Eşcinsel olmak, Zorluklar, Spor, Motivasyon Kaybı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Heroism tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    herkes şunu anlamıyor, eşcinsellik bir cinsiyet değildir zaten. yani ortada 3., 4., 5. cinsiyet türleri yok. kimse de iddia etmiyor bunu. cinsiyet olarak kadın ve erkek var. bu kadın ve erkeklerin farklı yönelimleri olabilir. kimi karşı cinsinden hoşlanır, kimi kendi cinsinden, kimi her ikisinden birden hoşlanır. kimseyi de enterese etmez. ortada doğallığı bozan bir durum yok ki.

Heroism bunu beğendi.
  2. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sizi seviyeye davet ediyorum. Sınırlarınızı belirleyip orada kalınız. Ben siz diyorum, sizden de aynı tepkiyi beklerim. Göstermez iseniz sizi muhattap alıp, cevap yazmayacağım. Amacım sizi zerre ilgilendirmez. Konuya olan zıtlığınıza rağmen burada durma çabanızı ben anlamış değilim.

deist190, Zerk ve Karakaş bunu beğendi.
  3. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende tesekkur edıyorum anlayısın ıcın.Eger senın dusundugun escınsellık tarıhımızdede varsa ve dedıklerınız doğruysa haklısınız demekten baska bısey dusmez bana.

Heroism bunu beğendi.
  4. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    @hasanates hiç efendi adam numarası yapma gittikçe çirkinleşiyorsun. homofobik olduğun her halinden belli. homofobi tedavi edilmesi gereken psikolojik bir rahatsızlıktır.

Heroism bunu beğendi.
  5. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Osmanlı'da yaşanmış olsun ya da olmasın, eşcinselliğin bana Türk kültüründe tek bir örneğini gösteremezsiniz.
    Devlet içerisinde yaşayan bireylerden elbette cinsel eğilimleri farklı olan kişiler çıkabilir.
    Bunu yüksek ve saygın değerlere sahip olan Türk kültürüne mal etmek gibi bir tutum içerisine girerseniz; tarih sizi affetmez. :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:56 ----------

Sayın Heroism'in yazdığı şu mesajı gözden kaçırdınız galiba. :)

"Teşekkürler yorumun için.
    Tabi ki saçma gelebilir. Fikirlerimiz hiç örtüşmeyebilirde. Sadece şurayı açmak gerekiyor, Türkiye'nin tarihinde geriye döndüğümüzde Osmanlı Devleti'nde de eşcinsel bireyler olduğunu biliyoruz. Bu benim şahsî fikrim; eşcinselliğin doğal olmadığını düşünmek çeşitli düşüncelerden kaynaklanabilir. Örneğin; okullarda fen ve biyoloji derslerinde bizlere eşcinseller gösterilmedi. İnsanlar kadınlar ve erkekler olarak ikiye ayrılır düşüncesi bilinçaltlarımıza bir kod olarak koyuldu. Halbuki, eşcinselliğin de bilgileri verilse, yanlış olmadığı söylense.. Neyse umarım bir gün bu ütopyalar gerçek olur."

Cattleya, Al Neri ve MyShadowKing bunu beğendi.
  6. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    yahu kültürle cinselliğin ne alakası var da bana türk kültüründe böyle bir şey yok diyebiliyorsun.

cinsel yönelim bir kültür değil ki. o zaman türklerin kültürü heteroseksüellik mi? sana da komik gelmiyor mu bu?

eşcinsellik tabii ki bireyseldir.

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar, konu eşcinselliğin doğal olup, olmaması değil.
    Başlığı açan üyemizin fikirlerinize danıştığı konuda cevaplar yazalım lütfen. Kişisel tartışmalardan da kaçınalım.
    Teşekkürler.

themertyildiz ve Rpac bunu beğendi.
  8. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    "kültür İng. culture
    Bir halkın ya da bir toplumun özdeksel ve tinsel alanlarda oluşturduğu ürünlerin tümü : Yiyecek, giyecek, barınak, korunak gibi temel gereksemelerin elde edilmesi için kullanılan her türlü araç gereç; uygulanan teknikler; düşünceler, beceriler, inançlar, geleneksel, dinsel, toplumsal, politik düzen ve kurumlar; düşünce, duyuş, tutum, davranış ve yaşama biçimlerinin topu.
    BSTS / Budunbilim Terimleri Sözlüğü 1973"

Bana komik gelen şey, Türkler'in kültürü heteroseksüellik mi?, demeniz oldu.
    Kültürün tanımı ve kapsamı hakkında farklı şeyler düşünüyoruz sanırım. :)

Son düzenleme: 27 Mayıs 2012
    Cattleya, Al Neri, Rpac ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle TurkKurdu olarak yazmamın, yazım hatasından kaynaklandığını belirtip, özür dilemek istiyorum...
    Sonrasında, TDP'nin maddelerinden şu anlaşılıyor.
    1. Maddeden gidelim. Yanlış sosyal öğrenme ibaresi kullanılmış. Benim ailem heteroseksüel. Küçüklük çevremde heteroseksüeldi. İlkokul çevremde öyle. Sosyal öğrenilme yoluyla olsa idi, ben çoktan heteroseksüel olmuştum.
    2. TDP'nin sınıflandırdığı eşcinsellik deneye dayanmamaktadır. Eğer şunlar verilse idi, 70 aile aldık. benzer aile deneyimlerine sahip 70 çocuktan 69 u eşcinsel biri heteroseksüel oldu. Bu açıklama dikkate alınabilir ve nedenlerini öğrenmek gerekir.(Prof. Dr. Şahika Yüksel)
    3.İkinci grup olarak nitelenen eşcinsel grubu, toplum baskısı altında kalmış kişiler. Az önce söyledim ya, küçüklüğümüzde fen ve biyoloji derslerinde sadece erkek ve kadın vardır bilgisi öğretiliyor bizlere. Bu eşcinsellerin nasıl olur da kendilerini özgür hissetmelerini bekleyebiliriz. Sizi temîn ederim ki; bu bir hastalık(!) olsaydı, okullarda öğretilirdi. Bu kadar korkulmazdı.(!)
    4. Birbiriyle çelişen yorumlar. Yorum diyorum çünkü asıl bilimsel dayanağı olmayan; bu cümleler. Üzüldüğüm şey şu, tedavisi var diyip toplum baskısı altında ezilmiş insanların umutlarını çalıyorlar. Fakat kimsenin eşcinsel eğiliminin değiştiği yok. İnsanları Aseksüel yapıyor bu dernekler. Kişide cinselliğini bastırmış oluyor. Ki 5 liralık antidepresanlar ile bunlar gayet mümkün.
    5. Birbiriyle çelişen yorumlara devam. Bir önceki madde de tercih denirken birden eğilim oldu. Neyi savunduklarını onlarda bilmiyor malesef.
    6."Gerek görülürse onaylanmadığı belirtilmelidir." Hiç güleceğim yoktu.! TDP'nin yayınladığı maddeye de bakın. Bu madde=Homofobi.
    Sayın TürkYurdu; ben Çapa Tıp Fakültesinde, Psikonevroz bölümünde tedavi görmekteyim şuanda. Prof. Dr. Şahika Yüksel terapilerimi sürdürüyor. Faal bilimde ve psikiyatri de eşcinsellik belli. Yine aynı şekilde, faal bilimde ve psikiyatride bu tutarsız bilgilerin safsatadan ibaret olduğu bellidir...

