Forum Kuralları

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve Despo tarafından 20 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.966
  Beğenileri:
  6.095
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  HOŞGELDİNİZ

  Türkiyenin en büyük ve en kaliteli Vücut Geliştirme Platformu olan Bodyforumtr.com'a hoş geldiniz.Sitemize üyelik zorunlu değildir. Üyelerimiz sitemize bilgi ekleyebileceklerdir ancak misafirlerimiz bilgi ekleyemeseler de sitemizde gezebileceklerdir. Her seviyedeki kullanıcının mutlaka faydalanabileceği dolu dolu içerikleri barındırmaktan dolayı mutluyuz. Bol paylaşımlı günler diliyoruz.  Bodyforumtr.com Kullanım Sözleşmesi

  1- BodyForumtr.com yöneticileri her ne kadar kural dışı materyalleri zamanında kaldırmak için çalışıyor olsalar da, sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir ve tüm mesajlar anında incelenememektedir. Bu yüzden buraya gönderilen mesajların o kişinin görüşlerini yansıttığını ve yöneticilerin (kendilerine ait mesajları dışında) bunlardan sorumlu tutulamayacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
  Yine de sitemizde kanunlara/yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] e-posta adresine bildirebilirsiniz.


  2- Tıbbi Sorumluluk Reddi :
  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine başlamayınız.


  3- İçerik Yayın Hakkı :
  3.1. Üyeler Bodyforumtr.com' a eklemiş oldukları içeriğin ikincil bir yayın hakkını süresiz
  olarak Bodyforumtr.com' a devretmiş sayılırlar. Bodyforumtr.com içerikleri istediği süre
  boyunca yayınlamaya, yeniden yayınlamaya, değiştirmeye veya silme hakkına sahiptir.
  Bodyforumtr.com içeriğin süresiz olarak ve aynı şeklinde yayınlanacağını taahhüt etmez.

  3.2. Ziyaretçi ve üyeler Bodyforumtr.com' un barındırdığı içerikleri yönetiminin izin verdiği
  ölçülerde kullanma ve saklama hakkına sahiptir. Ancak Bodyforumtr.com' un üyelerin ya da
  ziyaretçilerin eklemiş olduğu içerikler haricinde her türlü görsel, yazılı ve benzeri diğer
  içeriği telif hakkı kapsamında olup, bu içeriklerden yararlanma yönetimin verdiği izin
  dahilinde olmakla birlikte kısmen ya da tamamen kopyalama, kısmen ya da tamamen ilan,
  yeniden düzenleme ve benzeri her türlü hakkını Bodyforumtr.com adına yönetim saklı tutar.
  Bahsedilen unsurların bahsedilen şekillerde kullanımı ancak ve ancak Bodyforumtr.com
  adına yönetimden alınan yazılı izne bağlıdır.

  BodyforumTR'nin bu konudaki detaylı duyurusu için tıklayınız!  Bodyforumtr.com Forum Kuralları

  1- Üyelik Oluşturma Şartları :
  1.1. Foruma üye olmak için kullandığınız kullanıcı adınız (nick) anlamsız karakterlerden oluşmamalı ve argo içermemelidir. Örneğin &, %, #, $ gibi sadece harf dışı karakterlerden oluşan ya da “asdasdad”, “123456” gibi anlamsız kullanıcı adları seçen kişilerin üyelikleri kişi uyarılmadan silinecektir.

  1.2. Kullanıcı adınız "admin, mod, co-mod, moderatör" gibi direk yönetici rütbeleri şeklinde olamayacağı gibi rütbelerin yanına karakter getirilerse dahi olamaz. (ör: admin111, moderatörxx) Ayrıca yöneticilere ait kullanıcı adlarına kasıtlı olarak benzetilen kullanıcı adları alınamaz.Bu tür kullanıcı adı alan üyelerin hesapları haber vermeksizin silinecektir.

  1.3. Kimliğinizdeki ad soyad ile kullanıcı adı almamanızı öneriyoruz.Yaşanacak herhangi hukuki bir problemde forum olarak sorumluluk kabul etmediğimizi beyan ederiz.

  1.4 Forumda birden fazla üyelik hesabı almak yasaktır. Aynı ip adresinde ya da aynı bilgisayarda farklı üyelikler kullanarak siteye giriş yapmak yasaktır. Birden fazla üyelik fark edilmesi durumunda ilk üyelik dışında diğer üyelikler silinecektir. Bu üyeliklerin birbirlerini destekler biçimde kullanılması ise tüm bu üyeliklerin siteden uzaklaştırılmasına sebep olur. Ayrıca birden fazla üyelik girişiminde bulunan ve ikinci üyeliği silinen üye, tekrar ikinci üyelik girişiminde bulunduğu takdirde ilk üyelik önce süreli, tekerrürü halinde ise süresiz olarak silinecektir.


  1.5. Kullanacağınız avatar, profil resmi, imza resmi ve metni kurallarda sözü edilen maddelerden hiçbirini ihlal etmemelidir. İmza resminiz 400px*150px (genişlik*yükseklik) boyutlarından fazla olmamalıdır. (ayrıca madde 9.2 yi okuyunuz) İhlali halinde imzadaki uygunsuz kısım silinir ve üye uyarılır.İmza silindiğinde yönetim tarafından imzaya sabit uyarı yada hatırlatma kalıpları eklenebilir.

  1.6. İmzanıza; ebat olarak çok yer kaplayacağı ve yüklemede gecikmelere yol açacağından youtube videosu ekleyemezsiniz.İhlali halinde imzadaki uygunsuz kısım silinir ve üye uyarılır.İmza silindiğinde yönetim tarafından imzaya sabit uyarı yada hatırlatma kalıpları eklenebilir.

  1.7. İmzanıza gif ve benzeri animasyon/hareket içeren resimler ekleyemezsiniz.İhlali halinde imzadaki uygunsuz kısım silinir ve üye uyarılır.İmza silindiğinde yönetim tarafından imzaya sabit uyarı yada hatırlatma kalıpları eklenebilir.


  2- Öncelikle Forumu Okuyun:
  Mesaj yazmadan önce lütfen forumla aşina olun, forumu detaylıca kitap okur gibi okuyun. Mümkünse son günlerde yazılan mesajları kontrol edin.


  3- Arama Yapın:
  3.1Soracağınız soru daha önce forum içerisinde sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Forumda başlık kirliliğine yol açmamak için arama özelliğini kullanmalısınız. Sağ üst köşedeki menüden ARAMA bölümüne ulaşabilirsiniz.
  Aramalarınız sonunda en alakalı başlıkta sorununuzu /yorumunuzu paylaşınız. Bütün bunlara rağmen sorununuz çok daha spesifikse ve alakalı başlıklar bulamamışsanız doğru bölümde kurallara uygun bir başlık açabilirsiniz.
  Arama ile ilgili detaylar ve alternatif arama yöntemleri için tıklayın.

  3.2Aynı başlıkla ve/veya aynı içerikle açılan başlıklar konu tekrarı sayılacağından kilitlenecektir.

  3.3 Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru değildir.
  Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
  Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

  3.4 Forumda ezbere yani sıfırdan antrenman programı istemek doğru değildir.
  Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.
  Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
  Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.
  Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.


  4- Doğru Bir Yazım Dili Kullanın:
  4.1
  Gereksiz kısaltmalar kullanmak, sms ya da chat dili ile yazmak (slm,mrb,ark.lar,tşk,tşkler,ewet, vb..), okuma zorluğu yaşatacağından yasaktır.
  4.2 Forum Dili Türkçedir.
  Forum dili Türkçedir. Konu başlıklarınızda ya da mesajlarınızda Türkçe karşılığını bulamadığınız kelimeler dışında yabancı dilde kelimeler kullanmayınız.
  Yazım Dili Kuralları İçin Tıklayınız!


  5- Açıklayıcı Bir Konu Başlığı Seçin :
  “Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır. Unutmayın ki, düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işleminin etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

  Not: Başlık açarken kural olmasa da sizlerden ricamız, forumun göze daha hoş görünmesi için kelimelerin sadece ilk harflerini büyük yazalım
  Ör : “PROGRAMIM İÇİN TAVSİYELERİNİZ?” veya “programım için tavsiyeleriniz?” yerine “Programım İçin Tavsiyeleriniz?“ kullanalım


  6- Okunaklı Mesaj Yazın :
  6.1. Mümkün olduğu kadar okunaklı, akıcı, göze hitap edecek, okuyanı yormayacak şekilde mesajlar yazınız. Mesajlarınız öz olmalı ve uzun olacağı takdirde tek parça halinde değil paragraflar halinde yazılmalıdır. Ancak böylelikle sorularınıza çok daha hızlı cevaplar alabilirsiniz.

  6.2. Büyük-küçük harf ve diğer yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın internet kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.

  6.3. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, smiley gibi efektler kullanmayınız.

  7- Soracağınız soruyla alakalıysa; boy, kilo, yağ oranı, yaş, ne zamandır vücut geliştirme yaptığınız, günlük besin listesi, antrenman programı ve hedefinizi sorunuza ekleyiniz. Bu sayede daha fazla, daha hızlı ve daha sağlıklı yardıma ulaşabilirsiniz.

  8- Anlatımınızda ya da sorununuzu ifade ederken; çok gerekli olmadığı sürece grafik/video/diğer dosyalar kullanılmamalıdır. Çoğu kullanıcılar sizin yazınızı okurken zaman ve güvenlik sorunları nedeniyle dosya indirmek istemezler. Ayrıca internete bağlanmak için yüksek ücret veren kullanıcılar için sizin mesajınız çok pahalı olabilir. Bu yüzden meramınızı yazı ile mesajınızda belirtin ve istediğiniz dosyanın linkini verin ki bu sayede sadece onu görmek isteyenler tıklasın.


  9- Nazik ve Saygılı Olun :
  9.1. Uygunsuz, kırıcı bir dilde konuşmaktan ve kişisel saldırılardan kaçınmalısınız. 2.ya da 3.şahıslara karşı hakaret, küfür, aşağılayıcı , kırıcı, dışlayıcı ifadeler kullanmak yasaktır.
  Aşağılayıcı, kaba, ahlâk dışı, mide bulandırıcı, iğrençlik hissi veren, küfürlü, cinsel içerikli, şiddet içeren, nefret dolu, tehditkâr ve kanunlarla çelişecek içerikler paylaşamaz ve özel mesaj olarak gönderemezsiniz.

  BFTR bir spor forumudur , bu yüzden kötü alışkanlıklar olarak tanımlanan sigara, alkol, uyuşturucu ve türevleri ile ilgili özendirici, yan etkileri yok gibi gösterici, temin kanallarının tartışıldığı başlıklar açılamaz ve mesajlar yazılamaz..Bunları dikkate almamanız durumunda, uyarı alırsınız veya siteden süresiz/süreli uzaklaştırılırsınız (Süresiz uzaklaştırılmalarda servis sağlayıcınız da durumdan haberdar edilir)

  9.2. Irkçı, politik, dini baskı içeren ve cinsel tercihleri içeren konular açmak, mesajlar yazmak yasaktır. (Avatar, imza ve kullanıcı adları da bu kurala tabidir. Siyasi parti /oluşum, dini ya da ırkçı amblem ve logolar-resimler kullanmak yasaktır. Kural ihlalinde ilgili materyal üyeye bilgi verilmeden silinecektir.)

  9.3. GENELLİK VE EŞİTLİK:
  Forum platformu dil, ırk, cinsiyet ve din ayrımı gözetmeksizin herkese açıktır. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye ve sınıfa imtiyaz tanınamaz. Farklılıklarından ötürü bireyleri rencide etmek ve aşağılamak yasaktır ve yaptırıma tabidir.

  9.4. Kişilere kullanıcı adları ile hitap ediniz
  Kural; sokak ağzı-argo (usta,birader,kanka vb.) yada sözlük jargonu (panpa,hacım,vb) gibi durumlarda geçerli olup, aynı zamanda karşısındaki üyeye rahatsızlık verdiğinde yada tacizkar-kışkırtıcı durum oluşturduğunda uygulanacaktır. Günlük kullanımda geçen yada karşısındakine saygı amaçlı söylenmiş üstad,kardeşim hocam gibi art niyet taşımayan yada forumun seviyesini düşürmeyen kullanımlara izin verilecektir.
  Forum yönetiminin üyelerin kullandıkları farklı hitap şekillerine müdahale hakkı saklıdır.Ayrıca yukarda bahsedilen saygı amaçlı hitap şekillerinin mesaj içinde alay etme,yargılama, ötekileştirme ya da herhangi bir şekilde art niyetli kullanılmaya çalışılması durumunda da yönetimin müdahale hakkı saklıdır.

  Kural ihlali durumunda üye uyarı alır ve tekrarı halinde süreli uzaklaştırılır.

  9.5. Uluslararası Vücut Geliştirme Bölümünde; vücut geliştirme ile ilgili olmayan , ağırlık sporlarından biri ile ilgilenmeyen bayanların resimleri paylaşılmaz..Paylaşılan kişilerin istisnalar dışında ünlü olmaları ve müsabık sporcu olmaları gereklidir.Paylaşılan bayan sporculara ait resimlere ise belden aşağı, +18 düzeyinde yorumlar yapmak yasaktır.

  10- Mesaj Kirliliğine Yol Açmayın :
  10.1. Sabırlı Olun :
  10.1.1 İkinci baskı yapmayınız yani aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "Edit" butonunu kullanmalısınız.
  10.1.2 Başlığınızı güncel tutmaya çalışmak için “kimse cevap yazmayacak mı?", “güncel!” gibi ifadeler yazmak yasaktır. Lütfen sabırlı olun, başlığınız kurallara uygun olduğu sürece cevap gelecektir.
  10.1.3 Cevap alabilmek için açılan bir başlığın aynısının ya da benzerinin tekrar açılması yasaktır.

  10.2. Başlıklara içi boş mesaj (flood) atmayınız. '' +1, smile, teşekkürler, '' gibi mesajlar diğer üyelerimize bir şey vermek bir yana zaman kaybettirecek, mesaj sayınızı artırmaya çalışıyorsunuz imajı verecek ve en önemlisi mesaj kirliliği yaratacaktır.

  10.3. Başlıklara, başlıkla ve konuşulan konu ile alakası olmayan (offtopic) mesaj/mesajlar atmak yasaktır.

  10.4 Troll olmayın :
  Başlıklara ; sırf ilgi çekmek, popüler olmak veya konuyu sabote etmek için ana konudan bağımsız , üyeleri tahrik edici nitelikte mesajlar yazmak yasaktır.Bu kuralı ihlal edenler uyarılmaksızın süresiz uzaklaştırılacaklardır.


  10.5. Teşekkür etmek için üye mesajının sağ alt köşesinde bulunan “Teşekkür Butonunu kullanmalısınız. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.

  11- Kişiye özel başlık açamazsınız, başlıklarda kişiye özel mesaj yazamazsınız.(Ör: "sadece xxxx cevaplasın" ya da "sadece prof.lar baksın") Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj (PM) göndermelisiniz. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.

  12- V.G. (Vücut Geliştirme) ile alakalı olmayan konuları ya da herhangi bir bölüme uymayan konuları “Konu Dışı” bölümünde paylaşmalısınız.

  13- Kaynak Gösterin :
  13.1 İntihal (aşırmacılık) yapmak yasaktır. Başka kaynaklardan aldığınız yazıları foruma eklerken lütfen kaynak gösterin. Eğer kaynak bir web sitesi ise link vermeden sadece "abc.com" şeklinde alan adını ve makalenin kaynağındaki ismini yazınız.
  Telif Hakları Kanunu kapsamında herhangi bir Türkçe basılı yayının tamamını ya da bir kısmını izinsiz olarak forumda yayınlamak yasaktır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.

  13.2. Çevirilerde kaynak gösterirken telif hakları kapsamında orjinal kaynağın adı ve url'si kadar çeviriyi yapan kişinin adı ve çevirinin yer aldığı orjinal sitesinin de url'si eklenmek zorundadır.
  Bununla birlikte , Türkçe Vücut Geliştirme forum/sitelerinden kaynak gösterilse dahi makale paylaşımı yasaktır.

  13.2.1 Kaynak kurallara uygun belirtildiği takdirde paylaşım yapılmasında sorun olmamakla birlikte farklı site ya da yerli dergilerdeki makalelerin tamamını foruma taşınması da sıcak baktığımızı bir durum değildir.Yaklaşımımız her önüne gelen makalenin seçici olmadan kopyala yaptıştır yapılarak forumda yayınlanmasından ziyade seçici olunarak ihtiyaca yönelik makaleleri derlemektir.Bu konuda birden fazla makale de harmanlanabilir..Yönetim bir kaç kaynağın sürekli kopyalanıp forumda paylaşılması hususunu tespit ettiğinde başlıkları, üyeyi uyarmaksızın kilitleme hakkına sahiptir.

  13.3. İzinsiz yayınlanması ve dağıtımı yasal olarak engellenmiş içeriklerin (mp3,video,crackli yazılımlar,crack dosyaları) forumda yayınlanması yasaktır.

  13.4 Her üyenin kendi hayatında uyguladığı beslenme ve antrenman şekli kendisine özeldir..bilimsel olarak altlık verilmeyen, kaynakla beslenmeyen hiçbir konu genel tavsiye olarak verilmemeli ve alınmamalıdır.


  14-Emin değilseniz İddia Etmeyin
  VG egzersizleri, supplementler, beslenme, yağ yakımı gibi vg.nin temel konularında bilimsel kaynaklar sunmadan aksi iddialarda bulunmayınız.Aksi halge üyeleri yanlış yönlendirmiş sayılacaksınız ve mesajınız/konu başlığınız bilgi vermeksizin silinecektir.
  Forumda ilk okuduğunu doğru kabul edebilecek, yaşça küçük üyeler ve henüz bilgilenmemiş yeni başlayan üyeler olduğunu unutmayınız.

  15- Genel Geçer Bilgilerin Aksini Kabul Ettirmeye Çalışmayın!

  Doktorların ya da bilim adamlarının sağlıklı beslenme ile ilgili genel geçer bilgileri çürüten araştırma sonuçları öncelikle sporla ilgilenmeyen sıradan insanlar içindir ve vg.gibi ağır sporlar yapmayan insanlar üzerinde denenerek sonuçlandırılmış çalışmalardır.
  Özellikle ağır sporlar yapan sporcular üzerinde yapılmamış bilimsel araştırmalar bir vücut geliştirme forumu olan bodyforumtr.com'da paylaşılması özellikle yeni başlayan vg.cileri ikilemde bırakmakta ve forumun genelinde de bilim dünyasının bile hala tartıştığı konular çözülmeye çalışılarak kaos yaşanmaktadır.

  Yönetimin aldığı kesin karar nedeni ile özellikle v.g.ciler için yapılmamış araştırmaların forumun geneline genel geçer bilgi şeklinde sunulması ve bunda da ısrar edilmesi yasaktır.
  Yönetim bu tür başlıkları açan üyelerden gerek görürse detaylı açıklama isteme ve yeterli görmediğinde kilitleme hakkına sahiptir.
  Yönetim kendi içinde karar vererek açıklama istemeden de bu tür başlıkları kilitleme hakkına sahiptir.

  Bunun yanında, bu tür beslenme konularını sabote eden, konunun ana temasından saptırıp, başlık sahibini konu dışı tartışmalara çekerek, okunurluğu düşürenler ve konu sahibinin şahsına yönelik saldırıda bulunanlarla ilgili olarak, yönetim gerekli yaptırımları uygulama hakkını saklı tutar.

  16- İlaç (Anabolik-Androjenik Steroid ve AAS kür içi kullanılan her türlü ilaçlar) ve supplement (sporcu besinleri) için satış, reklam yapmak ve bahsi geçen konularda satış talebinde bulunmak yasaktır. (Özel Mesaj Dahil). Ayrıca her türlü kar amaçlı / ticari kurum/kuruluş vb yapılanmaların reklam amaçlı tanıtımları yasaktır.

  17.1- Site içerisinde kişisel-kurumsal ticari kaygılar içeren ya da bir markayı/kurumu abartılı bir biçimde öven/karalayan mesajlar atılamaz. Bu tip mesajlar yöneticiler tarafından incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.

  17.2- BodyForumTR.com' a üye olsun ya da olmasın, her türlü birebir/online kişisel antrenör (personel trainer) tanıtımı (mesaj atma, konu başlığı açma, üye kullanıcı adı, imzası ve profilinde web sitesi, facebook, instagram vb. hesap adresi paylaşma yoluyla) yapmak yasaktır.

  18- 2.sahışların ilan ile satış yapabildikleri sitelerde (gittigidiyor, sahibinden, sanalpazar vb) bireysel / amatör / kişisel eşya satışı dışında kalan seri ilan / dükkan satışı / profesyonel/ ticari satışlara ait ilanların linklerinin ve satıcı/dükkan isimlerinin paylaşılması kural dışıdır. (Reklam kişisel/amatör satışlarda da yasaktır.Yönetim, kişisel ya da ticari her türlü mesajı/başlığı inceleyerek reklam amaçlı olup olmadığına karar verme hakkını saklı tutar-Reklam konusunda madde-16 geçerlidir. ) Supplement (ek besin) ve her türlü gıda maddesi satışı her durumda yasaktır. (Madde 16 geçerlidir)

  19- Kar amacı gütmese dahi kişisel web sitelerinin, facebook, instagram vb sosyal paylaşım sitelerinin forum içinde paylaşılması, imzada, profilde vb bulunması ve ayrıca özel mesaj yoluyla tanıtımının yapılması yasaktır.

  20- BodyForumTR.com' a yazılacak site adresleri ve linkler, bilgilendirme, öğretim amaçlı vb. kullanımların dışına çıkılarak bir takım çevrelerin tanıtım veya reklamını yapmak için kullanılamaz.

  20- Site içerisinde veya özel mesajlarınızda yukarda bahsi geçen kurallara ve genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları/markaları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanılamaz.

  21- Forum yöneticileri kurallara uymayan, gönderilen konularla ilgisi olmayan mesajları değiştirme, silme veya taşıma hakkına sahiptirler.

  22- Her mesajın IP adresi sorunları çözebilmek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, adminleri kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz demektir.

  23-Bodyforumtr.com steroid (ilaç) kullanımına karşıdır!

  'Doping ve hormonlar Bölümü' özel kurallara tabidir. Yönetim bu bölümde inisiyatif kullanma, yapılan paylaşımlara sebep belirtmeden her türlü müdahalede (silme, düzeltme vb.) bulunma hakkını saklı tutar.

  23.1- Forumda steroid konuları 'Doping ve Hormonlar Bölümü' dışında konuşulmayacaktır.

  23.2- Steroid bölümünde ise steroidlere teşvik edici mesajlar yazmak, steroidleri abartılı övmek, yan etkileri yok gibi göstermek ve bunlardan bahsetmemek kesinlikle yasaktır.

  23.3- 'Doping ve Hormonlar Bölümü'ne girmek için üye yaşı en az 18 olmalıdır. Üyelik bilgilerinde beyan edilen yaş, kimlikteki bilgiyle aynı olmalıdır. Aksi takdirde maddi ve manevi tüm sorumluluk üyeye aittir. Bu bölümde paylaşım yapan ve yaşı 18’den küçük olan ya da yaşı 18’den küçük olduğu halde kullanıcı bilgilerinde yaşını yanlış beyan ettiği belirlenen üyelere BFTR disiplin yönetmeliğine göre uygulama yapılır.

  23.4- 'Doping ve Hormonlar Bölümü' ve konuları hakkında yeterli bilgisi olmadığı düşünülen üyelerin bu bölümde açtığı başlıklar ve yazdığı mesajlar yönetici tarafından değerlendirilir. Yönetici başlıktaki/mesajdaki içeriğin, araştırma yapılmadan açılmış ve başlık açmak/mesaj yazmak için yetersiz olduğuna kanaat getirirse başlığı kilitleme ve mesajı silme yetkisine sahiptir.

  23.5-
  İlaç (steoid ve kür içi ilaçlar) temin etmek, temin talebinde bulunmak, temin kanallarından bahsetmek ya da ima etmek yasaktır. Bu tarz mesajların değerlendirilmesi bütünüyle yöneticinin inisiyatifindedir. Kural ihlali durumunda üye cezalandırılır ve mesajı silinir.

  24- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!

  Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
  Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
  Örnekler :
  *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
  *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
  *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
  *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
  *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
  *Resimdeki sizce steroid kullanmışmıdır?
  *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
  *Sizce bu vücut adam olur mu?
  *Sizce bu vücut gelişir mi?
  *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..

  25- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, özendiren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.

  26- Günlük (Bodyforumtr LOG) bölümüne bilerek ya da yanlışlıka açılan başlıklar 10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği içeriğine bakılmaksızın kilitlenir ve çöpe atılırlar.

  27- Kullanıcı Adı Değişim Şartları :

  Şu Durumlarda Kullanıcı Adınız Bir Defalığına Değiştirilebilir:

  * Kullanıcı adınızda kimlikteki adınızın açık bir şekilde yer alması (Ör: HakanKorkmaz)
  * Foruma kaydolurken kullanıcı adında harf hataları yapılması (Ör : mr_olympia değilde mr_olypmia)

  Kabul Edilmeyen Mazeretler

  * Başka forumlarda kullandığınz kullanıcı adını almak istemek
  * Başkasının hesabını devralıp kullanıcı adının değişmesini istemek
  * Foruma kaydolurken özensiz ya da acele kullanıcı adı belirlemiş olmak

  NOT :
  Üyeliğiniz 6 aydan (+180 gün) fazla ise veya süreye bakılmaksızın mesaj sayınız 50'den fazla ise mazaretiniz kabul edilipte kullanıcı adınız değiştirildiğinde imzanızda en az 1 ay "Önceki Kullanıcı Adım : *******" şeklinde bir ifade olacaktır.


  28- Yukarıdaki kurallara uymayan kişileri link vererek yöneticilere bildiriniz. Eğer forumda o anda çevrimiçi olan bir yönetici varsa ona özel mesaj (PM) atmanız daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

  29-Şifrenizin Güvenliğini Sağlayın :
  29.1.
  Şifresinin güvenliğini sağlamak 1.dereceden üyenin kendi sorumluluğudur.Forum yönetimi ve tüzel kişiliği kendi sistem güvenliğini sağlamak dışında bu konuda başka hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.Üye şifresinin çalındığı ve hesabının 3.şahıslar tarafından kullanıldığı iddiasını yasal delillerle ispatlamak zorundadır.Aksi takdirde üyeye ait tüm paylaşımların bizzat üyenin kendisinin yaptığını kabul edilir.

  29.2. Lütfen forumdaki üyelik şifrenizi (yönetim dahil) kimseye vermeyiniz PM yoluyla böyle talepler olursa bu talebi yapan kişi veya kişileri yönetime PM yoluyla bildiriniz aksi takdirde sorumluluk kabul edilmeyip, üyelik şifrenizle giriş yapan şahısların forum kurallarına aykırı olarak yazacakları mesajlardan dolayı üyeliğiniz sınırsız iptal edilecektir.

  30- Yukarıda bahsi geçen yasakları ihlal eden üyelere istisnai durumlar haricinde uygulanacak ilk işlem "Özel Mesaj" ile kendisine 1.uyarıda bulunulması ve ilgili mesajın silinmesidir. Tekrar eden durumda kullanıcı forum içerisinde 2. kez uyarılır ve ısrar durumunda üyeliği süresiz iptal edilir.

  31- Yönetici, başlığın şekil ya da içerik bakımından kural dışı olduğunu tespit ettiğinde kilitleme ya da silme yetkisini kullanabilir.Başlığın kural dışı olduğunun gözden kaçmış , geç farkedilmiş olması ya da kural dışı olduğu halde üyeler tarafından mesajlar yazılmış olması başlığın sonradan yönetici tarafından kilitlenmeyeceği ya da silinmeyeceği anlamına gelmez.
  Her türlü başlıkta yönetimin moderasyon hakkı daima saklıdır.

  ÖNEMLİ NOT : kural ihlalleri ile ilgili ceza puanları ve uzaklaştırma süreleri için tıklayınız.!!  ...
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 2 Mayıs 2020
  Kemal68, rusii, airalert61 ve diğer 178 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş