Geçmeyen omuz ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dober_1 tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. Arizayim

Arizayim Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    en sonunda tendinit teşhisi konuldu... omuzumu 3-4 hafta hiç zorlamamam gerekiyormus, tüm programımı bacak mide ve biceps üzerine yıkıcam bu sürede. biceps calısırken hiç agrı hissetmiyorum cünkü. 2 tane ilaç ve 1 sprey kullanıcam bu sürede, gelişmeleri burada paylasacagım

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Klasik bir durum.Tendinit çok rastlanan bir şey.Doktor eminim size bir takım egzersizler de vermiş olmalı.Omuzu kapıya koyarak ittirme vb gibi.

O hareketlerin çok faydası oluyor.İlginç kısmı omuz çalıştırdıkça oradaki kas grubu güçlendikçe bu sıkıntının ilerde yaşanmamasıdır.Ben de zamanında omuzdan çekmiştim şu an şükür sıkıntım yok.Omuz sıkıntısı olanları enseye press e girmemesini de tavsiye ederim.

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Arka sağ omuz sanki tam eklem yerinde ağrı var. Ve nefes alınca enterasan ağrıyı hissediyorum. Nasıl oluyorsa iç kısımda.

Sinir sıkışması mı yoksa kas yırtılmasımı nasıl anlarım?

4. Lethality

Lethality Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben 2 sene önce danbıll düşürdüm omzum 1 hafta yandı kolumu kaldıramıyodum 3-4 ay ara vermiştim düzelmişti 3 ay önce sporda bişey oldu heralde tamda emin diilim özellikle dumbell filan çalışırken sağ omzumda yanma oluyodu , ağrıya dayanamadım 3 hafta öyle çalışıktan sonra bıraktım , 15 gün ara verdim 1 hafta daha yaptım 2 aydır elimi ağırlığa sürmedim ama hiç geçmedi ağrılar , doktora gittim 15 gün merhem ve hap kullanıcam film çektirdi sadece mr çektirmedi , kemikte bişey yok yani bağlarda var geçer mi sizce arkadaşlar bu 15 günde ? aşırı bi ağrım yok ama yanma oluyo sadece çalışınca filan , bench te aynı kilolarımı basabiliyorum yani sadece 3-4 tekrardan sora bazen bırakmak zorunda kalıyorum ağrıdan.

5. hollowman

hollowman Yeni Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Antremanınızın yanlış olma ihtimali çok yüksek. Genelde sadece göğüs biseps çalışan acemilerde ve sırtına yeterince önem vermeyenlerde görülür bu ağrı. İtme/çekme dengesini tutturmaya çalışın, yani bench press yaptığınız kadar barbell row yapın.

Geçici çözüm olarak advil işe yarar.

6. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    uzk bunu beğendi.
  7. Ekşi

Ekşi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar merhaba
    dun aksam incline bench yaptiktan sonra on omzuma fena bir agri saplandi (deltoid, anterior head denen kisim sanirim) su an kolumu havaya kaldirirken cok agri hissediyorum. direksiyon ceviremiyorum.
    okuduklarimdan tahmin ettigim tendinit olabilir. bugun doktora gitmeyi dusunuyorum ama tavsiyesi olan arkadaslar varsa cok sevinirim
    Arızayım isimli arkadasim ozellikle sana sormak istiyorum. su anki durumun nedir, iyilestinmi neler yaptin ne ilaclar kullandin paylasirsan sevinirim.

8. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Ters hareket veya aşırı zorlama ile incitmiş olabilirsin.Doktora görünüp en sağlıklı bilgiyi al bence.

9. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    geçen hafta doktora gittim ne film çekti ne bişe öylece kolum sağa sola oynattı kas gevşetici krem kas gevşetici hap ve ağrı kesici hap verdi..Doktora gideli beri hiç omuz çalışmadım ama ağrlar azalağına iyice arttı ne yapacağımı bilemiyorum.Kültür fizik hareketlerini omuz gününde uyguladım ama ağrıyan kolumda yaparken ağrı oluştu eklem yerinde kemikler birbirine sıkıca tutunmuş gibi oynatında şiddetli bi tıklama sesi geliyo..Omuz çalışmayı bıraktım ama göğüs sırt aynen devam ediyor bunlarda da omuz önemli görev alıyo özellikle benc presste.Şimdi ben bu kültür fizik hareketlerini hangi gün yapmalıyım sadece omuz gününde mi yoksa her antremandan önce mi

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    omuzun ön tarafının iç bölgesinde bir ağrı
    kesinlikle kas ağrısı değil. ama tam merkezde omuz kasları ile göğüs kasının birleştiği bölgede.
    yanma hissi de var
    tendinitten şüphe ediyorum.
    hangi kremleri kullandınız?

11. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    2 haftadır gitmiyorum bodye en ufak iyileşme yok bu omuzda mecburen böyle kabul edicez omuzumuzu.Dambılla bi hareket vardı onu hiç yapamıyorum bu omuz ağrım yüzümden dambılı ileri doğru kaldırıyoduk tek kol hareketi onu bırak dambılı boş bile yaparken ağrıyo :(

12. dober_1

dober_1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    kocaeli
    tendirit in kesin çözümü

1 kg lık ağırlık,oklava ve duvar hareketi ile hergün 10 hareket yaparak bu ağrıdan kurtulabilirsniz.1 kg agırlıkla yana ve öne omuz hareketi 20 şer tekrar oklava ile yukarıya kaldırış 20 tekrar duvar ile parmak hareketi arama motorundan (google)omuz sakatlığında yapılacak hareketler yazarsanız resimlerle gösteriyor.BAŞKA ÇARESİ YOK.

13. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bunu yazınca ilk sırada bu mesajınız çıkıyor :D kültür fizik hareketlerinden bahsetmiyorsunuz sanırım rica etsem link atar mısınız?

14. jrarnie

jrarnie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Turkey / İZMİR
    hareketleri yayınlayabilirseniz ben de sevinirim :)

15. Zabijak

Zabijak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende bir ara bu sakatlığı yaşadım . . Bench press yaparken olmuştu . Dinlenmem gerektiğini söylemişti hocam . . Kiloyu hafifleterek çalışmaya devam ettim ve iyice ısınıdırmaya çalıştım . . Şimdi yavaş yavaş eski haline dönüyor gibi çok nadir ağrılarım oluyor . Ama düzelecek sanırım :) Çok dikkatli olunması gereken bir sakatlık dikkatli olunmadığında kronikleşebiliyor ..

Not: Kış günleri sakatlık riski daha fazladır. . Bu yüzden antrenmanlarda uzun kollu bir sweat ile çalışmanızı tavsiye ederim . .

16. xfactorx

xfactorx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iyi gunler arkadaslar,ben ingiltereden cenk,yaklasik 10 ay once gymde sag omuz sakaltligim oldu,sonuc ise fizyoterapi doktorunun soyledigine gore dengesiz,balansiz gym yaptigimi ve sag gogus kasimin sag omuzumu hafif one dogru cektigini bu yuzden omuzumda problem oldugunu soyledi.normal olarak agrim yok sadece birsey iterken ,sinav cekerken,kolumla kapinin kirisini tutarak sag omuzumu germeye calisirken agri oluyor,bu hareketleri yaparken omuzumda ve kolumda elektriklenme gibi uyarilar aliyorum,parmak uclarimda ignelenme hissediyorum,sirt ustu yattigimda sag omuzumu germeye calistigimda yine elektriklenme ve ignelenme gibi seyler hissediyorum,sonuc olarak gyme 10 aydir gitmiyorum,hastaneye fizyoterapiye basladim ama isin aslini sizlerden ogrenmek istedim,ha unutmadan ben sakatlanmadan 2 ay oncesine kadar oturarark gogus press yaparken fazla yukten dolayi sirt ve ensemde aci hissettim,boyun tutulmasi oldu,sanki ensemdeki omurilik yarildi ikiye bolundu gibi,acayip bir aciydi,diyecegem bu olayin ben sakatligimla bir ilgisi olabilirmi,su anda bile ensemdeki kaslarda hafif tutukluk ve sirtimin kurek kemiginin yakin oldugu yerde batma hissediyorum,kolumu 360 derece dondurdugumde omuzumun on tarafindan kirt kirt sesleri geliyor,lutfen bana yardimci olun,simdi diyeceksiniz ki doktor ne diyorsa sen onu yap,dogru fakat gym ogretmenleri bu olayi bence doktordan daha iyi bilirler diye dusundum,diyeceklerim bu kadar,dostca kalin,iyi gunler

Son düzenleme: 2 Mart 2011
  17. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Benimde sağ omuzumda eklem sıkışması var. Gittiğim ortopedist sprey ve ağrı kesici jel verdi ve omuz hizasının yukarısındaki hareketleri yapmamamı söyledi.
    Lat pulldown, omuz dumbble press military press hareketlerini yapmıyorum artık fakat arada omuzdaki problem yoklamaya devam ediyor özellikle antreman stresini arttırdığım zaman. Bu gibi durumlarda omuz, göğüs ve triceps hareketlerini tamamen çıkartıp bir süre ara veriyorum ve ilaçları uyguluyorum. Üzerine gidilirse kronikleşme ihtimali var.

18. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Omuz ağrım progainer kullanınca geçmişti o zamanlar da ısınarak çalışmaya başlamıştım ısınmadan dolayı ağrılar geçti sanıyodum ama progainerim bitti ağrılar geri geldi nedense.

19. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bende de aynı sorun var.Sağ omuzum da ağrıyla birlikte yanma oluyor ve tüm koluma yayılıyor, ağrı en şiddetli şekilde bench press'de oluyor.Doktora gittim 1 hafta tedavi uyguladı geçmedi sonra mr çekti bişey çıkmadı bu arada 1,5 ay kadar dinlendirdim kolumu sonra azalma oldu ama tam geçmedi bende dayanamayıp tekrar başladım spora.Sormak istediğim şey burada http://familydoctor.org/online/famdocen/home/healthy/physical/injuries/265.html gösterilen hareketleri spora gitmediğim günlerde evde yapsam bir sorun olur mu?

20. Serhat#24

Serhat#24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar benimde tek el lateral raise çalışırken omuzumda çokça olmak üzere, dirsek bölgesinde) şiddetli bir ağrı hissediyorum sebebini bilen var mıdır ?

Sayfayı Paylaş