Eşcinsel olmak, Zorluklar, Spor, Motivasyon Kaybı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Heroism tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kişilere tabi ki durumlar garip gelebilir. İyinin ve kötünün ölçütleri kişi bazlı değişmektedir zaten. Önemli olan "kendinizce" garip veya kötü olanı, dışlamamanız. Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz. Ama haklarınız ihlal edilmedikçe ve hayatlarımıza girilmedikçe, bir başkasının hayatına girmeye, ihlal etmeye haklarını hiç hakkımız yok. :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:21 ----------

Teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için. Bende bu güzel düşüncelerinizle hayatınızın daha güzel bir yer olmasını temenni ediyorum :)

Danny Boy bunu beğendi.
  2. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    ilk mesaja göre yorum yapıyorum..öncelikle şunu söyliyeyim artık herşeye dini karıştırmaktan vazgeçmeliyiz..herkesin dini kendine..inananda inanmayanda kendinden sorumludur..eşcinsellik konusuna gelirsek..şahsi düşüncem eşcinsellik psikolojik bir sorun..neden böyle düşündüğümü söyliyeyim..bir forum sitesinde okumuştum..15 yaşına kadar erkek kimliğini üstlenen kadınlara ilgi duyan birey 15 yaşından sonra kendi kendine acaba eşcinselmiyim diyor..malum şekilde haz alıyorum bu beni eşcinsel mi yapar diyor..insan psikolojisi çok garip..gerçekten durduk yere bile psikolojimiz bozulmaya meyilli..kimlik arama döneminde yaşanan en ufak bir olay insanın hayatının tamamını etkileyebiliyor..siz sonradan olmamışsınız tabiki ama ben genede (hatırlamadığınız bir olaydan dolayı bile olabilir) psikolojik olduğunu düşünüyorum..şunuda söyliyeyim insan sadece ergenlikte kimlik arayışına girmez.bebeklikte bile çocuklukta bile arayış içindedir ve herşey onu etkileyebilir..tabi ben uzman değilim bu konuda ama bu konuyla ilgili okuduğum şeyler olmuştu..bence eşcinsellik konusunu bir kenara bırakıp arkadaşın sorduğu soruya yönelmeliyiz..ben sporda seni motive etmesi için şunu önerebilirim..kulaklıkla müzik dinleyebilirsin..spordan önce 10 dk kafanı dinleyip tüm sorunları dışarıda bırakıp spordan sonra tekrar onları düşünebilirsin..sporda aklına birşey getirmemeye çalış..dünya umurunda olmasın..çünkü birşey düşünmenin sana getirisi olmaz ve konsantrasyonunu bozar ..tam sorunun ne bilmiyorum ama belkide başkaları bana mı bakıyor acaba diye düşünüyorsundur..bu düşünceleri bir kenara bırak kimse sana bakmıyor..bakıyorlarsa bile sporuna bakıyorlardır..spor esnasında aklına illede birşey geliyor ve kalmada diretiyorsa:) sporu bırak o düşünceyi at ve devam et..

3. F@T!H

F@T!H Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Aramızda tartışmaya dönmesin ama afedersin resmen kızlara özenmiş olunur o şekilde.
    Erkek dediğin bakımlı olur tamam ama bu küpe pircing dövme vb. değildir.

Eş cinselliğini ben baltalamadım onun özel hayatı beni ilgilendirmez istediğini yapabilir.
    Sonuçta kendi düşüncelerimizi yazmakta özgürüz forum kurallarına aykırı bir şey yok zaten.
    Tartışmayı kısa keselim yoksa uzayıp gider böyle.

Son düzenleme: 26 Mayıs 2012
  4. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    isteyen istediği gibi giyinir, yaptıracaksa dövme yaptırır, takacaksa küpe takar, piercing takar. isterse kafasına bir tane de kuş tüyü diker. hazmedemeyen varsa soda içsin, iyi gelir.

ambroso, osvobay, HUMOR ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  5. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Burasi güzin abla forumu degilki, hayret ediyorum bir surude cevap yazilmis. Bircok uye ceza almis konu yuzunden. Konuyu acan sahisin sorunuyla ilgilenecek baska mecralar (cd forumlari vb)mevcut iken burada hesapta dertlesiyor vs vs. Ne yapalim escinsel diye dertlenelimmi madalya mi takalim. Bu dertlesme ve konu disi basliklarinin sinirlari nereye kadardir, nerede baslar, biter belirlense iyi olur. Ben kendi adima sahsen konudan rahatsiz oldum.