TürkYurdu bunu beğendi.
  10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Bu konu kilit arkadaşlar ,
    bir dünya uyarı yapmıs moderator, garanti kilit :) haklı olarak

11. cross

cross Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bu konunun tartışılarak bi yere varılabileceğini düşünmüyorum. Doğada eşcinsellik var diyenlere sözüm doğada eşcinsellik yoktur cinsiyetsizlik vardır. Kimi eşeyli üreme yapan canlılarda da fenotipik etkilerle eşey belirlenmesi vardır. Yani cinsiyetsiz doğar çevre şartlarına göre cinsiyet kazanırlar. (Hermafroditleri örnek vermeyin onlarda durum farklı.) Doğadaki olayların arka planı incelenmeden bunlardan örnek verildiğinde doğada eşcinselliğin var olduğu gibi yanlis bi kanıya varılması doğaldır. Eşeyli üreme yapan canlılarda ki bu problem bi tek insanda var çeşitli şartlara bağlı olarak ortaya çıkan eşcinsellik kesinlikle normal değildir. Eşcinselliği seçen birine kesinlikle bir sey deme hakkına sahip değilim. Bu kişilerden istediğim bunu toplumda bağıra bağıra dile getirmemeleri ve günlük yaşamda da kendilerini belli edecek şekilde hal ve tavırlar sergilememeleri olacaktır. Siz kendinizi ne kadar farklı gösterirseniz toplumdan o kadar dışlanacaksiniz.

Cattleya ve MyShadowKing bunu beğendi.
  12. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    sabah 10 dan şu saate kadar 7 sayfa yazı yazılmış helal olsun,ilk defa böyle birşey görüyorum :) fakat pek hayra alamet değil bu olay :)

Cattleya, themertyildiz ve Danny Boy bunu beğendi.
  13. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Öyle veya böyle neslimizin devamı için bize bahşedilen belirli bir anatomi, hormonal sistem var. Erkek erkek gibi olmalı kadında kadın gibi bunun aksini iddia etmek veya bizzat uygulamak tamamen sapkınlıktır..

2x2=4

Cattleya, TürkYurdu ve hasanateş bunu beğendi.
  14. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    "1. Maddeden gidelim. Yanlış sosyal öğrenme ibaresi kullanılmış. Benim ailem heteroseksüel. Küçüklük çevremde heteroseksüeldi. İlkokul çevremde öyle. Sosyal öğrenilme yoluyla olsa idi, ben çoktan heteroseksüel olmuştum." Sözlerine cevap yazacağım sadece çünkü diğer konularda benden daha bilgilisiniz ve biraz araştırmadan size cevap vermem saçma olur. :)

Sosyal çevreyi oluşturan etkenlerin sadece aile ve arkadaş çevresi olduğunu düşünmüyorum.
    21 yaşında olduğunuza göre aynı jenerasyondanız ve medya yoluyla bir salgın hastalık gibi, bizlere idol gösterilen kişilikler ve hayat görüşleri yoluyla değiştirilmeye,globalleştirilmeye çalışan değerlerimizin de bir sosyal öğrenme süreci oluşturduğu kanaatindeyim.

15. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Siz bunu der iseniz benim de bunu tersten okuma hakkım olur, ben de derim ki, siz beni farklılaştırdığınız için, ben kendimi farklı lânse ediyor durumunda kalırım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:46 ----------

Hormonlar ile ilgili açıklamalarımı okuyarak, kolayınıza gelen kısımlara kulak tıkayıp, göz kapayarak yaklaştığınız belli olmakta. 2.2=4 tür bu da matematiktir. Belirli bir bilgiye ve deneye dayanmaktadır. Söylediğiniz diğer söylemler tamamen kişisel yorumunuz ve herhangi bir gerçekliği yansıtmamaktadır. Erkek erkek gibi olmalı yorumlarınız, sizin kendiniz olarak doğrularınız. Doğrular ve gerçekler ayrı kavramlardır. Gerçek tektir, doğru ise kişi bazlı değişir.

16. cross

cross Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    foruma üye olduktan kısa bir süre sonra antrenman taktiği istemek icin böyle bi başlık açarak ve bunda da cinsel eğiliminizi belirterek kendi kendinizi farklılastirdiginizi üzülerek belirtmek istiyorum. Motivasyon eksikliğinizin çözümünü de bulamayacağınız kanısındayım bu yolla. Burada veya dışarıda karşılaştıklarıniz sizi asla bu spordan soğutmasin. Cinsel eğiliminizi de belli etmeyecek şekilde salona gider gelirseniz kimse de sizi dışlamaz. Aksi takdirde pek doğal bi şekilde insanlar sizden korkarlar. Daha önce bi eşcinselle göz göze gelmiştim ve duyduğum korkuyu tarif edemem ki bunu söyleyen ben dışarıda kendine cok güvenen ve kendisini fiziksel olarak gayet rahat savunabilen biriyim. Ortaya koyduğunuz farklılıklarınız ve bunu ortaya koyma yolunuz insanları korkutabilmekte.

Cattleya ve MyShadowKing bunu beğendi.
  17. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Evet. Medyanın öğrenmeyi etkilediğine bende katılıyorum. Yaşayan bilir sözüne bağlı kalarak, eşcinselliğin 'sosyal öğrenme' kadar basit olmadığını anlayamadığınızı belirtmeliyim. Bahsettiğiniz sosyal öğrenmenin, eşcinsellik ile bir alakası yoktur. Ki kendimi tekrarlayacağım burada, özendirilen çoğunlukla heteroseksüellik. Bir kadın ve erkek evlendiğinde, herkes düğününe gidiyor alkışlıyor. Heteroseksüelseniz, aileniz seviyor vs. vs. Biraz gerçekçi ve mantıklı düşünmek gerekiyor!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:01 ----------

İçsel korkularınız sizin ile alakalı kavramlar. Foruma direky üye olup konuyu açmış görünüyorum lâkin, benzer bir konuyu açan arkadaşımın konusunu okumuştum ve açmak istedim. Konuyu açma nedenlerim kimseyi ilgilendirmediği için açıklama çabasında bulunmayacağım.
    Korkularınıza dönecek olursam, karanlık korkusu, yükseklik korkusu, vb. vb. korkular kişinin sosyal hayatını olumsuz etkilemektedir. Takıntı olarak psikiyatri tarafından çözülebilmektedir. Çözüme de takıntı olan durumun derinlerdeki sebebini ortaya çıkararak başlanmaktadır.

18. cross

cross Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bu korku takıntılı hale gelmiş birinin korkusu degil kesinlikle. Karşınıza iri yari bi adam geçse ve size dik dik baksa elbette korkarsınız. Ayni şekilde makyaj yapmış bi erkek ya da her neyse karşınıza çıkınca da korkarsınız. Tabi bu dediğim sizin icin degil genel olarak toplum icin geçerli. Önceki iki gönderimin de kısıtlı kısımlarına kısıtlı cevaplar verdiniz. Yine söylüyorum. Derdiniz antrenman tavsiyesi olsaydı daha farklı bir başlık açardınız. Hala antrenman bilgisi istiyorsanız size yardımcı olabilirim. Ve son olarak daha özel bir sey sormak istiyorum. Gayet çekici bir bayanı tahrik edici bir şekilde görseniz bile içinizde hiçbir kıpırdanma olmuyor mu?

Cattleya bunu beğendi.
  19. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bir psikiyatr ile aynı mekanda denk gelirseniz, korkularınızdan bahsetmenizi tavsiye ederim. Çünkü korkuların hepsi aynı temele dayanmaktadır. Özel sorularınızı da özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz. Siz benim açmış olduğum konuya tamamen aykırı yanıtlar vermektesiniz. Sınırlarınızda kalmanızı diliyorum.

20. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Tum yorumlari biraktigim yerden tamamen okudum. Dinden cikip taaaa osmanliya bile deginilmis :)

Yazanlarin %90 i google da arama yapmis yok vikipedia dan yok baska yerden copy-paste yapmis.

Kendi gorusleriniz nerede ? Olay bir motivasyondan cikp nerelere geldi :)

Daha yazmak istiyorum ama biraz sarhosum , kiz yatakta beni cagriyor... Siz devam edein sonra katilirim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş