Tüm Vücut Antrenman Sistemi (Program İskeleti) - Full Body Workout

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sthammer tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 382 üye.
  1. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle fullbody tercihiniz gayet yerinde bir seçim olmuş.

Ama bu program maalesef çok kötü. Hareket hareket analize girmiyorum, bu kadar fazla hacmi ancak müsabık bir sporcu kaldırabilir. Hazır programlara bakmanızı tavsiye ederim.

2. DRAZEN

DRAZEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok sağol, peki önerebilceğin hazır bir program var mı

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    her gün deadlift sakıncalı olur ayrıca, http://www.agirsaglam.com/max-kas-min-yag/ bak burda hazır programlar var , incele hoşuna giden olursa bunlar dünya genelinde bir çok insanın kullandığı programlar

4. DRAZEN

DRAZEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dikkatli bakınca ağır olduğu ortada ama herhangi bir hareketi cıkarırsam eksik kalırım korkusu yaşıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Aralık 2016 ---
    Bu programın tekrar sayıları nedir

Son düzenleme: 28 Aralık 2016
  5. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    3 x 8-12 arası set*tekrar çalışabilirsin kısa vadede. Liftlerini kilonu vs. bilmediğim için uzun vadeli bir öneride bulunamıyorum.

6. Mephisto_

Mephisto_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İyiki de okumuşum bu konuyu Arnold'da bu sistemi önerdiği videoyu izledim bende.
    Bu sistemle çalışıyorum idman çıkışı bitiyorum resmen harbi çok iyi.

7. DRAZEN

DRAZEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hangi programı uyguluyorsun
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2016 ---
    Pazartesi 4x8
    Squat
    Bench Press
    Incline Dumbbell Press
    Lateral Raise
    Barbell Row
    Barbell Curl
    V-Bar Pushdown
    Deadlift

Çarşamba 3x12
    Dips (ısınma)
    İncline Dumbbell Press
    Military Press
    Lat Pulldown
    Hammer Curl
    Consentration curl
    Reverse Pushdown
    Lunge
    Shrug

Cuma 4x 8

Squat
    Bench Press
    Incline Dumbbell Press
    Dumbbell Shoulder Press
    lat pulldown
    Barbell Curl
    V-Bar Pushdown
    Deadlift
    bu şekilde revize ettim squatları başa aldım set sayılarını değiştirdim

Son düzenleme: 29 Aralık 2016
  8. Mephisto_

Mephisto_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İlk sayfada konuyu açan kişinin yazdığı programı uyguluyorum iyiki de okumuşum bu konuyu.
    Temel hareketleri yapmak biz amatörler için en mantıklısı.

9. DRAZEN

DRAZEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende aynı programda ufak değişikler yaparak uygulamayı düşünmekteyim yaklaşık bir haftadır geçmiş mesajları okuyorum temelinde herkes aynı hareketleri uyguluyor

10. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar ister full body ister split takilin,birsure sonra vucudunuz limitlerine ulasacak ve buyume minumum seviyeye ulasacak.Ben yillarca split calistim.son zamanlarda full body de yaptim.ikisini karisik olarakta calistim ama dedigim gibi disardan vucuda yabanci madde sokmuyorsaniz artik hormonlarinizin izin verdigi kadar gelisiyoraunuz ve artik milim milim ilerliyorsunuz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Ferhat Ece

Ferhat Ece Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Sayın Hocam hazırlamış olduğunuz programı uygulamaya çalışıyorum lakin evde çalışıyorum 20 kg düz bar 20 kg dambıl set var yeterince olmuyor gibi set sayılarını artırarak ve 200 gr karbonhidrat +kilo x2.5 protein +kilom kadar da yağ alsam yağ oranı düşürmeye çalışıyorum %18-19 arası yağ oranım var ne kadar etkili olabilir ? Cevaplarsanız çok minnettar kalırım . Hakkını helal et ...
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ocak 2017 ---
    mesela 3 ay split programı yapsak 3 ay da fullbody şeklinde ne kadar verim alınabilir bu durumdan ?

12. Ferhat Ece

Ferhat Ece Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Mantıklı da yağ yakmaya çalışıyorum verimi hızlandırmak içiin yapıyorum ama ne kadar etkili olur bilemedim.

13. DRAZEN

DRAZEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    pztsi 4x8
    Squat
    Bench Press
    Incline Dumbbell Press
    Lateral Raise
    Barbell Row
    Barbell Curl
    V-Bar Pushdown
    Deadlift

crşmba 3 x12
    Dips (ısınma)
    İncline Dumbbell Press
    Military Press
    Lat Pulldown
    Hammer Curl
    Consentration curl
    Reverse Pushdown
    Lunge
    Shrug

cuma 4x8
    Squat
    Bench Press
    Incline Dumbbell Press
    Dumbbell Shoulder Press
    lat pulldown
    Barbell Curl
    V-Bar Pushdown
    Deadlift
    bu program hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim kafama takılan 8 hareket içeren bir program olması ,incelediğim çoğu programda min 6 hareket max hareket içeriyor tekrar sayıları sizce nasıl ?

14. omondoles

omondoles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam arkdaşlar. Bende bbye yeni başladım ve bu konulara biraz yabancıyım. Elimden geldiği kadar video ve yazılardan yararlanıyorum. Boy 1.82cm kilo 117kg. 3 aydır salona gidiyorum ve bölge çalışıyordum. Maalesef salondaki hocalar çok ilgili değil. Göbeğimi kendim kesmem lazım. Amacım daha çok kilo vermek ama kilo verirkende fit olmak. Başladığımda kilom 123kg civarıydı. Kilo kaybım az geldi bana, gerçi kıyafet olarak verdiğim belli oluyor ama bana yeterli gelmedi. Foruma bakınca fullbody'in hem yeni başlayanlara hemde kilo vermek isteyenlere daha uygun olduğu yazılıyor. Bende bu sisteme dönmek istiyorum ama örneklere bakınca 1 dolu 1 boş şeklinde oluyor. Çalışma sistemim 24/48

Yine de bu programları uygulayabilir miyim? 2 gün çalışıp bir gün dinlenme olur mu? Teşekkürler

Loading %61..

15. Çınar İlhan

Çınar İlhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben de bir beş altı aydır split çalışıyorum ancak sitemizin hocası ağırlığı nasıl yükseltmem gerektiğine dair ya da bir iki ayda program değiştirmem gerektiği gibi şeyler üzerine hiçbir şey söylemediği için aynı programı yapıyordum bunca süredir. Hoca kavgaya karışıp gitti ben başladıktan birkaç ay sonra. Sonra bir iki split program yaptım ama şimdi full bodye geçiş yapacağım.

http://www.kasvekuvvet.net/dogan-orta-ileri-seviye-vucut-gelistirme-programi.html

Buradaki programı uygulamayı düşünüyorum ancak ağırlık arttırma konusunda anlamadığım yer var.
    ''Her çalışmada ağırlığını %1 veya %2 arttırın'' diyor burada çalışma dediği her bir set mi yoksa aynı programı yapacağımız ertesi gün mü? Yani pazartesi bir ağırlıkla çalışıp perşembe %1 veya %2 arttırdığımız ağırlıkla mı çalışacağız yoksa setin birinde kaldırdığımız ağırlığı %1 veya %2 arttırıp ikinci seti mi yapacağız? Sonra tekrar arttırıp üçüncü seti gibi. Eğer setlerde arttırıyorsak tekrarın çoğaldığı 3*8-12-15 gibi çalışmalarda da ağırlık arttıracak mıyız? İkincisi eğer setlerde arttırıyorsak pazartesi günü bir hareketin üçüncü setinde ulaştığımız ağırlıkla mı perşembe günü başlayacağız ve sonra tekrar arttırmaya devam edeceğiz?
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2017 ---
    Eğer hala merak ediyorsanız tüm vücut programlarından ziyade onunla benzer olan alt vücut ertesi gün üst vücut dinlenme sonra tekrar alt vücut ertesi gün üst vücut programları daha uygun eğer 2 gün ard arda çalışaçaksanız okuduklarım kadarıyla.

Son düzenleme: 8 Ocak 2017
  16. omondoles

omondoles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @Çınar İlhan bey teşekkür ederim. Dediğiniz mantıklı geldi ama alt vücud dediğiniz bacak değil mi? Üst vücudda kollar omuz sırt gogus var.

Üst vücud gününde her bölge için 2 hareket bacak içinde 6,7 hareket mi tavsiye ediyorsunuz?

Birde sizin tavsiyenizde kardiyo var mı?

Loading %61..

17. Çınar İlhan

Çınar İlhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    A
    Aynen benim başlayacağım program da tam olarak bu şekilde pazartesi perşembe alt salı cuma üst vücut. Mesela pazartesi ve perşembe günü 6 hareket var bacaklar için bazıları bileşik denilen bir çok bölgeyi aynı anda çalıştıran türden, artı olarak da biceps ve triceps eklenmiş. Kardiyoyu tatil günlerinizde yapabiliyorsanız iyi olur yoksa bu hareketler sizin bayağı kalori yakmanıza imkan verecektir hakkıyla yaparsanız diye sanıyorum.

18. omondoles

omondoles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    24/48 çalıştığım için Tatil günlerim işte olduğum günler olacak. Yani off günleri kardiyo yapamıcağım. Üst alt yaptığım günlerde yapsam olur mu?

Loading %61..

19. Çınar İlhan

Çınar İlhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Programı yazana göre çalışma sonrasında kardiyo yapılabilirmiş. Sanırım siz de sonunda yeterli enerjiyi buluyorsanız fazla zorlamadan yapabilirsiniz.

20. Ferhat Ece

Ferhat Ece Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Bende bir gün nöbet birgün dinlenme şeklinde çalışıyorum nöbet sistemim bu şekilde 1 gün çalış 1 gün dinlen 48 lerde 2. gün antreman yap ertesi gün nöbettesin o gün dinlenmiş olacaksın tekrarında geldiğinde tekrar antreman yaparsın bu şekilde bi düzene sokana kadar test et kendini :)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ocak 2017 ---

Fullbody programında haftalık ağırlık artımına gideceksin mesela bench press yapıyorsun 8-10 tekrarı 30 kg ağırlıkla yaptın bidaha ki haftaya 2.5 kiloluk ağırlık takarak arıtracaksın yani 5 kg yükselecek haftalık bu düzen . 2-3 günlerde ise çalıştığın ağırlığın biraz daha düşüğünü kullanacaksın 3. günde patlayıcı güç oluyor yanılmıyorsam biraz hızlı şekilde ağırlığı indirip kaldıracaksın. Yanılıyorsam uygun bi şekilde uyarabilen varsa uyarsın :) ben bu şekilde çalışmayı düşünüyorum teşekkürler ...

Son düzenleme: 10 Ocak 2017

Sayfayı Paylaş