Tüm Vücut Antrenman Sistemi (Program İskeleti) - Full Body Workout

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sthammer tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 382 üye.
  1. sthammer

sthammer Guest

Yalniz buyuk kas gruplarini basa al, calisma siralamasi yaparken.. bacak-gogus-sirt-omuz-triceps-biceps-abs siralamasi daha uygun olur.. Programdan verim alirsan devam et bence, koc sensin.. yasinda dusuk, bu temel hareketlerde formu dogru yapmaya ozen goster, koridor barfiksi alabilirsen iyi olur..

Dracarys17, çebi, technical1967 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Tesekkurler 10kg+15kg+20kg 15reps 4 set squattan sonra belim agridi biraz antreman boyunca hosuma gitmedi
    Saatlerce arastirdim videolar izledim naisl yapilir diye dogru hareketi yaptigima eminim ama daha once hic bacak calismamis yani squat cekmemistim,zaten trapezlerde oyle asiri gelismis degil barbel da ez barbell boynumu agritti ben simdi buna devam mi ediyim dumbbell squat ile mi degistireyim,agirligi mi dusureyim ne onerirsin? Front barbell squat var bide ama daha zor gibime geldi hic denemedim
    Birde deadlift in alternatifi varmidir,ozellikle bacak calistiran bir alternatif onerebilirmisin?
    Cok tesekkurler zaman ayirdigin ilgilendigin icin

3. sthammer

sthammer Guest

deadlift in yerine lunge yap.. salonda olsaydin squat yerine leg press olabilirdi.. hic bacak calismadiysan muhtemelen yarin yurumek sorun olur, epey tekrar yapmissin, 3 x 8 veya 10 daha uygun olurdu.. Squat in pekcok varyasyonu var, dambil tercih edilebilir, hareket esnasinda aci hissederseniz sakın devam etmeyin.. dikkat..

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2014
  4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    İNFRAMEN , geçiş aşamasında yaşamış olduğun bocalamayu ben defalarca yasamis biri olarak tecrübe ettiğim şeyleri aktardim . Full-Bodye ilk başladığım gün bu ne gereksiz bir şeymiş diye söyleniyordum ve ilk başladığım günden sonra tekrar splite döndüm .Daha sonra DC training olarak bilinen farkli bir set ve antrenman sisteminden oluşan bir antrenman programi denedim . Bu programda 1 Set - maksimum 2 hareket yapıyordum her bölge için ve Lateral raise dısında izole hareket yoktu . İlk gün Göğüs - omuz - sırt ikinci gün Bacak - Kol calisiyordum 1 Gün ara verip yine aynı rutini devam ettiriyordum. İşte bu dönemde gercekten vücudumda cok büyük değişimler farkettim ve daha sonra bu tarz programlara benzer 5 günlük splitlere alternatif antrenman sistemleri araştırdım . Bir yandan da içimde hep full-body yapma isteği vardi çünkü naturel calısan birisi için çok mantıklı geliyordu ve en sonunda önyargılarımı kırarak Full bodye geçiş yaptım ve daha önce de yazdığım gibi Allah ömür verirse bu şekilde ilerlemeyi düşünüyorum çünkü gördüğüm aldığım verimle hiçbir sistemi kıyaslayamam . Ama Full-body herkes için aynı sonucu verecek demek değildir tam tersine kişi en cok verim alabileceği sistemi bulabilmek için farkli sistemleri denemeli . Ben gercekten neredeyse coğu sistemi denemiş biri olarak kendim içim Full-body nin en iyisi olduğunu gördüm . İnsanları uyarmamın sebebi de birkaç sistem dısında bir sistem bilmiyor olmalariydi en azından bir fikir vermek amacindayim . Bu nedenle direk Full-bodyden başka sistem iyi değildir demiyorum her sistemin kendine has pozitif negatif özellikleri vardir ancak 5 günlük veya 2 bölgenin calisildiği ( göğüs-biceps tarzı) programlar dısında baska bir şey bilinmediği için cok daha etkili olabilecek sistemlerin de olduğunu göstermeye calisiyorum . Kısacası sadece deneyin diyorum ne kaybedebilirsiniz ki şahsen ben evet zaman kaybettim ama bir şeyler kaybetmeden hiçbir şey kolay kolay kazanılmıyor

hukukcu, technical1967, suskunprens74 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bu arada Upper&Lower Body İçin Program Hazırladım.
    PAZARTESİ UPPER BODY (A) , SALI LOWER BODY (A) , ÇARŞAMBA OFF , PERŞEMBE OFF, CUMA UPPER BODY (B) , CUMARTESİ LOWER BODY (B) , PAZAR OFF .
    Upper Body (A)
    Flat Bench Press 3x10
    Dumbbell Fly 3x12
    Barbell Bent Over Row 3x10
    One Arm Dumbbell Row 3x12
    Military Press 3x10
    Lateral Rise 3x12
    Barbell Curl 3x10
    Hummer Curl 3x12
    Lying Triceps Extansion 3x10
    Bench Dips 3x10

Upper Body (B)
    Incline Bench Press 3x10
    Chest Dips 3x10
    The Lat Pull Down 3x12
    T-Bar Row 3x10
    Dumbbell Shoulder Press 3x10
    Upright Row 3x12
    Preacher Barbell Curl 3x10
    Concentration Curl 3x12
    V-Bar Push Down 3x10
    Close Grip Bench Press 3x10

Lower Body (A)
    Squat 3x12
    Dumbbell Lunges 3x10
    Leg Extansion 3x12
    Seated Calf Rise 3x12
    Crunch 2xMaximum
    Hanging Leg Rise (ABS) 2x25-30

Lower Body (B)
    Leg Press 3x12
    Lying Leg Curls 3x12
    Standing Calf Rise 3x10
    Deadlifts 3x10
    Crunch 2xMaximum
    Hanging Leg Rise (ABS) 2x25-30

Upper Body Kısmı Ağır Mı Olur Yoksa Yeterli Midir 5 Aylık Geçmişim Var Bu Arada...

hkntzcgl, Erdal_Kokener, samed7171 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Hayir 48 saat dinlenmis oluyor pazartesi diyelim 6 idman yapti,ayni bolgeyi 48 saat dinlendikten sonra calistiryor,genel bi yanilgi var bu konuda,araya 1 gun dinlenme koyulan programlarda 24 saat dinlenme var gibi gozuksede,pazartesi saat 6 dan carsamba saat 6 ya tam 48 saat var :)

7. sthammer

sthammer Guest

Bu upper lower da ust vucut icin pump konusu epey tatmin edici kendi açımdan.. Bende full body yi haftada 2 gune cikarip upper lower i 2 ye indirdim :) doxux tan da tavsiye al bence program konusunda.. bu arada moothy iyi yakalamis o kismi :D

p.tesi - abs alt vucut
    sali - ust vucut
    car - cardio
    per - full body
    cum - off
    c.tesi - full body
    paz - off

suskunprens74, moruk1233, YuBingJun ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Full-body rutini 4 kez yapilabilirmi haftada ornegin benim salonumda belli gunlerde gitmeliyim pazartesi-carsamba-cuma-pazar 4 gunde uygulayabilirmiyim ? 2 program yapip 1 onu 1 onu uygulasam sorun olurmu ? İkincisi pazare ve pazartesi art arda olcak bu yikim yaparmi

9. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Tabikide yapar.zaten çıkartamazsın pazardan sonra pazartesiyi çıkartsan bile çok verimli geçebiliceğini söylemem 3 gün tercih ederim full bodyse.

10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1 den fazla örnek program verebilirmisin acaba ? Setler arasi dinlenme ne kadar olmalı günlere göre ?

Başlık güzel olmuş ellerine sağlik

suskunprens74 ve (silinen üye bunu beğendi.
  11. sthammer

sthammer Guest

pazar-p.tesi olmaz, 3 gun ideal.. olursa da pazar alt vucut p.tesi ust vucut seklinde split yapilabilir..

suskunprens74 bunu beğendi.
  12. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Karsesim benim sicak bakmamin sebebi su .ilk aydan sonra 3 ay soyle bir program uyguladim 2 peogram haftada iki kiz uyguluyorsum ikisini gogus-sirt-biceps. Diheride bacak-omuz-tricep. Yogun gibi ama aslinda hepsinde izole hareket yok her bolgeye 3 er hareket giriyordum cok iyi gelistim 1 aydir split program uyguluyorum ve benim
    Gibi 65 kilo birini tatmin etmiyor kaslarimi yeteri kadar yordugumu dusunmuyorum
    Bi haftaicinde fullbody de benim eski peograma yakin yarin antremanim
    Bar program cikarmak istiyorum.amacim hacim
    Kazanmak hala program cikaramadim yardimci olabilcek varsa ozellikle tecrubeli arkadaslar ozelden yazabilirmi ?
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Şubat 2014 ---
    steellhammer ozellikle senin tecrubelerin onemli sonucta sende ektosun bi ekto olarak izlemem gereken yol nedir kutleli bir vucut istiyorum ucgen degil tamamen hacim kazanmak amacim sonucta acelem yok 1 aylik deneyebilirim ne tavsiye edersin salonda calisiyorum ayrica .5.ayim bitti protein tozu ve kreatine baslamayi dusunuuorum

13. sthammer

sthammer Guest

Setler arasi dinlenme suresi konusunda en son yorum yapacak olan benim aslinda :), min. 45 max. 90 saniye arasi ki squat gibi hareketlerde maximuma yakin.. StormBlast yanlisim varsa duzeltsin bu konuda :)
    Aslinda programi kendiniz olusturabilmeniz amaciyla iskelet verildi ve yazmak da mesele degil ustte bir uye guzel hazirlamis mesela iskelete gore.. Bende iki tane yazayim gelisine :)

+++
    Front Squat 3 x 12
    Conventional Deadlift 2 x 10
    Flat Bench Press 3 x 12
    T-Bar Row 3 x 10
    Military Press 3 x 10
    Seated Triceps Dips 3 x 10
    Hammer Curl 3 x 10
    Seated Calf Raise 3 x 20
    Crunch 1 x max (yazdigim belli oluyor) :p

+++
    Lunge 3 x 10
    Dumbbell Bench Press 3 x 10
    Bent Over Barbell Row 3 x 10
    Push Press 2 x 10
    Lying Triceps Extension 3 x 10
    Barbell Curl 3 x 8
    Donkey Calf Raise 2 x 15
    Hanging Leg Raise 3 x 15

samed7171, suskunprens74, carmalone ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. sthammer

sthammer Guest

StormBlast guzel seyler soyledi, denemeden bilemezsin kendin icin en uygun olani.. hacim meselesi butun ektolarin sorunu ve naturel olanlar beklentilerini cok yuksek tutmamali bende dahil, Kutle kazanmak icin yapilmasi gerekenler belli, beslenmede kalori artisi.. hacime yonelik antrenman ve dinlenme.. bilinen seyler.. bunlari uygularken de istikrar ve sabir.. sonuc alirsin mutlaka..

15. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    25 Kasımdan beri vg ile ilgileniyorum 2 haftadır uyguladığım full body programı var 3 hafta hipertrofi ve 3 hafta kuvvet antremanı olarak ayrılıyor. Program şöyle ; [​IMG]

Kuvvet :

2 Aydır ilgilendiğimi düşünerek sizce uygun bi programmı yoksa yetersiz mi ? Setler bazen az gibi hissediyorum ya da göğüs sıkıştırma hareketi yok , arka kol haftada 1 hareket vs. bi çok ufak tefek eksikler görüyorum. Konu kesinlikle sabite alınmalı. Bir çok kişi splint programlarla başlayıp verim alamayınca spordan soğuyor.

hkntzcgl, suskunprens74, meercm ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. sthammer

sthammer Guest

Eksiklik hissediyorsan modifiye edebilirsin o bolgeleri, tekrar sayisi artabilir (10-12) kuvvet bolumu icin de set sayisi artabilir yeterli gelmiyorsa, triceps i barbell curl ile yer degistirip, gogus icin dips ya da dumbbel press eklenebilir, ya da program degistirilebilir.. Farkli egzersizler deneyebilirsin, iskelet belli, zaten 2 ay olmus.. Guzel ornek, baska bir sitede gormustum sanki..

17. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Muhabbetinizi bölüyorum, kusura bakmayın. :) Çok teknik konuştuğunuz için yüzeysel okumak zorunda kaldım. Kabaca anladım. Sormak istediğim tek şey şu: Benim gibi 28-29 yıllık hayatında sporla uğraşmamış, son 5-6 aydır ağırlıkla çalışan, skinny fat, minyon-ince kemikli biri bu yöntemi farklılık adına deneyebilir mi? Yoksa daha zaman var mı?

18. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Barbell curl ve triceps
    Triceps ve barbel curl değiştirdiğim takdirde hafta 1 kez barbel curl yapmış oluyorum bu sefer, kendim modifiye edersem yanlış yapmaktan çekiniyorum. Bu programlara geçeli 2 hafta oluyor daha kuvvet dönemine geçemedim ama memnunumda şuan için beni tatmin ediyor. Dumbel press eklenirse hangi güne hangi hareketten sonra önerebilirsiniz ? Program değişmeliyse konu hakkında bilgisi olan üstadlarımızdan tavsiyeler bekliyorum. Birde iskelet belli zaten 2 ay olmuş derken ne demek istediniz? İlgilendiğiniz için teşekkürler hocam.

19. sthammer

sthammer Guest

yas olarak da genetik olarak da beni tarif ediyorsun :) , sorun olmaz..

20. sthammer

sthammer Guest

barbell curl de dursun eger trisepsten verim alamiyorsan, 2 ay boyunca ayni hareketleri yaptigin icin soyledim ama yanlis okumusum ustte 2 hafta yaziyormus, kafa corba oldu bu saatte :confused: ve iskelet belli derken konuyu acarken ilk mesajda verdigim sablonu kastettim.. Bence carsamba incline yerine chest dips olabilir veya her hafta carsamba farkli pressler denenebilir, decline barbell press veya dummbell press vs.
    Programdan verim aliyorsan devam et.. StormBlast in yorumunu da dikkate almak gerek..

Sayfayı Paylaş