Eşcinsel olmak, Zorluklar, Spor, Motivasyon Kaybı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Heroism tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Hor görüp, hatta neredeyse hakaret etmek üzere olduğunuz adam; heroism, sizden daha adam. Tamam erkeklerden hoşlanıyor olabilir, bir tercih meselesidir saygı duymak gerekir. Ancak bu kadar üstüne gittiğiniz halde efendiliğini bozupta size 2 çift laf etmiyor. Siz bırakın bu konunun amacını anlamayı bırakın, insanlarla nasıl iletişim kurulacağını bilmeyen varlıklarsınız.

Heroism sizin motivasyon sorununuza gelince, benimde eşcinsel bir arkadaşım var. Bu arkadaşta salonda aynı sorunları çekiyordu. Biz arkadaş grubumuzun içerisinde, bu arkadaşa yer açtık. Sorununun ne olduğunu sorduk ve güç bela baklayı ağzından çıkarttık; eşcinsel olduğunu. Sorduk nedenleri nelerdir, nasıl bir duygudur vs. vs. Ardından zararsız bir çocuk olduğunu anladık ve bize tek istediğinin huzurla spor yapmak, okuluna huzurla gitmek, başını yastığa rahatça koyabilmek istediğini söyledi. Bizde kendisinden hiç uzaklaşmadan 5 kişilik grubumuzda sürekli partnerli olarak her hafta başka bir arkadaşla olmak üzere 5 hafta boyunca birlikte spor yaptık. Hatta beraber 2-3 defa sosyal aktivitelere katıldık. Nasıl bir şey olduğunu çok iyi biliyorum. O çocuk derdini kimseye anlatamıyordu, bak sen koskoca foruma bunu bir çırpıda açıklamışsın. O çocuğun motivasyonu şuanda yerinde. Eğer onunki yerindeyse seninki de yerine gelebilir.

Öncelikle yeni bir arkadaş çevresi edin.
    Ardından o arkadaşlarınla spor salonu, dans kursu, sinema, tiyatro gibi beraber zaman geçirebileceğiniz mekanlarda bulun.
    Bu arkadaş çevrenin karışık yani erkek ve kızlardan oluşması senin yararına olacaktır.
    Bir psikiyatra giderek, yardım almayı dene(cinsel seçiminden dolayı değil. Zihnindeki kötü düşünceleri ve sonu gelmez düşünceleri atlabilmek için.)

Daha çok şey yazmak isterdim, ancak şu anda çok yorgunum ve artık uyumam gerekiyor. Canını sıkma, alternatifleri düşün.

İyi Antrenmanlar

Son düzenleme: 27 Mayıs 2012
    ambroso, themertyildiz, Danny Boy ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Partneriniz varsa onunla birlikte antrenman yapmaniz motivasyonunuzu korumaniza ve arttirmaniza yardimci olur. Tek calismak motivasyon anlaminda herkes icin zordur. Kanada da kizlarda erkeklerde escinsellerde cogunlukla 2 li calisir. Cunku size yer yer yardim edecek ve tembellik yaptiginizda zorlayacak bir arkadasiniz olursa antrenmanlardan daha cok verim alirsiniz.

Heroism bunu beğendi.
  3. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    "Biraz gerçekçi ve mantıklı düşünmek gerekiyor!"
    Sayın Heroism, asıl ben sizi mantıklı düşünmeye davet ediyorum.
    Sizce insan doğasında olmayan bir şey toplumun herhangi bir birimi(aile,birey...) tarafından nasıl normal karşılasın.
    İnsan ırkı neslinin devamı için hem içgüdüsel hem de bilinçli olarak tutumlar sergiler.
    Konu hakkında sizin kadar teknik sahibi olmasam da mantık çerçevesinde düşünen her insan eşcinselliğin doğal bir cinsiyet olmadığının bilincindedir.
    Bunun aksini idda etmenizi sosyal baskılardan kaynaklanan bir tepki olarak gördüğümü belirtmeliyim.

Cattleya bunu beğendi.
  4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    insanın doğasında eşitlik de bulunmaz, türkyurdu. (homo homini lupus, thomas hobbes?) fakat politik felsefecilerin tamamı ideal bir düzen ve eşitliğin önplanda olduğu ütopik bir toplum algısından vazgeçmezler. demek istediğim insan, "doğasına" uygun yaşamaya çabaladığı anda modern insan olamayacaktır.

insanın doğaya ve kendi doğasının sınırlılığına baş kaldırışıyla birlikte aydınlanma dönemi ve bunun getirisi modernizm doğmuştur.
    bu anlamda, "insanın doğasında olmayan şey" tanımınız bir şey ifade etmiyor ne yazık ki.

ps: eşcinsellik, bir cinsiyet değildir. interseksüeliteden söz etmiyoruz burada, eşcinsellik, cinsel bir yönelimdir.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2012
  5. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ediyorum güzel yorumlarınız için. Kendime baskı kurmam ve putlaştırmam ile ilgili terapi süreci içerisindeyim. Fakat benzer arkadaşınızın deneyimini aktarmanız benim açımdam iyi oldu.Önerdiklerinizi, uygulamak üzere aklımın bir köşesine aldığımdan emin olabilirsiniz.
    Teşekkürler tekrardan.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:05 ----------

Kesinlikle haklısınız. Tek antrenman yapmak zor oluyor. Hele ki koşu bandlarında 1 saatlik bir antrenman verildiyse...

Teşekkürler yorumunuz için.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:08 ----------

Sayın TürkYurdu, ben; bilimin mantığı ve kendi mantığım örtüştüğü için burada bu bilgileri paylaşmaktayım. Görüldüğü üzere, bu kadar hassas bir konuda, bilimin tavrını kendi mantığımla örtüştürmesem, gelip burada kimse ile bir münakaşa içine girmezdim. Kaldı ki, eşcinselliğin doğal olmadığını düşünmeniz, sadece sizin TürkYurdu olarak, kendi mantığınız çevresinde düşündüğünüz ve öyle olduğuna kendinizce karar verdiğiniz düşüncenizdir. Böyle düşünmekte son derece özgürsünüz. Düşüncelerinize kimseler karışamaz. Ta ki; birini ayrımcılığa uğratmadığınız sürece.
    Sosyal baskılardan olduğunu iddia etmişsiniz. Burada nacizane düşünmeden yazdığınızı görmekteyim. Sizi bir dakika düşünmeye davet ediyorum. Yasal anlamda eşcinselliği önceki mesajlarımda dile getirmiştim eğer okuduysanız. Fakat sosyal baskı dediniz, oradan ele alalım. Bir çocuk ortalama 10-14 yaş arası farkediyor eşcinsel eğilimlerini. Çevresi dalga geçiyor. Bakın siz, aynı jenarasyon olduğumuzu söylemiştiniz. Mutlaka denk gelmişsinizdir arkasından çeşitli hakaretler ile bağırılan bir eşcinsel çocuğa. E önemli bir evre olan ergenlikte böylesi travmalar yaşamamızın, hatta ve hatta yetişkinlik dönemine bu tarvmalar eşliğinde girmemizin nedeni sosyal baskıdır. Siz kolay mı sanıyorsunuz, eşcinsel eğiliminizi belli ederek tüm insanlara karşı savunmayı ki, sosyal baskıdan bıkıp bunu yaptığımız iddia ediyorsunuz? Hiç kolay değil inanın. Ayriyetten eşcinselliğin bir yönelim olduğunu ben iddia etmiyorum, bilimin bir sonucudur.

6. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın khepnes,
    Günümüz dünyasındaki anlamıyla modernizmi ne güzel açıklamışsınız.
    Öyleyse bir çoğumuz hala modernitenin gerekliliklerini yerine getirmeden yaşıyoruz.
    Tanımınız çerçevesinde kendimi hiçbir zaman modernist bir insan olarak nitelendirmediğimi bilmenizi isterim.
    Konu altında yorum yazan bazı kişiler; hiç inanmadıkları halde sayın Heroism'in durumunu sırf modern görünmek; çağdaş düşünmek, özgürlükçü düşünce gibi kavramların tesiriyle bilinç altlarına sindirilen hezeyanlarını dışa vurdular.
    Günlük hayatta böyle bir durum karşısında sergileyecekleri tutum eminim ki çok farklı olacaktır.
    Hiçbir zaman hazcılık felsefesinin kişi neyden haz duyuyorsa özgürce yapma hakkına sahiptir gibi bir tutumunu kabul edemedim ve etmeyeceğim.
    Öyleyse, uyuşturucu kullanmak da bir haz duygusu sağlamaz mı insana?
    Uyuşturucu kullanmayı "kötü" yapan nedir peki ey modern insanlar?
    Bilgisayar ekranının arkasından çağdaş(!) görünenler keşke gerçek fikirlerini yazabilselerdi.
    "Modern olamama" korkusu yaşamadan. :)
    Günümüz gelenekçi insanının en büyük sorunu; "gerici olma" korkusu. ;)
    Aslında bizler de baskı görmüyor muyuz?
    Sayın Heroism,
    Tartışmamımızın kısır bir fikir döngüsü haline geldiğini görüyorum.
    Onun için bu size ve bu konu altına yazacağım son mesaj.
    Amacım zaten size kendi görüşlerimi kabul ettirmek değildi, size fikirlerimi sunmaktı sadece.
    Konuya teknik açıdan sizin kadar hakim olamamdan dolayı(hatta bu konuda oldukça donanımsızım) bilimsel olarak size bir cevap veremiyorum.
    Ancak; bilim söylediğiniz gibi bu eşcinselliğin insan fıtratına ters bir durum olmadığını da söylemiyor.(Umarım en azından sadece bu konu üzerinde hem fikir olabilmişizdir.)
    Üslubunuz, saygınız ve anlatımınız için çok teşekkür ederim.
    Sayenizde bir çok yeni bilgi edindim ve kendimi araştırmaya teşvik ettim.
    Katkılarınızdan ötürü sağolun.
    Saygılarımla.

HUMOR ve Cattleya bunu beğendi.
  7. Heroism

Heroism Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı anlayış ve sükûnete sahip olduğunuz için ben teşekkür ederim. Şu söylemleriniz ile ilgili bir kaç şey yazmak istiyorum. İnsan fıtratı olarak söyleminiz, toplumsal değerlere, ahlaka dayanıyor sanırım. Bilimin bu değerlerle örtüşmesini beklemek son derece tutarsızdır. Bilim gayet eşcinselliğin, heteroseksüellik gibi bir yönelim olduğunu açık ve net bir şekilde söylüyor.
    Yenilikçilik, aydınlık, modernlik kısmına değinecek olursam, eşcinsellik küçüklükten beri gerek derslerde, gerek aile içinde, çocuklara gösterilmekten kaçınıldığı için, eşcinselliği konuşmak, tartışmak, kabul etmek vb. tutumlar, insanların alışık olmadığı durumlar olmadığı için yeni bir davranış olarak görünmektedir. Fakat eşcinsellik hep olmuştur, olacaktır.

"Hiçbir zaman hazcılık felsefesinin kişi neyden haz duyuyorsa özgürce yapma hakkına sahiptir gibi bir tutumunu kabul edemedim ve etmeyeceğim." sözünüzden eşcinselliği sadece cinsellikten gördüğünüz apaçık bellidir. Fakat benim dikkat çekmeye çalıştığım noktayı direkt eşcinsel ilişkilere saygı gösterilsin'e çekiyorsunuz. Ben böyle birşey talep etmedim. Şunun derdindeyim, eşcinsellik cinsellikten ibaret değildir. Cinsel bazlı ayrımcılık ile insanları dışlamak, dürüstmü, çalışkan mı, topluma kişisel olarak zararı olmuş mu olmamış mı sorularının muhakemesini yapmadan özellikle ayrımcılık yapmak hiçte kulağa samimi gelmiyor.
    E bende söylediğinizi tersten okur isem, şöyle bir hakkım oluyor. Ben de sokakta, otobüste, orada burada öpüşen, elele tutuşan heteroseksüel çiftleri görmek kabul etmek zorunda değilim. Ama bu zorunda olmayışım, beni; onları itelememe, ötekileştirmeme zemin hazırlayamaz. Çünkü ben bir insanın cinsellikten ibaret olmadığı düşüncesindeyim tamamen.

8. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşım nasıl içiniz alıyor hiç anlamıyorum.ANLAMAKTA İSTEMİYORUM...

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    amma uzamış konu bu kadarda homofobik olmaya ne gerek var anlamadım mesela ben hiç kızmadım arkadaşa neden kızım ki ben kadınlardan hoşlanıyorsam oda erkeklerden hoşlanabilir beni ilgilendirmez ama bazısı kendi bazı yönlerden bastırılmış olduğu için bu arkadaşa bu kadar yükleniyor malesef

AngryHun, Heroism, themertyildiz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bu forumda bile bu kadar saygısız var. Bu ülkede de bazı yobaz düşünceli insanlar var. Kimse kendi başına böyle bişey gelebileceğini, kendi evladının eşcinsel olabileceğini düşünmüyor, empati kurmuyor. İşin daha da ilginci eşcinsellerle dalga geçip, kötüleyip sonra travestilerle para karşılığı ilişkiye girip erkeğim diye geçiniyorlar. Ben sonuna kadar eşcinsellere saygı duyuyorum.

ambroso, deist190, themertyildiz ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Konu ısrarla dine getirildiği için konuyu kilitliyorum. Bir çok arkadaş banlandı ama değişen bir şey olmuyor.

Maalesef hiçbir şeyi tartışmayı beceremiyoruz.

Danny Boy, AngryHun, Rpac ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Başlığı yönetim olarak tekrar inceledik..üye yasaklamalar konunun açıldığı gün saat 14:20'de yapılmış ve sebepleri uyarıda da belirtildiği gibi konuyu tamamen din üzerinden tartışmak..
    ilk yasaklamalardan sonra din üzerinden tartışmada azalma görülüyor ki yönetimin bu geçici banlamalarındaki temel amaçta budur..
    tartışma daha medeni seviyeye çekildiğinde banlamalar yerini sadece uyarı ve mesaj silmelere bırakır..

Konu Tamamen Kapanmıştır!

albatros46 ve Danny Boy bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş