Kahvaltı yapmadan yağ yakmak.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tulubas07 tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar ben 4 aydır bu sporla uğraşıyorum ve sürekli araştırma halindeyim her kaynaktan bilgi alıp değerlendirme yapıyorum ancak hiçbir bilgi kaynağı birbirine uymuyor bu yüzden ne yapmam gerektiği hakkında kararsız kalıyorum bu tarz konular forumda daha öncede açılmış ama fazla yorum yok bu açtığım ilk konu bana yardımcı olursanız çok sevinirim kahvaltı yapmamayı Amerika'da fitness hocalığı yapan ve 20 yıldır bu işlerle uğraşan verdiği her bilgiyi bilimsel araştırmalara dayandıran ve harika bir vücudu olan Savaş Cebeci youtube kanalında video olarak paylaşmış eğer kendisinde uyguluyorsa ve böyle bir vücudu varsa demekki söylediği şeyin doğruluk payı olabilir diye düşünüyorum video linkinide koyuyorum isterseniz bir izleyin ve ona göre sizde yorumlarınızla beni aydınlatın. Vücudumun son halinide ekledim bundan 4 ay önce spora başlamadan önce bayağı göbeğim vardı ve biraz kas kütlemde vardı ama resimdekiler kadar değildi yani kendi vücuduma biraz gelişme kaydettim biraz daha yağ yakmak ve karın kaslarımı tamamen parçalanmış bir şekilde çıkarmak istiyorum videodaki gibi sizce kahvaltı etmeden sabahları kardiyo yapmalımıyım videoda kas kaybı olmayacağını söylemiş Savaş hoca bende böyle yaparsam çıkarttığım kaslardan kayıp yaşarmıyım? Boyum 1.78 kilom 78 yaşım 24 en az haftada 5 gün ağırlık çalışıyorum ve spor sonlarında en az 2 km olmak üzere ortalama hızda koşuyorum(enerjim fazla olursa 5-6 kmlere çıkabiliyor) beslenmemide net olarak hesaplamasamda tahminen günde en az 160 gram protein bir miktar karbonhidrat ve yağ alıyorum arada dayanamadığım zamanlarda çok az miktar çikolata veya şekerli ürünler tüketiyorum ve haftada 1 -2 defa dürüm yiyorum. Suplement olarakta spor öncesi ve spor sonrası 2 ölçek whey protein ve her spor gününde 5 gram creatin monohydrat alıyorum. Bu ilk konum eğer hatam olduysa affınıza sığınıyorum yapacağınız yorumlar içinde şimdiden teşekkür ederim.(Fotoğraflar vücut sıcak iken çekildi)
    Bahsettiğim videonun linki

Ekli Dosyalar:

2. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    kahvaltı okadar önemli bi öğün degil bence okadar önemli öğün olsa ben 40 50 kilo veremezdim ve millet kas yapamazdı aç karnına kardio herzaman daha iyidir bi organmı ne vardı uyandımızda calısmıyor ve yağ yakmak daha hızlı oluyordu tam hatırlamıyorm

Tulubas07 bunu beğendi.
  3. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Videoyu izledim. Hakli oldugu nokta var evet sabah insulin hoplatmak gercekten yag yaimini baya etkiler.
    Ancak videonun sonunda diyor ki bulk %10 yag orani ustunde yapilmamali.
    Simdi mantiken baktigimizda ne kadar kas yuzdemiz varsa,o kadsr fazla yag yakariz. Eger hic vg yapmadan mesela % 15 yag orani diyelim direk yag oranini dusurmeye calisirsak hem olan daha dogrusu zaten olmayan kasi kaybederiz,hem de zaman kaybi olur yani kas yapip yag yakma asamasina gecmek cok daha avantajli..

