Kahvaltı yapmadan yağ yakmak.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tulubas07 tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Neyse sayin Blonde birbirimizi kirmanin anlami yok elbette sizinde benimde uzman oldugum alanlar var beslenme de mutlak gercek pek yoktur her zaman tartismaya aciktir niyetim sizi kirmak değil anlasmazlik alduysa kendi adima ozur dilerim kusura bakmayin benin bu forumda amacim profesyonel anlamda beslenmr destegi vermek o kadar yoksa kimseyle bilgi yaristiracak degilim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Blonde bunu beğendi.
  2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence herkes kendine ne iyi geliyorsa onu yapsin ben sadece fikirlerimi söyledim . Kahvaltida karbo almiyordum yarindan itibaren kahvalti yapmadan denicem 1 haftada sonuclara bakacam. Deneme yanilma yöntemi en iyisi herkes kendini tanir zaten ne iyi ne kötu bilir. Tabii şu yanliş anlaşilmasin kahvalti yapmamak demek o ögunu atlamak demektir yani. O ögunu ögle yemegiyle beraber alacaz tabiiki mesela

Kahvalti 750 kalori
    Ogle yemegi 750 kalori
    Akssm yemegi 750 kalori beslenen toplamda 2250 kalori alan birisi kahvaltiyi atlayipta 1500 kalori beslenmesi tabiiki yanliştir . Bizim konustjgumuz sey detaylar tabii. Sonuçta temel olarak gunluk alman gereken kaloriden az almak şart yaģ yakimi icin ama bunu çok az kalori ile yapmak yanlistir.

Ogle yemegi 1000 kalori
    Aksam 1000 kalori seklinde olabilir yada

Ogle 750
    Ara 750
    Aksam 750 gibi

Kahvaltinin kalorisini bir kenara atmamaliyiz en önemlisi bu .

Tulubas07 ve ajn16 bunu beğendi.
  3. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Başlığın açılış nedeni zayıflama, ve öğün atlamak 6 öğün takibinden çok daha rahat ve daha az açlık hissederek uygulanabilen bir yöntem. Ben sadece bunu savundum.
    Ancak Bulking döneminde 6 öğünün çok daha fazla avantajı var. Bunu kabul etmemek de yanlış olur.

Tulubas07 ve Blonde bunu beğendi.
  4. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Madem ilk insanlarin beslenmesink goz onune aliyosunuz gidin geyik avlayip cig cig yiyin ne kadar sacma ornekler veriyosunuz 8 saat boyunca ac kalan vucudu bi de kalkinca besleme 4 5 saat sonra besle 12 13 saat vucut ac kalsin sonra kas hacimlensin diye ugrasin
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mayıs 2014 ---
    Ayrica vucut gun ilerledikce besinlerin sindiriminde zorlanir kahvalti da almadiginiz karbonhidrati aksama yayarsaniz o karbonhidratlarin cogu yag olarak geri doner ne bulk ne define kalir ortada

Son düzenleme: 3 Mayıs 2014
    Nicomedia41 bunu beğendi.
  5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum sen çok yanliş yere gelmişsin :D başlik yaģ yakimi icin. Bide keske olsada yesek geyik eti güzel olur yaģsiz. Şehirde nerde avlayak :D aksam aldigin karbo nasil yaģa dönuşuyormuş ?
    Ben onlari örnek olarak söyledim tamam biz saçmaliyoruz doğrusunu sen söyle

Son düzenleme: 3 Mayıs 2014
  6. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Aksam aldigin karbonun sindirimi zor oldugu icin yaga donusuyo kardesim dogrusu kahvaltini adam gibi yapmak sen git geyigini avlayip kahvaltini yapma define yap boylece guzelce herkesin kendi bildigi sey sonucta

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  8. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Vucudu ac birakarak yag yakimini saglamayi dusunen adam agzi olan konusuyor diyor :D benim savundugun olay oyle aman aman bisey degil bunu heres bilir git yakinindaki doktora diyetisyene sor aksam aldigin karbolar nasi sindiriliyo acaba bi de gelmis ilk insan ornegi veriyosun burda :D

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Karbonhidrat en kolay sindirilen besindir 2 saat gibi bir sürede sindiriliyor en fazla 3 . protein yaģ gibi kalın bagirsaklarda işleme ugramiyor neye göre zor sindiriliyor diyorsun
    Tamam sen bildigini yap

10. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Umarim bu bilgilerinle istedigin yag yakimini yaparsin

11. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Vücudu aç bırakmadan nasıl yağ yakılıyor acaba ? 6 Öğün ile definasyon yapanlar vücudu aç bırakıp katabolik evreye hiç geçmediğini mi düşünüyorlar ? Yağ yakımı için tek gerçek var o da alınan kalorinin harcanandan az olması. İnternette araştırırsanız sadece makro hesabı yapıp sadece şeker ve burger yiyerek kilo veren adam bile var.

Karb.lar insulin ile paralel giden makro besindir. Kan şekerini düşürmekle görevlidir, 2 şekilde düşürür. Glikozu yağa dönüştürüp depolar yada glikojen şeklinde kaslarda depolar. Glikojen sporcular için önemlidir, bu nedenle antrenmandan sonra hızlı sindirilen karb. alınabilir. Kompleks Karblar akşam alınırsa büyüme hormonunu engelleyeceği için sıkıntı yaratabilir. (insulin ile gh ikiside anabolik olmasına rağmen ters orantılı çalışmakta)

Blonde bunu beğendi.
  12. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    13 saat ac kalip yag yak o zaman tamam

13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yav tamam kardeş başını yesin neymişsin be :D sen biliyon biz bilmiyoz bizi aydinlattigin için sağol :D
    Akşamlari alinan karbo yağ yapip yapmamasindan ziyade gece gh salinimi etkilemesi konusunda dikkat edilmeli. Ben butun gun karbo almiyorum aksam idmandan sonra saat 7 gibi aliyorum karbo. Gece 12 de yatiyorum 4 saat en az beklenmeli uyumak icin .

14. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Bence savas hocanında dediği gibi amaç definasyonsa kahvaltı yapmadan kardiyo çok daha etkili oluyor bunu kendimde tecrübe ettim o videoyu izlemeden önce kalkar kalkmaz hemen whey sonra yulafa saldırırdım aman kaslar gider diye,şu an sabah kahvemi içip.kardiyo mu yapıyrm sonra kahvaltımı yapıyorum gidiş hattan son derece memnunum açıkcası kaslarımında bi yere gittiği yok açıkcası definasyona rağmen kas kaybım çok yaşamadım 1 gün ağırlık 1 gün insanity yapıyorum cardiyo olarak.Tabi amaç bulking se eski sisteme devam etmek daha mantıklı olucaktır diye düşünüyorum.Tabi her bünye farklıdr herkes deneyip kendine en uygun olanı bulsun bence bana bu sistem çok iyi geldi açıkcası

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tulubas07 ve Blonde bunu beğendi.
  15. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    üslubu bozmayalım arkadaşlar. Herkes kendi tecrübesini ve bilimsel araştırmalarını ortaya koysun.
    Ben de zaman zaman aç karna sadece L-Carnitine ve C-E Vitamini alıp kardiyo yaptım kardiyo sonrasında BCAA
    Zaman zaman aç karna L-Carnitine + Amino ve C-E Vitamini alıp kardiyo yaptım kardiyo sonrasında BCAA
    Yaklaşık 1.5 - 2 aydır da aç karna BCAA + L-Carnitine + Kahve içip kardiyo yaptım kardiyo sonrasında C-E Vitamini

Hangisi etkili derseniz ben cok bir fark yaşamadım açıkcası. Ama eğer amino'm bitmeseydi 2.nci sistemde devam ederdim..

