İdman Sonrası Ne Yenmeli?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bukatto tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 455 üye.
  1. cheleby

cheleby Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    peki antrenmandan sonra meyve suyu ve yoğurt yeterli midir ? Yanına yağsız haşlanmış makarna da ekleyeyim mi ?

2. senelzademustafa

senelzademustafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    şekerden uzak dur. meyve suyu dediğin şey şeker deposu. meyve dahi uzak dur. vücutta şeker düşünce meyvedeki meyve şekerini bile vücut insulin salgılıyor. onu normal şeker gibi kullanıyor. süt ve süt ürünlerı aksam tüketme. yağlanma yaparsın

3. cheleby

cheleby Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ozaman antrenmandan sonra tavuk ve makarna.süt ürünlerini antrenmandan önce kullansam ne olur ?

4. cheleby

cheleby Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ayrıca anteremandan önce protein olarak birşey tüketmelimiym ?

5. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Antreman sonrası bazı arkadaslar sekerden uzak dur diyorlar ama boşalan glikojen depolarını neyle dolduracağız.. Sıkı diyet yaptigim halde en kötü antreman sonrasi elma yiyorum. İhtiyaç fazlasi karbonhidrat yaga donusur fakat ihtiyacida almak zorundayiz

wrath

abseto bunu beğendi.
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    katılıyorum :D glikojen deposu bir antremanda boşalmaz tabi ama yinede lazım :D ben çikolatalı süt içiyordum önceden şimdi ise kendi yaptığım lor shake içiyorum :D isteyen kuru üzüm hurma vb. basit karb.lar da alabilir veya muz elma :)
    Ayrıca akşam süt içmek yağ mı yapıyor ? :D :D ben her antremandan sonra yaklaşık yarım litre süt içiyorum saat 9 da felan oluyo :D hiç bir sorunum yok :D günlük kaloriyi aşmıyosanız niye sorun olsun ki :D

Franquez ve wrath06 bunu beğendi.
  7. Beratakarr

Beratakarr Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Antrenman sonrası basit şeker aliminda hala uzlaşma sağlanmadı . Ben %100 uzum suyu ile protein tozu aliyorum yaninada toparlanmayi sağlamak adina yarim muz aliyorum ne duşunuyorsunuz

8. cheleby

cheleby Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar ben muz konusunda kararsız kaldım.antrenmandan 1 saat önce 1 tane muz yesem antrenmanda enerji verir.Antrenmandan sonra tüketsem boşlukları doldurur.e birde antrenmandan sonra üzüm suyu var.Sizce ne olmalı ?

9. cAnber

cAnber Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    şu forumda ki hemen hemen herkes aynı beslenme düzeninde (5-10 yumurta , 250 gr tavuk vs ) .. ancak salonda bazı arkadaşları görüyorum vücudu gerçekten belirli kıvama gelmiş üst düzey değil ancak fit ve sağlam .. ne bulursam onu yiyorum protein oranına dikkat etmiyorum diyor .. bu işte biraz tezatlık oluyor .. ulan bnde öyle yapayım diyorum 2 güne küçüldü mü lan vücut diye bakınıp duruyorum ..

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    bende yeni sayılırım düzene oturtamadım tam beslenmeyi :D yani günlük proteini nerdeyse çeyreği kadar alıyorum :D (bazen günde 1-2 yumurta yiyorum onun dışında hayvansal 0 :D evde yemek ne varsa veya yulafta felan olan bitkiselden alıyorum o da çok az :D ) benimde vücudum böyle çok iyi değil ama estetik en azından :D gelişiyo da rahatça anlamadım sorun bendemi :D

11. cheleby

cheleby Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Farklı bir konu açmak istemedim.Bir kase yoğurt tahmini kaç gram yada nekadar proteindir ? Ev yapımı yoğurt bu,yağsız.

12. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Pek kalorisi önemli değil yoğurt istediğin kadar yiyebilirsin hele ki ev yapımı yogurt bu yiyecekten daha dogal yiyecek oldugunu kimse iddia edemez.. Harika ara öğün olur 3-5 kase yemekten kesinlikle zarar gelmez

wrath

13. cheleby

cheleby Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    hocam ben akşam idman yapıyorum. idmandan sonra protein için yemeyi dusunuyorum.sürekli tavuk balık yiyemem :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. cheleby

cheleby Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ayrıca bildiğim kadarıyla kilo başına 2 gr protein almalıyım değil mi ? 78 kiloyum göbekte var.Yoksa daha da azaltayımmı proteini.

Musti03 bunu beğendi.
  15. PandaFirarda

PandaFirarda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar selamlar, foruma yazmak için 3. ayın dolmasını bekledim (P90x3 yapıyorum bitimine son blokum kaldı) ve ilk sorum eminim sorulmuştur ancak bendeki nüans saati
    akşam sporun bitmesi bazen 10'u bile geçebiliyor ve o saatten sonra da ton balığı-makarna haşlama karışımı yapıyorum, sizce saat makarna tüketmek için geç mi? 183cm boyum 74kg 'ım. vücut yağ oranım %14. akşamları belli bir saati geçtikten sonra, özellikle de yatmaya yakın karbonhidrat tüketmemin sağlıksız olabileceğinden endişe ediyorum, ancak makarnayı da yemesem ihtiyacım olan karbonhidratın yakınından geçemiyorum, ne dersiniz, ne önerirsiniz merak ettim

16. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ yaktığını varsayarak yazıyorum. Bu antreman sonrası karbonhidrat alıp almama konusunda bende tereddütteydim. Bende yağ yakımındayım ve low carb yapıyorum en sonunda denedim antreman sonrası karbonhidrat almıyorum yüksek protein alıyorum ve bir sıkıntı olmuyor. 6.haftadayım low carb ile 11 kilo verdim. Bence karbonhidrat alma en azından tereddüt ediyorsan 10-20 gr kompleks karbonhidrat al

wrath

17. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    kolay gelsin hocam bı ara bende antreman sonrası nerdeyse hıc karbonhıdrat almıyordum 6 aydan berı 100 gram makarna yıyorum antreman snrası gecede 400 500 yogurt lor fıstık falan kılom aynı hıc alamadım anlıyamadım gıttı galıba glıkojen depolarını dolduruyor obur turlu proteinler gidiyormuş enerjı acıgına aynı kıloda olmama rahmen 1-2 cm ölcü aldım ırıslestım bıraz fazla su tutuyor ama 1 gun karbı kessem kuruyorum kafayı yıcem

18. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    ben gece 8 9 civari antreman gidiyorum, antreman sonunda sadece protein tozu aliyorum. yataga girdigimde asiri bir aclik hissetmiyorum. onemli olan gun icinde ne yediginiz, yemek saatlerine cok takilmayin. sadece gun icinde toplam aldiginiz karb protein ve yagi hesaplayin.

19. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yanılmıyorsam 1 gr karbo 3 gr su tutuyor yada canan karatayın deyimiyle 1 molekül karbonhidrat 190 molekul su tutuyor. Low carb diyetlerde belkide bu yüzden kilo veriyoruz. Yağ yaktığımızda bir gerçek ama vucut ödem tutmasın diye elimizde pet şişeyle gezmemiz lazım ;)

wrath

20. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    evet su tutuyor fakat 1 gün süt ürünü tuyketmeyıp low carb yapsam gıdıyo ama gereksiz goruyorum carbsız gelısım hıcolmuyor

Sayfayı Paylaş