Tulubas07 bunu beğendi.
  4. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    O zaman önce ulaşmak istediğim kütleye ulaşıp daha sonra sıkı bir diyetle yağ yakımına girmemi öneriyorsunuz sizin söylediğinize göre şuanki yağ miktarımı koruyarak kas kazanmak benim için iyi olacak yorumunuz için teşekkürler.

zafer_zaferoglu ve Stygia bunu beğendi.
  5. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Ac karnina kardiyo yapmak iyidir ama kahvaltiyi hic yapmamak asla

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tulubas07 bunu beğendi.
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu ara gördugum çogu ketojenik diyetlerde kahvaltiyi atliyorlar aslinda pek önemli bir öğün değil biz abartiyoruz. Eski klasikleşmiş yanliş bilgilerden birisi . Sabah dershaneye gidiyorum lys hazirlanmasam bende atlardim kahvaltiyi. Zaten kahvalti genel olarak tarihte sanayi devriminden sonra ortaya cikmiş bişey tarih öncesi devirlerde de yok hz muhammed de kahvalti yapmaz diye biliyorum 2 öğün yiyordu canan karatayda 2 ögün öneriyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mayıs 2014 ---
    Günde Kaç Öğün Yemeli? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

100 binlerce yildir insanlar kahvalti yapmadan yaşadi ne incilde nede eski yunan roma kaynaklarinda kahvalti diye bir kelime bile yok linki incele.

Ama tabii unutmamak lazim kahvalti yapmadiginda oluşan kalori açığını diğer ögunlerde kapatman lazim.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2014
    Tulubas07 bunu beğendi.
  7. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Bencede haklısın kahvaltı olayı olmazsa olmaz denilerek biraz abartılıyor gibi Savaş hocada aynı şeyleri söylüyor zaten bu hemen kas yıkımı yaşanması olayını suplement firmaları uydurmuş protein tozu sormaya gittiğim dükkanda bile kadın bcaa almazsan ne yaparsan yap kas yıkımı yaşarsın diyordu yinede kafama takıldı ve ekstradan bcaa da alacağım yani suplement firmaları kas yıkımı olayını şişirdikçe bizde bir kaç saat fazladan aç kalmakla kas yıkımı olacağız diye korkuyoruz galiba.

Blonde bunu beğendi.
  8. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Hz . Muhammet'in 2 öğün yediğini ben de okumuştum ama karatay üstüne basa basa kahvaltı yapın diyor öğlen yemeğini araöğünle geçiştirin diyor..

Tulubas07 bunu beğendi.
  9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hz muhammedin 2 öğün yedigini karatay hoca demişti geçen atv de ordan baģlanti kurdum o kadinda her tv ciktiginda baska bisi diyo zaten.

Tamamiyle haklisin dostum. Yok sabah kalkar kallmaz whey iç bcaa al kaslarin erir vs bunlar tamamen saçmalik vucud öyle 4-5 saat aç kalmayla kaslari yakmaz. Yaģlar glikozlar ve karacigerdeki depolanmis glikozlar varken kas en son sırada. İnsanlik tarihinde zaten kahvalti diye bisi yok . Tarih öncesinde insanlar şafakta kalkar maģaradan çikarlar avlanırlardi yemeklerini kendileri avlarlardi öglene kadar. Öglende pisirip yerlerdi kahvalti yok yani o dönemde tarım da yok karbo da yok. Vucud avlanma sirasinda yaģlari kullaniyor cünkü geceden kalan düsük insülin yaģlari enerji yapiyor. Umarim anlatabildim supplement firmalarinin saçma sapan uyduruk hikayelerine inanip kalkar kalkmaz whey vs icmek gereksiz zaten kilo verecekseniz kesin icmeyin sabah. Kahvalti size kalmis ama yapacaksaniz da 2-3 saat erteleyin en azindan. Birakin vucud bu sürede yaģ yaksin

Tulubas07 bunu beğendi.
  10. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Merhaba arkadaslar yukaridaki yorumlarinizin hepsini okudum ve kusura bakmayin ama cok sacma seyler.. Simdi diyeceksiniz sen nerden biliyorsun soyleki ozel hastane diyetisyeni ve sporcu diyetisyeniyim müsabakalara sporcu yetistiriyor yeri geliyo bulkta definasyonda yaptiriyoum ama maalesef yorumlarinizi okuyunca hem cok guldum hemde uzuldum nerden nasil buluyorsunuz bu sacmaliklari bilmiyorum ama evet bulktan sonra define gecmek en dogrusu fakat nedir o kahvalti yapmayin insulin aksamdan gece boyu yaglari enerjiye ceviriyor felan sacmalamayin insulinin oyle bi gorevi maalesef yok once vucudunuzu taniyin anatomik olarak bi inceleyin vucudun enerji harcamasi icin yine enerjiye ihtiyaci vardir bu en temel ATP dongusunden gelir lise biyoloji sinden bile bilinir sabah kahvalti metabolizmanin aktive olmasi icin sarttir. Daha sonra diger ogunlere gecersiniz onemli olan diyetin CHO yag Protein dagilimidir. Bu arada cana karatay kalp doktorudur diyetisyen ya da beslenme uzmani degil sizden ricam daha bilimsel yazilari okuyun ve yazan kisinin unvanina dikkat edin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ADANALI1980 bunu beğendi.
  11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende senin yazilarına güldüm eşit olduk :D

Spor hayatimda duydugum en garip cümle budur belkide. Sabah kahvalti yapmayinca metabolizma aktif olmuyor mu yani ? İnsan metabolizmasi kapali nasil yaşamini devam ettirecek ben kahvalti yapmadim bugun mesela benim metabolizmam kapali mi kapaliysa nasil hayattayim :D Ne yazsam bilemedim valla mesleğin icabı da birşey söylemek istemiyorum

Insülin: Aynı gün hem kas inşaası hem de yağ yakımı nasıl yapılır? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    bu bilimsel yazida insülinin görevlerini görebilirsin

torifonta bunu beğendi.
  12. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Kahvaltı yapmamayı neden savunuyorsunuz anlamadım:) bu kadar dert ediyorsanız ayrıntıları , yağ yakmak için kahvaltıdan önce cardio yapın sonra da kahvaltınızı edin . Ne gerek var aç gezip çile çekmeye.. Mutluysanız devam edin ama bunu savunmanın bir Manası yok..

13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  14. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Kahvaltı yapmadan 1-2 ay deneyin, yaşam kalitenizin bile arttığını ve daha enerjik olduğunuzu göreceksiniz. Bu arada Forumdaki Türk Diyetisyenleri kusura bakmayın ama 0 araştırma, 0 orjinal makale ile size inanacağıma prof. sporculara inanırım.

Blonde bunu beğendi.
  15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Forum degil türkiye geneli diyetisyenler bilgisiz. Annem ankarada buyuk bir universite hastanesine gitti ismini vermiyim her ögunde pilav ekmek yazmislar şeker hastasi annem kilo vermesi lazim ben onun kadar karbo tuketmiyorum verilen diyette benim aldigimjn 2 kati karbo var bu kadar cahil diyetisyen görmedim bide tıp fakültesi

16. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Anlamak istemediginiz zaman bunu zaten size anlatamam metebolizma aktive olur derken anerji dongusu yani yag yakiminin bazal metebolizma dan cikip siz hangi gruba dahilseniz ona gecmesini kastettim okumami tavsiyr ettiginiz yaziyida biliyoruk zaten ama insulin oyle gece boyu yag yamiyor maalesef onun gorevi kan sekerini regule etmek elbette kismi olarak enerji dongusunde islevi var. Bilgi düzeyine gelirsek hicbir diyetisyen sporcu beslenmesi konusunda uzman olmak zorunda degil ben secimimi bu yonde yaptim ve akademik calismalarda da bulunuyorum merak etmeyin ayrica bu konuda makaleleri bulunan spor hekimlerikizde mevcut onlari okuyun isterseniz

17. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Diger bir not o bana okuyun dediginiz yazidaki insulin ribozom uyarim sisteminin kanitlanamayan bolumu bilimseldir geri kalan kisim yabanci kaynakli siteden ceviridir (cevirenin emeklerine saglik)

18. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gece boyu yaģ yakiyor demedim. Gece boyu insulin düştugu icin sabahta bu düşük insülin devam ediyor bu da yaģ yakiyor ta ki yemek yiyenr kadar. Karbolar bunu durduruyor proteinler biraz da olsa engelliyor.

19. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Vede lise biyolojisinde bile bilinen kisimda ATP dongusu benim kastettigim yaziyi kafaniza gore parcalamayin

20. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Kahvalti konusu asil mesele bunu fitness dergilerinden bir tanesi bu sayisinda deginmisti isim vermiyorum kahvaltida Cho yuksekligi sizi mutlu eder cunku cesitli hormonlarin saliniminj arttırır ama protein agirlikli kahvalti sizi cok mutlu etmez ama daha guclu hissetmenizi saglar

Sayfayı Paylaş