Yeni başladım bulamadığım bir konu.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onur1234 tarafından 20 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle eğer bu konu hakkında bir yazı varsa ben bu konuyu açtığım için özür dilerim.Çok baktım bulamadığım için yazıyorum.
    Benim problemim beslenme ile ilgili ama normal beslenme degil yani forumda yazan beslenme programlarina ben uyamiyorum.
    Ben antremana sabah 8 de giderek o sekilde yapiyorum okul sebebi ile ben lise 3 ogrencisiyim ve oglenciyim 12.30 ders saati ve aksam gec cikiyoruz salona gidemiyorum yuzden sabah gidiyorum aynı durum bir arkadasımla.
    Ben forumda verilmis olan programlara bu sebeple uyamiyorum,antreman oncesi besinlere falan benim nasıl bir kahvalti yapmam lazım 2.ayım ve bu zamana kadar kahvaltim su sekilde
    *Taze sıkılmıs portakal suyu
    *Avuc ici kadar beyaz peynir
    *Haslanmis 3 yumurta ikisinin beyazi biri tam(bazen omlet yapiyorum)
    *Yarım ekmek
    *bal,pekmez
    *Salona gidince yarim kucuk su sisesi kadar süt

Evet beslenmem bu dogrumu yoksa eklemem gereken neler var yardimci olurmusunuz?
    Boy:180
    Kilo:57
    Haliyle zayif bir yapım var.

2. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah kahvaltısı günün en önemli öğünüdür, o yüzden kahvaltını çok iyi yapmalısın. Zaman fırsatın varsa bol yumurtalı bir omlet yap kendine. Eğer yok diyosan uyanır uyanmaz protein tozu içmeni öneririm. Mâlum bende öğrenciyim, benımde param olmuyor yeri geldiği zaman. Protein tozunada gücün her gün yetmiyorsa, mutfak robotuyla kendıne ev yapımı protein tozu yapabilirsin forumda aratırsan bir çok örneği mevcut( yulaf ezmesi, 7 yumurta beyazı, tarçın,muz v.s)

onur1234 bunu beğendi.
  3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    kilon boyuna göre cok cok az ve sende demişsin zayıfsın bunun için çok ve doğru beslenmelisin ama kahvaltı çok az,yarım ekmeği tam buğday ekmeği yapıp 2-3 dilim 100 gram kadar yiyebilirsin 50-100gr yulaf ezmesi de yiyebilirsin ve gün içinde de harcadığınız kaloriden mutlaka 400-500 civarı fazla almaya çalışın

onur1234 bunu beğendi.
  4. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni basladigim icin suplementlere yonelmek istemiyorum 4-5 ay gereksiz buluyorum,ama yulaf ezmesi fikri guzel geldi pazartesi bir deneme yapıcam saolasın

egemennn bunu beğendi.
  5. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İste mesela onu pek olcemiyorum şu 400 500 gram fazla almayi onu bi hesaplamam lazım.Ilginiz icin tesekkur ederim

6. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    rica ederim gün içinde yedikleriniz hesaplamak isterseniz eğer fatsecret uygulaması var cok kullanışlı yada herhangi başka bi kalori sayacı kullanabilirsiniz.harcadıgınız kaloriyide http://iifym.com/iifym-calculator/ buradan öğrenebilirsiniz :)

7. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkur ederim :D son bir soru yulaf ezmesi olarak eti lifalif mi ne vardı o olabilirmi?

8. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    aynen genelde marketlerde eti litalif marka satılıyo başka marka bulabilirsen o da olabilir (müsliler hariç)içeriği cok farklı olucagını sanmıyorum :)

9. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tamam,tesekkur ederim :D iyi geceler

egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş