Kilo alamıyorum (17 Yaş - 1.70cm Boy - 38 Kg)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve squat1999 tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar merhabalar aslında doğru yere mi açtım bilmiyorum ancak en uygun burası gibi geldi. Hemen uzatmadan konuya geçeyim 17 yaşındayım 170 boy ve 38 kiloyum. Biliyorum inanmayanlar olacaktır ama 40 olduğumu hatta 39.800 olduğumu bile bu yaşıma kadar göremedim. Tahliller özel doktorlar vs hepsi her şey sağlam çıktı diyetisyen ise yemekler ve yiyecekler önerdi onlarda da sürekli olarak al ver al ver durdurmak zorunda kaldık. Şimdi özel bir hastanede beklerken genç bir sporcu (26 yaşında falan) eğer hiç kilo alamıyorsan ve spor yapmaya zamanın yoksa bu ürünü al ve iç dedi. Yorumlara baktım insanlarda kilo almış acaba herhangi bir faydası veya zararı olur mu?

EDIT: Sadece online alışveriş sayfamız olan supplementler.com adresinden link verebilirsiniz.

Not olarak belirteyim spor yapmıyorum ama 3 ay boyunca yaptığımda da sadece 2 kilo almıştım sonradan dershane olduğundan şimdi mecbur bırakmak zorunda kaldım. Sizin fikirleriniz nedir? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2015
  2. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Normalde konuyu kilitlemem gerekli fakat bu boya bu kilo gerçekten çok fazla rastlayabileceğimiz bir durum değil. Ben yinede bir kaç link vereceğim ve umarım farklı tavsiyelerde bulunabilecek arkadaşlarımız çıkar. Bu arada izninle başlığı daha dikkat çekmesi için düzenledim
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-İle-İlgili-en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11364/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-konusunda-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/yeni-başlayıp-kilo-almak-İsteyenler.8696/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/genel-beslenme-mantığı-nasıl-kilo-alırım.58793/page-8#post-992172

Burako6 bunu beğendi.
  3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bize gün içinde neler yediğini bir yazar mısın?mesela dün ne yedin?ama tam olarak ne yediysen o,eksik ya da fazla değil.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  4. Deniz0197

Deniz0197 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende de kilo alma sorunu vardı gainer almayı düşünmedim onun yerine internetten buldugum kilo aldırıcı shake tariflerini kullandım haftada 3 gün kendimi çok yormayacak şekilde spor da yaptım.Bana kilo alma konusunda çok yardımı oldu bu tarz shakelerin.Alternatif olarak deneyebilirsin bence

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Tabii yazarım hocam. Sabahtan başlayarak sona doğru gideyim liste halinde.

1- Donut (sabah kahvaltısında)
    2- Çeyrek ekmek çikolatalı ekmek.
    3- Akşam yemeğinde 1 porsiyon soslu iskender
    4- 300 gram çiğköfte
    5- Yarım tabaktan biraz daha fazla bulgur pilavı
    6- Torpil (pastanede satılan)
    İçecek olarak ise bunlarla beraber neredeyse 500mlx2 ice tea ve 7-8 barda kola tükettim. Bunlar dün yediklerim ama yedikten sonra tartıya çıktığımda bile herhangi bir kilo artışı yoktu maalesef.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ağustos 2015 ---
    Eğer Milk Shake diyorsan bende her 2 günde bir mutlaka karamelli büyük boy içiyorum?

6. Deniz0197

Deniz0197 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben sana örnek olarak kendi yaptıgım shake i söyleyeyim ;

400-500ml süt (tam yağlı kullandım kilo almak için)
    1 muz
    1-2 avuç ceviz ve fındık
    1 yemek kaşığı bal veya pekmez

