Afka9 Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve afka9 tarafından 29 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    İtiş günü

İncline benchte 98 kg ile 5 tekrar,88 kg ile 6 tekrar ve 78 kg ile de 8 tekrar

Flat bench presste 123 kg ile 5 tekrar,111 kg ile 6 tekrar ve 99 kg ile de 3 set 8 tekrar. 50 gün sonra tekrar benche basladim bu sebeble rekor ağırlığim olan 135 kg ile 5 tekrarin yüzde 90'ni ile başladım. İkinci hareket bir de. Ama çok zorlanmadım her antreman bir kilogram artirmaya devam edecegim. Sıkıntı çıkmazsa bir ayda 6 kg 2 ayda 12 kg ile 135 kg a kadar tekrar gelmeyi umuyorum. Tabi hedef 140 kg ile 5 tekrara kadar gelebilmek

3 set lateral raise

3 set izole triceps

51 kg lık dumbbellar ilk set 6 tekrar ikinci set 5 tekrar dumbbell bench press

3 set vücut ağırlığı ile maximum tekrar bench

zeo64 bunu beğendi.
  2. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de her sene bu sene bir diyet yaparım diyorum ama daha nasip olmadı. :)

afka9 bunu beğendi.
  3. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Yüzde 25 30 lara gitmedikçe bence çok önemi yok :) güç kaybına benim de tahammulum olmadığı için diyet suan düşünmüyorum. Kıyafetli doldurmak daha önemli benim için

4. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist

Gelişme bariz ama yanında çok ciddi de yağlanma var
    Bel bölgesinde nerdeyse 8 10 cm kalınlaşma var gibi

5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    8 10 cm değil ama 3 4 belki 5 cm kalinlasti. İkinci fotografta da aslında bel kalın. 6-7 kilo falan daha agirim ikinci fotografa göre. 3 4 kilo verirsem baya iyi gözükürüm diye düşünüyorum. Zaten geçen sene de fena degildim aslında biraz daha hacim kazandım bu sene. Göğüs geçen sene de iyiydi sırt kol ve omuz ona biraz yaklaştı

6. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    İkinci fotoda daha fit görünüyosunuz. Özellikle oblikler ve alt karın olarak gözle görülür fark var. Belki fotoğrafların çekildiği ışıklardan kaynaklı 8 10 cm diye görünmüş olabilir. 5 cm civarı ise dert edilecek bi yağlanma yoktur zaten çünkü çok bariz kütle artışı görünüyor :)

7. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Çok bariz kütle artışı göründüğünü söylemen sevindirdi beni çünkü ben kütle artışı olduğunu düşünüyordum ama o kadar dikkat çekecek kadar olduğunu düşünmüyordum :) belim o zaman da kalındı ama daha iyi gözüküyormuşum bence de ama öyle aşırı bir kalinlasma olmadi gerçekten de. O zaman da zaten yüksekti bel ölçüm bu sebeble hafif hafif kilo aldim genel olarak. 4 5 cm de az değil aslında geçen sene de sınırda oldugu icin dikkat cekmis olabilir.Bir sebebi de dolu karna fotoğraf cektirmisimdir ondan olabilir. Geçen sene aç karna antreman yapiyordum genelde okul yoğun degildi sabah yapiyordum bu sebeble. Bu sene aksam yapinca mecbur mide doluyor

Hydraa bunu beğendi.
  8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Başkan senden de fırat gibi bir kuruma görecek miyiz :D Görünen alt yapı ile hulk benzeri bir şey çıkar gibi :D

Hydraa ve afka9 bunu beğendi.
  9. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Yok hocam o kadar kuruyamam ben fizyolojim ona pek uygun değil gibi geliyor :D hayatımın hicbir zamaninda çok kuru olmadim ben zayifken bile. En zayif zamanimda yüzde 12 belki yüzde 13 falandir yağ oranım. O bir de çok profesyonel diyet yaptı o kadae zora gelemem. :D Zaten youtuber değilim instagramda şov yapan birisi de değilim o kadar kurusam sadece ben görürüm:) %15 lere düşsem yeter :) Belki gaza gelip yaparim ama ileride :D

Son düzenleme: 30 Ekim 2018
  10. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Başkan senin Dumbell Bench Press ağırlığı ile Barbell Bench Press'e bakınca biraz garipsiyorum açıkçası :D Uzun bir süre esas olarak dambıl ile mi çalıştın ?

11. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Dambılı 1 ay yaptim onun dışında barbell ile calistim çoğunlukla. Barbelle 135 kg ile 5 tekrar yapmistim en fazla sonra degisiklik olsun diye dumbbel ve close grip bench press'e geçtim 50 gün kadar barbelle bench yapmayinca haliyle düştü agirliklar. Deload ağırlığı gibi suan maximum ağırlığın yüzde 90'ı ile basladim her antreman bir kg artiriyorum. 2018 martındaki ağırlığım olması gerek suanki ağırlığım

12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    aslında kötü degil ilk setin.kaç idmandır üst üste 1 1 1 koya koya ilerliyorsun,bu sistemi iyice tıkanmadan bozmamak gerek bence.ikincil progresyona geçebilirsin,birkaç idman 43kg ile 5 tekrar denemeye devam edersin,istediğin kadar strict çıkınca da artırırsın.bunu yaparken zaten yapıyor olduğun gibi backoff setlerde +1 +1 gelişime devam edebilirsin.ana sette ağırlık artırmasan da backofflardaki artışlar ve ana setteki form düzeltme çabası adaptasyon için yeterli olacaktır.

afka9 bunu beğendi.
  13. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında çok iyi fikir ben backoff setlerde de ağırlık artıramayacağım için ilk setteki ağırlığı muhakkak artirmak istiyordum. Çünkü ilk setteki ağırlığa göre diğer setleri ayarliyordum. Bence ilk setteki ağırlıktan çok diger 4 set biraz daha güç gelişimi icin daha önemli ilk set daha çok gücün artıp artmadığını ölçmeye yarıyor gibi geliyor. Bu şekilde gideyim öneri icin çok teşekkürler :)

zeo64 bunu beğendi.
  14. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bu hafta sinav haftamdi sebeble son 2 gün toplam 7 8 saat uyudum çok kalitesiz bir uykuyla. Buna rağmen fena degildi bench en azibdan. Volumu yüksek tutmadim. 127 kg ile 5, 114 kg ile 6 ve 101 ile 8 tekrar flat bench

Bench cidden kolay çıktı

İncline da ise 102 ile 5 tekrar,92 kg ile 6 ve 82 kg ile de 8 tekrar. İncline bench zor çıktı bu haftaki yorgunluğa bağlıyorum

3 set lateral raise ile bitirdim

Despa bunu beğendi.
  15. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Cekis günü dün bilegimi inchlina da agritmisim galiba volumu düşük tuttum. Zaten sınav haftasının da yorgunluğu vardi. Bileh agrisi sebebiyle hang clean ve curl yapamadim

Chin up da 43 deneyecektim 44 deneyeyim dedim bu sefer tekrar kalitesinden daha mumnun kaldım. 44 kg ile 5 cikti yani, 21 kg ile 6 ve 18 kg ile de 3 set 8 tekrar. Bilek ağrısı tutuş gücümü zayiflatti sanki

5 set geniş tutuş rowing ile bitirdim

16. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Lanet olasıca sınavlar :D Beni de uyutmuyorlar (şu an olduğu gibi) berbat bir psikoloji veriyor insana. O kafayla iyi yapmışsın :D

afka9 bunu beğendi.
  17. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen bir de sinavlardan sonra stajdan kaldim mi stresi oluştu ben de sınav stresinden daha kötü :) bu kadar strese sınav öncesi girsem sağlam çalışıp arafta kalmazdim bu kadar :D

18. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle son cekis idmaninda chin up in ikinci setini yanlış yazmışım 21 kg değil 31 kg ile 6 tekrar olacakti. Yani 44 kg 5 tejrar, 31 kg 6 tekrar ve 18 kg 3 set 8 tekrardi

Bugün itiş idmanını yaptim. Incline i çıkardım bir süre sadece wide grip bench ile devam edecegim. 128 kg 5 tekrar,115 kg 6 tekrar ve 102 kg 5 set 8 tekrar yaptım

Benchte sinir sistemi adaptasyonunu hızla sağlıyorum. 128 kg ile 5 tekrarlik zorlanmadan çıktı ve iyi bir formla. Rpe 8 gibiydi

3 set lateral raise, 3 set izole triceps ve 5 set vücut ağırlığı ile maximum tekrar dips ile bitirdin

Son düzenleme: 11 Kasım 2018
    zeo64 bunu beğendi.
  19. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    140'a doğru heyecan dorukta. :))

zeo64 ve afka9 bunu beğendi.
  20. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    İnsallah suan eski rekorum 135 kg i geçmek amacım ama nihai hedefim 140 kg ile 5 tekrar :) Aylık 6 kg artış oluyor eğer hiç fail olmadan gidebilirsem 2 ay sonra ancak ulaşabilirim 140 kg a. Bunun için biraz kilo da alabilirim eğer zaruri olursa.

hermit ve zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş