İzostar ve Powerade ELVEDA EV YAPIMI enerji içeceği...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gokhanalpan tarafından 16 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    dekstrozun g.i si 100

maltodekstrin ise 95

yani aynı nerdeyse

maltodekstrin asla kompleks değildir sadece yapısal olarak o sınıfa girer

speedtouch bunu beğendi.
  2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Maltodekstrin: 107

Dekstroz : 96

Bu iki karbonhidratın da glisemik indeksleri çok yüksektir. Maltodekstrinin sözde komplex kh olduğunu Hardline ın sahiplerinden Serhat Keçeci ye de anlattım fakat o yine bildiğinden şaşmadı. İki kh ta insülini yükseltir ve kilo almaya neden olur.

Ekli Dosyalar:

• 12.jpg
      12.jpg
      Dosya Boyutu:
      14 KB
      Görüntüleme:
      1.548
    mista, Pappy, FedoR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. forceresul

forceresul Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    zayıflamak isteyenler ve define olmak isteyenler bu içecekleri içmemeli.su için anasını satayım ne olacak :)

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @BeachBoy pardon ben g.i değerine 1986 basımı bir kitaptan baktım seninki doğrudur :)

ama yinede ikiside hızlıdır :)

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Konu eskimiş hortlamış ama ilk konuyu açan arkadaş şunu demiş powerade kanserojen içeriyor. Araştırmalarda dayanıklılık sağladığı kanıtlanmış. Hatta yapılan bir araştırmada içmek yerine ağızda çalkalayıp tükürünce daha fazla enerji veridği ortaya çıkmış. Ya Mens Health' in bir sayısında yada Muscle Fitness ın bir sayısında okudum tam hatırlamıyorum ama sayıyı. Bir de madem zararlı bir içerik var o zaman bu ürün nasıl A Milli Takımımızın sponsoru oluyor ve sporcular bunu kullanıyor ?

themertyildiz bunu beğendi.
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Zararlı içerik olarak bahsedilen tahminim bu hızlı sindirilen karbonhidratlar. Aynı olay tatlılarda kullanılan glikozda da çıkmıştı. Bu tür karbonhidratların boşalan glikojen depolarını hızla doldurarak kişilere enerji ve dayanıklılık verdiği doğrudur. Spor sonrası veya esnasında kullanan sporcular var fakat bu adamlar tükettikleri karbonhidratın misli misli enerji harcıyorlar.

Yinede ben bu tür karbonhidratların aşırı tüketilmesine karşıyım kanda sürekli dalgalanan insülin değerleri vücüda negatif sonuçlar doğrabilir.

FedoR bunu beğendi.
  7. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Sonuca katılmakla beraber bu fiyat konusunda takıldım , 3 4 tl ye nerede bulabılırz ? Suan piyasa fiyatı(hammddeler) dekstroz 2kilo 25-30 lira civarı

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    kg/ 3-4 TL toptan alım fiyatı parekende alımlarda ve 1 - 5 kg gibi düşük kilolu alımlarda fiyat katlanarak arıtıyor. Fakat bazı gıda hammadde sitelerinde 25 kg alımlarda da bu fiyat geçerli. 5-6 arkadaş toplanıp 25 kg alabiliyorsanız bu fiyattan bu ürünleri temin edebilirsiniz.

9. tnevellnac1

tnevellnac1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tuzdaki amaç minerallerdir tabi ki ama tuzu fazla ya da az atamazsınız. amaç sıvının izotonik olmasını sağlamaktır. kandaki tuz oranı ile aynı sıvı, vücut tarafından daha hızlı kabul edilir. spor esnasında emilimin çok kolay olması gerekir. spordan önce ya da sonra içilecek sıvılarla spor esnasında alınabilecek sıvılar (oran açısından) farklıdır.

10. spikeman

spikeman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bence bu powerade veya herhangi bir sporcu içeceğini ant esnasında değilde ant sonrası içmek daha iyi olur diye biliyorum, burda veya başka forumlarda edindiğim bilgilere göre ant sonrası boşalan glikojen depolarını doldurmak için ve ant boyunca yıpranan ve yıkıma uğrayan kaslarda daha fazla kayba uğramaması için insülün hormonunu yükseltmek gerekir, insülün hormonunun yükselmesi için kana çabuk karışan basit şeker almak gerekir, bunlardan biriside dekstrozdur. dekstroz powerade te bulunmakla birlikte üzüm suyundada bulunuyor(muş) bence ant esnasında sadece su, ant sonrasıda üzüm suyu en sağlıklısı bence bu şekilde. ama ant öncesi veya ant sırasında insülün hormonunu yükseltmek performansa negatif etki edeceği kanısındayım, zaten antremandan 2 saat önce yemek yenmesi gerektiğinin bir sebebide kandaki şeker stabil hale gelmesi gerektiğindendir. benim bunlar forumlardan ve deneyimlerden edindiğim bilgilerdir yanlışım varsa düzeltilir..

11. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben limonlu soda içiyorum 1 şişe. C vitamini de bol. Yarıyo

12. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    tuz miktarı düşündürücü geldi bana..

13. hhakkann

hhakkann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    30 gram şeker çok çok fazla bence. böyle saçma bi yolla almak çok gereksiz. ben 30 gram şekeri 2 günde falan alıyorum normal beslenmeyle şuan onu da azaltmaya çalışıyorum. böyle bişey yüzünden 30 gram şeker almak çok fazla. ayrıca tuz da var. bu değerlere dikkat etmiyosan zaten bu enerjiyi alabiliceğin biçok şey bulabilirsin

14. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Şu aralar enerji içeceklerine taktım teker teker deniyorum antrenmanın son 2 hareket kala içmeye başlıyorum

15. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    ben sodanın iiçine limon sıkarak içiyorum direkt iyi geliyor. dinç hissediyorum kendimi. tuz şeker kombinasyonuyla mideı bozmaya gerek yok :D

16. Akhaten

Akhaten Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    bence içecek mantıklı ama daha profesyonel olanı

500ml su + 40gr Vitargo Electrolyte

17. dryusufbal

dryusufbal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadasın tarıfı aslında oldukca yerınde. ben 1lt su + 200ml lık hazır meyve suyu + 1 adt beypazarı soda + 1 tatlı kaşıgı bal + elle 1 tutam tuz eklıyorum ve agırlık antremanı yapıyorum cardıo ıle beraber 1 saat 45 dakıka antremanda ortalama 1,5 lt su tuketıyorum tabı oncesınde 200ml lk whey proteın. antreman sonrası da 200ml lık hazır meyve suyu ve sonrası 200mlwhey proteın. 2 saay sonra yorgunlıktan eser yok ve antreman esnasında enerjım yuksek sevıyelerde seyredıyor.

komplex glıkoz yerıne basıt seker almak taraftarıyım kı zaten bılımsel verıler de aynı seyı soyluyor. enazından ıcınde ne oldugunu bılıyorum dıyelım.

ballı ıcecegı de ozellıkle tavsıye edıyorum hem tuzun etkısını olduruyor hem de maltodekstrin acısından zengın

Sayfayı Paylaş