Yumurta Sarısındaki Tehlike

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BeachBoy tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Yumurta sarisini sigaradan zararli diye haber yapan zihniyete aciyorum nasil bir algi oluşturmaya çalişiyorlar ahlaksizlik resmen. Sigaranin tek zarari karotis intima kalinliğini artirmasimi yani .yumurtaya geri dönersek günümüzde doğal yumurta bulmak zor kent kenarlarinda çöplerde şurda burd eşelenip bizim yemekten imtina edeceğimiz suni gidalari yiyen tavuğun yumurtasi doğalmi mesela. çiftlikte üretilenler tam facia hayvanlar çabuk büyüsün diye işik bile görmeden yetiştirilenler dahi var eskisi gibi olsa herşey ye yumurtayi. Genetik sorunlarin yoksa 5-6 yumurta bile yenilebilir ama şimdi o kadar rahat konuşamam .kirmizi ettede buna benzer bir muamma var onuda yeri gelirse yazarim

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  2. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Kişiden kişiye değişir bu olay bazı insanlara yumurta kuvvetli gelebilir rahatsızlık vere bilir ama bazı insanlarda ise tam tersidir bu durum sigara kadar zararlı olan besinin içindekiler omg3 protein aminoastler evet gerçektende çok zararlı ...

fsmy bunu beğendi.
  3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Ürünlerin kalitesini yine kendimiz düşünüyoruz,sonra yine haberini de biz yapıyoruz "Şöyle zararlı,böyle zararlı" diye.

Sürekli farklı görüşler çıkıyor ortaya ama ben kendi adıma yumurtayı beslenme programımda kullanıyorum.

4. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurtaların kalite üretiminde şüpheden bahsedilmiş.
    Ancak araştırma yumurta kalitesi üzerine değil.

Bizim bunu deneyip yargıya varmamız imkansız. Genede araştırma bilimsel olmasına rağmen tepki gösteriyoruz.
    Burda bir çelişki görüyorum spor salonlarında hocalar, hep bu bilgileri bize empoze etmiyorlar mı?

5. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Abi bole her yazilana dogru gozuyle bakarsaniz paranoyaya baglar hicbisey yiyemessiniz size s;yleyim.Bosverin boyle sacmaliklari bodycinin olumu yumurtadan kirmizi etten olsun >).Asil tehlikeyi herkez unutuyor aslinda (seker)...

fsmy bunu beğendi.
  6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bütün gün hiç bir beslenme düzenine dikkat etmeden evde ne varsa yağlıyı şekerliyi götürdün mü bir şey olmuyor.ama yumurta sigaradan bile zararlı :) önce insanlara beslenmeyi öğretmek lazım. ama haber işte. cahil halk ve onu kekleyen medya ne yapalım :)

kabus2213 ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  7. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bodybuilding yapan bir kişiye günde 4-6 adet yumurta sarısının böyle bir zarar vereceğini düşünmüyorum

8. tayfun2161

tayfun2161 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Off ya Ben yumurtadan vaz geçemem :)

9. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Dağdan kestim kereste at beslerim kafeste şadıman geliyor deseler koşarım yalın ayak:D

10. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Sigarayla bir tutmuş ben yerim arkadaş günde 2 tam yumurta en azından :lol:

11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Sigaradan daha mı tehlileki ? valla şaşırmam yanı bu yumurta sarısı entresan bi gündem maddesi.
    Benım spor hocamın bile bir sözü var "yumurta sarısı erkekligi öldürüyor" diyor.Ben bu saatten sonra bu gıda maddesi için ne denirse şaşırmam.
    Hanı bi dönüş düşünenler günde 10 15 yumurta naturel yoldan alırlarsa , erkeklik gidiyor yani , hormonal tedavilere gerenk bile yok natural trans.

12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın yumurta sarısı yenildiğinin ertesi günü ölenler duymuştum :O ve dediğin gibi yumurta sarısı yerseniz çükünüz düşüyor kafa_kafa_

off offf kafa_ kafa_kafa_ kafa_ kafa_

13. bulent1

bulent1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    muscle fitness dergisinde okumuştum yanlış hatırlamıyosam. bulursam resim çekip atayım

14. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    O dergi çok bozdu, 1 önceki sayıda önerdiğini bir sonraki sayıda önermiyor kendiyle çelişiyor sürekli, yumurta sarısının öneminden bahsetti uzun süre "diyet döneminde" bile sabah kahvaltıda en az 3 tam yumurta olsun diyordu sonra başka bir sayıda yumurta sarısı zararlı çok tüketmeyin beyazını tüketin diyor, bu tür dergilere güvenmeyin yani.

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yumurta sarısından tavuk oluşur ,kısaca...yani , bu durumda "tavuk "da zararlı ?!...

konu , yumurta dan çok , acanba "endüstriyel yumurta ", yani "ıvır zıvır "ile zorla yumurtlatılan tavuklar vb olmasın ?!...)) doğrudur, "endüstriyel yumurta, süt vb " zararlıdır !!!...

ya da " yumurta beyazını "daha çok tüketilmesi için "yumurta endüstrisinin "pompaları olmasın ?!...)))))

16. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Düz mantık yürütünce böyle oluyor.

100 gr yumurta sarısındaki kolesterol ile 100 gr tavuk etindeki kolesterolde aynı mı ?

Ek bilgi: Kolesterol miktarları

100 gr yumurta sarısı : 1200 mg - 1300mg arası
    100gr derisiz tavuk eti: 35mg - 60 mg arası

Konuyu özetlemek gerekirse (sağlıklı ortamlarda üretildiğini varsayarsak) besinlerde zararlı veya zararsız yoktur uygun dozaj vardır.

Sayfayı Paylaş