Tüm Vücut Antrenman Sistemi (Program İskeleti) - Full Body Workout

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sthammer tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 382 üye.
  1. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    Programda bir anormallik yok ama omuz hareketi eklenmemiş sanırım.. military press eklenebilir omuz için.. ayrıca hazır programları kullanmak da başlangıç için mantıksız değil.. allpro programı fena program değil..

2. cem62

cem62 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler öncelikle cevap verdiğin için. Yalnız benim 3 ayı geçti. Bu programı ne bilim 2. ayda yapsaydım daha doğru olmaz mıydı?

3. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    full body ilk 2 sene rahatlıkla uygulanabilir bir program.. ama illa farklı bir şey denemek istiyorum diyorsan upper - lower programları da deneyebilirsin.. ve split programlar kötü değildir ama bence başlangıç aşamasında her bölgeyi haftada sadece 1 kez çalıştırmak çok mantıklı değil.. benim sana tavsiyem elbette fullbody çalışman ve her hafta tüm bölgeleri 3er kez çalıştırmış olman.. hangi sistemi seçersen seç düzgün beslenir düzgün dinlenir ve doğru çalışırsan gelişirsin ama bu durumda bile en hızlı fullbody yaparak gelişebilirsin başlangıç seviyesinde.. ve artı olarak fullbody ciddi şekilde kuvvet artışı da sağlayacaktır.. çevrendeki herkesin split çalışmasına aldanma.. sadece fullbody yaparken beslenmeni maximum seviyede tut eğer hızlı şekilde hacim elde etmek ve güçlenmek istiyorsan..

cem62 bunu beğendi.
  4. omondoles

omondoles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim merak ettiğim bir şey var. Split programda bir bölge için 5 hareket yapıyorsun ama full bodyde 2 hareket. Bu sefer sanki çalışmamış gibi hissediyorum. Bu konuda fikriniz nedir?

Loading %61..

5. cem62

cem62 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    split çalışırken daha fazla zorluyor ve yıpratıyoruz çalıştırdığımız kasları.. ve tüm kanı sadece o bölgeye topluyoruz.. tüm antrenman boyunca sadece o bölgeye odaklandığımız için de o bölge pump halinde kalıyor ve daha iri görünüyor bu süreçte.. ama bu durum o bölgenin çok iyi geliştiği anlamına gelmiyor elbette..

split çalışırken haftada sadece 1 kez çalıştırmış oluyoruz her bölgeyi.. ve özellikle bu sporda ilk senesi olanlar için bu yavaş gelişmek demek ve daha yavaş ağırlık artırmak demek.. fullbody de ise 3 kez her bölgeyi çalıştırıyoruz ve hep compund hareketlerle çalışıyoruz.. ki zaten kuvvetimizi artıran şey sürekli compund hareketleri seçmemiz ve bunu haftada 3 kez yapıyor olmamız..

split çalışıyoruz diyelim.. 4 set sağlam bench press yaptıktan sonra 4 set incline yaptın sonra dambell fly yaptın.. evet tüm kan göğüste ve irileşmiş görünüyor kaslarımız ama bu hafta boyunca başka bir göğüs antrenmanı yok.. yani 2 gün sonra kendini toparlamış olacak bu kaslar ama sen 5-6 gün daha bekleyeceksin bu kasları yeniden uyarmak için.. sen haftada 3 kez bench yaptığında hem maximum güçle bench çalışmış ve izole hareketlerle zaman kaybetmemiş olacaksın.. hem de tricepslerin haftada 3 kez bench yapmış olmanın etkisiyle daha hızlı gelişecek.. zaten çoğu bölgeyi çalıştırırken ikinci harekette olmasa bile 3. harekette enerjimiz ve gücümüz düşüyor o kas grubunda..

ve yanlış anlaşılmaması adına tekrar belirteyim.. split sistemler kötü demiyorum.. sadece doğru şekilde uygulandığı takdirde özellikle yeni başlayanlar için fullbody çok daha verimli bir sistem.. ayda 4 kere bench press yapmak yerine 12 kere bench press yapmak daha mantıklı geliyor.. bir üst seviye için ise upper lower sistemi tercih edilebilir..

Blues_harmonica, de517 ve oviedo bunu beğendi.
  7. omondoles

omondoles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @swepturex uzun cevap için teşekkür ederim.
    Ben en iyisi fullbody'e geri döneyim. Üst ve alt olarak çalışıyordum.

Peki fullbody'de göğüs, omuz, sırt, kanat, bacak ve biceps-tricepste hangi hareketleri tavsiye ediyorsunuz? Mesela haftanın ilk üst bölgesinde göğüs için bench ve incline Yaptık diyelim, ikinci çalışmada bench ve pullovers mi yapalı? Ben bunların ayırımını bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Loading %61..

8. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    @omondoles valla açıkcası birebir program yazacak kadar şuan vaktim yok ve kullanabileceğin çok fazla program var bu başlık altında. her bölgeden compund 1 hareket seçip 5 set 8-10 tekrar yapmak en mantıklısı eğer fullbody yapacaksan.. ya da allpro sistemini araştırmanı tavsiye ederim.. ben zamanında uygulamış ve memnun kalmıştım..

9. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bende fullbody programına başladım.dün ilk antrenmanımı gerçekleştirdim.Ve ertesi gün çektiğim ağrılar ile o günün hakkını verdiğime inanıyorum.

Biraz ağır geçiyor antrenman günleri,hareketlerin odak olması sebebiyle.

Bu şekilde,antrenmanları düzgün yaparak,beslenme düzeni sağlayarak 4-5 ay sonrasına gözle görülür bir fark olacağını umuyorum.

Düşünceleriniz nelerdir bu programı uygulayanlara soruyorum ? 4-5 ay gibi bir sürede değişim başlar mı ? Gerçekten görüntü açısından mesafe katedilebilirmi ?
    Profesyonel değil fakat orta seviye olarak devam ediceğimi biliyorum.Çünkü gerçekten görüntü acısından bir hedefim yok.( Bunu söylememdeki amaç,çok ağır çalışmıyorum geçmişte yaşadığım bir kaç sakatlık dolayısıyla:). Amacım futbolcu,yüzücü gibi fit bir vücut .

de517 bunu beğendi.
  10. DRAZEN

DRAZEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mart 2017 ---
    2 aydır full body yapıyorum ,kendimi daha güçlü hissediyorum ağırlıkları artırmaya başladım

11. captanoflu

captanoflu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    [​IMG]. Sizce bu antreman programı nasıl

12. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    antrenman programı değil bu. Vücut bölgeleri günlere ayrılmış. Spordaki seviyeniz nedir, yaşınız, kilonuz, boyunuz, liftleriniz ?Yaptığınız splitte hareketler neler, kaç set x tekrar? Bu bilgiler olmadan bir yorum yapılamaz.

13. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Güç kazanmak ve sağlıklı dengeli bir vücut için fullbody şart. vücut ve beyin 1 tanedir ortak çalışırlar

14. captanoflu

captanoflu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3 aydır yapıyorum bu programı 1.74 77 kilo

15. OmerTogrulxD

OmerTogrulxD Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar banada bir yardım 8 aydır felan yapıyorum 18 yaş 180 boy 85 kilo. Endemorf tıp bulk beslenme. Ve hacim kas kütlesi için program seçimi yapmam gerek sizinde cevaplarınizi bekliyorum

: 1. Gun 2. Gun
    Bench press 4x8
    İncline press 4x8
    Db fly 3x10
    Lat pulldown 4x8
    Barbell row 4x8
    Db row 3x10
    Barbell curl 4x8
    İncline db curl 4x8

2. Gun
    Db shoulder press 4x8
    Lateral raise 4x8
    Rear delt db 3x10
    Skullcrusher 4x8
    Triceps Pushdown 4x8
    Squat 4x8
    Leg press 4x8
    Arka bacak leg curl 4x8
    Standing calf 4x10

Bu var birde. Şu.

1.gogus 4 hareket omuz 3 kol 3 itme hareketleri olduğu için

2. Sırt Biceps ABS bacak.

3 of
    4 döngü al başa sar.

Diğeri ise 5x5 var hangisi daha verim almamı sağlar hacim.ve kas kütlesi için lütfen yorum.bekliyprum teşekürler

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    5x5 programı size uygun olur. 1.programı aklınızdan bile geçirmeyin

17. Emircand62

Emircand62 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    1 sene boyunca fullbody calisilir sonrada 4 gunluk buyuk kas gruplarini 2 ser kere clistiracak split yada itme cekmeli split ama ilk 1 sene fullbody iyi gelistirir.

18. PickPower

PickPower Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar evde yapmaya başlayacam. Full body programını uygulamayı düşünüyorum fakat evde yaptığım için makineli olan hareketleri yapma şansım olmuyor, bu yüzden de her antremanda farklı hareketleri yapamıyorum. Aynı hareketleri yapsam herhangi bir sıkıntı olur mu acaba? Örnek bir antrenman programı yazabilirseniz çok sevinirim
    Boy 1.76 Kilo 80 Yaş 18

19. Emircand62

Emircand62 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Benc dumbell press 4x8
    İncline sinav 3x20
    Dumbell row 5x8 varsa barfiks
    Omuz dumbell press 4x8
    Lateral raise 3x12
    Biceps db cur 3x8
    Dips 3x20
    Koldakilerini sira sira hammer curl yaparsin

20. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    eski video ama gecenin 1inde kahkaha attım duramıyorum gülme krizine girdim bunee buneee :D bide antrenörün adını yazmış :D

Sayfayı Paylaş