Tulubas07 bunu beğendi.
  16. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim amacım tartışma ortamı çıkartmak değil bilgi sahibi olmaktır neticede herkesin görüşü farklı burada önemli olan saygı çerçevesi içinde görüşlerimizi belirtmemiz bu kahvaltı işinin ucu çok açık kahvaltı yapmayın derken tabiki öğleye kadar hiçbir şey yemeyin denmiyordur bana mantıklı gelen uyandıktan 2 -3 saat sonra beslenmeye başlamak ama doğruyu ancak üzerimizde deneyerek görebiliriz bende elimden geldiğince bu şekilde yapmaya çalışacağım bakalım gerkçekten kas yıkımı yaşayacakmıyım yoksa yağ yakarak kas inşasına devammı edeceğim.

17. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    Bu konuyla alakalı benim fikrim vücudu rutine alıştırmamak gerekli örneğin hergün aynı saatte uyumak ve uyanmak dışında kahvaltıyı cardio sonrası bazende öncesi hatta bazı günler sıvı likit+vitamin beslenmesi yapılabilir!
    Ayrıca bazı dönemler ödem çözücü ve canlandırıcı terapi bitki suları öğütülmüş tohumlar vb. organik beslenme yapılmalı kas ve kütle yapma edasına kapılıp devamlı et süt ürünlerine yönelmekte yanlış

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

18. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    Bu konuyla alakalı benim fikrim vücudu rutine alıştırmamak gerekli örneğin hergün aynı saatte uyumak ve uyanmak dışında kahvaltıyı cardio sonrası bazende öncesi hatta bazı günler sıvı likit+vitamin beslenmesi yapılabilir!
    Ayrıca bazı dönemler ödem çözücü ve canlandırıcı terapi bitki suları öğütülmüş tohumlar vb. organik beslenme yapılmalı kas ve kütle yapma edasına kapılıp devamlı et süt ürünlerine yönelmekte yanlış

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

19. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Burdaki herkesin maşallah 7 8 sene okuyup doktor olmuş insanlardan daha fazla bilgisi var :D malesef gidilen spor salonları eve alınan ağırlık setleri yada supplementler sizi insan vücudu hakkında bilgi sahibi yapmıyor ama sohbet çok güzel Sayfa Sayısı artsa dna şifresi felan çözülecek :D ilk insanlardan felan bahsediliyor o zaman vücut geliştirme vardı o yüzden kahvaltı yapmiyorlardi :D hahaha tam şamata. Arkadaşlar öğrenmek istediğiniz birsey varsa çevrenizdeki bir doktora yada diyetisyene yada bu işte gerçekten tecrübe sahibi insanlara başvurun.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tan1925 bunu beğendi.
  20. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Burada bazı şeyleri okuyup araştıran bir kitle var. Yanlış anlaşılmasın ama Türkiyedeki eğitim sistemi ortada. İsteyen bir devlet hastanesine gidebilir ve hocam ben kilo almak istiyorum bana diyet ver diyebilir. (sonuçlarına karışmam ama :) ) Ben makine mühendisiyim ama bu alaylı birinin benden daha iyi makine tasarlayamayacağı anlamına gelmez. Lyle Mcdonald, John Kiefer, Martin Berkhan gibi adamların beslenme şekilleri çoğu kalıptan farklı ve sonuçlara ulaşılmış. (bu konuda 2 tane kitap okudum) Daha bu ay Muscle&Fitness da dönüşümlü karb anlatıldı, bir kaç ay önce aralıklı oruç anlatıldı.
    Kas nasıl oluşur, vücuda giren makrolar ne şekilde sindirilir, protein nasıl sentezlenir, ıgf1-insulin nedir bilmek için 8 yıl fakülte okumaya gerek yok. Tabii okuma alışkanlığı olana. Bu yüzden her düşünceye saygı duymak gerekir.

doxux, Stygia, Aranel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş