamak ise ağrıyı ortaya cıkarıyo ve ağrı daha siddetli gelmeye baslıyo acıkcası bununla yasamaya alıstım diyebilirim

19. Arizayim

Arizayim Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

aynı problemi yaşıyoruz.. mesela ön omuz calısırken ağrı neredeyse yok, ama arka omuz calısmaık için kollarım basımın arkasına dogru gittiğinde inanılmaz şiddette bir ağrı oluyor. dumblefly yapamıyorum sol kolumla desem yeri var. doktora gittim, kaslarda sorun olduğu kanısına vardı, ultrason cekti sadece tüm ısrarlarıma ragmen.Kas gevşetici ile bir merhem verdi, ağrı mı ? Ağrı devam ediyor...5. aya girdim

20. OsmanSon

OsmanSon Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bende benzer omuz problemi yaşıyordum ama ağrı daha çok kasta değil eklemlerde oluyor omuz bölgesinde bu yüzden omuz sakatlıklarını geçirecek en iyi yöntem o bölgelere yapılacak olan kan pompalama hareketlerinden geçiyor kanaatimce.

Sayfayı Paylaş