protein tozunun yerini 1litre kefir doldururmu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pilgrim_father tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. tats

tats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=MRJ1QwduCK0 https://www.youtube.com/watch?v=EOC53Sk_hgI&feature=related BUrada hakkında bazı bilgiler var ama altyazısı olmadığı için benim açımdan dinleyip anlamaya çalışmak oldukça sıkıcı, ilgilnen arkadaşlar bakabilir. Süt-Kefir-Yumurta ile whey açığı kapanmaz mı? Benim bildiğim yumurtadan alınanlar kana çok hızlı karışıyor. Antremandan önce ve sonra yumurta ağına yüklenip gün boyu kefir (yarım litre yağsız sütle birlikte?) iyi bir kombinasyon olmaz mı? Birde bir litresindeki oranlar nedir bulamadım, yarın marketten gidip bakacağım.

2. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    bodyturk'ün alıntı yazısını çok yararlı buldum. Protein tozunun çeşitli fiziksel ve kimyasal yöntemlerle oluşması her zaman kafamı kurcalamıştır. Denildiği gibi ölü protein ne kadar yararlıdır, içeriğindeki metaller vs. ile yararından çok zararı mı vardır bence iyice düşünülmeli. Protein tozuna bakış açım değişti resmen..
    Ben bu arada spor öncesi ve sonrası protein tozu , akşam yemeğiyle kefir içiyorum.

3. asewes

asewes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Light Kefir

Kefir yağlı diyenler için duyurulur Altınkılıç ın light kefiri var %1 yağ oranı var ve içinde lif ile desteklenmiş buğday distrekti mi ne var günde 1 litre içiyorum 500ml 2 lira migrosta Wheyden pahalı ama üstün

ozpirik bunu beğendi.
  4. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi Whey i çıkarın bakalım spor hayatınızdan
    her gün kefirle nereye kadar gidebiliyorsunuz....

emretkd bunu beğendi.
  5. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    günlük alman gereken protein miktarını alamadıgında protein tozunu devreye sokarsın ve protein açığını kapatırsın,yane yeterli miktarda protein alıyorsan protein tozunu kullanmanın bir esprisi yok..

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    özel butik "wheyler sadece konsnatrasyonları özel proseslerle daha yükseltilmiş " pahalı malzemelerdir ve bunlar kısaca "peyniraltı suyu tozlardır"...

bu bağlamda ,gayet ucuz olan " gıda sektörü peynir altı suyu tozlarını "kullanmanız bu sorunun kesin cevabı olur...sadece, % ve miktar konusna biraz daha dikkat edilerek...

not. ayrıca kefirin hazmı gayet hızlııdr i neticede yapım amacı özellikle inek sütüne alerjisi olnaların daha rahat hazım gerçekleştirmeleri ve diğer unsurların gelişmesi..))

7. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    hergün bir litre kefir içmek mi :S yok daha neler

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kefir cok doyurucu 1 litresi 1 ogun yerine gecer cok da pahali degil o dandik hamburgerlere icinde et namina birsey yok full soya yada sirf hamur olan pizza kola kombinesine ne kadar oduyorsunuz

Danny Boy bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

sanırım forumda ılk kez sana katılıyorum :)

gercektende bence kalıtesız yıyeceklere para vermek yerıne en azından sımdılerde cıkan 330ml cıvarındakı kefırlerden bır tane ıcılebılır dısardayken en azından eve donene kadar proteın ıhtıyacını da saglıklı olarak gıdermıs olursunuz

------------------

kefır ıle whey karsılastırmasını ben dogru bulmuyorum bırı ıslemden gecmıs bır urun dıgerı oldukca dogal ve ıslemden gecmemıs tabıkıde onalrca ıslemden gecen urun olan whey daha hızlı olur ama daha saglıklıdır denemez asla

10. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    wheyin avantajı kesinlikle tartışılmaz hele hele antrenman önce ve sonrası.
    birde benim anlamadığım bişey var bakıyorum çok tecrübeliler bi le buna dikkat çekmiyor;
    whey protein kesinlikle doğal yollardan alınan proteinden daha ucuz...oturun hesap edin 1 kg whey ne kadar? 1kg wheyin eşdeğerinde ne kadar et,süt,yumurta vs. vs. yemeniz gerektiğinide hesap edin,sonra o gıdalara toplam verdiğiniz parayı hesap edin,wheyin çok daha ucuz olduğunu görürsünüz;)

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    whey belki daha ucuza gelebilir ,ancak "yumurta ve et" de bulunan esensiyel amino asit kombinasyonu için gereken bir ortam için daha biraz yetersiz...

bu nedenle beslenmenizde sadece "süt ürünü "kullancaksanız ,bunu diğer "bitkisel protein kaynaklarındaki "amino asitlerle bayağı titiz inceleme yaparak kombine etmeniz gerekebilir...yani ,kısaca bu ürünlerin çeşitliliğini yüksek tutmanız egerkir...süt ürünleri yanında "nohut, fasulya, yulaf, kahverengi pirinç, tam buğday,badem, ceviz vb" ürün çeşitliliğini gözetmek faydalı olur...

yumurta sarısı için böyle bi sorun yoktur , zira :

" yumurta sarısı = et " dir ...( değerler çok yakındir,zaten civciv , tavuk burdan oluşur...)

Danny Boy bunu beğendi.
  12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    1 litre de 30gr protein var ve tam bir ogun yerine gecer 330 ml bir ogun icin biraz az

Disarda yemek zorunda kaliyorsam kefir iciyorum baska sey yoksa

Paleo yasam da disarda yicek bulamiyoruz :) adana ve doner kurtariyor bizi anca

Danny Boy bunu beğendi.
  13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Wheylerin yüksek ısıl işlemden geçtikleri doğrudur. Pastörizasyon ve UHT işlemlerinde de geçerlidir. Süt yüksek ısılardaki ( yaklaşık 150 C derece ) borulardan geçirilir. Bu işlem esnasında sütün içindeki bütün microorganizmalar yok olur.

İkinci bir konu süt tozlarından üretilen süt ürünleri. Bu türkiyedeki gıda yönetmeliğine göre yasaldır. Çoğu firmada süt tozlarından süt , yoğurt ve peynir vb. gibi ürünler üretiyor. Aldığınız kefirde bu tozlardan üretilmiş olabilir.

İlla ben kefir içicem diyorsanız sütünüzü köylerden veya bildiğiniz çiftliklerden alıp kefirinizi kendiniz yapın. Marketten aldığınız çoğu kefirinde kutulardaki wheylerden pek bir farkı olmadığı gözüküyor..

FedoR, Pappy ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sut tozundan falam kefir olmaz marketteki kefirler icilebilir

Radoha firmasinin keci kefiri var o daha iyi

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    süt tozundan da kefir üretilebilinir...)

sulandırır ,kefir mayayı da koyarsınız ...olur...)

FedoR ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    uht li sutlerden kefir maya tutmazken tadi eksiyken sut tozundan yapildigini sanmiyorum dogal oldugunu disarda beklerken eksimesinden anlariz

Fiyatida pahali zaten ucuz olsa altinda birsey arardim

17. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kendi görüşümdür, kefir wheyi yer bitirir. ille de post workout alayım diye yanıp tutuşuyorsanız da meyve suyu içersiniz olur biter. supplementlere bu kadar bağımlı kalmaya gerek yok.

coyote isimli üye gerçekten çok çok güzel bir açıklama yapmış. şahsen kefir varken whey'i adam yerine koymam, çünkü whey benim gözümde gerekli bir şey değildir bu kadar basit. insanlar wheysiz gelişemiyorsa sorunu beslenmelerinde aramalıdır ek besin yoksunluğunda değil...

üstte de belirttiğim gibi meyveler whey'in yaratacağı etkiyi rahatlıkla sağlayabilir.

ayrıca ufak bir hatırlatma yapayım, fazladan alınan her protein size yağ olarak döner. vücudu sürekli anabolik evrede tutmanın faturası da belinize kesilecektir.

zgr, ercan gürgöze ve Danny Boy bunu beğendi.
  18. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    ben antrenmandan hemen sonra whey içerim ondan sonrasında doğal beslenirim.şu bi gerçekki antrenman sonrası içilen wheyin yerini hiç bişey tutamaz...
    ayrıca bahsettiğim gibi doğal gıdalardan ucuza geliyor whey.
    kefir bence pahalı bir gıda,1 litre lıght süt iç ondan daha ucuz.

19. HUN

HUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben evde kefir mayalayıp içmeyi düşünüyorum da, idman günlerinde en iyi etkiyi göstermesi için ne zamanlar içmeliyim acaba? Ne kadar zamanda kaslara geçecek hale gelir kefir? Yani idmandan ne kadar önce içmeliyim ki idman sonrası kaslar ihtiyacı olan proteini alsın?

20. HUN

HUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarıdaki mesajıma kaç gündür cevap gelmediğine göre, şöyle bir sonuç çıkarıyorum. Bu başlık altında kefiri öven ve yeren insanlar, kefir hakkında adamakıllı bilgileri olmadan yapmışlar bunu. Ne güzel yahu, insanlar buraya bilgi almaya geliyorlar ve birkaç her şeyi bildiğini sanan insan kafasına göre kesin yargılar yazarak bu bilgi ihtiyacı duyan insanları yanlış yönlendiriyorlar. Hiç hoş değil.

Sayfayı Paylaş