Bunları kullanarak shake yapıyordum.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    kuruyemişlerde çok iyi kalori var bence ilk önce kalori ihtiyacını hesapla (ağırsağlam yaz google ye gir orda vardı araştır o siteyi gezin) sonra o kalori ihtiyacını geçmeye çalış ama kas geliştirmeye yönelik antrenman yapmazsan yağlanırsın (antrenman yaparsan en az 500 kalori fazla al) süt içebilirsin muzlu iç hatta fıstık ezmesinde de çok kalori var.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tamam,anlıyorum ki pek maddi sıkıntınız yok,mideniz de çok küçük değil yani istediğinizde yiyebiliyorsunuz.doktorların her testi yapıp bir hormonal bozukluk bulamadıklarını da söylediniz.şimdi geriye yapmanız gereken sadece HER GÜN DÜZENLİ ŞEKİLDE YİYİP(sabah çok yedim akşam öğün atlayayım değil,dün çok yedim bugün az yesem değil,yedim yedim 2 gündür tartı artmadı değil,her gün düzenli şekilde istisnasız)kalori hesabı yapmak.bilirsiniz kalori hesabı nedir,yediğimiz her besinin bir kalorisi var.sizin kilo almanız da şu formüle bağlı:

gün içinde yedikleriniz = a
    bazal metabolizma hızınız = b
    gün içindeki aktivitelerinizden dolayı yaktığınız kalori = c
    sonuç = d

formül şu

a - (b+c) = d

d yani sonuç değeri 0 dan büyük olduğu sürece,yani vücudunuza yaktığından fazla kalori aldığınız sürece KİLO ALIRSINIZ.şu kadar yedim olmadı bu kadar yedim olmadı değil,matematiksel olarak hesaplayın,her hafta tartılın.haftalık 1-1,5 kilodan az mı almışsınız artırın aldığınız kaloriyi biraz.bir sonraki hafta tekrar tartılın.baktınız kilo alıyorsunuz,almanız gereken ortalama kaloriyi buldunuz,kilo aldıkça daha fazla kalori ihtiyacınız olacağı için her hafta günlük aldığınız kaloriyi 50-100 artırmanız yeterli olacaktır.kilo almanız için bu söylediklerimi yapmanız yeterli.tüm birimler kcal cinsinden olacak bu arada.

bence günlük 2000-2500 arası bi değerle başlasanız rahaat kilo almaya başlarsınız.

bunun yanında da spor salonuna gitmek istemiyorsanız düzenli ve bir programa bağlı kalacak şekilde haftada 2 gün şınav,barfix,squat ve belli karın egzersizleri yaparsınız.sporla iç içe oldukça sporu sevdikçe de isterseniz sporunuzu daha ciddiye alırsınız.fakat sizin ilk önceliginiz bir an önce kilo almaya başlamak.

peki ne yiyin?bu forumda çok yerde söylendiği gibi yağsız tuzsuz tavuk pirinç lapası vs diye düşünmenize gerek yok.canınız ne istiyorsa onu yiyin.günlük 60-70 gram protein miktarına ulaşın en az,40-50 gram balık yağı,zeytinyağı,tereyağı,kuruyemiş kaynaklı yağ ulaşın,gerisi karbonhidrat ya da daha fazla protein/yağ olabilir.istediğinizi yiyin,yediklerinizin kalorisini oldukça artırmaya çalışın.ne gibi bol sos dökün,bol yağlı yapın vs.gün sonunda istediğiniz kalorinin altındaysanız süt için,ayran için,meyve suyu için,internetteki süt/yulaf/meyve içeren shake leri araştırın karıştırıp onlardan için.hiç hiç ulaşamıyorum bunlara zor geliyor derseniz(ki bence hiç sorun yaşamayacaksınız)gainer alabilirsiniz.

bunları yapabilir misiniz?aklınıza takılan soru var mı?

doxux, hercules13, ugrkrms ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  9. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Zeo durumu çok güzel anlatmış.İştahında problem yok gibi zaten bu beslenmeye göre ama tabi düzenli beslenirsen istediğine yavaş yavaş ulaşırsın

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Zeo anlatmış. Antrenman konusunda alman hacim programı yapabilirsin. Çok kıvrandirir haberin olsun. Ve creatin yuklemesi yapabilirsin.

Tanrı Türk'ü korusun.

11. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar hocam öncelikle tekrardan çok kez teşekkür ederim. Evet maddi durumumuz Allah'a binlerce kez çok şükürler olsun iyi, yani gerektiğinde her gün dışarıdan 2 öğün yemek söyleyip yediğim günler bile oluyor asıl amacım kilo olduğu için yağ oranı yüksek ürünleri tercih ediyordum genelde. Aslında bu dediklerinizi diyetisyen ile uygulamıştık aynen senin dediğin gibi daha fazlasını al süt vs bol bol alım yap demişti. Aldım da ama hiç fayda etmedi diyetisyen et ve et ürünlerini gramaj olarak tüketmemi tavsiye etmişti bebek bisküvütü ile o da aldırmadı olmadı. Yani ne denediysem bir türlü yemek yiyerek alamıyorum git gide daha fazla veriyorum hatta. Ki normal öğünümüde asla kaçırmam.
    Zor gelmesinden değil aslında hepsini yaparım hatta yapıyorum da ama kilo aldırmadığından ben gainer diye düşündüm ama sonradan yağlanma vs olmasın diye de endişe attım, açıkcası spor yapmadığım için sorun olur mu kullansam diye?
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ağustos 2015 ---

12. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    gaineri ekstra özel bir şey düşünmeyin,sadece herhangi bir kalori deposu o da,yediğiniz ya da içtiğiniz herhangi bir şey gibi.önemli olan devamlılık ve takip yapılması.bu şekilde 2500 kaloriyle başlayınca da kilo alamayabilirsiniz.o durumda yapmanız gereken kaloriyi artırıp aynı şekilde devam etmek.belki 2500 belki 3000 belki 3500,bir yerden sonra mutlaka ama mutlaka kilo alacaksınız.

şu an aşırı zayıf olduğunuz için yağlanmayı dert etmeyin.önce sizin sağlıklı aralığa çıkmanız lazım.elbetteki yağlanacaksınız fakat biraz yağlı olmak aşırı zayıf olmaktan çok çok daha iyidir.bu kilo alma sürecini kontrol altında ilerlettiğiniz sürece(ilk etapta haftalık 1-1,5 kg gibi,böyle birkaç haftadan sonra biraz daha yavaşlatılabilir)ve yanında spor da yaptığınız sürece ciddi kas kütlesi de koyabileceğinizi düşünüyorum.

13. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Peki sizce almalımıyım yani sizin tavsiyeniz nedir bu konuda benim için iyi olur mu denesem? Takip derken kilo mu zaten sürekli takip ediyorum.

14. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Spor salonuna gidersen, alman hacim. gitmezsen Calisthenics olabilir. Ben mesela kreatin kaslarda su tuttuğundan kısa sürede bi dolgunlaşma hissedersin ancak bol su tüketmen gerekir, bırakınca gider yine. Ama zaten ucuz bi ürün %100 monohidrat 40-60 lira arası bir urun olabilir. Gainer'da olabilir ama pahalı gelir devamlı kullanım halinde, kalori açısından yüksektir kilo yapar. En azından bir 65 kilo olsan iyiolur.

Tanrı Türk'ü korusun.

15. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    benim demek istediğim öncelikle günlük kalori takibi,fatsecret gibi bir app/site sayesinde,bu çok önemli.ardından da haftalık tartılmak.gainer da bence en gereksiz supplement.hala dediklerimi tam anlamıyla okumuyorsunuz,çareyi başka yerlerde arıyorsunuz.çare sadece yemekte,kilo alamamanın psikolojinize yaptıklarını anlıyorum fakat hem durum o kadar karamsar değil hem de gainer gerçekten içi boş bir şey.dediğim gibi sadece günlük kalori hedefinizi hiçbir şekilde tutturamazsanız gainer alınabilir.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  16. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Zeo çok doğru söylüyor bak pek çok insan var işi kolay yoldan halledeyim beslenmem düzgün deil gainer alayım diye ama sonuç hüsran.Bende gainer kullanma taraftarı deilim tavsiye etmem ona verceğin para yerine kendine bi güzel ziyafet çek oh mis :D

17. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Anladım hocam şimdi Googledan araştırdım bir kaç site buldum almam gereken kalori vs diye araştırıyım yinede. Birde evde spora başlayım zaten 1 kiloluk dambıl kaldırıyorum her gün 300+ dan fazla ama evde yapacağım sporlar ne olabilir mesela günde 100 mekik çeksem?

18. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ne kadar şınav/barfix çekebiliyorsunuz?

19. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Yahu biride çıkıp dememiş ki bu nasıl sagliksiz beslenme düzeni , ice tealer cola lar çikolatalı ekmekler yenilemesi gereken herseyi yiyorsun be birader

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer F. bunu beğendi.
  20. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ha bu arada adam akıllı beslenip spor yapmassan aldığın kilolarida yag olarak alırsın zaten

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer F. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş