Kaç Kg Dumbbell Lateral Raise Kaldırıyorsunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xsteel tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Dumbbell Lateral Raise Ağırlığınız

1. 5

oy sayısı 165
    27,3%
  2. 7.5

oy sayısı 189
    31,3%
  3. 10

oy sayısı 117
    19,4%
  4. 12.5

oy sayısı 65
    10,8%
  5. 15

oy sayısı 35
    5,8%
  6. 20

oy sayısı 33
    5,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 108 üye.
  1. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Deltoidleri çıkaracam diye trapez yapmayınsakın :)

2. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    3 yıldır body sporuyla ugrasıyorum senın yaslarındayken baslamıstım. ve 10kg ile nizami bir biçimde yaparsam şaşırırsın bencede. ;)thums: ayrıca ben belirrttim o tutusla yapıyorum dedım ona yanlıs dedıler bende sızın dedıgınız hareketle 10 kg nızamı bır bıcımde yaptım. böle ergen sözlerle yok benım spor salonumdakı adam böle yaptı yok su söle yaptı (benım babam senın babanı döver gıbı) laflar benı ılgılendırmıor. isterse yapsın ben 10kg nızamı bır bıcımde yaptım bunuda kanıtlama yada bırılerını örnek göstermem. ileriki zamanlarda anlarsın demek ıstdgmı

Son düzenleme: 26 Haziran 2012
  3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    video bekliyorum kocyumurtası polemiğe girmiycem video koyucam dedin onu bekliyorum.

@Dynamo

senin salondakiler bizi ilgilendirmez diyorsan bu forumdan bi şey beklemek yanlış olur sanalda kalır bu forum ama spor forumu ve reel e yakın olmalı. bu arada bi çok kişi çok kg yapıyor görüyorum nizamide yapıyorlar yada öyle sanıyorlar lateral hareketini nizami yapmak demek duruş ve kaldırışı doğru yapmak değil indirişi doğru yapmak olur. indiriş çok yavaş ve omuzlardaki baskıyı hissedicek kadar olmalı. Hangi salona gittiysem hocalar bana bunu söyledi ağırlık değil zaman önemli dediler kaldı ki forumdada çoğu yerde okudum.

kocyumurtası videosuz dediklerin tamamen askıda kalır bana video ile konuş.

4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Reele yakın olmalı diyorsun ve bizim salonda ki adamlar diyorsun. Ben en azından sultanmehmedi örnek verdim. Sana da demedim 100 kg ile lex ext atan adamların videosunu koy diye, çünkü senin bize bir yalan borcun yok bizim de sana yok değil mi :)

Nizami yapma konusuna gelirsek; nizami yapmak için ağırlığı çok yavaş indirmemiz gerekmez. Mesela SCHWARZXXL adlı üyenin konusunda sadece bir yöntem söyleniyor, işe de yarıyor fakat nizamisi böyledir denmiyor. Zaten çoğu profesyonel sporcu hareketi ağır yapıyor ama neredeyse ağırlığı negatifte direk bırakıyor bizler gibi 3 saniyede indirmiyor..

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    makinada 100kg omuz press girmek imaknsız bir rakam değil.ben bile 1. ayın sonunda 40kg basabiliyordum.manisa cbü besyo spor salonunda besyo okuyan adamlardan biri 100kg giriyordu ve hard core bodyci değildi sonra çıksa aralıksız 10km rahat koşan adamlardandı.ama aynı adamı latarel de 12.5le görmüştüm yapan yapıyor genetik olarak güçlü olmaya bakar.ben 7. sınıftaydım sınıf arkadaşım önkolunun üstünde beni havaya kaldırıyordu.ben tek önkolunu tutuordum o kadar.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    1-2 sene 5kg ile yaptım ve ancak nizami oluyordu..4.yılımda en fazla 12,5kg.lara çıkabiliyordum o da son sette..ama denildiği gibi ben ortalama bir güce sahibim daha güçlü insanlar olabilir..herkesin çalıştığı aynı olmak zorunda değil..

ayrıca karşılıklı ispat savaşlarına tekrar başlamayınız..

capish ve khephnes bunu beğendi.
  7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten o konudan esinlenerek yazıyorum kaynaklı ve oldukça güzel bi konu ve bence haklılık payı yüksek danny ve diezinde dediği gibi fazla yapılamaz bu hareket.

bence güce bile bağlı değil 5 kg denememiş adam kaldırıp pat diye indiriyor şimdiye kadar en kaliteli kas inşacıları (mike mentzer gibi) kaslardaki gerilimin zamanını önemsemişlerdir. aynısı lateral raises içinde geçerli kaldırıp pat diye indirmek bile gelişim sağlarr ama burda bi çok üye gibi düşük ağırlıkla uzun süre gerilim sağlayanlara ben 12.5 la yapıyorum ve yapılamaz denmesini saçma buluyorum gibisinden sözler söylüyorsanız video bekliyorum hala video bekliyorum. yada o kadar kolay dediğin hareketle bizim hareketi karıştırmayacaksın.

8. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Akrephan şurda 3-4 aydır spor yapıyorsun gözünü seveyim yıllarını bu spora vermiş insanların seninle aynı ağırlığı kaldırmalarını bekleme.

onbir ve Dynamo bunu beğendi.
  9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    diezi bilmem ama danny boyu karıştırma olaya çünkü onun çalıştığı sistem gerçekten ama gerçekten çok zor denesen anlarsın diyeceğim ama sanırım daha 3-4 aylık sporcusun sakatlık çıkabilir deneme bile. Eğer danny boy heavy duty ile 12.5 yaparsa senin yaptığın şekilde çok rahat 15-17.5 kilo ile de yapar.

Ama dediğim gibi bu hareketi 20 den fazla yapan görmedim. Bu konuda hak veriyorum 20 den fazla yapan nizamiyeti bozar.

Neyse tartışmayı bırakalım kimse kendini ispatlamak zorunda değil.

Danny Boy bunu beğendi.
  10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    20 den fazla yapan nizamiyeti bozar tamam ama 20 yi yapabilmek bile gerçekten sağlam bi geçmiş ister. yıllardır çalışıyor olunması lazım. vede ben heavy duty yapmıyorum ama 5 kg la oldukça yavaş yapmaya çalışıyorum kaldırış 2 saniye indiriş 3 saniye bir hareket toplam 5 saniye ve gerilimi azaltmadan hemen diğer tekrar geçiyorum 1 dakika sürüyor bir set 1 dakika dinlenip tekrar devam ediyorum heavy duty tabii ki çok daha zor bir sistem ve yıllarını vermiş kişiler geçmezse sakatlık yaratır ama lateral raises bench press gibi ağırlık sürekli arttırılmaz ve bench press gibi hızlı yapılmaz.

bunu söylüyorum ben yoksa 30 kiloyla yapsınlar banane ama gelip burda o kadar zor değil ben şu kadarla yapıyorum abartmayın demesinler. hareketi doğru yap videonu koy o zaman saygı duyarım amaa yok burdan 20 kiloyla nizam yapıyorum rahat yapıyorum felan demesinler (sözüm sana değil dynamo anlayan anlasın)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:55 ----------

işte bu mesajdan bahsediyorum arkadaşlar

11. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Video koyarsa inanırız. Olmayacak şey değil tabi ki. Belkide toplam ağırlıktan bahsediyordur. Kocyumurtası.

12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bende video bekliyorum xStell ve kocyumurtasından ama istediğiniz gibi anlamayın bal gibi 15 dumbelldan bahsediyor :D bar hareketi değilki toplam kiloyu yazsın. (zaten anket de tek ağırlıktan bahsediyor bunun için konu tek ağırlık)

evet arkadaşlar xsteel ve kocyumurtası videolarınızı bekliyorum dediklerini yapıyorsanız gerçekten helal olsun saygı duyarım ama video koymayıpta sadece yaparım ne var? gibisinden laflarla burayı kirletmeyin

13. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    toplam ağırlık 30 kg,tanesi 15 kg.toplamdan bahsetmedim yani,şuan nasıl video çekeceğimi düşünüyorum,video kameram tamirde halen

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    gelince çekersin ben acele etmiyorum :) sadece 15 15 30- 20 20 40 bunlar nizami yapılırsa çok zor rakamlar o yüzden asıl o zaman korkmayın ben yapıyorum büyütmeyin felan diyebilirsiniz. gerçi sizin böyle bi iddianız yoktu asıl kocyumurtasından bekliyorum :)

15. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    20 bilemiyorum ama 17.5 bulabilirsem muhtemelen kaldırırım 6 tekrar

16. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu işte çok acemiyim, neredeyse hiçbirşey bilmiyorum hem pratikte hem teoride. Fakat, bu acemi halimle bile salonda şunu çok net gözlemledim;

-Vücudu en iyi, en hacimli insan en yüksek ağırlıklıkları kaldırabilen insan değil.
    - Çok çelimsiz gibi görünen, hatta nisbeten daha yeni sporcular daha yüksek ağırlıkları başarıyla kaldırabiliyor.
    - Benim bildiğim, VG sporu çok özetle yağ oranını düşürüp kas kütlesini arttırmak, en yüksek ağırlıkları kaldırabilmek bu sporun amacı değil, olsa olsa doğru olan durumlarda aracı olabilir.

Dolayısıyla bence ağırlık tartışması yapmak gereksiz, ben bile bu acemi halimle gittiğim salonda ağızımı açık bırakan performanslar görüyorum, sizin kaldıramadığınız ağırlığı başkasıda kaldıramaz diye düşünmek bence doğru bir yaklaşım değil.

capish ve diez bunu beğendi.
  17. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    acemiyim diyorsun rahatlıkla yapıyor diyorsun acemiysen hareketlerin nizamiyetini nerden biliyorsun :) çelimsiz insanlar rahat kaldırıyor çünkü düzgün yapamıyor :) olay bu

18. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    çelimsiz insnaların yüksek ağırlık girmeleri mümkün değil bikere fizik kurallarına aykırı,ama dersen ki kolu 40 cm olan adam bisepse 50 cm olandan daha fazla giriyor inanılabilir,çünkü güç yada hacim olarak farklı çeşitlerde kas geliştirilebilir,ama kasları belirgin bile olmayan birisi o gücü bulamaz,mutlaka kaslı olmalı,ben çelimsiz olup güçlüyüm diyenlerin egoizm için kendinlerini abarttıklarını düşünüyorum

19. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    örnek veriyim, ben makinada shoulder pressi 20 KG ile çok zorlanarak yapıyorum, 85 kg gayet iri yarı bir insanım, kas kütlem yoğun değil.

70 kg arkadaşım, ölçüm değerlerini bilmiyorum ama, en azından görünürde çok kaslı bir insan değil, çok rahat 75 kg ile makinada aynı hareketleri yapabiliyor.
    İkimizi yan yana görseniz, ben iri o çelimsiz sıfatına sahibiz, bu nasıl kaldırabilir bu nasıl kaldıramaz diye düşünürsünüz, nizamiyette de problem yok çünkü makina çalışmasından bahsediyorum

Bir başka gerekçede harekete alışlınlıkla ilgili, iki kişi aynı anda spora başlasa biri göğüs anremanını bench pressle yapsa, diğer evde şinav çekse, 1 sene sonunda yan yana gelseler, büyük ihtimal bench press le çalışmış kişinin göğüsleri daha sağlam olacaktır ama diğer kişi kadar şinav çekemeyecektir, bu harekete kendini alıştırmamıştır.

Yani çok ağırlık kaldırabilmekte bence bir çok değişken var, sadece kas kütlesi değil olay.

20. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    12-12.5 çalışıyorum son set 15

Sayfayı Paylaş