Cattleya bunu beğendi.
  6. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    rahatsız oluyorsan okumazsın, yazmazsın olur biter. sanki errrrrrrrrkek geçinen polat alemdar gibi giyinip tespih sallayan adamların hepsi göründükleri gibi. bu ülkede 10 milyondan az gay varsa ne olayım ama ancak 1000'de 1'i dürüstçe ortalıkta geziniyordur. en çok eşcinsel de o delüğanlı geçinen tipler arasında. anlaşılır korkusuyla ömürlerini erkeklik taslayarak geçiriyorlar. oysa iç dünyalarında ne kadar naif insanlardır onlar. :) bu ülkenin en büyük sorunu toplumsal ikiyüzlülük.

ambroso, deathlifter, themertyildiz ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Sen niye ustune alindinki? Kelimeleri sundurerek yazmak falan, polemik olsun diye yazmadim, yeri boyle bir forummudur diye yazdim bir kez daha oku istersen.

Cattleya bunu beğendi.
  8. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bir sorunumu dile getirdim ve aldığım tepkiler beni çokta mutlu etti. Dertleşme bölümünü inceler isem, benimde rahatsız olduğum, kapatılmasını istediğim vs. vs. bir sürü mesajlar olabilir çıkabilir. Siz de benim açtığım konudan rahatsız olabilirsiniz. Kapanmasını isteyebilirsiniz. Ama bu şekilde bir yorum yaparak, bilgi alışverişin seviyesini düşürmektesiniz. Zaten bu konu ile ilgili yapacak birşeyi olmayan bireylere değildi soruşum. Daha ziyade yardımı dokunacak kişilerin fikirlerini almaktı amacım.
    Konu sınırları ile ilgili, yapılan yorumlar neticesinde şekilleniyor tabi sohbet. Ben sohbet diyorum çünkü bu bir bilgi alışverişi. Tekrarlayayım, konunun sınırları, karşıdan gelen tepkilere bağlıdır. Tıpkı sizin buraya çektiğiniz gibi..

9. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    :)) ben niye üstüme alınayım ki, sen alınmışsın. ben sadece yazdıklarına cevap verdim. o zaman forumdaki konu dışı ve dertleşme bölümleri kaldırılsın ve sadece vücut geliştirme konuşulsun. o zaman eyvallah. ama biz o kadar kızlar hakkında, ilişkilerimiz hakkında yazıp çiziyoruz forumda. eşcinseller 3. sınıf vatandaş mı ki yazamasınlar? biz yazıyorsak onlar da yazabilirler. ha biz de yazamayalım o zaman şartlar eşit olur. haksızlık olmaz. o zaman tamam.

deathlifter, oktayd, themertyildiz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    @karakas, dostum dedimki belli sinirlari olsa bu iki basligin ne inci konulari acilsin nede bu gibi konular, sahisin derdini daha iyi anlatabilecegi mecralar elbette vardir diye yazayim yine, Selamlar.

11. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    yahu o zaman her konuyu yazabilecek başka mecralar var. seni niye rahatsız ediyor ki bu konu? bu konunun inci konularıyla ne alakası var? forumda kız-erkek ilişkileriyle ilgili onlarca konu var onalara da aynı tepkiyi gösterseydin tamam derdim. :)

hasanateş bunu beğendi.
  12. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    İnci konuları nedir acaba? Kendi iç dünyanızda nasıl yorumluyorsunuz bilemiyorum ama, keyfe dayalı istekleriniz ile insanların bu tarz özgürlüklerine kısıtlama getirmeye hakkınız yok. Görnek istemiyorsanız, bakmazsınız. Yorum yazmak istemiyorsanız, yazmazsınız. Siz bence kendi sınırlarınızı belirlemelisiniz önce.

13. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    İnci konulari bu konuyla alakali demedim, konu disi basligi icindi o. Neyse polemik olmasin. Eurovision rezilligine bakayim bari :)

14. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence cok sacma ..
    Sımdı dın konularına hıc gırmeyecegım cunkı Allah'a inanan var inanmayan var ama su yandan dusunun ıstersenız.
    Herseyın bu kadar doğal ve duzgun oldugu halde neden bu doğallıgı bozmak ısteyesın kı .
    her ne kadar savunulursa savunulsun ulkemızde yapılan her bu konusulanlar ( kupe escınsellık vesaire)eger bunlar duzgun seyler olsaydı ve bu ulkenın gecmısıne yakıssaydı kımse ağzını acmazdı.Tamam turkıyede her turlu ınsan yasayabılır ama doğdugundan berı Turk se bı ınsan bu yakısmaz ve olumsuz elestırılmeyı kesınlıkle hakeder dıye dusunuyorum.Boyle yapınca ( escınsel olunce veya kupe takınca ) mutlu oluyomuyuz.Yapan herkez evet der.Ama gercek sukunetı yaşasaydık eger ozaman daha mutlu olmazmıydık.Ruhumuzun kayboldugunu anlayamıyoruz.Nasıl yaratıldıgımızın farkına varalım dıye dusunuyorum . Umarım bırseyler anlatabılmısımdır yasım dolayısıyla fazla bırseyde soylemek ıstemıyorum.Tum buyuklerıme saygı duyuyorum umarım yazdıklarımı anlayarak okursunuz.Sadece kendı dusuncelerım ve kımsenın bana soyledıklerınede cevap vermıycem.İyi aksamlar , iyi forumlar

15. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    eşcinsellik bir tercih değil yönelimdir. hiç kimse dur bi eşcinsel olayım diyip de eşcinsel olmaz. mesela ben heteroseksüel bir erkek olarak niyeti bozsam da eşcinsel olamam. mümkün değil. imkanı yok. :) doğal neye göre doğal? doğada hayvanlar arasında da eşcinsellik gayet yaygın. onlar da mı doğal değil? eşcinsellik diye bir şey var, bütün dünya bunu kabul etti. siz etmeseniz bile bu gerçeği değiştiremezsiniz.

batt_34, Heroism ve MyShadowKing bunu beğendi.
  16. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler yorumun için.
    Tabi ki saçma gelebilir. Fikirlerimiz hiç örtüşmeyebilirde. Sadece şurayı açmak gerekiyor, Türkiye'nin tarihinde geriye döndüğümüzde Osmanlı Devleti'nde de eşcinsel bireyler olduğunu biliyoruz. Bu benim şahsî fikrim; eşcinselliğin doğal olmadığını düşünmek çeşitli düşüncelerden kaynaklanabilir. Örneğin; okullarda fen ve biyoloji derslerinde bizlere eşcinseller gösterilmedi. İnsanlar kadınlar ve erkekler olarak ikiye ayrılır düşüncesi bilinçaltlarımıza bir kod olarak koyuldu. Halbuki, eşcinselliğin de bilgileri verilse, yanlış olmadığı söylense.. Neyse umarım bir gün bu ütopyalar gerçek olur.

MyShadowKing bunu beğendi.
  17. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Heroism;
    Ben tercihinizi yapmışsınız derken cinsi eğiliminizi kastetmedim kelimelere bu kadar takılmayalım.
    Mesela siz benim üye adımı "Türkkurdu" olarak yazmışsınız. :) Kasıtlı olarak olmadığını düşünüyorum.

Ben de böyle bir yazı buldum sizin için;

"TDP ve CETAD’ın ortak basın açıklamasında, "Eşcinsellik biseksüellik ve heteroseksüellik gibi insanda tanımlanan üç yönelimden biridir. Her şeyden önce bir hastalık değil yönelim farklılığıdır. Eşcinselliğin bir hastalık olduğu yaklaşımı 40 yıl önce terk edilmiş ve psikiyatrik hastalık tanı listelerinden çıkarılmıştır. Uluslararası ve ulusal hekim örgütlerince eşcinsellik heteroseksüellik gibi sağlıklı bir durum olarak kabul edilmektedir. Hafta sonu yazılı basında çıkan ve Aile ve Kadından sorumlu Devlet Bakanı Sayın Aliye Kavaf ile yapılan röportajda dile gelen "eşcinselliğin tedavi edilmesi gereken hastalık olduğu" şeklinde ifadesi ile ilgili düşüncelerimizi ve sonrasında başlayan tartışmalar ile ilgili bilimsel gerçekler ışığında hassasiyetimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz." deniyordu.
    Türkiye Psikiyatri Derneği'nin internet sitesin yapılan bu basın açıklamasına karşı İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan Vakıf adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verildi:
    “Basına ve Kamuoyuna
    1-Eşcinsellik insanda doğal olarak var olan bir yönelim değildir.Sosyal öğrenme ile ve yanlış eğitimle gelişmiş bir durumdur. Biyolojik doğaya uymayan bir sapmadır. Heteroseksüelliğin geni vardır ancak eşcinselliğin geni yoktur.
    2-40 yıl önce kabul edildiği bilinen hastalık olarak tanımlanmayan eşcinsellik egosintonik eşcinselliktir.Yani kişi bu tercihi seçmiştir.Özgür iradesi ile karar vermiştir.Psikiyatrinin ilgi alanına girmediği kabul edilmiştir.Bu onaylandığı ve teşvik edildiği anlamına gelmez.
    3-İkinci grup eşcinsellik egodistonik olarak bilinen eşcinselliktir.Bu tür eşcinsellik kişinim ego savunmaları tarafından onaylanmamıştır.Kişi arzu ve dürtülerine yenik düşmektedir. Arzu ve dürtülerinden özgür olamayan bu kişilere yardım edilmesi ve tedavi edilmesi gerekmektedir.Bu grub eşcinsellik adı geçen dernekler tarafından ayrıca tanımlanmamıştır ve belirtilmemiştir.
    4-Eşcinselliği Heteroseksüellik gibi sağlıklı bir durum olarak tanımlamanın hiç bir bilimsel dayanağı yoltur.Kamuoyuna aydınlatıcı bilgi verilmediği takdirde erken ergenlik döneminde eşcinsel eğilimini farketmiş, içdenetim ve dürtü kontrolu için çabalayan yani eşcinsel eğilimi olup da kontrol etmek isteyen kişilere tedavi ve yardım kapısı kapanmaktadır.Yanlış anlamalara ve eşcinsel tercihleri artıracak önerilere psikiyatri derneklerinin alet olması son derece sakıncalıdır.
    5- Eşcinsellik (Homofili) bir eğilim olarak , hayvanlara cinsel sevi (zoofili),eşyaya cinsel sevi (fetişizm) gibi koruyucu ruh sağlığı sınırlarında sosyal bir problem olarak değerlendirilmelidir.
    6- Homofobi yani eşcinselleri aşağılamak doğru değildir.Bu tercihde olan insanlara saygı gösterilmeli ancak gerek görülürse onaylanmadığı da belirtilmelidir.
    Bu sebeplerle gelecek kuşaklar arasında eşcinsel tercihlerin artmaması için sağlık ve eğitim politikalarında doğru duruş gösterilmelidir.
    Sayın Bakan Selma Aliye Kavaf’ın açıklamalarının bilimsel gerçeklere herhangi bir aykırılığı tesbit edilmemiştir. Ancak yukarda sözünü ettğimiz biçimde tavzihe ihtiyacı vardır.
    Kanımıza göre gelecek kuşaklara yönelik hassasiyet gösterilmesi övgüye değer bir davranıştır ve koruyucu ruh sağlığı kapsamında değerlendirilmelidir.
    Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
    Hürriyet & DHA"

İnsanın doğasına aykırı olan bir cinsel kimliğin; insanın fıtri yapısındaki bir aksaklıkdan meydana geldiği aşikardır.
    Ama zihni ama fiziki...
    Benim karşı çıktığım şey bu, eşcinselliği doğal yaşamın bir parçası gibi gösterme çabanız.
    Lütfen sanki insanın yaradılıştan veya evrimsel olarak 3 cinsiyetli var olması gibi bir durum varmış gibi konuşmayalım. :)
    Eşcinselliğin her türlüsü doğal yaşama aykırı bir durumdur.
    Ya hormonal ya da psikolik bir rahatsızlıktan kaynaklanır.

Son düzenleme: 26 Mayıs 2012
    Cattleya, Al Neri ve Kara Kalem bunu beğendi.
  18. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    konu osmanlı'da oğlancılığa gelirse o "ecdadımız!!!!!" diye esip gürleyenler fena hayal kırıklığına uğrarlar.

ambroso bunu beğendi.
  19. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ozur dılerım yazmayacagım dedım ama yazayım.
    Nette eşcınselın tanımı soyle :

Eşcinsel, duygusal ve cinsel yönelimi hemcinsine dönük olan kişidir. Kadınsa kadından, erkekse erkekten hoşlanan bireyi tanımlamak için kullanılan bir sözcüktür.

Aynen boyle.Eger sızın kastettıgınız gıbıyse haklı olabılırsınız . (doğada da boyleyse eger ) ama tanımı gıbıyse dedıklerım yalnıs seyler degıl bence.

20. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Yav sen birak osmanliyi falan agzina bile alma, nedir tAkdir edilmekmi istiyorsun, reklammi yapiyorsun, yada amacin nedir. Daha farkli seylerde yazardim ama neyse....

Cattleya bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş