alt göğüs kasları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furkan1354 tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

en etkili göğüs egzersizi hangisi

1. bench press

48,3%
  2. decline bench press

12,5%
  3. ınclıne bench press

8,8%
  4. dumbell bench press

7,5%
  5. dumbell flyıng yarım daire şeklinde

3,4%
  6. dumbell flyıng üçgen çizer şeklinde

1,1%
  7. dips

17,7%
  8. cable cross over

6,5%
  9. barbell pullover

4,0%
  10. diğer........

5,4%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 72 üye.
  1. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Dips yapmak zor iştir normalde 1 tane anca yapabiliyorum iyiki alttan destek veren Barfiks-dips makinesi var..

Ama ben sanırım yanlış yapıyorum Dipsi hep :S

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    dipsi göğüs için değil triceps için yapıyorum , göğüs için olanı beceremiyorum gibi geliyor hep :(
    en etkili göğüs hareketi , şüphesiz bench press .
    ama sadece bench yapa yapa büyük ama yamuk yumuk göğüs elde eden abiler de gördüm , hiçbirşeye benzemiyor göğüsleri :D
    bench press yaparak büyüttüğümüz göğüsleri şekillendirici hareketler yaparak şekil de vermemiz gerektiğini düşünüyorum...

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0

şekiil bir gogus için. her bolgeyi efektif çalıştıran egzersizler onemlidir. izolasyon olayı yani. hacimli ve buyuk gogus içinse daha detaydan uzak. press agırlıklı çalışılmalı. hacim için ugrasan birisi illaki bench press yapacaktır bu kaçınılmaz. şekillendirmede izolasyon egzersizleride devreye girer. kaba tabiriyle hacim için kıza ve oz calısmlaı aynı zamanda agır çalışmalısın. mesela decline b.press , incline b.press , pull over gibi gayet basit ve sabit bir programla gogus olcusu arttırılabilir. gordugun yamuk yumuk abiler gibide olmaz gogus kasların :D yok hacim olarak iyi buluyorum gogusun hatlarını belirgibleştirmeliyim dersen ozaman inline dumbell press , dips , c.cross gibi bir program takip edersen buda istediğin hatları belirginleştirme olayına katkıda bulunacaktır. iyi çalışmalar kolay gelsin.

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    aslında pek hacim olarak göğüslerinden memnnun değilim , omuzlarım ve kollarıma nazaran daha az gelişen bölge göğüslerim :(
    inşallah ramazandan sonra hacim amaçlı çalışarak hacim kazandırdığım göğüslerime , mart nisan aylarından sonra şekil vericem sanırım ...
    dediğm abiler zaten bench press ten başka göğüs hareketi yapmayanlar :D
    alt göğüs için çalışmalara sanırım biraz daha hacim kazandırdıktan sonra başlıyıcam. weightlifter
    teşekkürler , iyi çalışmalar ...

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

ben resimdekinin aksine tam tersini yapıyrum yani yüzüm diğer tarafa dönük şekilde aynı şekilde yapıyorum..acaba benim yaptığım nereye yarıyor ,bu resimdeki şekilde yapılan nereyi çalıştırıyor..yoksa ikiside aynı işimi görüyor...8-13 arası yapıyorum...idare eder heralde :)

sultanmehmed bunu beğendi.
  6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

bizim salonda yaptığımız (demircanla aynı saloındayız) bunun tam tersi olarak yaptığımız dips te , üst göğüs için yapıyoruz ,çok fazla inmeden tepe noktasında yapıyoruz ...
    resimdeki alt göğüs ü kesmek için yapılıyor , bizimkisi üst göğüs yanları için özellikle , bende eğer gerçekten nizami ve çokça yaparsan ertesi gün ağrı ile alıyoruım karşılığıını weightlifter
    Haftasonu Branch Warren çalışma videolarını izledim , o da aynı şekilde çok inmeden üst göğüs için yapıyordu , çünkü programına üst göğüs press ile başlayıp , flat bench sonra bu şekil dips e geçmişti , tabi boynuna bir dünya dolusu kapkalın zincir takarak hyper_ :D :D

demircan256 bunu beğendi.
  7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    alt göğüs için bi koltuk kenarında şınav , dips , decline bench press , decline barbell ve dumbell pullover , decline dumbell fly ,alt göğüs için sonuç almanı sağlayacaktır ama alt göğüs için asıl sorun orta göğüsten çok daha dar olmasıdır şunun gibi

bi böyle bi alt göğüs var bide şöyle

8. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    ben dips yapıyorum hem gögüs kafesinide genişletiyo hem sırt bacak vb kaslarıda çalıştırıyor nizami bir şekilde durmaya çalıştıgınızda birçok kas devreye giriyor.. Tabi bu benim fikrim....

9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    dips harika bir egzersizdir. tıpkı barfiks gibi. bide bunlarda kendini aşıp ağırlıklı yapmaya başladınmı olay bitmiştir zaten. çok fazla kas inşa ettiren egzersizler bunlar.

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bir saniye dips üst göğüsü çalıştırmaz yanlış mı biliyorum? benim bildiğim dips eğilmene göre trapezi ve ya alt-iç pektoralleri vurur ama üst göğüsün dipsle etkin olarak çalıştığını ilk kez duyuyorum.

Prometheus676 bunu beğendi.
  11. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-g-s-t61p2.html

Yalnız alt göğüse daha iyi vurmasını istiyorsan biraz öne eğilerek yapmalısın.Eğer hafif gelirse beline plaka da takabilirsin.Resimde nasıl yapıldığı görülüyor.

triceps-exercises-dips.gif

12. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Ben yolun başında olanlara ağırlıklı olarak üst göğüs öneririm böylece daha fit bir görünüm sağlayabilir ama tabiki bench press den vazgeçmemek gerekir. Alt göğüse gelince. Dips alt göğüs çizgisini belirler daha yayılmasını sağlar ve bunu alt göğüste hacim olmadan yapmaya çalışmak bence biraz gereksiz ve zaman kaybı . Yaptığınız Şınav olsun Bench Press olsun zaten alt göğüsüde etkileyecektir.Ondan sonra Dips gibi hareketle çizmek gerekir. Zaten İlk 3 ay Alt göğüs çalışmayı spor salonunda önermiyorum ben.bench_O

13. Serratus

Serratus Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Aydın
    Alt göğsümden oldukça memnunum, hem kütle hem şekil olarak. Bunun da genetiğin yanında göğüs idmanında son hareket olarak bıkmadan usanmadan yaptığım dumbbell pullover harketine bağlı olduğunu düşünüyorum.

14. maidenemo

maidenemo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ankete pull over hareketi eklenmeliydi bence

15. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    çook çok geç gelen bir edit
    trapez değil triceps olacaktı orası.
    ikinci bir husus, alt göğüs kaslarının en yüksek katılımı bench presste olur. hatta decline bench press'e göre %20 fazla. bench pressi "arched back" şeklinde, yani sırtınızdan kavis yaparak uygularsanız daha yüksek ağırlıklar kaldırırsınız, bunun sebebi de sırta kavis vermenin alt göğüs katılımını artırmasıdır.

Prometheus676 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  16. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

dipsin bacakları çalıştırdığınıda öğrendikya gözümüz açık gitmeyiz :D abi ne alakası var :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:05 ----------

arkadaşlar dipse ne misyonlar yüklediniz böyle ya :D dipsin amacı alt göğsü kesmektir, şekil kazandırmaktır. arka kol için ayaklar önde boşluğa inilerek daha etkili olur. dips'in bacakla, üst göğüsle falan bir ilgisi yok :D

Prometheus676 ve R10 bunu beğendi.
  17. kenandnz

kenandnz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  18. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Sizin dediğiniz Tricepsi etkileyen bench dips var ben onu biliyorum ve uyguluyorum.Bu arkadaşların bahsettikleri dips iniş açısına göre alt göğsü etkiliyor sanırm

19. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Dips hakkında püf noktası: El avuç içleri içe doğru değil , arkaya doğru bakıcak şekilde durması alt göğüsü çalıştırmada daha iyi sonuç verecektir.

Örnek resim:

Ekli Dosyalar:

Chomoloko bunu beğendi.
  20. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    biraz geç gördüm yazdığınızı ama ankette zaten pullover hareketi var barbel pullover diye yazmıştım dikkatli bakarsanız

Sayfayı Paylaş